PDA

View Full Version : Имам варикоцеле на единия тестис



09-05-2007, 18:36
Искам да попитам за нещо хора , които знаят какво е това. Имам варикоцеле на единия тестис. Ще ми правят операция след един месец. Искам да попитам дали ще има някакви проблеми после със секса и дали ще мога да имам деца?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

MostHated
09-05-2007, 18:43
дано да нямаш проблеми и да имаш деца! ама не много, а колкото искаш

iveto89
09-05-2007, 19:36
Варикоцелето е представлява дилатация на пампиниформения плексус на вътрешната тестикуларна вена.

Варикоцелето е една от най-честите причини за нарушена оплодителна функция на тестиса.

Варикоцелето възниква при около 15-20% от мъжете общо и при около 40% от мъжете в репродуктивна възраст.

В около 80%-90% от случаит варикоцелето възниква в ляво, (възникващото вдясно варикоцеле е алармиращ сигнал за тумор в ретроперитонеума). Причините за това са основно три:

ъгълът , под който лявата тестикуларна вена се влива в реналната вена
липсата на ефективни антирефлуксни клапи по хода на вената
повишеното налягане в v. renalis sinistra поради леката компресия от a. mesenterica superior и aorta abdominalis (анатомична особеност позната като nutcracker effect).
Варикоцелето се дели най-общо на три типа по отношение критерия големина:

силно изразено (установява се визуално)
умерено изразено (устновява се посредством Валсалва маньовър, без вертикализиране на тялото)
слабо изразено (установява се само с вертикализиране на тялото)


03 Патофизиология
Множеството теории, целящи обяснение на механизма на увреждане на тестиса при варикоцеле акцентират на:

увеличеното налягане,
хипоксемията,
хипертермията,
токсичното въздействие на метаболитните продукти в кръвния ток локално.
Клиника
Най-често болните съобщават, за "подуване" в съответната скротална половина, при палпация – чувство за "опипване на торба с червеи", дискомфорт дефиниран като –болка или тежест.

Тези оплаквания екзацербират при активни движения, (напр. при продължително
Диагноза
физикално изследване
ехография
Доплер-сонография
КТ
венография
радионуклидна ангиография
термография
06 Лечение
Медикаментозното лечение на варикоцелето е неефективно. Правят се експерименти за неутрализиране на негативното влияние върху тестиса посредством употребата на антиоксиданти и средства подобряващи оксигенацията, но те до момента са безрезултатни.

Съществуват пет основни техники за облитерация на варикоцеле:

ингвинален достъп
ретроперитонеален достъп
субингвинална инцизия
лапароскопски метод-чрез налагане на клипси
трансвенозна емболизция.
Всеки един подход има своите предимства, но най-често предпочитан е ингвиналният. Наблюдаваното ниво на рецидивност е от 0% до 10% и най-често се дължи на пропусната нелигирана колатерална вена.

07 Усложнения
Най-честите компликации при хирургичните процедури и при емболизацията са:

инфекция
хематом
хидроцеле
атрофия на тестиса.
Причината за възникване на хидроцеле следоперативно са лигираните лимфни съдове, ето защо те трябва внимателно да се сепарират от тестикуларните артерия и вена.

При емболизацията на тестикуларната вена, понякога наблюдавани усложнения са:

тромбоза,
перфорация на стената на вената,
локална реакция спрямо контраста.
eto tova e vsi4ko za bolestta,dano infoto da ti e ot polza.kusmet i uspeh s problema.

batkodoki
09-06-2007, 18:39
Искам да попитам за нещо хора , които знаят какво е това. Имам варикоцеле на единия тестис. Ще ми правят операция след един месец. Искам да попитам дали ще има някакви проблеми после със секса и дали ще мога да имам деца?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

възраст?

не, няма да имаш никакви проблеми със секса след операцията.
операцията няма да се отрази на оплодителната ти способност в никакъв случай.

batkodoki
09-06-2007, 19:06
Искам да попитам за нещо хора , които знаят какво е това. Имам варикоцеле на единия тестис. Ще ми правят операция след един месец. Искам да попитам дали ще има някакви проблеми после със секса и дали ще мога да имам деца?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

възраст?

не, няма да имаш никакви проблеми със секса след операцията.
операцията няма да се отрази на оплодителната ти способност в никакъв случай.

Абе проблеми със секса и аз мисля че няма да има!!! АМА ТИ ПРОЧЕТЕ ЛИ НИЕ ДРУГИТЕ КАКВО ПИСАХМЕ????? Не се знае дали няма да има проблеми с оплодителната му способност!! Преди да дрънкаш глупости прочети нещичко за варикоцеле-то и тогава ми разправяй че няма да има проблем "в никакъв случай"!!! Кажи ми къде го прочете тфа!! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

МНОГО моля недозрели пикли с просташко поведение да НЕ коментират мненията ми, и най-малко да се опитват да ме поучават на базата на "разбираческия" си опит в медицината, след като трийсетина години си вадя хляба практикувайки и преподавайки Медицинското изкуство!

нека се опитам да разсея невежеството битуващо в някой празни момински глави с напомнянето, че както вс ключови за оцеляването на вида и индивида органи - и тестисите са ЧИФТЕН орган!
еrgo, дори човек да загуби единият от двата възможни тестиса - оцелелият е повече от достатъчен за възпроизводството на вида!


останалото са момински алабализми!

ico_05
11-02-2007, 14:48
В понеделник и мен ще ме оперират от разширени вени на 18г. съм доктора вика да си нося и 100-тина лева за някво платно

batkodoki
11-07-2007, 02:49
В понеделник и мен ще ме оперират от разширени вени на 18г. съм доктора вика да си нося и 100-тина лева за някво платно

повече инфо би ли споделил ако това не те затруднява?!

ico_05
11-15-2007, 09:51
здравейте оперираха ме от разширени вени на левия тестис и искам да попитам сега колко време неможе да се прави секс ако някои знае нека пиши защото забравих да попитам доктора

spote
11-19-2007, 11:48
abe az puk imam na dqsnata topka ne6to kato torbi4ka samo 4e s voda se edno e palna ne 4e me boli ne6to no prosto se edno imam o6te 1 topka :?!?!?

batkodoki
11-19-2007, 18:03
abe az puk imam na dqsnata topka ne6to kato torbi4ka samo 4e s voda se edno e palna ne 4e me boli ne6to no prosto se edno imam o6te 1 topka :?!?!?

ВЪЗРАСТ?!

полова активност?

от колко време е тази "торбичка"?

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да те види (андролог)/уролог/хирург!
без мотаене и БЕЗ отлагане!!!
ако е просто хидроцеле - лесно ще те поправят, но не отлагай! точно факта "че не боли" винаги е лош признак, когато се касае за много финната мъжка полова система

Jus7m3
11-19-2007, 23:05
И на мене ще ми правят операция за това скоро. Та чудя се понеже симптомите ги имам откъм близо година и чак сега обърнах внимание,има ли някаква опастност за поколението ми и изобщо нараства ли опастността за каквото и да било с времето? на 18 г съм

batkodoki
11-19-2007, 23:15
И на мене ще ми правят операция за това скоро. Та чудя се понеже симптомите ги имам откъм близо година и чак сега обърнах внимание,има ли някаква опастност за поколението ми и изобщо нараства ли опастността за каквото и да било с времето? на 18 г съм

не, НЯМА опасност относно половата ти способност или тази да се възпроизведеш успешно. :)

прочети темата отначало, като просто игнорираш мненията на момите "чели в нета"
и никога не видели на живо мъжки полови органи, а камо ли да са оперирали в тях

Jus7m3
11-19-2007, 23:38
Благодаря за отговора! Сега съм по-спокоен :)

ico_05
11-20-2007, 10:25
ее никои не отговори на моя въпрос преди седмицам е уперираха и сега искам да питам след колко време мога да правя секц или тряя да се пазя оше

spote
11-20-2007, 12:59
abe az puk imam na dqsnata topka ne6to kato torbi4ka samo 4e s voda se edno e palna ne 4e me boli ne6to no prosto se edno imam o6te 1 topka :?!?!?

ВЪЗРАСТ?!

полова активност?

от колко време е тази "торбичка"?

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да те види (андролог)/уролог/хирург!
без мотаене и БЕЗ отлагане!!!
ако е просто хидроцеле - лесно ще те поправят, но не отлагай! точно факта "че не боли" винаги е лош признак, когато се касае за много финната мъжка полова система



възраст -16
полова активност - не

еми от близо 2 години ..но не ми пречи по никъкъф начин не ми натиска тестиса... :?

Some1KillMe
02-21-2008, 20:10
Искам да попитам,предтои ми скорошно посещение при лекар.Поради причината, че след 2ра операция на левия тестис отново имам болки и дискомфорт.На 19 години съм.Първата ми операция беше на 15-16 години а втората преди 2 месеца.И въпросът ми е към някой евентуално ако има същият проблем.Защо отново ме боли след втора операция? :?

Yr1m
02-27-2008, 05:36
вижте са момчета .... имах такъв проблем на левия тестис ... ходих на уролог ( 3а първи път мъж ми пипна патката и ташаците) ... както и да е професионална работа ..... даде ми антибиотик с който ,като пих 2 седмици 3аглуши болките ми и вената се посъбра като че ли .... има още но понякога ме боли ... не 3нам ... не искам да си правя операция ! серио3но ......

Some1KillMe
02-29-2008, 20:05
Пич, искам да ти кажа само, че тази "болест" се лекува само чрез оперативен път.Така, че няма друг изход..дали искаш или не... :(

Skyfire22
11-11-2013, 13:29
Здравейте аз също имам проблем, на 22 съм, и не съм много активен в сексуален план така че изключвам вероятността за опасните болести предавани чрез полов контакт и така нататък. Проблемът е от 3 месеца и продължава, става въпрос за болка в слабините, по конкретно в тестисите, усещам някакъв секрет но само по миризма, която преди съм нямал в гениталите, чувствам че имам малко семенна течност, усещам промяна в тестисите, сякаш са по малки от преди и двата,
тестисите са по прибрани свити, понякога визуално дори изчезват няма ги, не мога да мастурбирам защото след като приключа болката става не поносима, проблемът се получи една сутрин след нощ в която бях мастурбирал, това усещане е нормално и преминаваше но този път не премина. Общо взето е това, Ходих на лекар, прати ме на уролог, уролога ме прегледа два пъти, изписа ми нимезил и некви хапчета, не помагат, вторичен преглед прегледа ме за камъни в бъбреците което ме учуди, каза че нищо ми няма, пусна ми изследване за урина, която показа че имам повишени левкоцити, на което отвърна също че урината е наред, поисках направление за хирург, който ме прегледа за апендесит, не се фокусира много над тестисите, пусна ми урина и кръв, кръвните проби показват че всичко е наред, а в урината повишени стойности на левкоцитите. Не му харесаха левкоцитите бяха към 10. Изписа ми антибиотик, който вече не помня беше преди два месеца, също така ми изписа и гентаминцилин или нещо такова, инжекции в седалищната зона два пъти на ден през 12 часа в продължение на 5 дена. От тогава постоянната силна болка намаля до дискомфорт и силна болка след мастурбация. Вече не знам какво да правя пак ли да ида, имам съмнения за атрофия но не съм сигурен. По сериозни изследвания като доплерова цветна ехография или ехография и снимки не са ми правени, когато ходех на лекар не бях се поровил и не знаех иначе щях да си ги поискам. Останах с впечатление че на урологът не му се занимаваше. Когато го попитах какви други изследвания могат да се пуснат той леко се изнерви и ми отговори ами какви други? Бях много разочарован, повече не бих ходил при него. А при хирургът аз допуснах грешка, не съм ходил на вторичен той каза да дойда на вторичен и ако не ми е минало ще ме прати за снимки. Не отидох по факта че беше минала силната постоянна болка за исвестно време ще ми мине но уви не мина. Имате ли някакви идеи, какво бихте ме посъветвали, уролога доста опипа тестисите предполагам че е изключил вероятността за рак и тумори, но не съм сигурен. Преди да ида пак по лекари искам да видя какво мислите вие и дали сте имали подобни симптоми като моя. А сега просто спортувам и се натоварвам вземам много витамини и за сън позлвам атаракс който и отпуска мусколите ми, както и кара тестисите ми да са отпуснати не свити и прибрани, ефикасно е но до като ги спреш. Забравих да добавя, тестисите ми са свити и прибрани и болят много освен след мастурбация но и след тежко визическо натоварване.

Skyfire22
11-13-2013, 12:46
Реших си проблема без лекари, тъкмо когато си мислех че няма да ми мине, ми мина, постигнах го със спортуване, леки натоварвания от типа продължително ходене, бягане и приемане на витамини Vitagold A to Z, Spectrum Imunaсtiv, Цинк и Atarax. За 7 дена 3 месеца агония изчезна. Не мастурбирах 7 дена, приемах двойни и тройни дози витамини, два пъти на ден атаракс и по два пъти на ден цинк. Един съвет не прекалявайте със секса или мастурбирането, наистина може да доведе до неприятни последствия. Приемането на витамини и хранителни добавки е много важно също, тъй като днес не знаем с какво се храним реално, повечето храна която си купуваме е модифицирана, статистиката сочи че това се отразява много негативно при мъжете и жените и по конкретно в тези интимни зони на двата пола.