PDA

View Full Version : Много ли зависи от дипломата?



find_m3
09-06-2007, 11:32
Мен ми е рано още....абе сега ще съм 10клас и още от първата година се оаках.В английска паралелка съм и само 4 предмета ми влизат в дипломата ,а точно по тях имам кофти оценки(английски 5,испански 6 ,БЕЛ 5 и математика 4 #-о )....по другото имам 6ци ,успеха ми е 5,60 [-( деста зле си изиграх картите и тъй като дори и да изкарвам само 6ци занапред (ЪПСУРТ) няма да мога да изляза с отлична диплома ,въпроса ми е много ли ми зависи от диплимата или имам добри шансове ,ако осенките от изпитите ми са прилични :roll:.Вие къде влязохте и какви ви бяха оценките от дипломите и от изпитите?Плс направо съм стресирана особено сега в началото на годината наще ме притискат ииии ](*,)

ismarti
09-06-2007, 14:12
Мога да взема участие само по отношение на Математиката!Не си продавай учебника и си вземи сборници,за да си изясниш какво не ти е ясно!В Математиката всичко е свързано!Изпуснеш ли нишката-после няма наваксване!Като бях в 6-и клас една моя приятелка така и не научи умножението и делението с различните комбинации знаци на числа и сега едвам едвам минава в седващите класове!По История и да изпуснеш един раздел-не е толкова фатално(По никакъв начин не омаловажажам предмета!!!),но Математиката не си ли я наваксаш и ако искаш след 12-и клас да кандидастваш с Математика-не те виждам!

find_m3
09-06-2007, 15:02
Мога да взема участие само по отношение на Математиката!Не си продавай учебника и си вземи сборници,за да си изясниш какво не ти е ясно!В Математиката всичко е свързано!Изпуснеш ли нишката-после няма наваксване!Като бях в 6-и клас една моя приятелка така и не научи умножението и делението с различните комбинации знаци на числа и сега едвам едвам минава в седващите класове!По История и да изпуснеш един раздел-не е толкова фатално(По никакъв начин не омаловажажам предмета!!!),но Математиката не си ли я наваксаш и ако искаш след 12-и клас да кандидастваш с Математика-не те виждам!

то и аз не се виждам с математиката хич ,а не мога и не мога да наваксам...то няма какво аз си ги разбирам нещата ,но просто имам нужда от време ,което не ни дават по контролините и аз съм си една истеричка не мога да мисля като ми броят секундите....насочила съм се към биология и химия май....за сега обаче не съм сигурна дали математиката няма да ми изиграе номер :roll:

shadow4e
09-06-2007, 21:15
Ако ще кандидатстваш с тях, нямаш проблеми, защото се взимат само оценките от дипломата по тези предмети.
1. УНСС-Икономически- там се взима цялата диплома, но там можеш да кандидатстваш с български, математика, история, география или икономика.
2. СУ-Софийски- там за биология и химия ти искат само оценките от дипломата по тези два предмета.
3. ТУ-Технически- там изпитът е по математика и физика само.
4. медицински- доколкото знам и там ти взимат само от тези два предмета
5. НбУ май ще бъде от матурите, тук не съм запозната.

п.П. За Софийски виж това http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admission+bg/baloobrazuwane/index.html

tItEufFf
09-08-2007, 00:33
Много зависи от дипломата...постарай се!

RoyTheReaper
09-08-2007, 08:49
Ти нямаше ли да кандидатстваш в Америка? Там средният успех от дипломата (GPA) е един от критериите за прием. Така че се стягай. Колкото повече, толкова по-добре. Но все пак не мисля, че 5.60 е зле. Всичко над 5.50 е приемливо. И без това като видат успех 6.00 ще се усъмнят, че не ти е чиста работата и ще сверят с резултатите от изпитите дали това е правилно поставена оценка.

Ако ще кандидатстваш в БГ, засега дипломата няма значение, само балообразуващите предмети, но знаеш ли какво ще измислят по-нататък...

:wink:

find_m3
09-08-2007, 09:21
Ти нямаше ли да кандидатстваш в Америка? Там средният успех от дипломата (GPA) е един от критериите за прием. Така че се стягай. Колкото повече, толкова по-добре. Но все пак не мисля, че 5.60 е зле. Всичко над 5.50 е приемливо. И без това като видат успех 6.00 ще се усъмнят, че не ти е чиста работата и ще сверят с резултатите от изпитите дали това е правилно поставена оценка.

Ако ще кандидатстваш в БГ, засега дипломата няма значение, само балообразуващите предмети, но знаеш ли какво ще измислят по-нататък...

:wink:

Еми не съм искала непременно да кандидатствам в Америка.Просто имаше тема и се поинтересувах :roll: