PDA

View Full Version : Къдрене на коса с бира + една анкетка



Незабравимата
09-06-2007, 17:07
Еми значи моята коса си е права и аз си я изправях до сега секи ден с пресата да е идеално права, но вече ми е писналоооооооооооо.......и от 3 месеца не съм я изправяла, за да не я горя иии сега искам да си я начупвам.Пробвала съм с пяна, но освен, че не става нищо - става като мръсна :smt019 И ми е много интересно как става това начупване с бира - как се прави, дали става на права коса или задължително трябва да е на леки чупки, също така колко време трае и 1 от най-важните неща - МИРИШЕ ЛИ ? Защото много мразя миризма на бира - само докато мия чашите от бира ми става гадно и така....
Пускам и една анкета за това с каква коса СЕ харесвате :Р

experiment_m
09-06-2007, 17:21
Рецептата с бира е ясна, прибавяш и пържени картофи и докато не свършат гаджето ти ще е само твое без значение от това каква е косата ти. :-D
А ако си въобразяваш, че има бира, която да не мирише на такава :shock: просто се върни в реалноста. :D

lips of an angel
09-06-2007, 17:50
мойта коса е леко 4уплива,след като си я измия преди да е напълно суха си изливам отгоре 1 4а6а бира и по4вам да я ма4кам.от бирата става твърда и така се задържа 4уплива,а миризмата на бира при мен ли4но я няма или пък изветррява бързо,косата не тр да е мн мокра,за6тото бирата се разрежда.пробваи!

Carrie`Bradshaw
09-06-2007, 18:11
След като се изкъпя и изсуша хубаво започвам да намачквам косата си с бирата все едно го правя с пяна и след като цялата коса е хубаво напоена я изсушавам със сешоара с главата надолу и същевременно докато я суша продължавам да мачкам. След като е напълно суха има супер обем, не мирише ИЗОБЩО и има мн красиви, естествени къдрици. Но аз понеже обичам да ми е много къдрава, правя втори тур вече с нанесената и изсушена бира отново я намачквам с още бира, за да се наслои и фиксира по-добре и повтарям процедурата с изсушаването. Моята коса междудругото е напълно права.

FiRe_LaDy
09-06-2007, 18:38
Ми мойта коса попринцип е леко чуплива.Аз се харесвам много със идеално права.Преди след всяко къпане я изправях,ама сега не ми се занимава,а и я горя.Много хора ме харесват с чуплива косата.Затова,често си я чупя или понякога я изправям.Ама с бира не съм пробвала,защото с пяна мойта се начупва много хубаво.

roskbbb
09-06-2007, 18:38
моята коса пак попринцип е много къдрава и аз си я изправям което ми отнема много време :roll:

Незабравимата
09-06-2007, 18:42
След като се изкъпя и изсуша хубаво започвам да намачквам косата си с бирата все едно го правя с пяна и след като цялата коса е хубаво напоена я изсушавам със сешоара с главата надолу и същевременно докато я суша продължавам да мачкам. След като е напълно суха има супер обем, не мирише ИЗОБЩО и има мн красиви, естествени къдрици. Но аз понеже обичам да ми е много къдрава, правя втори тур вече с нанесената и изсушена бира отново я намачквам с още бира, за да се наслои и фиксира по-добре и повтарям процедурата с изсушаването. Моята коса междудругото е напълно права.Ахам, разбрах :) Мерси много на всички :-D

caRamelO_cHicA
09-07-2007, 07:27
Чупливо то същност косата ми е на нещо като букли де ама си е чупливо и много се харева особено ако съм сложила и повдигащия се е ефект на Taft .Косата ми е по буйна обемна и по красива.но като е права изглежда по красива и гледка но все пак гжласувах за чуплива.Иначе я изправя през една седмица с пресата ми или с сешуар

deni15
09-04-2008, 21:46
Нищо не се получава ..а до мирисането ..НЕ МИРИШЕ!Абе тва да не ви е бирата от едно време.. ся всичко е само алкохол..Та ако ставаше с бира щеше ли изобщо да ги има тея сичките пяни гелове и глупости..Само дето изхабих едно стъклено шише за няма нищо.. после излязах от къщи в ужасно състояние а и тая бира можеше и да си я изгъкам :grin:

gabi_94
09-04-2008, 22:26
ooooooo nedei izobshto s bira, men vednaj me polqha s bira po kosata, osven 4e zaprili4a na parcal i ne uspqh da q razre6a, miri6e6e gadno i be6e lepkava i tvarda. Ne eksperimentirai, shte sajalqva6!!!!!!!!

P.P. sorry 4e ne pi6a s balg. bukvi ama klaviaturata se precaka

ValzZi
09-05-2008, 01:20
аз пък си имам естесвено чуплива коса и то става на букли по краищата и всички ми казват че имам страхотна коса обаче нали знаеш какво казват:Човек иска това,коеот няма,,и така аз пък искам права коса ама не мога да я изправям щото пък е много чупивааа :o :x

Madness
09-05-2008, 08:25
От тая бира лепка,смърди и се слепва..Пък и бирата е за съвсем други цели(мама примерно си полива цветята с нея :-D ).

Sensuality
09-05-2008, 09:00
Моята коса си е чуплива по принцип,но слагам пяна,за да се оформи по хубаво.Иначе и с права коса се харесвам :)

ChOcOlaTEsTar
12-01-2008, 12:35
Всички или почти всички отговори бяха против....една колежка на майка ми си прави косата всеки ден с бира и и е страхотна-обаче май зависи много от начина по който я правиш ,защото при мен не се получи .Не изглеждаше мазна и мръсна но ефекта не беше като при колежката на майка ми :?

varnen4e
12-02-2008, 06:17
Харесвам се и с 2-те, но предпочитам изправена коса, но пък се изтощава повече.

mynichka
12-02-2008, 06:40
аз се харесвам повече с чуплива- къдревка още по точно ...изправям се адски рядко и не в къщи ..а на фризьор

sladka__droga
12-02-2008, 17:07
Оо ,, аз много повече се харесвам с права коса ... с чуплива не се понасям :(.Колкото до тва с бирата не го бях чувала ..

My6mYLka
12-02-2008, 21:01
майка ми ми каза че едно време се е правила обаче е нмаирисвало на бира нз за сега обаче на моята коса не стои нищо само мога да си прая шантави щтъркнали прически 8-) :P ще взема да пробвам с бира и аз....

bybeto88
01-25-2010, 15:22
[quote="Незабравимата"]Еми значи моята коса си е права и аз си я изправях до сега секи ден с пресата да е идеално права, но вече ми е писналоооооооооооо.......и от 3 месеца не съм я изправяла, за да не я горя иии сега искам да си я начупвам.Пробвала съм с пяна, но освен, че не става нищо - става като мръсна :smt019 И ми е много интересно как става това начупване с бира - как се прави, дали става на права коса или задължително трябва да е на леки чупки, също така колко време трае и 1 от най-важните неща - МИРИШЕ ЛИ ? Защото много мразя миризма на бира - само докато мия чашите от бира ми става гадно и така.... здравей,виж от личен опит мога да ти кажа,че когато бирата се слага на косата и се намачка жаобще не мирише след като се изсуши!И който говори тия глупости не му вярваи косата изглежда много естесвено и дори е със блясък!Пробвай,но на влажна коса и си я намачкаи на долу с главата и след това и изсуши,като едновременно с това я мачкаш :)

bloodyF
01-25-2010, 16:31
^..регна се за да изкопаеш тема от 2 години?!?!?!?

tItEufFf
01-25-2010, 16:36
Чувствам си гадно косата. Не мирише, ама.. слепва косата. Пробвай с някакъв балсам за къдрава коса без измиване (сънсилк), да си го слагаш на мокра коса. Подхранва косата и след това е мекичка и приятна на пипане. Не като с гадната бира :?

ameli
01-25-2010, 16:56
искам да попитам ... след като се изсуши седи ли на клечки като с пяна или не ..? и колко дена се запазва този 'чуплив' ефект :)

sladyr4etoo
01-25-2010, 17:04
имате ли снимки на ефекта :)

DevilWish
01-25-2010, 17:23
И по-двата начина, но предпочитам прави коси ;)

mmKamm
01-25-2010, 19:03
бирата е за пиене :shock: не бих я похабявала за такива неща в никакъв случаи 8-)

kyklichka01
01-25-2010, 20:12
естествената ми коса е чуплива и много си я харесвам :-)
понякога я мачкам с пяна и тя става на хубави естествени къдрици
eто снимка: http://www.prikachi.com/files/1313617C.jpg

понякога се реша с правоъгълна четка и суша със сушуара едновремеенно изправя се по-дълготрайно от колкто с пресата и имам обем :grin:
още една снимчица: http://www.prikachi.com/files/1313657w.jpg
(не се вижда мноо добре но нямам друга)

:) :) :)

п.т. тетка ми се прави няколко пъти с бира-не мирише , но нейната коса е изключителна гъста ии ефекта не беше кой знае какъв иначе при приятелки които са се правили - има ефект..хубави къдрички :-)

П.С. извинявам се за големите снимки..но съм новичка и са първите качени снимки :) :oops:

heiress
01-25-2010, 21:09
По- принцип повече се харесвам с права коса, но избягвам да си я третирам с каквото и да било, затова главно я чупя с бира. Ефектът ми харесва адски много и бирата извертява супер бързо и след около 30 минути не се усеща никакъв аромат. Нямам проблеми. Даже много обичам да си я чупя така.. Много ми харесва как става. Повече ми допада, отколкото с пяна.

Zarity
01-25-2010, 23:08
Първо-темата е от 2007...
Второ-kyklichka01,ъъ,по-големи снимки не можа ли да пуснеш!
Трето-С БИРА?!

ameli
01-26-2010, 15:02
и отново си задавам въпроса, дано този път някой да ми отговори :o

1. какво количество се слага
2. става ли на клечки, като с пяна
3. колко време държи и всеки ден ли се прави това


...??????

:)

annamari
04-02-2010, 15:22
за количество зависи от дължината на косата, но не се слага много бира половин чашка
не стои на клечки
държи 5 6 дни
поне при мен 8)

nicolepcd
04-02-2010, 18:19
И кво като е стара темата? Нови ли да пускат 8-) Аз веднъж пробвах с бира и стана адски... интересно. Смисъл хареса ми. Много. Някакви много хубави къдрици станаха, НО много трудно се разресва след това и не повторих... Иначе не миришеше :)

lovey0u
04-02-2010, 19:19
ама вие сериозно ли си изливате бира върху косата :-o :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Converse333
04-02-2010, 20:35
за количество зависи от дължината на косата, но не се слага много бира половин чашка
не стои на клечки
държи 5 6 дни
поне при мен 8)
Че ти колко пъти в седмицата си миеш косата? :shock: :lol:
По темата: Не съм пробвала с бира, аз си оплитам косата на плитки вечерта и на сутринта е къдрава. Но и с бира трябва да пробвам. :)

nicolepcd
04-02-2010, 20:37
ама вие сериозно ли си изливате бира върху косата :-o :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
Не, седнали сме да си се бъзикаме, от скука... :?

heiress
04-02-2010, 20:39
И на мен ми държи по много, но аз ѝ слагам през ден бира.

dreamer4etoo
04-02-2010, 20:59
тва трябва да го пробвам изглежда интересно :D качете някоя снимка да видим как става

Lenny
04-04-2010, 18:28
Аз си я накъдрих и ми хареса, а иначе и права и с къдрава коса ми харесва. На мен лично ми е по- лесно с права, а и ми изглежда по-дълга косата :D

kyklichka01
04-14-2010, 20:59
zarity написала съм: "П.С. извинявам се за големите снимки..но съм новичка и са първите качени снимки"

не се заяждам,но явно не си прочела добре какво съм написала :wink:

п.т. пробвах с бира..на леко влажна коса изсипах малко повече от половин чаша с бира..намачках я и я изсуших съвсем леко със сушуар и я оставих да доизсъхне сама като продължих да я мачкам обърната надолу.. ефектът бешее :shock: никога не съм имала толко естествени и сладки къдрици и НЕ МИРИШЕ..! :grin:

y0urhottie
04-15-2010, 13:35
хм а някой може ли да пусне снимки ако има с начупена коса с бира .. стана ми интересно

knadoi
04-15-2010, 20:14
Само един път пробвах да се накъдря с бира ии резултата беше отвратителен!Може да е от левите ми ръце, нооо все пак беше гадно |:
Пък и предпочитам да я изпия ...

yoanka7
07-04-2010, 13:21
:) ако искате къдрава коса без да я горите с ютията,пресата,или тем подобни,просто още докато сте в банята си правите плитките вързвате ги със силиконови ластичета и готово,след като излезете от банята не ги сушете,оставете ги да изсъхнат , от време на време ги мокрете , приспете една вечер с тях и на сутрента пак ги намокрете изчакаите да изсъхнат и ги разплетете, ако искате да се задържат за повече дни сложете малко лак за коса и готово, естествено и ефектно без да горите косата,,, :) :) :) :-)

Steff9423
07-04-2010, 14:03
http://www.germes-online.com/direct/dbimage/50224759/Hair_Dryer.jpg Този сешоар прави чудеса..(поне при мен де..)
Моя е на Rowenta..Значи след като се изкъпя вместо бира ползва дифузър.
Ето едно видео..http://www.youtube.com/watch?v=RgSMCGgkDWo&feature=related

Molzinka
07-04-2010, 14:28
косата ми е чуплива, затова от време на време се изправям с пресата - харесвам се повече с права коса :)

Hiph0pgirl
07-04-2010, 15:43
мойта си е супер къдрава и нямам нужда от накъдряне :grin:

dqvolcheto9
07-04-2010, 17:49
права

fenkatakrisi952
07-04-2010, 19:09
Не мерише,получава се хубав ефект и на всичкото отгоре ти подхранва косата :grin:

ameli
07-06-2010, 13:34
Неска и аз се опитах да се накъдря с бира.. докато я изливах върху косата си направо ми се скъса сърцето.. :( И.. може ли снимка как е станало при вас, щото не съм сигурна дали ми се получи както трябва 8-)

Mirelaa
07-06-2010, 15:33
Мойта коса си я харесвам много,защото ми е чуплива и има много хубави къдрички. Аз само 1 път съм се изправяла и много ми отива ,но не искам да я тормозя ;-)

kyklichka01
07-09-2010, 00:57
y0urhottie ameli ето при мен как се получи: :)



http://www.prikachi.com/thumbs/159/2307159.jpg (http://www.prikachi.com/images.php?images/159/2307159V.jpg)

rusotodesi
07-12-2010, 08:04
Здравейте! :) Моята коса също е права и няма никакъв обем, особено в корените и смятам да опитам да се накъдря с бира. Но искам да попитам дали като се мачка косата с бира се получава хубав обем и в корените. По принцип си правя косата с преса, но ми омръзна, а и вече косата ми се поизтощи, а с маша изобщо не се получава. Вече ми писна да се занимавам с нея и искам да пробвам начин, който не отнема толкова мн време и не е толкова вреден за косата.

InloVeGirl27
07-12-2010, 08:25
Аз също съм пробвала с бира,получи се страхотно,но и при мен стоеше много мръсно и мазно.

На мен повече ми отива по принцип с къдрава коса,но на големи къдрици.Харесвам се и с права и с къдрава,но вече не пипвам преса-заради нея и честото миене си образувах себорея.А това е истински ад.... :?

xxKiFlA
07-12-2010, 10:33
Бирата става и за кьдрене :grin:

Но коитo иска по голям еfект ставаа с белтьк :P