PDA

View Full Version : Има ли смисъл да продължаваме?



Josefinne
09-07-2007, 06:13
Имам следният проблем:
Ходя с приятеля си от близо година. От няколко месеца обаче нещата не вървят. Той ми отделя много малко време, понякога ми се струва, че дори го прави нарочно. Чувствам, че няма желание, все аз го врънкам да се виждаме, а той все минава за не повече от час, рядко два. Бяхме на море заедно, но половината го изкарахме в караници. Караме се, защото неговото отношение резултира в моята несигурност. Той не демонстрира близост, никога не го е правил.
Напоследък си признава, че животът му е писнал - работата, ученето, приятелите, атмосферата. Не казва и мен в това число - би било твърде грубо, но някак си се подразбира,ч е като част от живота му и аз съм в това число. Говорих с него под друго име в скайп и той си призна, че му е писнало постянно да се караме, че не се понасяме, но е привързан, че все него са го късали и сега не смеел той да направи крачката. Нарече се "страхливец" заради това. По-късно ми призна на мен, че му е омръзнал сексът. Питах го дали с мен, той отговори, че не, че му е омръзнал сексът като цяло.
Виждам се в чудо. Не знам какво му е на този човек. Липсва ми и го обичам, въпреки че не си го казваме. Не мога да го разведря никак и ми се струва,ч е съм му само в допълнителна тежест. Не искам да се разделяме. Каква тактика да предприема - да се дръпна ли или напротив - да съм до него, когато явно му е тежко и скапано от целия живот? Или няма смисъл?
Моля, да ми тогворят само сериозни хора.
Поздрави!

koalka
09-07-2007, 06:19
Бях горе-долу подобна ситуация, но няма да навлизам в подробности.
Не, според мен няма смисъл да продължавате.Ясно е показал, че му е писнало това положение и нещата и за него не вървят.По-добре се разделете, защото така само се измъчвате.

Josefinne
09-07-2007, 06:29
Мислех си, ако го попитам директно дали иска да се разделим... Ако каже " да" - ясно е, но ако каже " не" ? Тогава какво? Питам, защото много пъти съм го питала, така да се каже индиректно, и той е бил против. Дали е добре да го стресирам така директно или да го направя по-леко, постепенно?

Искам да кажа също, че съм си мислила просто да спра да му се обаждам, да го търся, но той се обажда да ме чуе, просто го мързи да идва да се виждаме. Това ме обърква.

koalka
09-07-2007, 06:32
Когато човек има желание, как да ти кажа...и да е мързелив, става работата.Ако го попиташ така в първия момент може и да се стресне, закщото не е очаквал, че ще го кажеш, но както си е писал с теб, просто няма смелост.Пък и постепенно да му го показваш-това означава още караници, които знам, че ти искаш да избегнеш.Ако каже не-питай го тогава какво правите?Как се справяте със ситуацията, ако не се разделяте?И той ще положи ли някакви усилия, според теб?

Josefinne
09-07-2007, 06:37
Ами... Тези дни започваме лекции - и аз , и той. Попитах го: Ти сега едва смогваш да се виждаме, как ще продължаваме , когато имаш още по-малко време? А той отговори: Ще измислим нещо, не го мисли сега!
Не е като въобще да не идва да ме вижда, както казах - обажда ми се да се чуваме, но когато му казвам, че ми отделя много малко време, той нищо не отговаря. А с последните му изказвания, че всичко му е писнало, с отказите му за интимни отношения не знам как да постъпя.
Виждаме се през около два - три дни за по час - два. Много ли искам?

09-07-2007, 06:38
;[[ iskam samo edno ne6to da ti kaja,,,,skusax naskoro s priqtelq si sled kato bqxme xodili 8 meseca,,,,,prosto vsi4ko koeto opisva6 ti go prave6e i toi,,,,zna4i nqma po sigyren znak 4e ve4e ne te xaresva,,naistina e taka i az go osyznax za moq frend i dasje sega se 4ydq kak sam se nadqvala o\ne6tta da se promenqt,, i ostanax s nego pove4e ot kolkoto trqbva6e,, aa ve4e osuznavam 4e e nqmalo smisal,,stane li vednuj taka,,, nqma da moje da se vyrnat starite momenti ,,!!! kolkoto i tyjno da e tova e kraqtt!!!

koalka
09-07-2007, 06:40
Разбирам те, отказите говорят или за умора, или, че наистина има проблем.Все пак, ако нищо не се е променило и те обича, каткто преди-дали ще откаже?Просто нещата според мен са приключили, но той още не иска да ги признае.И ние бяхме така, караници, проблеми и накрая просто се разделихме.Сега сме приятели и така е по-добре.

Josefinne
09-07-2007, 06:45
Благодаря! В такъв случай как е най-добре да приключат отношенията ни, за да съм сигурна, че проблемът наистина не е в преумората. Наистина ми се ще да съм сигурна , за да не се окаже, че съм го зарязала, а той е имал чувства. Както казах и аз все още имам силни чувства към него, но нямам намерение нито да измъчвам него с тях, нито себе си.

09-07-2007, 07:02
Отиди при него и го попитай директно ' Искаш ли да се разделим?' той ако те попита "защо мислиш така" му обясни нещата, които и на нас ни обясни (че не омжете да се виждате, че се държи студено, че вече няма чувства..) и той като чуе че няма чувства ще каже че се е привързал към теб. Затова по добре му кажи ' По добре е да се разделим, а след време като се изясниш с чувствата си ще видим дали може да сме заедно." Отначало ще бъде трудно, много трудно. В момента съм в такава ситуация.. :|

experiment_m
09-07-2007, 07:04
И аз съм имал момент, в който съм се чувствал, а и навярно съм се държал точно като приятеля ти. Бяха ми се струпали супер много неща на главата и чувствах, че нямах време за самия себе си, а какво остава за гаджето до мен - направо имах усещането, че се задушавам.
Ако по онова време гаджето ме беше оставило малко намира и не търсеше само вниманието ми (по цяла вечер да съм с нея и каквото и да правя в свободното си време пак да е свързано с нея) или се беше опитала да вкара малко разнообразие във връзката ни, може би в момента нямаше да съм с друго момиче.
Пробвайте нещо ново в секса или място където го правите, излизайте с нови хора и т.н. В противен случай еднообразието ще ви убие. Ще ви стискам палци. Все още има надежда за вас.

Josefinne
09-07-2007, 07:06
По този въпрос сме говорили преди. Няма да стане - той ми е казал, че няма да ме моли. Ако се разделим, дори и да му е тежко и да иска, няма да дойде да ми го каже , за да се съберем отново. Както и сега - може и да иска да се разделим, но няма да направи явно крачката ( шантаво момче, ма... си е моето). Затова на мен се пада честта да реша, но не искам да бъркам. затова питам как изглежда отстрани обстановката.

malone
09-07-2007, 08:05
По този въпрос сме говорили преди. Няма да стане - той ми е казал, че няма да ме моли. Ако се разделим, дори и да му е тежко и да иска, няма да дойде да ми го каже , за да се съберем отново. Както и сега - може и да иска да се разделим, но няма да направи явно крачката ( шантаво момче, ма... си е моето). Затова на мен се пада честта да реша, но не искам да бъркам. затова питам как изглежда отстрани обстановката.Ми прочетох всички твой постове в тази тема и мога да ти кажа,че на него му остава само една крачка от раздялата,тоест да скъсате.Може би наистина като го попиташ директно ще го провокираш,тоест ще му дадеш смелост да го направи.Просто със това което написа,че не се виждате че му е омръзнал секса и тн дава индикации че иска да се разделите.Незнам наистина дали ако пробваш да разнообразиш ще помогне,защото не познавам момчето,но ако вярваш че така ще предодвратш раздялата пробвай.

KimBerLy1912
09-07-2007, 08:40
По този въпрос сме говорили преди. Няма да стане - той ми е казал, че няма да ме моли. Ако се разделим, дори и да му е тежко и да иска, няма да дойде да ми го каже , за да се съберем отново. Както и сега - може и да иска да се разделим, но няма да направи явно крачката ( шантаво момче, ма... си е моето). Затова на мен се пада честта да реша, но не искам да бъркам. затова питам как изглежда отстрани обстановката.Ми прочетох всички твой постове в тази тема и мога да ти кажа,че на него му остава само една крачка от раздялата,тоест да скъсате.Може би наистина като го попиташ директно ще го провокираш,тоест ще му дадеш смелост да го направи.Просто със това което написа,че не се виждате че му е омръзнал секса и тн дава индикации че иска да се разделите.Незнам наистина дали ако пробваш да разнообразиш ще помогне,защото не познавам момчето,но ако вярваш че така ще предодвратш раздялата пробвай.
+1 :(

Erica
09-07-2007, 08:43
Може би при вас е настъпил момента на омръзване...,може би в момента приятелят ти си замисля над много неща...и най-вече дали има смисъл да продължите.Почти във всяка една по-дълга връзка го има това нещо...а и както вече някой написа...до това положение може и да се стигне от еднообразие...!Не мислиш ли,че трябва да си дадете малко време без да се виждате...тежко е наистина...много е тежко...,но тогава ще разберете и двамата има ли я още любовта или всичко е по навик...Защото ако всичко е само навик...няма смисъл да се измъчвате и двамата...в опити да съхраните нещо,което си е отишло...
Дано във вашият случай не се окаже навик... :smt006

qHu4Ka
09-07-2007, 09:11
Може би при вас е настъпил момента на омръзване...,може би в момента приятелят ти си замисля над много неща...и най-вече дали има смисъл да продължите.Почти във всяка една по-дълга връзка го има това нещо...а и както вече някой написа...до това положение може и да се стигне от еднообразие...!Не мислиш ли,че трябва да си дадете малко време без да се виждате...тежко е наистина...много е тежко...,но тогава ще разберете и двамата има ли я още любовта или всичко е по навик...Защото ако всичко е само навик...няма смисъл да се измъчвате и двамата...в опити да съхраните нещо,което си е отишло...
Дано във вашият случай не се окаже навик... :smt006

nap1ln0 s1m s1glasna s tebe... :(

bLiNdchY
09-07-2007, 09:13
Бях горе-долу подобна ситуация, но няма да навлизам в подробности.
Не, според мен няма смисъл да продължавате.Ясно е показал, че му е писнало това положение и нещата и за него не вървят.По-добре се разделете, защото така само се измъчвате.

Съгласен съм с него че няма смисъл ! :wink:

`Death`Whore``
09-07-2007, 09:13
Типичният депресар. Сескът не е възможно да писне, писва човекът, с когото го правиш. Според мен го скъсай и то веднага, защото не изпитва нищо към теб. Сам си го е признал.

dobrotomomche
09-07-2007, 11:31
Много от темите са идентични си мисля.И на друго място написах че не трябва да си мислим че секса е удоволствие.По скоро е изпитание между двама души.Случва се в една връзка да има проблеми.Важно е как се преодоляват трудностите.Съветвам те да се консултираш със свещеник и да ти поговори за любовта.Има и достатъчно материали в интернет.

Josefinne
09-07-2007, 20:22
Свещенник?! Не бих, не вярвам в Църквата. Иначе засега мисля да послушам experiment_m и koalka и просто да го дам по-спокойно, да не го тормозя да се виждаме , да го оставя да го поиска сам. Предложих му и да направи нещо, някаква промяна в живота си, да ходи някъде извън София или на някое парти. Той каза, че го канят, но на него му е тъпо и не му се ходи. Може би наистина проблемът не е в мен, а го е налегнала депресия. Мисля си, че ако е така и аз го зарежа точно сега... Ще му е адски гадно...

09-11-2007, 00:57
za jalost i az sum v su6toto polojenie i edvam zakrepqm ne6tata da varvqt> 6te ti kaja samo 4e trqbva da ima6 tarpenie kolkoto i da iska6 da go zareje6 znam 4e ne ti stiska kakto i na men da zareja moq pr. zatova mila vuoraji se s turpenie sloji edna usmivka i po4ni da govori6 primerno:
sa milo subota i nedelq 6e otidem edikade si samo dvamata 6tom ti e umruznal sexa 6e te masajiram i blq blq blq
tva raboti i taka toi te zaobi4va a na teb ti se ide da umre6 6tot se pravi6 na 6tastliva no tova e to da obi4a6:(
uspeh

teenkopele
09-11-2007, 04:45
Бъди до него. :wink:

`Death`Whore``
09-11-2007, 04:51
za jalost i az sum v su6toto polojenie i edvam zakrepqm ne6tata da varvqt> 6te ti kaja samo 4e trqbva da ima6 tarpenie kolkoto i da iska6 da go zareje6 znam 4e ne ti stiska kakto i na men da zareja moq pr. zatova mila vuoraji se s turpenie sloji edna usmivka i po4ni da govori6 primerno:
sa milo subota i nedelq 6e otidem edikade si samo dvamata 6tom ti e umruznal sexa 6e te masajiram i blq blq blq
tva raboti i taka toi te zaobi4va a na teb ti se ide da umre6 6tot se pravi6 na 6tastliva no tova e to da obi4a6:(
uspeh
Давай, прави се на луда, угаждай на някакъв пикльо, но не давай глупави съвети на момичето.

Тя хубаво ще бъде до него, но той поне да беше намекнал, че нещо, свързано с нея, не му е омръзнало. Сексът не омръзва, депресиите са в акъла на другия, не е виновно момичето.

Josefinne
09-16-2007, 18:00
От уважение към всички, които се опитаха да ми помогнат със съвет - благодаря, скъсахме преди 1 седмица. Той ми звъня първите два дни, а после спря. гадно ми е , тъпо ми е, но все пак от разговора , който проведохме излезна, че наистина е трябвало да скъсаме и то отдавна. Каза, че съм омръзнала, че иска да се занимава с някакви малолетни връзки ( къде отидоха приказките " аз си мечтая за сериозна връзка с уникално момиче" , които дрънкаше в началото нямам представа!!) и единственото му притеснение беше, че ще му уронвам профила на доброто, нещастно "винаги-зарязвано" момче.
Според мен просто започна да се надува по много и дори и ебз да осъзнава реши, че съм под класата. Мисля, ч е сгреши!
Благодаря на всички!

BAYO
09-16-2007, 18:08
AMEN ! :-({|=