PDA

View Full Version : отново за цикъла



09-07-2007, 08:38
здравейте!много съм притеснена и не открих тема,която да ми даде обясниение за моя проблем с цикъла!зна4и на 17 съм,никога не ми е бил редовен цикъла(винаги закъснява)понякога пропуска месец ,седмица..но днеска ми дойде а миналия път ми беше на 14 август. :shock: това не ми се вижда нормално,но исках вашето мнение.моля ви кажете дали е нормално или накакво се дължи! :smt017 :?

`Death`Whore``
09-07-2007, 08:45
От колко време имаш менструация? Ако е от повече от 2 години, веднага на лекар! Нередовният цикъл не е нещо ненормално, но когато пропуска, това говори за сериозен проблем.

09-07-2007, 08:56
оо имам го от някъде 4-5 години.не съм ходила на лекар обаче.майка ми беше казала ,че нейния цикъл е бил като моя-дори след 18 годишна и е закъснявал с много.аз съм си свикналаде,ама не винаги пропуска месец ,а понякога е точно.мен по - ме притеснява ,че ми дойде по-рано :roll:

`Death`Whore``
09-07-2007, 08:59
Това не е нормално. Цикълът е нормално да бъде от 26 до 33 дни. А това, че на майка ти е такъв, не означава, че е няма защо да се притесняваш. А...никога ли не си била на гинеколог? :shock:

foreverr
09-07-2007, 09:33
според мен не е нормално да имаш менструация от 4-5 години и още де ти прескача или както сега в случая да избярза!Нормално е да ти закъснява с по най-много 5 дни или да ти подранява с най много 4 дни-но да прескача с седмици и месеци -не е!кажи на майка си и отидете на гинеколог!

Presley
09-07-2007, 12:01
Имаш цикъл от доста време и не е нормално да ти е толкова нередовен.Може и да имаш някакъв проблем.Но ние тук трудно ще ти помогнем...най-добре отиди на гинеколог.Пък и това,че и на майка ти не и е бил редовен,няма нищо общо.Тичай при гинеколог.

Fagile
09-07-2007, 13:36
Mila otivai na lekar :S

09-07-2007, 16:50
леле момичета оплашихте ме много!иобщо не искам да ходя на гинеколог :oops: от колко месеца се каня а не намирам смелост!на майка ми не искам да казвам.дори имам бяло течение от доста време :oops: и това също пренебрегвам.... ](*,)

09-07-2007, 16:53
забравих да питам на вас кога започна да виидва редовно?има ли някой като мен,на който и до 17 годишна възраст все още има нередовен цикъл?аз даже след месец сттавам на 18 :roll:

09-07-2007, 17:31
не е лошо да идеш на лекар, но има адкси мн момичета, които след години наред цикъл пак им е нередовен. На мен понякога миз акъснява с 2-3 дена, мн рядко с по 5, това лято един месец ми дойде 2 пъит, подобно на теб, така че има си аномалии, които настъпват понякога. Не е лошо да идеш на гинеколог, аз така анправих- не е страшно, нито срамно, той ще ти каже има ли проблем и как да го решиш. Късмет и спокойно :)

`Death`Whore``
09-08-2007, 09:15
Как можете да сте толкова безотговорни? И двете ТРЯБВА ДА СЕ ЛЕКУВАТЕ! Болни яйчници и бяло течение и ги оставяш така, защото не искаш да кажеш на майка си и те е страх да отидеш на лекар?

krem4et0
09-08-2007, 09:32
Това не е нормално. Не слушай майка си, освн ако не е гинеколог. Веднага на лекар. Не си играй с това, защото нередовната менструация е сигнал за нещо нередно.

foreverr
09-08-2007, 20:07
Вече ходи ли на гинеколог-ако не си ходила ходи, а не чакай-миже да е нещо сериозно бе момиче-тва не е майтап работа!!!!!!!1 [-X

09-08-2007, 20:47
наистина признавам ,че май ме убедихте да отида на гинеколог.тази ваканция ще събера смелост да искам и направление от личната лекарка и да отида .. наистина много пъти съм се канела ,но умирам от срам,но наистина по-добре навреме да се види какво ми е ,че явно не е нещо нормално :cry:

Fagile
09-09-2007, 07:08
наистина признавам ,че май ме убедихте да отида на гинеколог.тази ваканция ще събера смелост да искам и направление от личната лекарка и да отида .. наистина много пъти съм се канела ,но умирам от срам,но наистина по-добре навреме да се види какво ми е ,че явно не е нещо нормално :cry:

=D> nqma sramno

foreverr
09-09-2007, 12:06
Спокойно няма нищо срамно - ти си мислиш че ще е много страшно като идеш, но само така си мислиш-е аз не съм ходила до сега на гинеколог но знам от мои фр :wink:

09-09-2007, 13:51
i na men ne mi e idvalo ot dva meseca (devstvena sum) no 4esto puti mi zakusnqva i ne se pritesnqvam ot tova. imam menstruaciq ot 2 godini i polovina noo .. kakto tvoqta maika i moqta ne e imala redoven cikul i vse o6te nqma ... spored men ne e ne6to nenormalno

foreverr
09-09-2007, 18:37
Оф ти не гледаи майка си, а себе си момиче-за всекки случаи отиди на гинеколог!!!Ами ако ти има нещо и ако не идеш на време става лошо! #-o #-o #-o извиняваи ама днешните момичета не са много умни-страх ги е от ч гинеколог който няма да ги изяде!!!!! [-X

foreverr
09-09-2007, 18:39
забравих да кажа-не съм ходила на гинеколог, но ако ми се наложи няма да се чудя, а ще отида веднага!!!

ТъпоТо
09-11-2007, 09:03
спокойно бе хора ако сте девствени няма да ви разглеждат там тва... само ще ви намажат с няква гадост корама и ще ви прегледат с няква машинка дето гледат бременните или подобна не знам точно...единственото гадно е че преди да ви гледат с машинката трябва да изпиете много течности и докато ви гледат трябва да стискате :-D е ако сте спали вече с момче е малко по гадно :lol:

gavro64eto
09-12-2007, 13:47
Tova ne e normalno.Ve4e si na 17g ima6 cikal o1 5g nemoje da ne otide6 na lekar tova e opasno.