PDA

View Full Version : Туризъм



Kalungata^^^^^^^^^^^^
09-07-2007, 15:20
Хай Хай Хай на всички...
Моля Ви, кажете, споделете мнението си за туризма като специалност!
След като се завърши като какво може да се бачка?
Според Вас в кой ВУЗ е най-добре за кандидатстване ?
Знам, че трябва да се учи по Английски и География, но ако има други неща, който трябва да се учат и правят моля кажете...
Моля за съвет и препоръка всички запознати с темата.....
Наистина очаквам реални мнения и Благодаря предварително !!!

Kisses_P
09-07-2007, 15:30
Ще следа темата.За в бъдеще и аз мисля да следвам туризъм

09-07-2007, 17:54
Във УХТ- гр. Пловдив се кандидатсва с химия+чужд език или математика + чужд език, като всички изпити са тестове.

09-07-2007, 22:44
Mn hubava specialnost kandidatstva se s geografiq i ezik (ang nemski frenski ili ruski) su6to ot kum rabota e dosta 6iroka specialnost s mn vuzmojnosti za u4ene nai dobre sofiiskiq no tazi godina bala za turizum v SU be6e ot nai visokite su6to i v unss e hubavo za dr grad osven sofiq ne moga da kaja za pove4e informaciq kakvo moje6 da raboti6 sled kato zavur6i6 vlez v saita na UNSS ili SU tam ima informaciq za vsi4ki specialnosti

sexa_na_kompleksa
09-08-2007, 11:48
И аз мисля да кандидатствам с Английски и География във Варна,но още ми е рано...
И аз бих искала да узная какво може да се работи след като завършиш туризъм. 8-[

IKisseDAGirL
09-08-2007, 12:57
Аз също смятам да кандидатствам с география и английски език, тази година ще съм 12-ти клас. :)

Специалността е наистина много интересна, а и предлага доста перспективи за работа... След като завършиш можеш да бъдеш назначен като служител/управител в туристическо бюро или агенция, отговорник в търговски зали, управител на хотел/заведение/мотел... Също имаш възможност да работиш като организатор на екскурзии, екскурзовод, организатор на спортно-занимателни дейности :wink:

Eто ти някои полезни линкове :arrow:
http://www.uni-sofia.bg/geo/tourism+bg.html
http://www.btu.bg/bg/Strukture/Tourcollege/trcollege.htm
http://www.kadedaucha.com/?id=236&pid=528

Само че в УНСС освен резултатите от конкурсните изпити, се взимат и оценките от цялата диплома, а моята като гледам няма да е от най-високите, за това лично за мен като вариант отпада (защо не учих, когато имах възможност?) :?

Пожелавам ти успех, може случайно да се окажем колеги! :lol:

sh3_1s_7h3_0n3
09-08-2007, 13:04
И аз мисля да кандидатствам с Английски и География във Варна,но още ми е рано...
И аз бих искала да узная какво може да се работи след като завършиш туризъм. 8-[

й0у искаш да ми станеш колега във Варна? 8)

ето к'во представлява Туризма в ИУ-Варна:
туризъм

Обучаващите се в тази специалност получават основни и специализирани знания на макро- и микроравнище за вътрешния и международния туризъм.

Завършилите специалността са в състояние да се реализират на ключови позиции в управлението на предприятия, професионални формирования, неправителствени и правителствени институции в сферата на туризма, хотелиерството, ресторантьорството, търговията, транспорта, комуникациите, научноизследователски учебни центрове и др.


не учите математика... (рай!), учите и редовно 2 езика...

иии като цяло ми се струва за тая специалност, че т'ва, за което учиш да го работиш... можеш да го работиш и без да го учиш... в смисъл такъв, че повечето 'туристи' искат да станат екскурзоводи или администратори в няк'ви големи хотели, илиии управители на големи хотели, или в няк'ви агенциии да правят маршрути дрън-бръм...

познавам хора, дето се занимават точно с т'ва и без да са завършили туризъм...

Майката му е да знаеш езици... с 2 езика и нагоре ставаш ценен кадър...

shadow4e
09-08-2007, 16:59
sh3_1s_7h3_0n3 и аз стигнах до тези изводи, защото екскурзовод не искам да ставам, а за другото си ми трябват само езици. Но за мен си смяам, че би ми било добре и в УНСС "Икономика на туризма". Според мен с тази специалност можеш да работиш и едното и другото. Не че ми е първото желание, но не бих се разочаровала ако влезна там :) И ми се струва по-добре отколкото Туризма :)

caRamelO_cHicA
09-14-2007, 09:22
Мен много ми харесва даже смятам в университета да кандиствам с туризъм.Дедазнам много ме влеце тва нещо и ме кефи.Даже нещо промених мнението си искам да съм ексурзовот или нещо подобно можеби и администратол в някой голям хотел на морето.Ех мечти мечти.но това е друг въпрос да кажа аз съм точно в такава паралелка с туризъм в гимназията съм и изучава усилена английски(един по образование смисъл както си го учат всички но много по усилено и друг анг.според професията.Също и география.