PDA

View Full Version : Кандидатстване с история



09-07-2007, 16:34
Здравейте! Сега ще съм 12 клас и имам желание да кандидатствам с история на България. Имам откъде да чета, но не знам как точно да си разпределя нещата. Може ли някой, който е кандидатствал с това, да ми каже как е учил, какви конспекти си е правил.. общо взето искам да попитам как е най-правилно да се учи? С планове, конспекти и т.н. ?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!

loyal_88
09-07-2007, 17:38
Здравейте! Сега ще съм 12 клас и имам желание да кандидатствам с история на България. Имам откъде да чета, но не знам как точно да си разпределя нещата. Може ли някой, който е кандидатствал с това, да ми каже как е учил, какви конспекти си е правил.. общо взето искам да попитам как е най-правилно да се учи? С планове, конспекти и т.н. ? И аз съм така. Но виж сега, само това че имаш от къде да учиш не е съвсем достатъчно. Да, историята не е като математиката и не ти е необходимо постоянно някой да ти обяснява, но най-добре си е веднъж седмично да си ходиш при някой учител. Аз примерно ходя при една позната и ми казва неща, които в темите не ги пише. В смисъл нещо като тънкостите на различните университети, защото тя е университетски преподавател ;)

09-07-2007, 19:48
Да, напълно съм съгласен... просто питах дали има някакви тънкости при ученето.. да кажем да се прави план, който да те подсеща за някои по-основни неща или нещо подобно :)

sh3_1s_7h3_0n3
09-07-2007, 21:04
Апфф
правиш си план на темата... вадиш си всички имена на хора, геогр обекти и т.н., вадиш всички год и събития... четеш с разбиране... и после като погледнеш плана, някоя дата или някое име... трябва да ти изниква в съзнанието всичко свързано с него...

sweet_f4e88
09-07-2007, 21:46
Кандидатсвах тази година с история и това, което ми каза учителката при която ходих беше че абсолютно всичко научено трябва да мине и през ръката...тоест учиш, разказваш и след това го пишеш-много помага наистина и се запомня!
А за конспектите..да хубаво нещо са и трябва да се научиш да си ги правиш сама, защото на изпита може да ти се наложи да си нахвърлиш темата набързо, за да ти е по-лесно при самото писане!
Хайде успех и ако има още нещо-питай! :P

sh3_1s_7h3_0n3
09-07-2007, 22:24
e, да...
хубаво е като си научиш темите и изкарваш едни бели листи, скриваш всяк'ви учебници, помагала и работи... и си пресъздаваш темата, както се сещаш... пред белия лист най-ясно изпъква к'во знаеш, к'во не знаеш... :)