PDA

View Full Version : медицина



09-07-2007, 17:23
Мисля да следвам медицина и ще ми трябва информация. Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарна. :)
Видях, че има тема за медицината, но тя е само за Америка, а на мен ми трябва по-пълна информация.
Доколкото разбрах, в българия най-добрия университет в тази област е медицинския в София и там се кандидатства с изпити по химия и билология и с оценки от дипломата.
А за чужбина не знам много и имам няколко въпроса:
Къде е най-добре да се кандидатства ?
Кои университети са добри?
Как се кандидатства?

09-07-2007, 19:18
da i az iskam medicina zatova pls kajete ako imate predstava

UnaBletoLoVeU
09-07-2007, 19:51
За Германия мисля че за каквато и да било спрециалност в повечето или във всички университети ( не съм сигурна) се влиза само с приравнителен изпит по немски и с оценките от дипломата. За добри университети..била съм в Хайделбер..студентски град..казват, че там университета е много добър..

4on4i
09-08-2007, 22:23
Аз тази година кандидатствах, биология с химия и обиколих София, Пловдив и Варна. София си е най-доброто то си е ясно, но все пак всички Медицински вузовде поддържат добро ниво и където и да сте няма да сбъркате стига да искате да учите медицина. Конспектите на Варна и София са едни и същи, на Плевен и Пловдив са различни от всички останали. В София и Варна - химията се състои и от 4 задачи (2 органична и 2 неорганична химия) и тема, изпита по биология се състои от 3 теми, съответно от 8,9 и 10 клас. Пловдив - химията се състои от 2 теми и 2 задачи като задачите са си ебало майката и съотношението задачи : теми е към 20:80 процента от оценката (докато при софиянци всичко е по 20%), биологията е от 8,9 и 10 клас като мисля, че се комбинираха 2 теми от 8 и 9 клас и една 10 или нещо такова :mrgreen: . Плевен - химията е от .....забравил съм май 2-3 задачи и тема (като задачите са леки), а изпита по био от 3 теми съответно по една от 8,9 и 10 клас.

Това е от мен ако имате нещо да питате не се притеснявайте ще помагам каквото мога. 8)

shadow4e
09-08-2007, 23:21
4on4i, успя ли да влезнеш и ако да, къде? :)

4on4i
09-09-2007, 11:33
4on4i, успя ли да влезнеш и ако да, къде? :)

Ще уча стоматология в Пловдив. \:D/

doctors
09-09-2007, 20:34
Аз тази година кандидатствах, биология с химия и обиколих София, Пловдив и Варна. София си е най-доброто то си е ясно, но все пак всички Медицински вузовде поддържат добро ниво и където и да сте няма да сбъркате стига да искате да учите медицина. Конспектите на Варна и София са едни и същи, на Плевен и Пловдив са различни от всички останали. В София и Варна - химията се състои и от 4 задачи (2 органична и 2 неорганична химия) и тема, изпита по биология се състои от 3 теми, съответно от 8,9 и 10 клас. Пловдив - химията се състои от 2 теми и 2 задачи като задачите са си ебало майката и съотношението задачи : теми е към 20:80 процента от оценката (докато при софиянци всичко е по 20%), биологията е от 8,9 и 10 клас като мисля, че се комбинираха 2 теми от 8 и 9 клас и една 10 или нещо такова :mrgreen: . Плевен - химията е от .....забравил съм май 2-3 задачи и тема (като задачите са леки), а изпита по био от 3 теми съответно по една от 8,9 и 10 клас.
Това е от мен ако имате нещо да питате не се притеснявайте ще помагам каквото мога. 8)


Да те поправя ако може:
Биология Плевен по една тема от трите учебника 8,9,10 клас
Химия Плевен 2 теми и 4 задачи

Биология Стз три теми по една от трите учебника 8,9,10 клас
Химия 2 теми и 4 задачи

Другото е така както си казал
:)

4on4i
09-09-2007, 21:20
Да те поправя ако може:
Биология Плевен по една тема от трите учебника 8,9,10 клас
Химия Плевен 2 теми и 4 задачи

Биология Стз три теми по една от трите учебника 8,9,10 клас
Химия 2 теми и 4 задачи

Другото е така както си казал
:)

Радвам се, че има кой да ме поправя \:D/

doctors
09-10-2007, 19:03
Да те поправя ако може:
Биология Плевен по една тема от трите учебника 8,9,10 клас
Химия Плевен 2 теми и 4 задачи

Биология Стз три теми по една от трите учебника 8,9,10 клас
Химия 2 теми и 4 задачи

Другото е така както си казал
:)

Радвам се, че има кой да ме поправя \:D/
няма проблем приятел,ти доста изчерпателно си изложил всичко:)

doctors
09-10-2007, 19:04
Ако някой търси добър учител по химия които готви кандидатстуденти за медицинските вузове от София може да ми пише на лична бих му препоръчал!

bobka
09-10-2007, 19:39
ми един от най добрите университети е в париж-сорбоната.ама и в дъблин има добри университети ама не съм запозната.казвам само това което братчет ми ми е споделял.той завурши сорбоната и е страшно доволен.а мн добре си се ориентирала медицината е супер.браво!

XaMcTePKa
09-10-2007, 20:26
Плевен работата в момента е много зле приемат и с 3 щото няма кой да ходи там...а пък Варна за 4000-5000лв си вътре без проблем ;)

doctors
09-11-2007, 10:11
Плевен работата в момента е много зле приемат и с 3 щото няма кой да ходи там...а пък Варна за 4000-5000лв си вътре без проблем ;)

Аз пък мога да ти кажа че Плевен хич не е зле,не може без да си наясно как стоят нещата да се обаждаш!!!.Ако не знаеш в Плевен беше открит център по ендоскопска хирургия който е доста модерен и е първи на Балканите!Нивото на медицинското образование навсякъде е еднакво било в Плевен,София,Варна,Пловдив и Стара Загора.В Плевен може да са приемали с тройки миналата или по-миналата година,когато имаше много двойки по химия.Но тази година си приемат с високи оценки!Така че като не си подготвена просто не се обаждай!

XaMcTePKa
09-11-2007, 13:46
doctors леля ми е преподавател в Медицинския в Плевен напълно съм наясно с какви оценки приемат ...

doctors
09-12-2007, 06:43
doctors леля ми е преподавател в Медицинския в Плевен напълно съм наясно с какви оценки приемат ...

Аз ги следя от доста време тези неща,така че мога да ти кажа че това което ти казвам е така.Да ти кажа минималния бал в Плевен тази година
Момичета 30.00
Момчета 26.17
Това според теб тройка ли е?