PDA

View Full Version : Проблем при правенето на обем на косата



bebitooo___
09-07-2007, 20:21
Здр.. Ами искам да попитам дали на някой му се е случвало същото нещо топирам си косата със специален гребен, пръскам е с лак и като е разреша да слегне и стои наклонена на една страна не става хубав оформен обем.. Имате ли на идея дали е заради лака за коса, който използвам или просто не знам точно как да си правя обем при положение, че горния ми пласт на косата не е много дълъг, но това не мисля ,че е от голямо значение тъй като една приятелка ми прави супер яко косата.. ?!? Дайте съвет как да си правя по - добре обем с топиране?!?

AliceSw
09-07-2007, 20:27
най-вероятно просто е от косата....

bebitooo___
09-07-2007, 20:31
възможно, защото косата ми не е рядка, но косъма ми е тъничак.. но като се правя сама много рядко постигам ефекта, който искам.. Затова питам дали има някакви тънкости, за да споделите!

VeRdiSSima
09-07-2007, 20:35
:P Просто раздели косата си в корените на отделни малки кичури топирай я и впръкай лакът за коса в корените и така пласт по пласт аз поне постигам желаният обем :roll:

iLoveChocolate
09-07-2007, 20:38
ми аз си я правя по следния начин топирам със ситен гребен /не професионален,а нормален/ след това пръскам с малко лак,колкото да не е без хич и готово. супер мн съм доволна как сама мога да се топирам,дори една приятелка дето и карала фризьорски курс не ме топира толкова хубаво. под `хубаво` имам напредвид да имам обем и с времето той да не се разваля,а просто да спадне малко,щот се пак е нормално топирането до спадне след 30 минути

LoVe_RuSlAn
09-07-2007, 20:45
Of i az мойта все се опитвам да я топирам да седи назад ама тя все пада и колкото и лак да изпръскам и дори косъм по косъма да я топирам и цял ден да се занимавам никога не става така както аз искам така че приеми че това е просто от косата ти.

09-07-2007, 20:49
оф да бе ама кат ме напрай някой друг става.. а сама кат се прая не става.. хах

LoVe_RuSlAn
09-07-2007, 21:17
И при мен не става мн хубаво спх не си сама :lol:

SunnyG
09-08-2007, 06:47
Вероятно не си се усъвършенствала все още да си правиш обем сама :-D Накарай приятелката ти да те наблюдава как си го правиш и да те коригира там където бъркаш.Ще се научиш,няма страшно :wink:

S_L_A_D_U_R_K_A
09-08-2007, 08:37
Моят съвет е да избягваш да се топираш, защото след време там ще започнеш за оплешивяваш! Всички знаем, че е гадно ако ти е дълга и тежка косата, тя няма естествен обем и не искаш да ти е сплескана, обаче има други начини освен топирането! А иначе за начина по който го правиш немога да те посъветвам, но според мен пръснкай лак по-отдалече и оставай малко да попие преди да го загладиш :!: