PDA

View Full Version : Частен ученик



lollipopka
09-07-2007, 21:38
Здравейте,
Имам огромен проблем. Търся някой който може да ми помогне до понеделник. Завърших 10 клас с отличен успех. Приеха ме в Англия откъдето се върнах тази седмица защото неможах да се справя с обстоятелствата. В крайна сметка в момента никъде не съм записана. Искам да бъда с приятеля ми в Кипър, където ако уча ще ми илиза доста скъпо затова мисля да се запиша като частна ученичка в училището ми в България докато завърша. Октомври ставам на 18. Искам да знам дали мога до навършване на 18 да съм редовно на училище и тогава да премина в самостоятелна форма на обучение или това трябва да зочне от началото на учебната година. Дали има някави отрицателни влияния върху дипломата ми и дали изобщо ще бъде грешна стъпка. Знам че ще бъде трудно, но не искам да правя същата необмислена стъпка както тази към Англия. Затова ми трябват мненията на колкото може повече хора, както и информация по тези въпроси. Дано има такива които могат да ми помогнат.

Blab
09-07-2007, 21:45
Щом така си решила.Мисля, че в началото на даден срок можеш да преминеш към частна форма на обучение, не би трябвало да има никакъв проблем.

shadow4e
09-07-2007, 22:32
От 16 годишна имаш право да си частен ученик. В моя клас едно момче така искаше да направи, но първоначално твърдяха, че не можело, но после провериха и видяха, че може. Едно момче от съседния клас от 17-годишен е на самостоятелна подготовка.

lollipopka
09-09-2007, 09:14
Рзбирам, ами много се радвам тогава че мога. А в началото на учебната година ли трябва да си подам молбата или мога по време на срок? Самостоятелната подготовка влияе ли по някакъв начин на дипломата ми?

NightSky
09-09-2007, 10:29
В никакъв случай не влияе отрицателно на дипломата ти.

BlueDevil
09-10-2007, 07:28
Аз трябваше един единствен предмет да си уча на частно и се провалих #-o Колкото и да ругаем даскалите имаме нужда от тях. Прецени си дали си способна да научиш това, което би научила от учителя. Той ти преподава 2/3 от урока, а сега трябва да си ги учиш сама. Трудничко ще ти е.
Иначе, да, имаш право да бъдеш частна ученичка, мисля, че по всяко време на годината можеш да станеш.

lollipopka
09-10-2007, 10:09
Всички ме съветват да не го правя :( но немога повече тук не искам по същия начин да е, само да си пишем по чата до ваканциите и толкова гадно е :( и как не се появява нито един добър вариянт! Немога да повярвам поне една добра възможност ли няма :(

vra4ka
09-10-2007, 10:49
Не си проваляй образованието заради момче. Любовта идва и си отива, колкото и да си сляпа в момента за това.
Образованието е най-важно!

lollipopka
09-10-2007, 20:16
Вярно е така е.... но мисля втория срок да го направя. Незнам не искам повече така :( съгласна съм да чета по цял ден и цяла нощ само за да стане така както аз искам. Искам и двете да се комбинират :(

sunny_bitch
09-10-2007, 20:53
a roditelite ti kakvo mislqt?

lollipopka
09-11-2007, 09:42
Ами не са много съгласни. Съветват ме да не го правя. Това което ме ядоса беше че когато трябваше да ми се помогне за организирането и заминаването ми за Англия никой не ми помиогна. Всички ме оставиха сама да се справям. Освен това майка ми е в Гърция а баща ми в друг град в България. Но когато вече бях заминала и трябваше да се върна (нямаше друг изход) и майка ми и баба ми веднага ме обвиниха и казаха ти не си се подготвила и си направила грешка. А те къде бяха когато имах нужда от тях??? И как решиха че когато съм станала на 18 години имам огромна нужда от майка ми и без нея нищо немога да направя! Когато в последните 6 години никой за нищо не ми е помагал, единствено пари ми се изпращаха но нищо повече.