PDA

View Full Version : Метъла в чалгата



Mooo6no
09-08-2007, 06:26
http://zazz.bg/play:a0c10bc1
http://zazz.bg/play:6b34efd2

Тая тема е крадвам от про-рока? Не взеха ли да стават много метълите в чалгата и какво мислите за това? Ония метъли в първия клип с кубинките са уникум. :smt005 А единия носи тениска на Сепултура.

09-08-2007, 06:29
Ima edna pesen na Preslawa-Lyja e i tam ima metyli.
Prodajniciiiiii!!!!!!!!!!!11 :evil: :evil: :evil: ](*,)

09-08-2007, 06:34
off sorry tq vtorata pesen e na Preslawa,syjalqvam ne q vidqh.

Ama smqtaite ako Preslawa beshe metylka i peeshe metyl shteshe da byde 3 pyti po-izvestna,ama na q i teq kolko sa im platili da svirqt tam ujas ](*,) ](*,)

Shadow_Walker
09-08-2007, 07:29
http://zazz.bg/play:a0c10bc1
http://zazz.bg/play:6b34efd2

Тая тема е крадвам от про-рока? Не взеха ли да стават много метълите в чалгата и какво мислите за това? Ония метъли в първия клип с кубинките са уникум. :smt005 А единия носи тениска на Сепултура.Оле тоя първия клип го бях гледал и си викам тая на фронтуомън на метъл банда ли се прави :shock:
Че и тея зад нея типични метъляги мязат...

Пък лъжата няа да я плюйте, ако не я пееше Преслава щеше да си мине за някаква рок песен..

Disrespect
09-08-2007, 08:06
мислят си, че така ще е по-интересно...

AliceSw
09-08-2007, 08:07
....it's all about the money...

abstraction
09-08-2007, 08:21
Не намирам нито нещо ужасно, нито нещо интересно в това. Експериментирането в музиката е нещо нормално. Съчетанието между наглед различни стилове също. Представете си примерно реакцията на някои хора когато з апърви път метъл музиканти са засвирили със симфоничен оркестър.
А замислете се тези 2 песни не са ли по-хубави от останалата чалга?

Цъкайки каналите попаднах на реклама на нов албум на Конкурент или Ренегат или няква подобна бг метъл група по тВ.Планета. Нищо чудно музикантите, които свирят в клиповете да са именно те.

Mooo6no
09-08-2007, 08:31
Цъкайки каналите попаднах на реклама на нов албум на Конкурент или Ренегат или няква подобна бг метъл група по тВ.Планета. Нищо чудно музикантите, които свирят в клиповете да са именно те.
Ми естествено, че може. Правиш няколко подобни песни. Правим ти албум, не ги правиш - няма средства и няма албум.


А не виждам защо exploitedteen винаги го говори това, освен да се заяжда. Аз никога не съм слушал чалга и най-вероятно и никога няма да прослушам. Ама аз май взех да излизам твърде много ог определението "метъл" и само разправям, че съм такъв.

Shadow_Walker
09-08-2007, 09:00
айде сега, всеки като е бил на 10 е слушал :roll:

П.П. добре де за поп-рок ще мине, ако я пееше друг , ама не и за чалга [-X

Disrespect
09-08-2007, 09:02
айде сега, всеки като е бил на 10 е слушал :roll:

аз тогава слушах Бон Джови и Бекстрийт Бойс :lol:

Rock & Roll Queen
09-08-2007, 09:22
....it's all about the money...

09-08-2007, 10:06
Метълът е стил, който не слушам, така че не ме интересува. Чалга - слушам предимно стара. Абе всъщност слушам каквото пускат по заведенията, но не се интересувам от имената на певици, мисля, че това е губене на време, особено що се отнася до поп-фолка. Като толкова не ви харесват тези нищожества чалга певиците, защо им обръщате внимание? Не знаете ли, че не е хубаво да се мрази? Клише е, но в клишетата има истина. Безразличието е по-добрата алтернатива на омразата.

Shadow_Walker
09-08-2007, 10:14
Безразличието е по-добрата алтернатива на омразата.ей, най-после някой, с когото сме на едно мнение! :wink:

Deskata_90
09-08-2007, 10:16
Според мене тва е някакъв малък опит да привлекът още фенове внясяйки метъл ефекти.А иначе ми е почти все тая слушам всичко стига да ми хареса така, че за мене не е нито проблем нито плюс в кой стил какво вкарват :smt019

lilit_666
09-08-2007, 11:14
Изобщо не мога да ги приема като рок,а камоли като метъл :smt011 .Иначе определено е по-добре от типичната чалга! :?

DjBaloon
09-08-2007, 18:15
Da igrae klucha na taq tema.. ne mi se spori pak :-D

09-08-2007, 18:26
Мда, за клуч си е. И аз не обичам споровете. Споровете са за слабите душици.

koalka
09-08-2007, 18:46
чудят се вече какво да измислят, ако питаш мене...Но идеята е много тъпа.

Fallen Leaf
09-08-2007, 19:14
Тва е като Evanescence, ама на български.
Демек - поп-рок с висок коефициент на продаваемост. Не се залъгвайте, че е нещо различно.

Чалгата се променя, много.
Още ми е тъпа обаче. :lol:

magesniko
09-08-2007, 20:00
Пхаахахах,ония е с тениска на Morbid Visions. :lol: :lol: :lol: :lol:

Фен на Фирзен
09-08-2007, 20:27
Абе кога ще разберете, че метълът не е визия, тениски, черепчета и ел. китари? Метълът е звучене(Звук\Музика демек), текст и отношение. Няма такова нещо като "Метъл в чалгата"

Разбирачът се изказа. :wink:

RoyTheReaper
09-08-2007, 20:29
Еми това е гавра. Вземат нещо хубаво и се изхрачат на него. Смесват електрически сола с грозни ориенталски вокали. Кич. Цигания. Манджа с грозде.

Иначе тези музиканти ги разбирам. Немалко са метълите, които си изкарват хляба като свирят кючеци по морето. Това е цената да си професионален музикант в България. Като не искаш да свириш чалга - няма да ядеш.

Фен на Фирзен
09-08-2007, 20:41
Еми това е гавра. Вземат нещо хубаво и се изхрачат на него. Смесват електрически сола с грозни ориенталски вокали. Кич. Цигания. Манджа с грозде.

Иначе тези музиканти ги разбирам. Немалко са метълите, които си изкарват хляба като свирят кючеци по морето. Това е цената да си професионален музикант в България. Като не искаш да свириш чалга - няма да ядеш.

Това е тоталната реалност. Те метълите от това няма да заслушат чалга. По-вероятно чалгарите да заслушат метъл. И дано така нещата се променят евентуално.
Иначе голяма част от българската музика е просташка и глупава. Така беше и по времето на нашумялите БГ рапъри. Дори да се роди комерсиален български метъл, съм сигурен, че ще е нещо некачествено. Комерсиалното не винаги е качествено.

XxX*MeTaJL^BiTcH*XxX
09-26-2007, 08:26
Iskali sa da napravqt ne6to hubavo...ama ne6to ne se e polu4ilo..Evala oba4e za edno-Razbrali sa 4e 4algata ne struva \:D/ BTW: Bih slu6ala pesenta na ....Andreq...stava... :-k Ama preslavata da se navre v nqkoq dupkai da me izvika da q zarovq...

Briseis
09-26-2007, 08:39
http://vbox7.com/play:e0b17186

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 19:04
Грам не харесвам метала но в поп фолк песните ме кефи.Няма лошо да се експериментира някой чалга хитове с метъл звучене се получават добре и са харесвани

phobia
09-28-2007, 08:37
Еми това е гавра. Вземат нещо хубаво и се изхрачат на него. Смесват електрически сола с грозни ориенталски вокали. Кич. Цигания. Манджа с грозде.

Именно. Се едно някоя метъл група да почнат да играят кючек в някой клип. Има неща, които не се връзват едно с друго.