PDA

View Full Version : живота..



09-08-2007, 08:29
едва ли някой би могъл да ми даде отговор на въпроса "защо?"..и може би с времето всеки открива своето "защото.." всеки ден се опитвам да проумея живота..да разбера хората..кое ги кара да се усмихнат,кое ги наранява..може би искам да разбера по този начин и себе си..кое ни променя..и ни кара да забравяме обещанията и мечтите..толкова е глупаво..днес излязох рано и градът беше съвсем пуст..небето беше мрачно и сиво..като настроението ми..рядко се мяркаше някое улично куче,което да ми напомни,колко несправедлив е живота и колко мн мъка има по тази земя..вървях и си говорех сама..когато тръгна из улиците в главата ми се зараждат доста смислени неща..които живеят колкото една еднодневка..какво си говорех ли..?едно стихотворение,ако не ме лъже паметта на Дамян Дамянов..започваше така.."не си отивай,чуваш ли не тръгвай,не ме оставяй сам със вечерта.."обичам това стихотворение...колкото и да ме натъжава..напоследък все повече се замислям..за любовта..за приятелството..и колкото повече мисля,толкова повече потъвам в това неразбиране..едно момиче от форума се е разделило с пр си..не я познавам лично,но съм си писала с нея..и може би тайно и завиждах за тази нейна голяма и красива любов..но,както се казва вс,все някога спира..прилкючва и остава спомена за него..научих за нещо,за което не предполагах..брат ми беше мн зле..има едно момиче,с което е,но той в момента не е в БГ и тя не иска да е вече с него..както и да е..и тогава майка ми ми разказа за една нейна връзка,продължила 2 години и половина и завършила ужасно...има ли изобщо нещо сигурно в този скапан свят??освен смъртта и данъците...толкова е жалко..вече дори не вярвам в любовта..в нищо..оставих се на течението и нз къде ще ме отведе..не съм щастлива..и се чувствам като празна бутилка,в ръцете на алкохолик..животът е тъжен..няма лчбов,а само отопия..защото след бурните чувства и пеперудките в стомаха идва огорчението..с вярата се появява и безверието..искам да съм на 5..и света да изглежда красив и приказен..искам..но машината на времето се счупи..съжелавам за глупавите ми бъртвежи..просто се чувствам самотна и исках да споделя..хубав ден..

IKisseDAGirL
09-08-2007, 15:43
Не задълбавай чак толкова в размисли над живота, така или иначе той си тече, по-добре се възползвай от възможността и го живей така, че да ти е хубаво :)

beyond_transience
09-08-2007, 16:09
Извинявам се, ако това ти се стори грубо, но докато четях написаното, имах чувството, че слушам някакви заучени фрази и то не дотам добре съчетани. Дори не съм сигурна, дали си нясно какво значи Утопия. Но ако наистина си така лирично настроена, смятам добра идея е да седнеш и да почетеш малко повече поезия. Ако не за друго, можеш да намериш и някой друг отговор на въпросите си :wink:

Blab
09-08-2007, 16:09
Не задълбавай чак толкова в размисли над живота, така или иначе той си тече, по-добре се възползвай от възможността и го живей така че да ти е хубаво :)
:!:

09-08-2007, 17:09
Не задълбавай чак толкова в размисли над живота, така или иначе той си тече, по-добре се възползвай от възможността и го живей така че да ти е хубаво :)
Не мисли за живота, а го живей!

Mimka_sweet
09-08-2007, 20:51
Даже не прочетах темата :-D

Ама другите са прави.Живей го и да не те ебе. Колкот и да се чудиш за смисъла на живота , най-накрая пак среден пръст,тъй че.....

Метоман
09-08-2007, 20:54
Хах :D всички живеете за мен-новия Фюрер!През мойта гледна точка вие само сте пионки!Аз съм Богоизбран!Ще се видим във Валхала!

Neo-Communist Power
09-08-2007, 20:56
Хах :D всички живеете за мен-новия Фюрер!През мойта гледна точка вие само сте пионки!Аз съм Богоизбран!Ще се видим във Валхала! :lol:

Метоман
09-08-2007, 20:58
Добре ще си говорим сле 1* години!

rewind
09-08-2007, 21:46
Лошите неща в живота са сигурни. За хубавите обаче трябва да се бориш.
И мамка му, тва, което си изписала, е депресиращо вярно.

Пък другите... като ви опре ножа до кокала, ш'ва видим кво ще говорите. Понякога просто в повече ти идва от цялата гадост.
Та тъй.

teenkopele
09-08-2007, 23:39
Няма нужда да използвам клиширани изрази и вече казани неща.

:arrow: По тази тема трябва да се изкаже Сараби*. :-)

09-09-2007, 04:32
смисъла на живота бил сложен... защо? въобще не е сложно...ако се замиклиш, оказва че, в крайна сметка целта на хората е да избегнат болката под една или друга форма, или като станат по-силни, или като я избягват. Имаше едно есе точно с тази теза, с което съм напълно съгласна. http://www.contraculture.com/what_is_the_meaning_of_life.html на англиаски е, но ако някой иска, мога да седна да го преведа за 30 мин

Momchence
09-09-2007, 04:37
А що трябва да има смисъл непременно? Да, би било някфо странно ей така да приемем, че няма определен смисъл ама ако е така? Ако приемеш, че няма смисъл на живота се губи смисъла на много други неща..абе много смисли много нещо. И аз съм на мнение, че не трябва да се мисли прекалено много над това..някак си дори да намериш отговор за себе си едва ли ще ти помогне с нещо в нещо.

09-09-2007, 04:49
А що трябва да има смисъл непременно? Да, би било някфо странно ей така да приемем, че няма определен смисъл ама ако е така? Ако приемеш, че няма смисъл на живота се губи смисъла на много други неща..абе много смисли много нещо. И аз съм на мнение, че не трябва да се мисли прекалено много над това..някак си дори да намериш отговор за себе си едва ли ще ти помогне с нещо в нещо.

виж сега, зависи как го приемаш.

ако под "смисъл" разбираш "мисия", да, мога да се съглася с теб. но "смисъл" може да с енарече и заложената цел и в такъв случай нещата се променят...

но иначе си прав - отговорите човек би трябвало да търси сам. е, освен ако някя голяма религия не му е бутнала бурканче с концентрирани отговори (иска ми се това да работешеп и за мен, н о...не).

bEbsI
09-09-2007, 06:39
Лошите неща в живота са сигурни. За хубавите обаче трябва да се бориш.
И мамка му, тва, което си изписала, е депресиращо вярно.

Пък другите... като ви опре ножа до кокала, ш'ва видим кво ще говорите. Понякога просто в повече ти идва от цялата гадост.
Та тъй.
+1

09-09-2007, 11:36
Ами като ти се живее живей, бе, кой те спира? Не мисли толкова, да не си помисли някой, че си всезнайка. Живей!

Valar
09-09-2007, 13:00
Животът си върви и колелото на живота бавно се върти. Човек трябва да е способен (благодарение на уравновесеността си) да остави някое неприятно събитие да се "плъзне" по него. А що се отнася до приятното събитие, то трябва само да бъде използвано. Използването му обаче за добро или лошо зависи единствено от прозорливостта ни! Често пъти тези, които са неспособни да използват дадено обстоятелство, са психически "затворници" - това са хората, които страдат от вътрешни отклонения. Животът не е нито справедлив, нито несправедлив. Той не е нито добър, нито сляп. Това са неща, измислени от хората. Животът е това, което е: защо искаме да е добър или сляп?

Presley
09-09-2007, 13:05
Не задълбавай чак толкова в размисли над живота, така или иначе той си тече, по-добре се възползвай от възможността и го живей така че да ти е хубаво :)
Не мисли за живота, а го живей!
Нямам какво да добавя!

UnaBletoLoVeU
09-09-2007, 14:01
Лошите неща в живота са сигурни. За хубавите обаче трябва да се бориш.
И мамка му, тва, което си изписала, е депресиращо вярно.

Пък другите... като ви опре ножа до кокала, ш'ва видим кво ще говорите. Понякога просто в повече ти идва от цялата гадост.
Та тъй.
+1
На същото мнение съм. Пък и аз съм си мислила толкова много над тези неща, особено когато ми се случи нещо кофти..и наистина рано сутрин града и празнотата на улиците са депресиращи