PDA

View Full Version : Обичай и НЕ мрази, а бъди безразличен към лошите



09-08-2007, 10:18
Понеже омразата е за слабите, кажете ми как да се науча да игнорирам лошите хора? Преди го можех, даже изпитвах безразличие. Не искам "силно да любя и мразя" като Ботев, а искам "силно да любя и игнорирам/пренебрегвам/бъда безразличен" т.е. не искам вече да мразя, омразата само вреди, уверих се, но ми е трудно да игнорвам лошите. А трябва - това е рецептата за добър и спокоен живот. Щото ми писна от конфликти, спорове и скандали. Искам пак за мен най-важни да са приятели, ДОБРИ познати и роднини, а другите - непознатите и неприятните познати да ги игнорирам, пренебрегвам и да са ми безразлични. Вие как успявате да сте безразлични?

bEbsI
09-08-2007, 10:30
Не ти пука и т'ва е.Няма рецепта просто пренебрегваш тъпите интриги,говоренето зад гърба,простотийте на останалите и си гледаш живота.

bfbfd
09-08-2007, 10:43
straha vodi kum gnqv,a gneva kum omraza!

09-08-2007, 10:47
Ми да ви кажа Ботев е прав- "силно да любя" - да, добре и полезно е да обичаш/харесваш силно. Но пък той греши тук: "силно да мразя", не е хубаво да се мрази, но той го е казал в друг смисъл, не да мразиш лошите хора и неприятелите си по принцип, а има предвид поробителите, така, че е разбираемо. Но за обикновения живот важи първата част с любовта, а втората е заменена от безразличие към неприятелите, игнориране и пренебрегване. Наистина няма смисъл да мразиш враговете си, остави ги и те сами ще се победят, нека омразата, която витаят в себе си сама да си свърши работата. Успех!

sexa_na_kompleksa
09-08-2007, 12:28
Казваш си " Не ми пука за тоя/тая ! " и накрая наистина няма да ти пука... Въпрос на нагласа е.

IKisseDAGirL
09-08-2007, 13:29
Прекалено силните емоции, независимо дали изразяват чувство на обич или ненавист, не са полезни. Пречат ти да мислиш трезво и да се контролираш, за това е хубаво да се научи човек да се справя с тях. Не казвам, че трябва да си бездушен, студен като камък и никога да не трепваш, но всичко си има граници :wink: С времето, ако се полагат достатъчно усилия, може да се настроиш така, че да хабиш колкото се може по-малко енергия за излишни душевни изблици :twisted:
Нужни са тренировки, за да успееш сам да определяш характера и реакциите си :)

Що се отнася до омразата, много непотребно чувство :lol: Като че ли повече вреди на самия теб, от колкото на този, към когото е отправена...
Едно е да се ядосаш много на някого за кратък период от време или пък просто да ти е неприятен, и друго е чак да го мразиш.. не съм го изпитвала, а и не искам да знам какво е :? Наистина предпочитам безразличието, по-безвредно е.

09-08-2007, 14:21
Казваш си " Не ми пука за тоя/тая ! " и накрая наистина няма да ти пука... Въпрос на нагласа е.

:D

09-08-2007, 14:23
@ valantain_love - И аз мисля като теб.

IKisseDAGirL
09-08-2007, 14:38
@ valantain_love - И аз мисля като теб.
Радвам се :D

iNl0Ve_wItX_liFe
09-08-2007, 14:43
И аз искам но засега рядно се полу4ава.. просто не обръщай внимание и толкова ;)

FiRe_LaDy
09-08-2007, 18:54
Не им обръщам внимание.Като кажат нещо се правя,че не съм ги чула.И с безразличието си ги карам да се откажат да говорят или правят каквото и да било.Това е - просто ги игнорираш от живота си!

ArTanDra
09-08-2007, 18:59
Да си безразличен е лесно. За мене безразличен да си е не да се правиш на чукнат , когато те обиждат , а безразличен е вътрешното ти състояние. Повечето хора , когато им правят лоши шеги , убиждат ги и пр. се чувстват кофти след това. Важното е като се прибереш да не мислиш за това и да не ти пука. Предпочитам да мразя , отколкото да съм безразлична. Защото омразата е чувство , а безразличието е празнота.

bqsna_teenagerka
09-08-2007, 19:03
ами попринцип до сега и аз мразех хората и с е карах с тях...но сега рабрах някои неща и мисля да дам вси4ко от себе си за да се поправя...за да бъда възможно най добрия 4овек който мога да бъда...да не завиждам,да прощавам,да не мразя...и всякакви лошотии от този род =P~

09-08-2007, 19:21
vqrata pomaga za liubovta a v lubovta nqma omraza