PDA

View Full Version : Повърхностно мислене?



Ghosty_
09-08-2007, 13:33
Kakvo e povurhnostnoto mislene??? Kakvoto to4no predstavlqva to?

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

09-08-2007, 13:39
](*,)

Стига с тия дълбоко философски въпроси. [-X

Ghosty_
09-08-2007, 13:47
](*,)

Стига с тия дълбоко философски въпроси. [-X

Това не е "дъбоко философски въпрос"! Това е един прост въпрос, който не би трябвало да те затруднява! :-k

^Sam90^
09-08-2007, 14:00
Като е толкова прост въпроса, защо ни питаш?

-> Да имаш повърхностно мислене значи да не виждаш истинския смисъл на нещата - да виждаш само очевидното, материалното. Това, което можеш да видиш и да пипнеш. Повърхностно е да съдиш книгата по корицата и'. Повърхностни са хората, които не показват истинското си аз, а един симулиран образ, който съвпада с идеализираните очаквания на околните. А още по-повърхностни са хората, които ги харесват, заради това им поведение.
Не знам, дали се изразих достатъчно ясно, но аз поне така си го обяснявам.

sinful`girl
09-08-2007, 17:40
Повърхностно мислене .....нз колко си голям/а,но в 11 клас по Философия се учи за Das Man....това е повърхностният човек,който няма мнение,няма собствен живот,води се по хорските приказки и прави само неща,които са модерни и одобрени от обществото....Накратко повърхностното мислене е когато нямаш собствено мнение и ако някой ти каже :"Еййй виж това е много хубаво" и за тебе веднага става хубаво без да се замислиш дали наистина е така и без да вникваш в смисъла му ;) :)

09-08-2007, 17:41
Пример за рповърхностно мислене:

малки сладки чипи нослета харесвам аз..но има и хора с много големи носове,които всъщност не ги загрозяват...нз.всичко е до излъчване..А пък носа..-това е първото,на което се спирам когато погледна някого..навик просто : )))

Fluffy^;pp
09-08-2007, 17:44
Пример за рповърхностно мислене:

малки сладки чипи нослета харесвам аз..но има и хора с много големи носове,които всъщност не ги загрозяват...нз.всичко е до излъчване..А пък носа..-това е първото,на което се спирам когато погледна някого..навик просто : )))
:smt011 :smt011 защо копваш мое мнение от друга тема,по дяволите..темата беше какви носове харесваме и не мисля,че това ми изказване може да ме оппредели като повърхностна

09-08-2007, 17:47
Пример за рповърхностно мислене:

малки сладки чипи нослета харесвам аз..но има и хора с много големи носове,които всъщност не ги загрозяват...нз.всичко е до излъчване..А пък носа..-това е първото,на което се спирам когато погледна някого..навик просто : )))
:smt011 :smt011 защо копваш мое мнение от друга тема,по дяволите..темата беше какви носове харесваме и не мисля,че това ми изказване може да ме оппредели като повърхностна
Определя го, нали казваш, че носът е първото, което забелязваш? Значи гледаш първо външния вид, а не както се прави - първо опознаваш човека и после съдиш за него, не да се правиш на жури от конкурс по красота.

09-08-2007, 17:49
Нямам приятели, но не ми и трябват, защото са нетрайни и те нараняват. :)

RAWRRR
09-08-2007, 18:12
Само аз ли виждам оксиморона "повърхностно мислене" :roll:

09-08-2007, 18:13
Всеки мисли повърхностно в даден момент, но някой хора повече от други. Например темата "Какъв/каква нос/хуй/путка/коса харесвате" е доказателство за повърхността, която има епидемични размери не сред коя да е нация, а сред българите.

09-09-2007, 08:20
Kakvo e povurhnostnoto mislene??? Kakvoto to4no predstavlqva to?

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

ама какво ли не е :? повърхностното мисленен е повлияно от предразсъдъци. не езадължително да е интерес само към външността - може да е всякакъв интерес, само че под някаква дебилна форма. съжалявам за израза, но това е начина, по който възприемам това.

neverand
09-09-2007, 09:47
Пример за рповърхностно мислене:

малки сладки чипи нослета харесвам аз..но има и хора с много големи носове,които всъщност не ги загрозяват...нз.всичко е до излъчване..А пък носа..-това е първото,на което се спирам когато погледна някого..навик просто : )))
:smt011 :smt011 защо копваш мое мнение от друга тема,по дяволите..темата беше какви носове харесваме и не мисля,че това ми изказване може да ме оппредели като повърхностна
Определя го, нали казваш, че носът е първото, което забелязваш? Значи гледаш първо външния вид, а не както се прави - първо опознаваш човека и после съдиш за него, не да се правиш на жури от конкурс по красота.

Аз па не знам как първо се гледа характера на човека,а после да забележиш външността му.По дрехите посрещат,по акъла изпращат.
нормално е първо да обърнеш внимание на това как изглежда отсрещния...

09-09-2007, 12:45
Пример за рповърхностно мислене:

малки сладки чипи нослета харесвам аз..но има и хора с много големи носове,които всъщност не ги загрозяват...нз.всичко е до излъчване..А пък носа..-това е първото,на което се спирам когато погледна някого..навик просто : )))
:smt011 :smt011 защо копваш мое мнение от друга тема,по дяволите..темата беше какви носове харесваме и не мисля,че това ми изказване може да ме оппредели като повърхностна
Определя го, нали казваш, че носът е първото, което забелязваш? Значи гледаш първо външния вид, а не както се прави - първо опознаваш човека и после съдиш за него, не да се правиш на жури от конкурс по красота.

Аз па не знам как първо се гледа характера на човека,а после да забележиш външността му.По дрехите посрещат,по акъла изпращат.
нормално е първо да обърнеш внимание на това как изглежда отсрещния...
Не е нормално пък само за това да мислиш. Първо тестваш хората, тоест опознаваш ги, не да говориш с първия срещнат щото уж по-красив. Поне зодия Телец затова е най-добрата - стават приятели с хора, които са опознали, не се хвърлят да говорят със всеки както правят дебилите.

`Death`Whore``
09-09-2007, 12:47
Флъфи е права, това не е повърхностно мислене. Аз се кефя на кози брадички и дълги коси и това са нещата, които гледам първо в мъжете. Повърхностна ли съм? Слез от облаците, госте, всеки гледа външността в първия момент, защото акълът и характерът не са изписани на лицето.

OrL_SeX.
09-09-2007, 12:48
Според мен тоя си няма ДРЪГА РАБОТА !

09-09-2007, 12:49
Флъфи е права, това не е повърхностно мислене. Аз се кефя на кози брадички и дълги коси и това са нещата, които гледам първо в мъжете. Повърхностна ли съм? Слез от облаците, госте, всеки гледа външността в първия момент, защото акълът и характерът не са изписани на лицето.
:smt098 Това е пример за повърхностност. зо козите брадички - нямам думи - вземи си козел. :-D

`Death`Whore``
09-09-2007, 12:50
Имам си козел. :lol:

09-09-2007, 13:01
=D>