PDA

View Full Version : Как да й помогна?



09-08-2007, 13:45
Значи, една приятелка е влюбена в някакъв дръвник (и като го казвам имам точно това предвид), който очевидно се изживява като големия сваляч и с променливото си поведения я наранява много. изпадала е в големи кризи заради него, в мн гадни депресии... искам да й помогна, но не знам как, тъй като съм далеч от гледната й точка и не разбирам как може след като е ясно, че на него не му пука за нея, тя все ощ еда го търси и т.н. Как мога да й помогна да го преодолее и да продължи живота си? Тъжно ми е да я виждам нещастна и не издържам д астоя безучастна, докато тя рухва пред очите ми.

Atika
09-08-2007, 13:50
Не може да имаме само хубави моменти .. колкото и да и наливаш акъл , едва ли ще те послуша, оставия да мине през това , просто бъде до нея и й покажи че не е сама ..

VerryBerry
09-08-2007, 13:50
bqh v situaciqta na priqtelkata ti-povqrvai,ako tq samata ne go proumee nikoi nemoje da i pomogne,li4en opit

09-08-2007, 13:52
bqh v situaciqta na priqtelkata ti-povqrvai,ako tq samata ne go proumee nikoi nemoje da i pomogne,li4en opit
Podrepqm,i az sam bila.Moejsh da i pomognesh edinstveno kato q razvejdash navan po kafeta da q raznoobrazqvash dori da ne iska da izliza trqbva da q karash.Ne i pozvolqvai da si sedi u tqh da slu6a gadna muzika,da mu gleda snimkite i pla4e.Moite pr taka mi pomognaha postoqnno bqhme navan i me raznoobrazqvaha :)

kameliqbaby
09-08-2007, 13:53
bqh v situaciqta na priqtelkata ti-povqrvai,ako tq samata ne go proumee nikoi nemoje da i pomogne,li4en opit
Podrepqm,i az sam bila.Moejsh da i pomognesh edinstveno kato q razvejdash navan po kafeta da q raznoobrazqvash dori da ne iska da izliza trqbva da q karash.Ne i pozvolqvai da si sedi u tqh da slu6a gadna muzika,da mu gleda snimkite i pla4e.Moite pr taka mi pomognaha postoqnno bqhme navan i me raznoobrazqvaha :)
Tva bqh az

09-08-2007, 13:54
горе-долу това опитвам да правя - да се разхождаме, да я чувам от през деня...може би трябва да се наговорим тайничко с още няколко момичета да я измъкваме навън, за да не остава мн време сама...че ме е и страх...да не направи някоя глупост...

Iv4eTy
09-08-2007, 13:56
Случвало ми се е приятелките ми да се опитат да ми покажат, че момчето не е за мен... е просто докато сама невидях колко струва никой неможеше да ме накара да си променя мнението....
Докато сама не види какъв всъщност е той, ти каквото и да правиш няма да и помогнеш. Така че най-добре я остави да се опари, за да разбере.

thefreak
09-08-2007, 13:58
Шматки винаги ще има.

09-08-2007, 14:00
че ще има - ще има... но на мен ми се обръща всичко отвътре като видя, че пак е плакала...идва ми да го удуша онзи малоумник :evil: - да можеше поне твърдо да я отреже, щеше да й е някак по-лесно...

thefreak
09-08-2007, 14:05
че ще има - ще има... но на мен ми се обръща всичко отвътре като видя, че пак е плакала...идва ми да го удуша онзи малоумник :evil: - да можеше поне твърдо да я отреже, щеше да й е някак по-лесно...
Щом не вижда, че това и вреди, значи заслужава да я нараняват.
Никое момиче 14-25 години не харесва стойностни момчета.
Харесват се тези, които лъжат, нагрубяват изневеряват... Това няма как да не се съгласите с мене.

kameliqbaby
09-08-2007, 14:06
http://img529.imageshack.us/img529/9356/61268472hh3.jpg

Edna priqtelka mi go napravi tova,kato bqh mn ot4aqna.Napravete i ne6to takova.[/url]

09-08-2007, 14:12
че ще има - ще има... но на мен ми се обръща всичко отвътре като видя, че пак е плакала...идва ми да го удуша онзи малоумник :evil: - да можеше поне твърдо да я отреже, щеше да й е някак по-лесно...
Щом не вижда, че това и вреди, значи заслужава да я нараняват.
Никое момиче 14-25 години не харесва стойностни момчета.
Харесват се тези, които лъжат, нагрубяват изневеряват... Това няма как да не се съгласите с мене.

аве, чак толкова да генерализираш, няма да се съглася...има всякакви хора. но да не се отклонявам от темата.

kameliqbaby, много красива идея, мерси за помощта.

bqsna_teenagerka
09-08-2007, 14:14
Не може да имаме само хубави моменти .. колкото и да и наливаш акъл , едва ли ще те послуша, оставия да мине през това , просто бъде до нея и й покажи че не е сама ..

09-08-2007, 14:15
pitai silveto

09-08-2007, 14:19
Ми мила не знам пробвай да я изведеш някъде да се забавлявате.Аз имам същия проблем обаче е много по-сложен приятелката ми е болна не яде станала е 40 кг,ходи с наркоман утях постоянно я пребиват,ходи със синини на училище и не иска да чуе да зареже приятеля си и да се храни и освен тфа майка и не иска да им купува лекарствата от който се нуждае.От добро и отлично момиче в училище пропадна изведнъж и ние не можем да направим нищо.
Все пак ако приятелката ти е инат няма да чуе...

thefreak
09-08-2007, 14:23
че ще има - ще има... но на мен ми се обръща всичко отвътре като видя, че пак е плакала...идва ми да го удуша онзи малоумник :evil: - да можеше поне твърдо да я отреже, щеше да й е някак по-лесно...
Щом не вижда, че това и вреди, значи заслужава да я нараняват.
Никое момиче 14-25 години не харесва стойностни момчета.
Харесват се тези, които лъжат, нагрубяват изневеряват... Това няма как да не се съгласите с мене.

аве, чак толкова да генерализираш, няма да се съглася...има всякакви хора. но да не се отклонявам от темата.

kameliqbaby, много красива идея, мерси за помощта.
По мои наблюдения, хич не преувеличавам.

09-08-2007, 14:26
е, виж сега, това е логическа грешка. твоите наблюдения са върху частни случаи, тъй като определено не можеш да познаваш всички момичета. подобна генерализация е логически неиздържана. :wink:

thefreak
09-08-2007, 14:31
10-20% изключения не ме правят грешен.
Това което казвам е: Остави приятелката си да страда, очевидно го заслужава щом не го осъзнава.

iNl0Ve_wItX_liFe
09-08-2007, 14:42
Запознай я с някое друго момче.. може пък да престане да тича след този ;)

09-08-2007, 14:42
10-20% изключения не ме правят грешен.


айде бе :lol:

koalka
09-08-2007, 16:41
Разбирам те, но се опитай да й говориш.Да я убедиш това, което е истината.Ако не стане, няма какво да направиш.Трябва тя сама да го разбере.

di4e
09-08-2007, 18:34
lubovta e slqpa!! osta vi q tq da re6i kakvo da pravi tova e neiniq jivot samo q oti6avai kogato e tajna zaradi nego

di4e
09-08-2007, 18:34
lubovta e slqpa!! osta vi q tq da re6i kakvo da pravi tova e neiniq jivot samo q oti6avai kogato e tajna zaradi nego

Maimunche_f
09-08-2007, 18:43
С времето чувствата й ще намалеят. Може би наистина има нужда от повече забавление и контакти с приятели, за да го позабрави, пък току виж срещнала някой, който я заслужава :-k