PDA

View Full Version : Проблем- суха и оплитаща се коса



09-08-2007, 14:10
Косата ми по принцип е нормална, чуплива, но напоследъх от вятъра и студеното време стана суха и много се оплита. не се наелектризира, но е като слама. има ли някаква домашна рецепта, с която да мога да оправя вида й? по принцип гледам да избягвам химията в ежедневието си, затова се интересувам от домашен продукт.

09-08-2007, 14:38
Някаква маска ли имаш предвид?Не мисля че от зехтин и там останалите масла косата става мека.За това ще се насоча към химията-кристалите за коса са хубави.И Шварцкопф имат един много хубав спрей-косата става невероятно мека и изобщо не се заплита ама е 15лв.

banan4eto0o
09-08-2007, 15:09
Пробвай с серията на Sunsilk за суха коса :smt016

I'm crazy
09-08-2007, 15:25
Маска за коса и някакъв балсам мисля, че ще ти свършат работа!!! :-D

ProstoAz
09-09-2007, 06:48
Винаги съм казвала - подстрижи се. Косата се оплита предимно, заради нацъфтелите краища.

09-09-2007, 10:16
Аз имам същия проблем, само че мисля, че в моя случай е защото от доста време се боядисвам а сега реших да спра за малко и ето резултат - косата ми (която по принцип е къдрава) се заплита и става на възли. Като я измия се пооправя за малко, но после пак става така. Моля ви ако знаете нещо което наистина действа кажете ми. (бтв Ползвала съм кристали и ... абе по-добре е ама ефекта не е чак толкова голям)

NightSky
09-09-2007, 11:01
Подстрижи си крайщата на косата

merilin1
09-09-2007, 11:50
ох и аз имам същия проблем...ама аз се изрусявам (на аватара се вижда как я мъча...) и отделно е една гадна чуплива, та трябва всеки ден да я изправям със сешоар и преса...направо се чудя как е все още на главата ми... та бихте ли ми препоръчали нещо за подхранване на крайщата, щот искам да я пусна малко по-дълга, а само се накъсва и като отида при фризьорката да ми постриже крайщата ми маха 3-4 пръста :smt010