PDA

View Full Version : Ваксина



pisi84
09-08-2007, 21:25
Zdraveite,iskam da vi popitam nqkoi znae li neshto otnosno vaksinite protiv grip zashtoto iskam da si napravq takava no nishto ne znam po vaprosa,kade trqbva da si q napravq edna vaksina li e,ili nqkolko kakvo predstavlqva i vinagi li deistva...?I imali vaksina za povishavane na iminnata s-ma?Blagodarq predvaritelno za vseki kompetenten otgovor po vaprosa.

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

thefreak
09-08-2007, 21:29
Тия лични лекари за какво са измислени според тебе?
Иди питай своя

DanceGirl
09-08-2007, 21:55
Аз всяка година си правя такава ваксина.Една медицинска сестра ми я бие.Ваксината е само една и се поставя веднъж годишно.Струва около 12-15лв.Определено има ефект.Миналата зима не съм се разболявала :-D .В аптеките можеш да попиташ кой са най-ефикасни.Аз не си спомням името на тази,която използвам :)

pisi84
09-09-2007, 21:39
Mnogo blagodarq za otgovora ti.

NightSky
09-10-2007, 06:45
На мен ми я слага личния лекар.

kalpazanka
09-11-2007, 12:10
Понякога ваксината има обратен фект. Мой (вече бивш) съученик се ваксинира и изкара грипче, а след това и пневмония. Така че е нож с две остриета. Досега не съм се ваксинирала и ме хваща само хрема *чукам на дърво*.

batkodoki
09-11-2007, 17:39
Понякога ваксината има обратен фект. Мой (вече бивш) съученик се ваксинира и изкара грипче, а след това и пневмония. Така че е нож с две остриета. Досега не съм се ваксинирала и ме хваща само хрема *чукам на дърво*.

:) невъзможно е да се случи човек да "изкара грипче" от същия щам наличен във ваксината освен в случай момчето да е било на имуносупресори твърде продължително време или да е било контаминирано с вируса преди преди поставянетона ваксината.

в БГ са регистрирани и популярни VAXIGRIP, INFLUVAC, INFLEXAL.
първите две са на приблизително = цени. третата на + 2 или 3 лева.

сравнение м/у тях по имуногенност и реактогенност няма да правя, защото би било реклама :)

pisi84
09-17-2007, 00:44
MNOGO BLAGODARQ ZA OTGOVORA! :D [/b]