PDA

View Full Version : Повръщане.



Жо!
09-09-2007, 11:33
Здравейте. Искам да ви попитам дали знаете за някакъв лек против повръщане по време на път с рейс ? Защото като патувам с рейс и ми се гади и някой път повръщам :| Мерси предварително :)

`Death`Whore``
09-09-2007, 11:42
Имам сигурен лек. Аз цял живот съм така...Вземаш лимони, изтискваш ги. Ако не обичаш кисело, разреждаш сока с достатъчно вода. Изпиваш известно количество от сока преди пътуването и си вземаш и за из път. Обаче трябва да са поне 1 килограм лимони...не става с 1 лимон :wink:

Tazadar
09-09-2007, 11:45
Аз хапвам нещо като ми стане кофти мн ми помага :)

`Death`Whore``
09-09-2007, 11:49
Аз хапвам нещо като ми стане кофти мн ми помага :)
Ако на човек му се гади наистина, яденето не помага...аз като малка драйфах на всяка екскурзия...излизах навън, ядях, пиех...ставаше ми по-добре уж...и после пак...

Жо!
09-09-2007, 11:54
От ядене и пиене не става, а ти се повръща още повече :) А колко лимона да изстискам и да ги изпия ? Имаше нещо сол в плат се слага и се прави на топка и се слага под колана да те притиска и помагало :|

foreverr
09-09-2007, 11:59
Иди в аптеката и аштекарката ще ти даде нещо :wink:

09-09-2007, 12:11
ima edni xomeopati4ni xap4eta :roll: misl q4e s ekazvat kukuline ili ne6to takova be6e .....i pone na men vinagi mi deistvat :wink:

`Death`Whore``
09-09-2007, 12:14
Хващаш 3-4 лимона и ги изпиваш преди това...и за из път вземаш сок от още толкова...не е много полезно за стомаха, но помага...

А за хапчетата...има, да. Преди години бяха ми купили едни и действаха...но преди може би година пак взехме някакви и въобще не действаха...

Shogi
09-09-2007, 12:16
Има хапчета...Мисля че се казваха Dimeinhydrinat или нещо такова..Като кажеш в аптеката ще ти дадат..Със сигурност действат :)

09-09-2007, 12:18
Благодаря ви много :)

caRamelO_cHicA
09-19-2007, 08:26
И аз съм така особено на по дълги разстояние в автобуса за даскалото е пълно и много често седя права защото хващам автобуса от втората спирка коята е най-близко до нас а на автогарата вече е пълна и после се пълни с още хора ужас понякога съм припадала даже понеже пътувам с градския автобус а не с уцилищния е още по кофти защото се качват и други хора и става един малък ад.Когато се пребрам пък използвам училищния освен ако не ходя някъде после но и там и да седна положението е същото затова вземи си минерална вода дъвки и хапчета против лошо ама от тези който се смучат.И ако ти стане лошо издишай и вдишвай и ще се оправиш до няколко минути аз така правя и има ефект.

raindrop
09-19-2007, 11:47
Хомеопатичното лекарство за целта е Кокулин.
Дименхидринатът е подходящ, но успива много.
Подходящ е Цинаризин. Взима се 1 таблетка 30 мин. преди пътуване. Втора може да се пие най-рано след 7 часа.
Друго добро е Медрин.
Също и Арлеверт - това е комбинация от Цинаризин и
Дименхидринат.

Всички се пият 30 минути преди пътуването, по 1 табл.
Прочетете листовките за повече инфо

ThePowerOfLove
09-19-2007, 13:25
И аз съм мн зле в автобуси,но уцелих хапче да ми помага :wink:
Значи вземаш Дименхидринат вечерта и сутринта ако е екскурзия и плюс Деган...и няма да имаш проблеми

А ако си само за из града... 1 деган ще ти стигне :roll: Мен ме държат тея двете за цял ден и нямам проблеми и също сядай по-напред в автобуса

raindrop
09-19-2007, 15:28
И аз съм мн зле в автобуси,но уцелих хапче да ми помага :wink:
Значи вземаш Дименхидринат вечерта и сутринта ако е екскурзия и плюс Деган...и няма да имаш проблеми

А ако си само за из града... 1 деган ще ти стигне :roll: Мен ме държат тея двете за цял ден и нямам проблеми и също сядай по-напред в автобуса

ТОВА, КОЕТО ПРАВИШ С ДЕГАНА Е НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРОСТОТИЯ.!!
ДЕГАН СЕ ПИЕ ЗА ДА СПРЕШ ВЕЧЕ НАЛИЧНО ПОВРЪЩАНЕ ОТ ХРАНА И ДРУГИ ПРИЧИНИ..ЗА ДА ПРЕДОТВРАТИШ ЕВЕНТУАЛНО ГАДЕНЕ И ПОСЛЕДВАЩОТО ПОВРЪЩАНЕ В РЕЙС НЕ СЕ ПИЕ ДЕГАН! РАЗБЕРЕТЕ ГО НАЙ-СЕТНЕ!

BTW АЗ СЪМ МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ

meri88
09-19-2007, 17:09
Има хапчета...Мисля че се казваха Dimeinhydrinat или нещо такова..Като кажеш в аптеката ще ти дадат..Със сигурност действат :)


tova sas sigurnost pomaga.I az sam go pila predi i ve4e nqmam problemi,no bratov4edkite mi i brat mi go piqt i ne ni pravqt iznenadi po vreme na patq :smt005

sladko_f
09-20-2007, 08:01
Kato mi se naloji piq Medrin i mi pomaga.