PDA

View Full Version : Не е задолжително да си гъзолизец, за да учиш тук, но помага



Muse_of_Madness
09-09-2007, 14:27
Миналата година бях неприятно изненадана от твърде индивидуалните представи на някои учители за добро поведение и голямата степен в която оценката зависеше от него. Иначе казано- някои учители имат навика да пощряват тихите и угаждащи им дечица, като пренебрегват истински активните и способните по най-различни причини.
Има ли го това явление във вашите училища и какво мислите за него?

09-09-2007, 14:35
аз пък съм забелязала точно обратното.не знам какво имаш предвид под "тихите и угаждащи им дечица",но точно тези тихите не ги забелязват.учителите обичат тия дето се обаждат да покажат колко знаят без никой да ги е питал и да им е давал думата,а хората,които не обичат да се надвикват и да се бутат и чакат учителите сами да ги питат си остават незабелязани повечето пъти.е има и учители които повече харесват такива ученици,защото не пречат на дисциплината и си изпълняват каквото им се каже.аз също мразя тези дето се мазнят на учителите и се правят на по-умни отколкото са.аз не съм от тях и не смятам да бъда.който оценява по надвикване и досаждане негова си работа... [-(

FaceR
09-09-2007, 14:39
Никога не съм се мазнил на учтел или на някои друг аз съм си аз и обекновенно ако аз не го харесъм учителя и той не ме харесва.

AnTiBuLLsHiTs
09-09-2007, 14:42
Които неможе с ъкъл го прави с духане или близане на задници. Да се мазня на някои за оценка или за пари просто никога няма да падна по долу.По-добре да ровя в кофите отколкото да лижа на някои костюмар богаташкия задник.

thefreak
09-09-2007, 14:55
Миналата година бях неприятно изненадана от твърде индивидуалните представи на някои учители за добро поведение и голямата степен в която оценката зависеше от него. Иначе казано- някои учители имат навика да пощряват тихите и угаждащи им дечица, като пренебрегват истински активните и способните по най-различни причини.
Има ли го това явление във вашите училища и какво мислите за него?
Истински умните се нагаждат към ситуацията.
Това че е тих, спокоен и се мазни умерено точно когато трябва, не го прави, един човек, неспособен, гъзолизец, тъп и т.н.
Прави го по-умен и хитър от тебе.

kindergarden
09-09-2007, 15:04
В моето даскало пък съм забелязала,че има учители,които имат различно отношение към тези,които се явяват на олимпяди и са сред първите места, и към останалите,които се мъчат да изкарат сносни оценки,въпреки че не им се отдава даден предмет и не могат да се справят с извън учебния материал.Това просто не е честно и някои страдат заради болните амбиции на преподавателите :smt011 :smt011 :smt011 :smt011

09-09-2007, 15:10
В моето даскало пък съм забелязала,че има учители,които имат различно отношение към тези,които се явяват на олимпяди и са сред първите места, и към останалите,които се мъчат да изкарат сносни оценки,въпреки че не им се отдава даден предмет и не могат да се справят с извън учебния материал.Това просто не е честно и някои страдат заради болните амбиции на преподавателите :smt011 :smt011 :smt011 :smt011
така е.всеки учител толерира наи-много тези,които са най-добри по предмета му.това не е правилно,но е разбираемо.но да не те харесва някой учител не е болка за умиране.все пак и те са хора и си имат предпочитания.не може да не бъдат безпристрастни.гадно,но факт. ](*,)

ArTanDra
09-09-2007, 15:18
Забелязала съм , че учителите гледат къде седи ученика и дали взима участие в часа. Ако е на преден чин и взима участие прави впечетление , ако не е не прави (освен ако не пречи на дисциплината). Така им се повишават оценките , учителите ги изпитват по - лесно. Но това , че взимаш участие не значи , че се мазниш. Аз взимам участие в часовете по литература , но не и по математика (примерно). Просто един предмет ти е интересен , друг не .. и каквото и да си говорим учителите винаги ще имат симпатия към някого от класа.

VerryBerry
09-09-2007, 16:13
za 6tastie v moeto daskalo tva go nqma,pone s prepodavatelite,koito sa mi prepodavali...
no,tva qvlenie sam go 4uvala ot priqteli i naistina e mn gadno i super ne4esno :smt012

malone
09-09-2007, 18:30
Мойто даскало учители гледат да има почти еднакво отношение към всички ученици.Гледат обаче доста да помагат на двойкарите казано направо ако са си за двойка намират начин да им пишат тройка.Иначе всичко друго е нормално ако си учиш нямаш проблем и отношението на даскала.

AliceSw
09-09-2007, 20:22
аз съм била "наказвана" по този начин, заради голямата си уста и наличието на собствено мнение...в крайна сметка се оказа, че мога и да си изразявам мнението и да не бъда ощетявана, а учителката ме имаше за пич всъщност

PINK_FLoyD
09-09-2007, 21:10
За съжаление 95% от учителите имат пристрастия и при оценяване ги показват.Неможе една тъпачка от нашия клас да не може да ЧЕТЕ в 10 клас да срича.........да не знае на картата къде е река Дунав и Стара Планина,да каже точно 1 важно нещо и да има 5.А някой друг да се запъне тук-там да му се задават от тия въпроси дето учителя знае,че ще затруднят ученика на максимум,да бъде ОБЪРКВАН тоест когато отговаря правилно нещата да се извъртат в друга посока и да има по този начин по-ниска оценка защото не е достатъчно симпатичен или не бил работил през годината усилено.Какво значение има когато разкаже урока така както трябва дали в междучасието си удря главата със стол или диша лепило........

KANARA 1912
09-09-2007, 21:32
НИКОГА НЕ САМ ЛИЗАЛ ГАЗОВЕ И НЧМА ДА ГО НАПРАВЧ ТОВА КОЕТО СЪМ ГО ПОСТИГНАЛ Е БЕЗ ТЕЧ РАБОТИ ДОРИ ЧКИ ГАВГИ С ЕДНА ЛУДА У4ИТЕЛКА :D :-D :-D :-D :-D :smt006

caRamelO_cHicA
09-14-2007, 07:56
И аз съм го забелязала за щастие в сегашното ми даскало няма такова нещо.Но в старото имахме бяхме най-лошия клас в цялато училище от година на сам.В класа имаше 3 зубари и много сдухани хора който бяха от послешните(и аз бях отлицницка де но послешна не)и всички даскалки бяха изкарали на преден план тия 3 човека и само им пишеха шест и ги хвалеха пък те едно изрецение неможеха да свързат ама нали бяха послушни

candie
09-14-2007, 08:21
аз пък съм забелязала точно обратното.не знам какво имаш предвид под "тихите и угаждащи им дечица",но точно тези тихите не ги забелязват.учителите обичат тия дето се обаждат да покажат колко знаят без никой да ги е питал и да им е давал думата,а хората,които не обичат да се надвикват и да се бутат и чакат учителите сами да ги питат си остават незабелязани повечето пъти.е има и учители които повече харесват такива ученици,защото не пречат на дисциплината и си изпълняват каквото им се каже.аз също мразя тези дето се мазнят на учителите и се правят на по-умни отколкото са.аз не съм от тях и не смятам да бъда.който оценява по надвикване и досаждане негова си работа... [-(

И аз съм останала със същото впечатление - учителите забелязват само тези, които винаги участват и така им се "навират" сами. Нямам нищо против тези ученици, но аз винаги съм била от по-тихите и всъщност си изкарвам по-трудно оценките от тях :evil:
Просто имам учители, при които не си ли активен в час, значи нищо не знаеш....а не е така :roll:

^FaiNt^F
09-14-2007, 08:29
Не се занимавайте с тия глупости. Това ще ви кажа аз. Просто гледайте себе си. Не знам как е в другите училища, но в моето адски много се толерират богаташчетата, а учителите-момичетата. Ако трябваше да обръщам сериозно внимание на това....трябваше да се побъркам. Единствено ме дразни това, че учителите се кълнат едва ли не, че нямат любимци, а това изобщо не е истина...изобщо.

09-14-2007, 08:37
О, в моето училище е доста нужно мазнене и ходене по олимпиади.
По английски, ако само се обаждаш, може да си за 5 , но ще ти пише 6 ;)
По български/литература, не ходих на олипиада 'н шитс и само създавах проблеми на учителката (не в час, просто ми е класна :< ) и вместо 6 ми писа 5 -.-
По математика също не ходих на олипиади и същатата работа :lol:
Просто коментара е излишен.

Melisha
09-14-2007, 09:09
Az se spravqm dosta dobre s vsi4ki daskali i predmeti, no ne za6toto si natiskam parcalite ili mylcha, a za6toto sym uverena i podgotvena, kogato trqbva. Ne znam dali samo mi se struva ili naistina me uvajavat... pone pove4eto, za6toto vinagi ima nqkoi kompleksar, deto ne moje da ponasq inteligentnite hora i izpitva sadistichna nujda ot sebeutvyrjdavane chrez hodene-po-glavite-na-drugite.