PDA

View Full Version : Да не бъдеш приеман като даденост...е как?



пф
09-09-2007, 19:45
Това ми е въпроса - как давате на човека до вас да разбере, че не сте му даденост и че трябва да ви оценява по достойнства.(И по-важното - да го направи преди да ви е загубил) Не знам дали има универсална формула, за това искам индивидуален отговор от всеки :roll:

morenita
09-09-2007, 19:52
Ami az lichno gledam ot smaoto nachalo da dam na choveka da razbere, che mn mi haresva, no vypreki tova ako se dyrji nekorektno s men ne bih ostanala s nego. Deto se vika trqbva ot vreme na vreme da mu pokazvash che moje da te zagubi za da ima strah...znam li i az

09-09-2007, 19:53
че тои ако не те оценява чожека до себе си такув какувто е ти неможш да го промени или те приела та/каква,таув, каквжто си ли не те приема и как така му даваш ли теприема ли не

FiRe_LaDy
09-09-2007, 19:58
Хмм ами незнам каква формула търсиш.Но щом този човек е с теб,значи не те приема за даденост.Щом е с теб,значи си нещо по - специално за него и те цени такава каквато си,а не да те приема за някаква даденост,с която просто излиза .... офф не мога да ти го обесня! :smt019

free_spirit
09-09-2007, 20:18
Хм,това е много интересна тема. Често хората приемат половинките си за даденост когато всичко е безоблачно и още повече когато човека до тях непрекъснато по всякакви начини доказва великата си любов. По този начин обожавания си мисли че вече всичко е постигнато и може да се успокои и да си позволи абсолютно всякакво поведение , и ако номера минава всеки път,просто човека до него се превръща в предмет употребяван,когато е необходим. На мен ми се е случвало веднъж и дадох да се разбере,че не търпя всякакво поведение и че света ми не се върти изцяло около гаджето ми-просто трябва да изразяваш мненито си,дори да спориш,и да не се превърнеш в част от интериора-трябва да покажеш характер за да не те приемат за даденост,ако не се получи си обираш крушите и продължаваш на пред.

GregoryHouse
09-10-2007, 05:37
Охх такива дето се самозабравят много ги обичам тях направо от въздуха ги еба не ги оставям да паднат...който мноо на високо лети от високо пада...тва което питаш се учи по трудния начин няма как иначе.

VerryBerry
09-10-2007, 05:50
mi az po princip sam si takava..v smisal ne pravq ni6to konkretno za da pokazvam..partniorat mi si razbira,a i v otno6eniqta mi nqma6e ''dominira6t''-vs be6e po ravno i vinagi sme namirali kompromisi-mojebi zatva..nz :|

NightSky
09-10-2007, 06:31
Нещото, което мразя най-много в една връзка е да ме приемат за даденост. Затова не угаждам на гаджето си за всичко, споря с него, когато смятам, че не е прав и винаги отстоявам мнението си. Така той знае, че има до себе си мислещ човек, а не някой, който все ще му играе по свирката.

`Death`Whore``
09-10-2007, 06:35
Нещото, което мразя най-много в една връзка е да ме приемат за даденост. Затова не угаждам на гаджето си за всичко, споря с него, когато смятам, че не е прав и винаги отстоявам мнението си. Така той знае, че има до себе си мислещ човек, а не някой, който все ще му играе по свирката.
Евала.

Ami az lichno gledam ot smaoto nachalo da dam na choveka da razbere, che mn mi haresva, no vypreki tova ako se dyrji nekorektno s men ne bih ostanala s nego. Deto se vika trqbva ot vreme na vreme da mu pokazvash che moje da te zagubi za da ima strah...znam li i az
А ето това е типичното лапешко мислене. Къде си тръгнала да се занимаваш с хора, след като не знаеш грам за отношенията между тях?

Иначе и аз на моя мъж не му давам да ми се качва на главата. След последната му издънка го храних цяла вечер и на следващата сутрин и като че ли си взе поука...


Тези неща не се правят. Не можеш да накараш някого да изпита нещо, той или го чувства, или не. Лесно е да привлечеш някого сексуално, това се манипулира, но не и чувствата. Човекът отсреща просто понякога открива неща, заради които те обиква...

09-10-2007, 11:17
Иначе и аз на моя мъж не му давам да ми се качва на главата. След последната му издънка го храних цяла вечер и на следващата сутрин и като че ли си взе поука...
:shock: Хранила си го?! Имаш предвид обиди? :|
Ако имаш предвид тая храна, за която си мисля...тогава :roll: обясни ми, моля те, как си е взел поука :? Поуката, която бих си взела аз от такова нещо, няма да е никак положителна [-(

`Death`Whore``
09-10-2007, 12:55
Разбира се, че не съм го обиждала.

Like the wind`
09-11-2007, 12:07
Не се съгласяваш с него за всичко,отстояваш си решенията и желанията,когато нещо не ти харесва го споделяш,а не си заравяш главата в пясъка.Също така трябва да му покажеш,че той е важна част от живота ти,но имаш и други цели,занимания,приятели.То ст ти си с него,но можеш да се справяш и сама. :wink:

heartless*charm
09-11-2007, 15:15
ако държиш на формула, ще се пробвам да ти дам една:

себеуважение+МАЛКО гордост+непредвидимост/креативност+чувство за хумор

себеуважението ти трябва в моменти, в които си напът да загубиш гръбнака си (абс преносно ест)

гордостта ти трябва в моменти, в които трябва да си спомниш, че да, обичаш човека до себе си, но също така обичаш и СЕБЕ СИ (т'ва почти винаги се покрива с моментите, в които ти трябва себеуважение)

непредвидимостта ти трябва,за да не се превърнеш в скучен обект. няма нищо по-лошо от скуката. не само влюбовта, но и в живота.
скукатаможе да разруши всичко по пътя си. тя е по-силна от злото :-D

а чувството за хумор ти трябва винаги.

koalka
09-11-2007, 18:20
Да те приема за даденост...това си зависи от самия човек, това дали те оценява достатъчно и т.н.Иначе, той не ме е приемал за даденост.

ZaHaRcHe
09-11-2007, 18:29
ми.. лесно от самото начало му показва че ми допада и че мога да съм мн мила и обичлива но почнат ли да ма праят на будала и за тяхна собственост им показвам че мога и без тех и хич не ме е**

maybelline
09-12-2007, 08:55
Приятелят ми не ме възприема като даденост.Нито пък аз него.Незнам как е при другите хора,но според мен за да се избегне "приемането за даденост",трябва двамата да се учат един от друг,да откиват нови неща заедно,а не да си стоят на едно и също положение постоянно и това да им е връзката.Друга идея е да прекарват повече време правейки разнообразни неща - кино, боулинг, пейнтбол, интимните отношения (целувки, секс), разходки в парка, трениране на някакъв спорт заедно, море, планина и т.н.