PDA

View Full Version : Тривитаминол - въпросче ? :)



fffffffffffffffffffffffff
09-09-2007, 19:51
Hora iskam da vi pitam dali e problem ako si slagam na glavata samo trivitaminol 4ist ot 6i6enceto???
4eta razni maski no ne6tu ne mi haresvat s taq rakiq i t.n. kajete pls nali nqma da mi navredi ne6tu ? :(
{} mersi predvarinelno

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

~BoRn^InLoVe~
09-09-2007, 20:01
няма

09-09-2007, 20:33
а как точно се приотвя маската за мазна коса с травитаминол

black_mamba
09-25-2007, 15:32
а как точно се приотвя маската за мазна коса с травитаминол
и аз това се чудя ..... неска за пръв път ползвах Тривитаминол..смесих го с един жълтък,оцет и ракия :-k :D

Liar
09-25-2007, 15:57
а как точно се приотвя маската за мазна коса с травитаминол
и аз това се чудя ..... неска за пръв път ползвах Тривитаминол..смесих го с един жълтък,оцет и ракия :-k :D
Добре си направила като си сложила жълтък и ракия,обаче оцет за косата не ми звучи добре :roll: .Иначе бадемово масло и 2 капки гас също можете да прибавите! :wink:

black_mamba
09-25-2007, 16:06
мм а защо не е добре да се слага оцет? не съм много наясно с тея маски за тва ако може да ми се обясни O:) ... на скоро си изсветлявах косата и четох някъде че не е добре да се слага газ :-k

Liar
09-25-2007, 16:25
мм а защо не е добре да се слага оцет? не съм много наясно с тея маски за тва ако може да ми се обясни O:) ... на скоро си изсветлявах косата и четох някъде че не е добре да се слага газ :-k
По принцип си права за газта,но 1-2 капки няма да ти навредят :-).Тя придава блясък,аз я използвам(но пък моята коса не е третирана),но ако се притесняваш много за косата си слагай по една капка,като предварително пробваш на малък кичур от косата си.
За оцета и аз не съм сигурна,обаче съм чувала че при продължително киснене на китката да речем,костите омекват и за това не ми се струва добра идея да си го мажеш по косата,но както вече казах,не съм сигурна,ако има някой по-запознат с въпроса да се обажда =p

black_mamba
09-25-2007, 16:52
сега се сетих и за друг въпрос - има ли значение дали ще сложа жълтък или белтък ? аз сам с по мазна коса и предполагам че белтъка е по-добре , но да попитам ..... ?

Mariella
09-26-2007, 08:05
аз пък съм чувала,че не се слага белтъка,защото не може да се отмие ,или нещо такова...а по темата -ако ползваш само тривитаминол,той е доста мазен и после не знам как ще си го отмиеш от главата...тъй че по-добре слагай и от другите съставки на маската,като все пак съобразиш какъв тип е косата ти, в смисъл ,ако е по-мазна няма да е уместно да сложиш маз например :)

Jaffs
09-26-2007, 11:37
Мненията за оцета са доста противоречиви. Едни казват, че е добър, други не.
Наскоро четох статия за него и пишеше, че една лъжичка на един литър вода (за плакненето става въпрос) прави косата лъскава и не уврежда косата.
Аз лично не ползвам оцет, а за блясък в балсама и в маската за коса слагам лимон.

За белтъка знам, че се слага в маски за мазна коса.
Жълтъка трябва да се отмива задължително с хладка вода, защото остава по косата (пресича се) :-D

black_mamba
10-05-2007, 11:19
вече 2-ра седмица се мажа с тривитаминола...смесвам го с 1 ч.л. ракия и 2 капки лимон .... :)

hungry_vampire_f
10-05-2007, 11:55
Ето ви рецептата:
2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л. мас - обезсолена или зехтин
1 суп.л. ракия или спирт
1 суп.л. оцет
2-3 капки газ - няма проблем за изрусените понеже 2-3 капки няма да окажат влияние.
1 жълтък, мед или кисело мляко - хубаво е да се редуват, но лично аз мед няма да си сложа на косата.

Liar
10-05-2007, 20:15
Защо?Когато си правя маска аз слагам мед!

sladkish_14
10-05-2007, 20:33
Защо мисля,че сте напълно луди? :-D

hungry_vampire_f
10-05-2007, 20:35
Защо мисля,че сте напълно луди? :-D
Нали знаеш кво става като обратните станат повече от нормалните :wink: Тъй че не мога да разбера кво дириш още тук :wink: