PDA

View Full Version : С един тестис



NoName86
09-10-2007, 10:41
Na 20 godini sum,po rojdenie s 1 testis.Operiraha me 2 puti veche,vse neuspeshni-testisa e zakleshten nqkude v kanala, i ne moje da bude svalen.Minah prez nqkolko urolozi,koito mi kazaha razlichni neshta-che moga da si jiveq taka,che zaduljitelno trqbva da mahna nedorazvitiq testis(koito bi sledvalo da e nefunkcionirasht) i che moga ili da go mahna,ili da go ostavq.Vuprosa e,che nqmam predstava koe e pravilno,a i lekarite qvno nqmat takava.Edinstvenoto neshto,koeto me interesuva e zdraveto mi.
Molia,ako nqkoi e zapoznat da mi kaje kakvo da pravia? I izobshto trqbva li da pravq neshto?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

Sexy_boy_94
09-10-2007, 10:53
Ами нямам представа ами най-добре не го прави ако видиш че не функционира тогава

09-10-2007, 11:06
pi4 i az sam na 20 godini i az sam taka ... tui 4e pone ne si sam :) ... na men sa mi kazvali tam urolozi, 4e nqma problem i taka da si ostane - ni6to nqma da mu vlo6ava na zdraveto ti, puk i za tova da ima6 deca pak nqma problem - drugiq testis poema funkciite i na 2ta

09-10-2007, 13:00
pi4 i az sam na 20 godini i az sam taka ... tui 4e pone ne si sam :) ... na men sa mi kazvali tam urolozi, 4e nqma problem i taka da si ostane - ni6to nqma da mu vlo6ava na zdraveto ti, puk i za tova da ima6 deca pak nqma problem - drugiq testis poema funkciite i na 2ta

Da,no men me pritesnqva i drugo.Kato pravq sex,i bez da iskam natisna mqstoto na testisa me zabolqva,a uj trqbva da e nefunkcionirash organ?
A inache znam,che drugia testis raboti kato za 2,s tova problemi mai nqmam.

batkodoki
09-10-2007, 15:37
Na 20 godini sum,po rojdenie s 1 testis.Operiraha me 2 puti veche,vse neuspeshni-testisa e zakleshten nqkude v kanala, i ne moje da bude svalen.Minah prez nqkolko urolozi,koito mi kazaha razlichni neshta-che moga da si jiveq taka,che zaduljitelno trqbva da mahna nedorazvitiq testis(koito bi sledvalo da e nefunkcionirasht) i che moga ili da go mahna,ili da go ostavq.Vuprosa e,che nqmam predstava koe e pravilno,a i lekarite qvno nqmat takava.Edinstvenoto neshto,koeto me interesuva e zdraveto mi.
Molia,ako nqkoi e zapoznat da mi kaje kakvo da pravia? I izobshto trqbva li da pravq neshto?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!


задържания в корема тестис не дава субективни оплаквания освен обективната находка.
различно е когато тестиса е задържан в слабинния канал или при ектопичен тестис: опипва се малкоподвижно болезнено образувание, като по-големите момчета се оплакват от неприятни притеглящи болки при силни движения или превивания на тялото. при притискане при секс се явяват характерните за жлезата неприятни болки.

по принцип максимум след 10-та година на момчето в задържания тестис се развиват необратими промени. тестиса е малък, атрофичен, негоден за сперматогенеза при запазена секреторна функция.

изложен на непрекъснат натиск в слабинния канал задържания тестис много често дегенерира в тумор. точно заради това такъв тестис, още повече на вашата възраст, когато е ясно, че няма смисъл от никакво изчакване - следва да бъде оперативно отстранен.

мн се удивлявам на мненията изказани от "уролози" относно нуждата от орхиектомия, тъй като днес е общоприето становището, че крипторхичните тестиси СА предпоставка за малигнена дегегерация с всички последствия от това.

по отношение на сексуалните и фертилните възможности няма за какво да се тревожите :) както вс органи критично важни за оцеляването и възпроизводствота на вида и тестисите са чифтен орган. здравият тестис е повече от достатъчен за да гарантира нормалната секреторна, репродуктивна и сексуална функция на мъжа.

09-11-2007, 19:28
Na 20 godini sum,po rojdenie s 1 testis.Operiraha me 2 puti veche,vse neuspeshni-testisa e zakleshten nqkude v kanala, i ne moje da bude svalen.Minah prez nqkolko urolozi,koito mi kazaha razlichni neshta-che moga da si jiveq taka,che zaduljitelno trqbva da mahna nedorazvitiq testis(koito bi sledvalo da e nefunkcionirasht) i che moga ili da go mahna,ili da go ostavq.Vuprosa e,che nqmam predstava koe e pravilno,a i lekarite qvno nqmat takava.Edinstvenoto neshto,koeto me interesuva e zdraveto mi.
Molia,ako nqkoi e zapoznat da mi kaje kakvo da pravia? I izobshto trqbva li da pravq neshto?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!
i az bqh taka na4i praviha mi 2 operacii ama o6te na 7 kat bqh na vtorata stana ama sq edniq e po visnal ot drugiq :P :smt013 :smt019 :oops:

09-11-2007, 19:32
Na 20 godini sum,po rojdenie s 1 testis.Operiraha me 2 puti veche,vse neuspeshni-testisa e zakleshten nqkude v kanala, i ne moje da bude svalen.Minah prez nqkolko urolozi,koito mi kazaha razlichni neshta-che moga da si jiveq taka,che zaduljitelno trqbva da mahna nedorazvitiq testis(koito bi sledvalo da e nefunkcionirasht) i che moga ili da go mahna,ili da go ostavq.Vuprosa e,che nqmam predstava koe e pravilno,a i lekarite qvno nqmat takava.Edinstvenoto neshto,koeto me interesuva e zdraveto mi.
Molia,ako nqkoi e zapoznat da mi kaje kakvo da pravia? I izobshto trqbva li da pravq neshto?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!


задържания в корема тестис не дава субективни оплаквания освен обективната находка.
различно е когато тестиса е задържан в слабинния канал или при ектопичен тестис: опипва се малкоподвижно болезнено образувание, като по-големите момчета се оплакват от неприятни притеглящи болки при силни движения или превивания на тялото. при притискане при секс се явяват характерните за жлезата неприятни болки.

по принцип максимум след 10-та година на момчето в задържания тестис се развиват необратими промени. тестиса е малък, атрофичен, негоден за сперматогенеза при запазена секреторна функция.

изложен на непрекъснат натиск в слабинния канал задържания тестис много често дегенерира в тумор. точно заради това такъв тестис, още повече на вашата възраст, когато е ясно, че няма смисъл от никакво изчакване - следва да бъде оперативно отстранен.

мн се удивлявам на мненията изказани от "уролози" относно нуждата от орхиектомия, тъй като днес е общоприето становището, че крипторхичните тестиси СА предпоставка за малигнена дегегерация с всички последствия от това.

по отношение на сексуалните и фертилните възможности няма за какво да се тревожите :) както вс органи критично важни за оцеляването и възпроизводствота на вида и тестисите са чифтен орган. здравият тестис е повече от достатъчен за да гарантира нормалната секреторна, репродуктивна и сексуална функция на мъжа.
eheee mn razbira6 we

Nanotek
02-06-2008, 23:25
Мм аз съм на 18 години и аз имам същия проблем(с един тестис съм) и точно щях да пускам такава тема...Та сега какво трябва да правя да предприемам ли някакви мерки или не...макар че до сега не съм се оплаквал от болки

erilo
07-21-2008, 13:58
zdraveite az se kazvam dimitar i s1m na 15 godini.ot mal1k ediniq mi testit e zasednam po kanala mejdy korema i skrotoma.iskam da vi pitam koga pravihte za p1rvi p1tr sex i kak reagirat momi4etata...za6toto nemam nikakfa ppredstava kak 6te reagira moqata priqatelka kato razbere 4e s1m s edin testis

dredevil93
08-15-2009, 23:09
Искам да попитам води ли се за асансйорен тестис ако дясното ми топче е по малко от лявото почти наполовина? Момче на 16години съм. Имам си сперма всичко хвърлям си само ме притеснява единствено размера ... Иначе си е и в скротума не се е скрило.

Nanotek
08-16-2009, 20:48
Братле... задаваш тъпи въпроси... Тестисите в повечето случаи са като циците при жените. Те винаги се различават в размера ;) Иначе за отделянето на спермата, аз съм с един тестис и отделям достатъчно ;) Разреших проблема, защото ходих по уролози поне 6-7 пъти и накрая на МРТ т.е. ядреномагнитен резонанс и ми казаха, че единия тестис е атрофирал или въобще го е нямал. И лекарката ми каза, че няма проблеми за деца и нз си какво, правиха изследвания и т.н. Та, за твоя проблем няма смисъл да се притесняваш, тъй като съм чувал доста като твоя случай ;) Но ако много се притесняваш ходи на уролог.

П.С. Уролозите не хапят, а просто гледат да ти помогнат максимално ;)

g1balko
09-25-2011, 10:23
Здравейте аз съм на 21 на около 10 години като бях ми правиха операция.Лекарите уж казаха че всичко е нормално.Ходих по прегледи и ми казваха че го напипвали просто бил по - навътре.Аз обаче така и не го намирах. :? И така си минаваха годините като ми казваха че всичко е наред,та до днес.За сега нямам проблеми единствено неудобствто донякъде,защото все пак трябва да са 2 а аз осещам само 1ния.За болки много рядко.Ако понякога се извия по някакъв странен начин или се ударя случайно в тази зона.Мисля че няма от какво да се притесняваме а и до колкото съм чел е често срещано.

SmilezZz
09-25-2011, 13:36
Темата е от 2007.

09-25-2011, 18:50
Аз имам една ноздра.

ThisIsMe
09-25-2011, 19:19
Темата е стара и изчерпана.Нуждае се от ключ.

kalpazanka
10-02-2011, 18:10
Аз.