PDA

View Full Version : Ечемик



ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 10:48
hora kak se maha tova 4udo ot okoto i trqbva li da hodia na lekar

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

Sweet__baby
09-10-2007, 10:56
Излизането на ечемик по-често е предизвикано от замърсяване на окото, било то от вятър, прашинки и т..н.
Това минава с течение на времето - т.е за около 1 - 2 седмици! :wink:

09-10-2007, 11:07
Brat mi na nqkolko p1ti ima6e e4emik, e maika go mahna kato seki p1t kato vidi brat mi i lego go ydrq po okoto, tq kaza 4e trqbva da se stresne ama bez da my izvadi4 okoto.

Sweet__baby
09-10-2007, 11:18
Сетих се също, че и като се допира със златен пръстен минава..на мен мама така ми правеше преди като ми излезеше ечемик .. :wink: :roll:

ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 11:57
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec

girl88
09-10-2007, 12:02
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)

ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 12:13
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)
izlizalo mi e da predi 2 godini obache ne pomnia na koe oko i nz mislia che be6e van6en ama ne sam sigorna

girl88
09-10-2007, 12:16
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)
izlizalo mi e da predi 2 godini obache ne pomnia na koe oko i nz mislia che be6e van6en ama ne sam sigorna
ama sega edin e4emik li ima6 ili pove4e ama 4esno mi otgovori ne se pritesniavai

ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 12:19
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)
izlizalo mi e da predi 2 godini obache ne pomnia na koe oko i nz mislia che be6e van6en ama ne sam sigorna
ama sega edin e4emik li ima6 ili pove4e ama 4esno mi otgovori ne se pritesniavai
dva sa edin vatreshen i edin vanshen

girl88
09-10-2007, 12:25
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)
izlizalo mi e da predi 2 godini obache ne pomnia na koe oko i nz mislia che be6e van6en ama ne sam sigorna
ama sega edin e4emik li ima6 ili pove4e ama 4esno mi otgovori ne se pritesniavai
dva sa edin vatreshen i edin vanshen
a predi dve godini kogato ti be6e izlial parvia e4emik ti hodi li na doktor

ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 12:30
ama tozi e4emik ne se maha ve4e mesec
predi izlizal li ti e e4emik i ako da na koe oko (vatre6en ili van6en e bil)
izlizalo mi e da predi 2 godini obache ne pomnia na koe oko i nz mislia che be6e van6en ama ne sam sigorna
ama sega edin e4emik li ima6 ili pove4e ama 4esno mi otgovori ne se pritesniavai
dva sa edin vatreshen i edin vanshen
a predi dve godini kogato ti be6e izlial parvia e4emik ti hodi li na doktor
a ne sam zashtoto beshe izcheznal sled sedmica i nqmashe nuzda

girl88
09-10-2007, 12:48
[/quote]
a ne sam zashtoto beshe izcheznal sled sedmica i nqmashe nuzda[/quote]

ama tova 4e e bil iz4eznal ne zna4i 4e e minal eto za6to sega sa ti izliazli novi 2 e4emika prez cqloto tova vreme toi ti e zaraziaval okoto o6te utre otidi na doktor i mu kaji tazi podrobnost koiato kaza na men neka da ti pregleda o4ite i da ti predpi6e nqkakav mehlem i nz moje i fizioterapii da ti predpi6e (nqma zna4enie) ako te ne ti pomognat doktorat moje da ti predpi6e antibiotik no spored men po dobre da go otkaje6 za6toto nqma faida da si trovi6 organizma s nego (p1k i az ne mislia 4e 6te ti pomogne nezavisimo kakav e )taka 4e po dobre ako ne ti pomognat minalite ne6ta da otide6 napravo v operacionata (nqma stra6no vse edno si na kozmetik sa6toto e 6te ti biat upoika i ot tam natataka nikakva bolka nqma da po4ustva6 samo tova e gadnoto 4e e nepriatno ina4e nito 6te te 6tipe nito 6te te boli hem 4e dano ne se stiga do tam) sled kato se otarve6 ot e4emicite moje da sloji6 o4ila za da ne ti izlizat o6te (doktorat 6te ti kaje) a sega po dobre pii 4ai ot kopriva ,birena maia,qj pove4e plodove za6toto po princip e4emicite izlizat ot lipsa na vitamini doktorat sas sigornost 6te ti kaje da si napravi6 isledvane na kravta (za6toto i na diabeticite izlizat e4emica ama da se nadqvame 4e ti ne si) pravi si suhi topli kompresi (edna nosna karpi4ka q sgrei s iutiata i si q slagai na e4emika)kazvat 4e pomaga i uspeh :)

ehhhhhhhhhh
09-10-2007, 12:54
a ne sam zashtoto beshe izcheznal sled sedmica i nqmashe nuzda[/quote]

ama tova 4e e bil iz4eznal ne zna4i 4e e minal eto za6to sega sa ti izliazli novi 2 e4emika prez cqloto tova vreme toi ti e zaraziaval okoto o6te utre otidi na doktor i mu kaji tazi podrobnost koiato kaza na men neka da ti pregleda o4ite i da ti predpi6e nqkakav mehlem i nz moje i fizioterapii da ti predpi6e (nqma zna4enie) ako te ne ti pomognat doktorat moje da ti predpi6e antibiotik no spored men po dobre da go otkaje6 za6toto nqma faida da si trovi6 organizma s nego (p1k i az ne mislia 4e 6te ti pomogne nezavisimo kakav e )taka 4e po dobre ako ne ti pomognat minalite ne6ta da otide6 napravo v operacionata (nqma stra6no vse edno si na kozmetik sa6toto e 6te ti biat upoika i ot tam natataka nikakva bolka nqma da po4ustva6 samo tova e gadnoto 4e e nepriatno ina4e nito 6te te 6tipe nito 6te te boli hem 4e dano ne se stiga do tam) sled kato se otarve6 ot e4emicite moje da sloji6 o4ila za da ne ti izlizat o6te (doktorat 6te ti kaje) a sega po dobre pii 4ai ot kopriva ,birena maia,qj pove4e plodove za6toto po princip e4emicite izlizat ot lipsa na vitamini doktorat sas sigornost 6te ti kaje da si napravi6 isledvane na kravta (za6toto i na diabeticite izlizat e4emica ama da se nadqvame 4e ti ne si) pravi si suhi topli kompresi (edna nosna karpi4ka q sgrei s iutiata i si q slagai na e4emika)kazvat 4e pomaga i uspeh :)[/quote]
ok mersi mn utre shte otida na doktor togava

ThePowerOfLove
09-10-2007, 14:21
Мене ми минават за 4-5 дена. Някой път си слагам и капки,но явно твойто е по-сериозно затова най-добре отиди на лекар за да не стане някоя инфекция :?

NerazreshenSimvol
09-10-2007, 17:08
По едно време много често ми излизаше ечемик, спомням си че си държах мокра кърпа с гореща вода върху окото. Няма да е лошо да отидеш на лекар, за да ти изпише някакви капки. Да ти кажа щом го имаш от месец, може и да не е ечемик... вече трябваше да се е спукал.

gabrielka@a
09-11-2007, 08:35
Ми на кака и излезе веднъж ечемик и тя го търкаше с злато .......... :smt017

tuka6na
09-11-2007, 10:46
Ечемикът минава за около 1-2 седмици.Една мацка имаше същият проблем.И странното е ,че не се маха вече година и нещо,защото отказва да иде на лекар.Може и да не стане инфекция,но няма и да се махне ако не направиш нищо.Най-често мисля ,че се режеха нещо,лесна е манипулацията,въпреки че ми звучеше страшно едно време.Отиди на лекар като за начало,но няма да ти кажат нещо по-различно .Друг вариант мисля ,че няма щом не ти е минало до сега.

zorka_vd
09-01-2008, 00:32
ohh i az imam e4emik i to mnogo golqm i me bli i sarbi stava vse po-golqm i po-golqm neznam i az kfo da praq 4etoh tiq vs ne6ta
tarka go sas zlato , mih go s topla voda i go maja s gentamicin active a i ne se grimiram i pak ne minav kfo da praq bre hora :smt022

lazaroni94
09-01-2008, 07:18
на мен до скоро ми се появяваха много често:
появяват се, стоят една- две седмици и след няколко дни пак се появяват!!

и на двете очи обаче мисля че бяха само външни ( просто очите ми бяха подути по ръбовете на клепачите и сърбеше и болеше )

от около месец-два вече не са се появявали ама сигурно пак по някое време ще се появят.

нашите ми казаха да не се притеснявам не било нищо сериозно и не е за лекар

krisiiiiito
09-01-2008, 08:42
ами щом ти е стои вече месееец :-o иначе една фр от тоя ечемик много си изпати чак и го махаха чрез някаква малка операция :o

Sladkata___
09-01-2008, 14:20
Ззначи аз имах ечемик и то доста дълго време и много трудно се оттървах от него.Моят съвет към теб е всеки ден да ядеш чесън колкото и неприятно да ти се вижда наистина на мен страшно много ми помогна.Също така те съветвам да отидеш на очен лекар възможно е да ти предпишат някакво мехлемче или капки които също могат да ти помогнат.И най-важното е да не се притесняваш а да си кажеш майната му на ечемика :D

Sigrina
09-01-2008, 15:22
Единственото, което ми помага звучи малко странно, но е ефикасно. Ако имаш наскоро родила приятелка я помоли да те даде малко кърма и го намажи. 2-3 пъти на ден в продължение на 2-3 дни и ще започне да ти минава :)

AItOo0
09-01-2008, 15:37
И на мен ми излизаше и случайно казах на една баба , че ми изниква и тя ми бая и сега си стой отдолу. Не си личи ама ме е яд ,че не излезе :(