PDA

View Full Version : Cambridge Certificates



Kisses_P
09-10-2007, 12:56
Такаа... крайно време ми е да взема сертификат и сега се зачудих.някой от вас карал ли е изпити за сертификат?и кой сертификат?също се интерсувам дали някъде е карал уроци за него и дали някъде из нета има примерни тестове.

Velsssy
09-10-2007, 13:21
Еми аз ще се явявам на декемврийската сесия...ходя на уроци уча уж....за FCE(първия) ще готвя.... :-k :-k

Kisses_P
09-10-2007, 13:27
аз имам намерение през юни да се явявам.. е ще видиме.. и аз за 1вия

Loshotia
09-10-2007, 13:57
Според мен най- добре изчакайте и вземете най- добре втория. Той покрива първия, а и дава нова възможност. Взимането на първия ми се струва загуба на пари само

sladkata_sisi
09-10-2007, 14:14
А тези сертификати за какво са? Защото, ако са за да покажат нивото на английския, не е ли по-добре да вземеш SAT и TOEFL? :roll:

Presley
09-10-2007, 14:21
Ами в даскалото ми имахме един платен курс.Иэдържах го и имам B1.Иначе иэ нета има много примерни тестове..

Kisses_P
09-10-2007, 14:57
Според мен най- добре изчакайте и вземете най- добре втория. Той покрива първия, а и дава нова възможност. Взимането на първия ми се струва загуба на пари само
мисля да почна от 1вия.. най-малко за психическа нагласа..да отида да вида какво е.. ако го издържа добре.. после и втория

^^^БоГинЯ^^^
09-10-2007, 15:40
на4ииии ако не знаете английски по4ти перфектно и не сте с мисленето на 20-25 годишни или некой гений-- моля не ходете на изпит на кеймбридж [-X особено на CAE или CPE,,,,,
справка:НЕ сравнявайте по никакъв на4ин :smt018 изпитите на кеймбридж( FCE,CAE,CPE) със SAT или TOEFL!!! Първите са векове по-трудни [-X [-X [-X

B.Davis
09-10-2007, 22:00
на4ииии ако не знаете английски по4ти перфектно и не сте с мисленето на 20-25 годишни или некой гений-- моля не ходете на изпит на кеймбридж [-X особено на CAE или CPE,,,,,
справка:НЕ сравнявайте по никакъв на4ин :smt018 изпитите на кеймбридж( FCE,CAE,CPE) със SAT или TOEFL!!! Първите са векове по-трудни [-X [-X [-X
O.o айде стига бе.. за мен пък FCE беше доста лесен.. знам и какъв е формата на CAE и съм правила примерни тестове и ако се явя мисля, че мога да го взема.. и изобщо не ми обяснявай как тези изпити са по-трудни от TOEFL и SAT, особено пък SAT, че е смешно.. ;)

Velsssy
09-10-2007, 22:17
Ддз...я все пак дайте някъв линк за тестове плс .10х предварително :):)

alkobalko
09-11-2007, 06:52
Карала съм и 1 и 2 и не са трудни, ако знаеш езика.

find_m3
09-11-2007, 08:13
И мен са ме искали да правя ,ама все не се навивам...глупачка!Целия клас отиде и го взеха всички та аз ли няма да го взема :smt012 ,ама ме е страх от такива мероприятия :-s

дайте вярно един линк с примерни тестове

09-11-2007, 08:59
Аз от откомври почвам нивото FCE и съм решила да се явявм на втория сертификат направо,защото той е тфа което искам!Все пак едното явяване на изпита въобще не е евтино...а и не е сигурно,че ще го вземеш!Предпочитам К.Сертификат пред Сат и Тойфел,тъй като той е доживотен,а др са май по 2 или 4 год-не съм много убедена!Сайтове има много-напишете в гугъл фло джо на английски,съжалявам че не мога да дам линк,но просто на гостите не е позволено!
Иначе това е доста известен сайт за FCE!И все пак успех на всички :wink:

B.Davis
09-11-2007, 09:37
http://www.cambridgeesol.org/exams/fce.htm

виж тук, има не само за FCE, а и за останалите сертификати на Cambridge

Briseis
09-11-2007, 09:45
Тази година взех FCE и самият изпит ми беше лесен. Но това е, защото бях се готвила много усилено през годината. CAE и CPE просто не ми трябват. Преценила съм, че това ми е достатъчно, но ти може да се пробваш. А SAT е по-труден, защото не проверява знания по езика само, но има и математически задачи и т.н. TOEFL пък е елементарен, затова се покрива на 2 години...

lollipopka
09-11-2007, 09:47
Аз правих IELTS. Но не карах никакви допълнителни уроци. Подготвях се сама, не е трудно стига да имаш една добра основа по английски. Просто си намираш книгите за съответния изпит, прочиташ разните трикчета които биха ти помогнали в решаването на тестовете и започваш да ги правиш. Една моя приятелка се подготви напълно сама за TOEFL. За Cambridge сертификатите незнам как стоят нещата.

09-11-2007, 16:59
Да ви попитам нещо ако може.Тъй като искам да уча в чужбина за мен кой сертификат ще е най подходящ?FCE CAE или CPE?И някой може ли да ми каже кой горе долу за какво е и каква е разликата между втория и третия!Благодаря предварително

didivid
09-11-2007, 20:36
Третия означава, че знаеш англ.език тоооолкова добре, че имаш квалификацията да го преподаваш! Аз след 1 година също ще кандитатствам за FCE. Казват, че не е трудно ако знаеш езика и силно се надявам да успея, а след това ще се боря и за втория...третия едва ли ще ми трябва, не мисля да ставам учителка!

П.П. На 14 съм! :wink:

B.Davis
09-11-2007, 23:06
Да ви попитам нещо ако може.Тъй като искам да уча в чужбина за мен кой сертификат ще е най подходящ?FCE CAE или CPE?И някой може ли да ми каже кой горе долу за какво е и каква е разликата между втория и третия!Благодаря предварително

не знам къде точно в чужбина искаш, но щом е за кандидатстване се насочи по-скоро към TOEFL/IELTS/SAT

Velsssy
09-26-2007, 06:25
Дати за провеждане на изпитите за FCE (декемврийска сесия):
Reading,Writing,Use of English- 08 декември
Speaking-между 16 ноември и 16 декември
Listening-между 01 декември и 16 декември

Velsssy
09-26-2007, 06:32
На всички явяващи се (включвам и мен) УСПЕХ!!!!! \:D/

AliceSw
09-26-2007, 07:49
FCE е лесен изпит, не се изискват и чак толкова знания...взела съм го, но не е било трудно, въпреки че преди това ме беше обхванала адската истерия

kindergarden
09-26-2007, 11:49
А аз може ли да попитам тези,които са се явявали,в кой клас ги взехте сертификатите :?:

B.Davis
09-26-2007, 12:41
аз в края на 9ти взех FCE, но всъщност изобщо няма никакво значение кой клас си :)

kindergarden
09-26-2007, 13:12
аз в края на 9ти взех FCE, но всъщност изобщо няма никакво значение кой клас си :)

и аз миспя така,но все пак аз ще се мъча да го взимам в края на тази учебна година (8ми клас съм) и не знам дали ще се справя.Просто като си помисля,че ще се явявям на FCE и тръпки ме побиват :smt012 :smt012

Slave4You
09-26-2007, 13:13
Аз имам FCE и го взех с B. Не ходих на уроци => мама ми поръча една книга от интернет където има тестове от предните години с отговори и разясения. Догодина мисля да ида и на CAE ... :?

Борат
09-26-2007, 13:23
:shock:
за първи път чувам за такива работи.
я обяснете моа да отида да взема и аз нещо (20 годишен съм) :twisted:

AliceSw
09-26-2007, 14:53
аз на FCE ходих това лято, на 17, бях 11-ти клас, 8-ми и 9-ти ми бяха посветени на първия ми профил немски...

boci
10-23-2007, 17:42
В края на 9 клас взех FCE с А,а миналата година CAE с В.Сега съм 11 клас.Най-добре е да вземете и двата,не само втория,щото опитът и рутината играят огромна роля,повярвайте ми.Ясно е,че първият едва ли ще свърши някаква работи и всички се стремят към втория,който отваря почти всички врати,но на мен това че се явих на него ми помогна страшно много.Няма да се явявам на CPE само защото разликата межуд него и предишния е минимална както в трудността,така и във възможностите за използването им

rusalkata_
10-25-2007, 10:10
Юни ще се явявам за FCE,което значи че тогава ще съм на 17.
от миналата година ходя в училища "Европа",където уча допълнително английски.страшно много съм си развила английския откакто ходя там.тази година особено много ще наблягам на него. :-)
иначе въобще не бях запозната със сертификатите и не бях толкова добра по английски,колкото сега,а и даскалките ми в училище не струват-аз знам повече от тях.затова се записах. :roll:

Sweet_Play_F
03-07-2009, 19:01
FCE го взех на 14 c B.
Сега на 15 год ,юни месец ще се явявям на CAE

Успех на всички!!!!!!!! :) :) :) :)

lLady_MooN_RaiN
03-08-2009, 05:57
Аз искам да ви попитам има ли възможнос да се вземе направо втория, без да ходиш на първия. И още нещо. Има ли опция да идеш само на самия изпит, без да ходиш на курс?

Sweet_Play_F
03-08-2009, 18:53
Аз искам да ви попитам има ли възможнос да се вземе направо втория, без да ходиш на първия. И още нещо. Има ли опция да идеш само на самия изпит, без да ходиш на курс?

Естествено че може да се иде направо на втория и не е нужно да си ходил на курс. :)

lLady_MooN_RaiN
03-08-2009, 20:45
Благодаря за отговора. А колко струва самия изпит ако не посещаваш курс?

Darkkiss
03-08-2009, 22:30
не се ли осещате че темата е на мин 2 год
и 2. това че сте зели некфо си листче не значи че го говорите
защото 100% от хората който са взели IELTS (което е най трудния испит) и не са живяли в английско говоряща държава
дори 2 изречения не могат да кажат правилно...

Bochko
03-10-2009, 14:43
Аз също ще взимам FCE тази година.Сумата ,която ми поискаха беше 280франка(български) :) Нз колко съм прав, но според мен тази подготовка ,която се прави в училища Европа е малко "Хаиде да ги подготвим ,за да могат да си вземат изпита ,пък след това каквото са научили това е".Да подготовката относно граматиката и самия тренинг на писмения английски е на ниво, но подготовката за говоримата част от теста е насочена не как да говорим правилно и граматически издържано, ами така че да се организираме правилно и да можем да направим Pass на Speakinn-a.Факта ,че трябва да отговориш на даден въпрос за 1 минута(примерно взимам 1 част от Speaking-a) е доста претиснително и подготвящите отново ти дават съвети как да направиш всичко за тази минутка ,като не се обръсща достатъчно внимание за подобряване качествата ти на английско говорещ...
Като цяло си заслужава да се вземе теста но пък и наистина ако си по-добре подготвен е по-обре да се явиш направо на 2-рия.
All the best ;)