PDA

View Full Version : До колко време ще разбера



09-10-2007, 16:44
Дали са ми лепнали нещо венерическо? Така де, секс без презерватив с не особено познат човек... Гъбички и други подобни ще се обадят рано, знам, но доколко време е инкубационния период на хепатита например, или не6то друго такова. Смятам да си направя тест за СПИН, може ли и за хепатит да се изследвам едновременно /с едно вземане на кръв да мина?/ За какво друго да се изследвам? Дам, сама съм си виновна, спестете ми го... Та къде да си направя тия изследвания- предполагам че в ХЕИ, а?

Tazadar
09-10-2007, 16:47
СПИН след 3 месеца...

foreverr
09-10-2007, 18:17
Оф откаде да знам дали си лепнала венерическа?Най-добре се изследвай за спин и при гинеколога си иди също да се изследваш!

_butterfly_
09-10-2007, 18:30
Оф откаде да знам дали си лепнала венерическа?Най-добре се изследвай за спин и при гинеколога си иди също да се изследваш!

Ако не си забелязала на този отдел пише Здравни и венерически болести, а момичето има въпроси по тази тема затова като не знаеш си трай!!
По темата- отиваш до личната и тя трябва да те прати до някоя лаборатория където ти взимат кръв, изследват я и нз след колко време излизат и изследванията. Изследванията за спин са безплатни.

batkodoki
09-10-2007, 18:48
Дали са ми лепнали нещо венерическо? Така де, секс без презерватив с не особено познат човек... Гъбички и други подобни ще се обадят рано, знам, но доколко време е инкубационния период на хепатита например, или не6то друго такова. Смятам да си направя тест за СПИН, може ли и за хепатит да се изследвам едновременно /с едно вземане на кръв да мина?/ За какво друго да се изследвам? Дам, сама съм си виновна, спестете ми го... Та къде да си направя тия изследвания- предполагам че в ХЕИ, а?

това, което искате е трудно осъществимо с едно бодене.
различните полово предавани болести имат различен инкубационен период, а той не винаги съвпада с вузможностите за засичане с ELISA тестовете ползвани повсеместно.

най-общо инкуб периоди на някой популярни пп-болести са:
-гонорея - до 14дни
-хепатит А - до 45дни
-сифилис - до 50дни
-HIV - до 100дни
-хепатит Б - до 8месеца,

гадости като хламидиите зависят от методиката, която ги търси