PDA

View Full Version : Напуканите устни



sladko_f
09-10-2007, 17:37
Вече става студено и моите устни веднага почват да се пукат въпреки,че си слагам гланц почти всеки ден.Много е неприятно,защото като се усмихна и веднага теква кръв и после стои грозно (някой казват,че било секси ама според мен не е).И така де въпросът ми е имали някви гланцове или червила подходящи за такъв проблем,защото съм чувала,че имало с витамини или нещо такова,но не съм много запозната.

Sweet__baby
09-10-2007, 17:39
Гланцовете на Нивеа не са хич лоши! :wink: :roll:

09-10-2007, 17:39
Балсамите на Нивеа. Отиди в някой магазин и ги разгледай.

Sweet__baby
09-10-2007, 17:41
Балсамите на Нивеа. Отиди в някой магазин и ги разгледай.

09-10-2007, 17:43
Точно на Нивеа балсамите не вярвамда ти помогнат! Прекалено за твърди и мазни, а на теб ти трябва нещо хидратиращо. Ако искаш купи си балсамчето на Голдън Роуз, струва около 2 лв, синичкото, много приятно ходратира, но много бързо свършва. Друго много подходящо за теб е балсамчето за устни на една бг фирма- мисля, че Хармония се казва- има различни плодови вкусове, евтино е- около левче, и е на вазелинова основа. Хубаво е да си мажеш устните с масло или с мед. Може от време на време да ги търкаш с четка за зъби- премахват се мъртвите клетки!

Sweet__baby
09-10-2007, 17:46
Няма ли да я боли с четката за зъби..? :-s :-k 8-[

Sunny_Girl0345
09-10-2007, 17:48
Когато имам същия проблем си слагам балсам за устни.Много помага. Колкото и странно да звучи си слагай и преди лягане, за да ти се омекотяват през нощта.След това на сутринта са много приятни... :)

Kisses_P
09-10-2007, 17:49
Друго много подходящо за теб е балсамчето за устни на една бг фирма- мисля, че Хармония се казва- има различни плодови вкусове, евтино е- около левче, и е на вазелинова основа. Хубаво е да си мажеш устните с масло или с мед. Може от време на време да ги търкаш с четка за зъби- премахват се мъртвите клетки!
Подкрепям!Аз също саъм с вечно напукани устни и само балсамчето на харомония ми помага.Меда е класика в жанра,а с четката за зъби не боли.Може да се прави след миене на зъби :::

Irrepresible
09-10-2007, 18:08
на мен лично балсамите на nivea ми помагат много и изобщо не са твърди и действат много бързо

Obsession
09-10-2007, 18:09
Аз ги харесвам балсамчетата на Нивеа. Аз сега си взех някакъв съвсем обикновен с алое, май е левче. Страхотен е, устните стоят мн привлекателни, а и усещането е приятно. То, в тези ветрове няма др спасение :(

09-10-2007, 19:30
И аз ползвам балсанче на Нивеа, но само като ежедневна грижа (без да са ми напукани устните), но в това време то определено не може да ми помогне. За това си взех крем "Здраве" и се мажа с него преди лягане. Жесток е - за 2 вечери мазане и устните ми напълно заздравяха. Ако искаш можеш да се намажеш и през деня де, но само ако ще си стоиш вкъщи, защото крема е гъст и стои катоо.... бяло червило и не е много подходящо за излизане

Maimunche_f
09-10-2007, 19:33
И аз ползвам балсамче на Нивея и съм много доволна. Този, който имам в момента е в аромат на пъпеш и е много приятен. Ползвам го от доста време и все още има (искам да кажа че не свършва бързо :smt016 ) Моя изопщо не е твърд, много си е мекичък и леко мазен, но на мен така ми харесва.Препоръчвам ти го... Дано бързо се справиш с проблема :smt006

***BORK@***
09-10-2007, 19:40
Еми и аз съм същата,а като бях малка постоянно бах с напукани устни и ги облизвах и ставаше 1000 пъти по-зле,така че използвам балсамче и ми помага и възелина също върши чудзесна работа. :smt006

punkrock
09-10-2007, 19:44
Балсамчетата на Leocrema и Nivea са най-хубавите! \:D/

tItEufFf
09-10-2007, 19:56
Преди да си легнеш ги мажи с мед...като се върнеш вкъщи също ги мажи с мед..ще се оправят бавно но постепенно :wink: Успех..като излизаш слагай някой балсам..

CuteBaby
09-10-2007, 22:14
На мен много ми помагат балсамчетата на Нивеа ;) А може и вечер преди да си легнеш да се мажеш с някакъв крем за лице или крем Здраве също помага ;)

'IrReSiStIblE'
09-11-2007, 06:04
Аз ползвам балсамите за устни на Нивеа.

mia
09-11-2007, 06:24
Az pak ve5er kato zi izmiq zabite si minavam i ustnite s 4etkata i posle sladam edno balsam4e (ne mu znam imeto ot aptekata e mai 4e 1 lev4e) i na sutrinta ustnite mi sa mn qki i izob6to ne se napukvat

swete
09-11-2007, 11:29
аз си купих едно от орифлейм казва се нежна грижа.струва 11.90 ама сега беше на промоция то е само 15мл.ама мойже да ти стигне за цяла година защото трябва по много малко

flowerlina
09-11-2007, 15:57
Аз съм много доволна от балсамите на Нивея.Препоръчвам ти ги :wink:

sexa_na_kompleksa
09-11-2007, 16:25
Купи си най-обикновен балсам за устни от аптеката.Струват 1.00-1.20 - зависи от аптеката и се мажи с мед.А тия червила и гланцове дето са за напукани устни изобщо не помагат.

slan4icetyyy
09-11-2007, 18:15
аз използвам балсама на нивея PEARL & SHINE и ми помага

sladku_bebzi
09-11-2007, 19:08
Преди да си легнеш ги мажи с мед...като се върнеш вкъщи също ги мажи с мед..ще се оправят бавно но постепенно :wink: Успех..като излизаш слагай някой балсам..
Тва с меда задължително :smt023 А за балсама можеш да си вземеш на Ейвън.Определено действат :wink:

09-11-2007, 19:46
Преди да си легнеш ги мажи с мед...като се върнеш вкъщи също ги мажи с мед..ще се оправят бавно но постепенно :wink: Успех..като излизаш слагай някой балсам..
Тва с меда задължително :smt023 А за балсама можеш да си вземеш на Ейвън.Определено действат :wink:
И аз съм за Ейвън. Освен меда и другите неща, които ти казаха, според мен е хубаво да си носиш балсанмчето винаги с теб и когато почувстваш устните си сухи, да си сложиш. Може да е по 15 пъти на ден, стига да се чувстваш добре :)

iLoveChocolate
09-11-2007, 19:54
докато си вкъщи си мажи устните с Вазелин,стават мн мекички и наистина на мен ми помогна миналата зима :smt006

Hot^Baby
09-11-2007, 21:07
Glanzove i 4ervila v slu4aq sa izli6ni .. trqbva ti samo 1 balsam, a az ti prepory4vam tozi na niveq - 4erveniq - ima strahoten vkus i aromat, a ako tolkova ne moje6 da izleze6 bez da ima6 cvqt na ustnite ( ili pone taka izglejda 6tom iska6 glanc ili 4ervilo) dostaty4no e da si slaga6 kogato si u vas, a predi izlizane macva6 1 4ervilo, no za glanca neznam ... ot nqkoi glancove ustnite stavat na luspi4ki!

Candyy
09-11-2007, 21:49
Еми за напукани устни най-доброто решение е възелин.. като бях малка постоянно така се напукваха и аз ги облизвах и ставаха ужас..да не говоря ... балсамите на Нивея са хубави као искаш да са с цвят вземи си с черешката има лек червеникав цвят сега го използвам и е много хубав та..от малак след тва дето съм приживяла а то страшно много е болезнено балсамчето винаги ми е в джоба и пред 10 мин се мацам като мания ми е нз..и за теб е добре винаги да имаш такъв защитен слой за да не се стига до други продукти :)

pri4eska
09-17-2007, 11:58
az polzvam ku4a marka balsam za usni za6toto i az imam tozi problem. na harmoniq - vaniliq -80 st.

Boot
09-17-2007, 12:08
az polzvam ku4a marka balsam za usni za6toto i az imam tozi problem. na harmoniq - vaniliq -80 st.
Тези балсамчета ги ползвам от ааааадски много време и са просто чудесни - никфи Нивеи, никфи орифлейми и ейвъни (всичките съм ги ползвала за един или друг период от време). То неща - балсамче за около лев е просто магическо, два пъти да си намажеш напуканите устнички и веднага усещаш подобрение. Има с различни аромати (любимо ми е пъпеш) и наистина са прекрасни.
Има ги и в аптеките, и в козметичните магазини.

bqsna_teenagerka
09-17-2007, 12:11
ами при напукани устни не се слага гланц,а балсам!
може да ги намажеш и с най обикновен крем,пак ще помогне

namina
09-17-2007, 15:13
ами при напукани устни не се слага гланц,а балсам!
може да ги намажеш и с най обикновен крем,пак ще помогне

_crazy_baby_
09-18-2007, 06:57
az si slagam med daje v momenta sedq s med na usnite mi ...

Jaffs
09-19-2007, 08:07
Вече са ти казали за четката за зъби и мъртвите клетки.
Аз правя същото. След това задължително си слагам балсамче. Аз съм с едно на Lobello. Ползвам на тази марка балсамите от сигурно повече от две години и съм много доволна. :-D
И с мед можеш да ги мажеш, ако обичаш. Аз например не мога да го правя понеже медът ми е прекалено сладък и почва да ми се гади :?

Nicole_Richie
09-19-2007, 19:46
на мен лично балсамите на nivea ми помагат много и изобщо не са твърди и действат много бързо

+1

caRamelO_cHicA
09-20-2007, 20:45
При мен се случваше същото мажех ги с вазелин(нещо подобно беше)и си слагах сух гланц на Nivea

Sweetlove1990
09-21-2007, 14:08
Nivea или имаше един вазелин на Oriflame дето помага много мисля, че се казваше ''Нежна грижа'', в едно розово бурканче е :) Аз си ги слагам под гланца или червилото и ефекта е много добър, а може и вечер, преди лягане да слагаш балсам или малко мед на устните, много добре им влияе.

bibi90
09-21-2007, 16:05
balsam za ustni :)

pepitaaa
09-24-2007, 21:50
Има едни обикновени балсамчета, които миришат на череша, портокал, пъпеш...много са евтини около 1лев, но са много хубави. Във всяка аптека ги има. :)

SlAdKa_YsMiVkA
10-01-2007, 18:42
Ами...Сега ще ме помислите за старомодна,обаче аз се справъм по малко по-различен начин.Моите устни непрекъснато,ама нон-стоп бяха напукани.Изпробвах всички балсами и т.н. но не ми подействаха.Незнам защо.И преди няколко дена прочетох в един форум една рецепта.Удобно е,защото е достатъчно и 2-3 пъти в седмицата да си слагаш и не се бъркат некви супер буламачи.Значи една лъжичка кисело мляко я слагаш на една филия за да се отцеди водата.И няколко капки лимонов сок.Ако нямаш сложи мед.Разбъркваш го и си мажеш устните.Ако искаш вярвай но на мен ми подейства още от първия път и от никой балсам нямаше такъв ефект!Ако искаш опитай-това е от мен :)