PDA

View Full Version : Храната в училище



skaldfjas
09-10-2007, 18:51
Дайте идеи какво може да хапваме в училище, така че хем да не е много калорично, но и все пак след 30 мин. да не сме гладни, защото в училище се изразходва много енергия все пак. Винаги най-лесно е да си вземеш тостер, пица, дюнер или някаква вафла примерно и да си решиш въпроса с глада, но после сичко се лепи я по корема, я по дупето, я по бедрата. Освен плодове, каквито около моето училище са доста малко и достата далече, какво можем да хапваме? И още нещо - за водата става въпрос. всеки казва да се пие много вода. Единствено и само минерална ли или трябва да се редува ли не знам ? ПОмогнете моля :)

monityY
09-10-2007, 19:00
ne e hubavo da se prekalqva s mineralnata voda,vqrno polezna e,no ima minerali koito ne trqbva mn da se natrupvat,4e stavat vredni,hubavo e da se reduvat razli4ni mineralni vodi,a moje i obiknovenna da pie6,se 1... ina4e v u4ili6te osven da pie6 mn voda,da qde6 plodove i zelen4uci,dr... :-k abe ima6e nekfi biskviti uj dieti4ni,koito ot 1,2 se zasi6ta6 dosta i kato si zeme6 1 paket4e 6e stigne da prestoq ti v daskalo...i mislq 4e 1 sandvi4 ako izqde6 i 1 vafla 6e ti stigne,nqma da natrupa6 koi znae kolko kalorii,to tiq ne6ta kato pizza i sandvi4i ne trqq gi qde6 izob6to,ne samo v u4ili6te..

Obsession
09-10-2007, 19:16
Аз в даскало изобщо не ям, само в критични ситуации (ако ми е толкова скучно по математика). Дъвча дъвки, пак от скука, но мн се огладнява от тях :( Почти никога не ям там. Няма смисъл - в барчето в училището хлебарките го ползват за транзтна зона и трябва да излизам навън чак... Най-добре да не трупам калорийки! А, аз по принцип ям спр малко, така че нямам проблеми :wink:

tItEufFf
09-10-2007, 19:25
Аз пък пия натурален сок...нямам нужда от друго :D Преди си вземах джобове, тостове, пици, чипсове..всякви такива и много бях наедряла. Вече нямам такъв проблем :)

09-10-2007, 19:35
pu6i po 1 kutiq cigari na den i po 3 kafeta i mnogo rqdko 6te use6ta6 glad,az sam tai ne moga da otkaja cigarite i po4ti nikav apetit nqmam

KaTinCeTy
09-10-2007, 20:03
Аз тъй като почти винаги съм на диета, на даскалото рядко ям. Гогато понякога огладнявах си взимах от супермаркета, който се намираше над даскалото плодово мляко, дан ап за пиене, или пък ако съм много гладна солети. И винаги минерална вода.

shadow4e
09-10-2007, 20:15
От моя клас момичетата, които са на диета си взимат плодове от близкото пазарче, а някои си носят. Аз си ям и плодови млека :)

gabrielka@a
09-10-2007, 20:23
Аз пък отивам до най-близкия супермаркет и си купувам плодове,натурален сок,солети и каквото ми хареса :smt005 Много рядко купувам дюнери и джобове.

Ако искаш да не ти се лепи на дупето,каквото си яла,пий повече вода и не се тъпчи с чипс,дюнери,джобове и други боклуци.Лиши се също и от газираното!

09-10-2007, 20:57
Ако си на някакъв режим си яж в училище, щото в противен случай оставаш повече от 5 часа без храна, което не е хубаво. Плодовете са добро решение, аз и Активиа си ям, също и Корни не е лошо. Ако искаш може да си носиш от вас нещо- сандвич от пълнозърнест хляб с кашкавал, сирене или филе. Може да ядеш примерно плод с малко орехи и гореизброените... Абе в даскало принципно нищо свястно не се продава, ама секи се оправя както може...

09-10-2007, 21:46
Носете си храна от вкъщи. По-вкусно, по-евтино, по-здравословно!

zvezdichkaaa
09-11-2007, 08:00
Аз като хода на училище почти не ям само в критични случай като не съм вечеряла и треа да хапна нещо.Иначе минералната вода като си я носиш няма да чустваш голям глад.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-11-2007, 08:02
рядко ям на даскало.. но когато се случи си взимам бисквитки хогаренас илии солети.. е не засищат глада но... :smt005

'IrReSiStIblE'
09-11-2007, 08:43
Не ям в училище,само дъвча дъвки и пия вода. :roll:

N0_feAR
09-11-2007, 08:55
аз в даскало не ям, по-често дъвча дъвки, само когато съм многооо ама многоооо гладна токава да си купя нещо за хапване (но рядко). Има някви бисквите Хугарелас....били диетични, засищат, има всякви вкусове, продават ги във всеки хран. магазин. Иначе можеш да си похапваш плодове(казваш че са далеч магазините емии носи си от вас...в смисъл предния ден си купи едно кило ябълки и си носи на даскало) и обикновени солети....не че са диетични но по-добре от една вафла или чипс. А за водатата....ако пиеш само минерална сменяй марките от време на време....например днес и утре Банкя, в други ден Горна баня, след тва Девин и т.н.

candie
09-11-2007, 09:58
Аз в училище ям плодове - вимаги си нося от вкъщи или ябълка, или праскова...и пия минерална вода :) Отначало съучениците ми ме гледаха адски странно, но вече свикнаха :wink:

teenage_drama_queen
09-11-2007, 10:05
вземи си една кофичка кисело мляко от близкия магазин или от вас :wink:

iLoveChocolate
09-11-2007, 10:50
оо аз в даскалото умирам от глад още повече,че всички около мен ядат.
солетки,Активийка,натуралн о сокче,некви сухари или некоя Моренка,общо взето тва си пазаруваме от близката Билла :D

ЕPu
09-11-2007, 10:54
В училище не ям по принцип, ама ако огладнея може да си купя някоя вафла или нещо друго за ядене /има един магазин доста близко до даскалото, та оттам си купувам ако ми се наложи/.

VeRdiSSima
09-11-2007, 11:42
Дайте идеи какво може да хапваме в училище, така че хем да не е много калорично, но и все пак след 30 мин. да не сме гладни, защото в училище се изразходва много енергия все пак. Винаги най-лесно е да си вземеш тостер, пица, дюнер или някаква вафла примерно и да си решиш въпроса с глада, но после сичко се лепи я по корема, я по дупето, я по бедрата. Освен плодове, каквито около моето училище са доста малко и достата далече, какво можем да хапваме? И още нещо - за водата става въпрос. всеки казва да се пие много вода. Единствено и само минерална ли или трябва да се редува ли не знам ? ПОмогнете моля :) Ям каквота ми се яде не искам да си тормозя организма с диети и глупости :smt019

BlueAvalanche
09-11-2007, 12:23
В училище редовното ми ядене е Капи ананас + Корни с банан :)

Madness
09-11-2007, 12:29
Ябълките са му майката :lol:

09-11-2007, 13:23
Ям каквото ми се яде, а като се върна у нас карам колело поне половин час. Така дишам чист въздух, оттървавам се от ненувните калориики и не си тровя живота с диети :) :P

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 09:00
Хъм за теб незнам но аз в даскало мога да изкарам само на една ябълка и една активия за пиене или друг плод(понякога не ям даже) .Зависи от организма ако си наложиш как да се храниш ще ти е лесно-яж някой плод или ако неможеш без сладко си вземи нещо нетолкова колорично дедазнам. Както си решиш също ако неискаш де се лишаваш от любимите ти храни ги яж в по малки количества [b]

mia
09-27-2007, 10:44
az pak cqla sedmica na u4ili6te ne hapvah ni6to sutrin po edna filliika(ne moga pove4e)i 4ak na obqd kato se varna vka6ti i taka znam 4e ne e hubavo no ne mi se redi po opa6ki i golemite sa tam i mn gadno( az sam zai4e de) :-)

sladku_bebzi
09-27-2007, 11:41
Солети

^dishdogz^
10-15-2007, 11:25
най-добре си хапвай в къщи,преди да идеш на у4илище :wink: храната която ядете в стола на даскалото или пък в тия магазин4ета около даскалото са много нездравословни и се напалнява от тях

Axel_f
10-15-2007, 14:25
Нося си плодове обикновено,нарязани в една кутийка :-D Грозде,ябълки..абе каквото се намери в къщи. Или ако нямам си купувам солети,или много рядко Бейк Ролс или нещо такова.Храната в даскало не ми харесва,преди имаше хубави пици,там си ги приготвяха,ама няма вече.Само гадни сандвичи,дето мухи ги кацат и кой знае кой ги е пипал :? И плодове няма откъде да си купиш,има един супермаркет до у-щето,ама там не са хубави или изобщо ги няма....Пък и голямото там се изсипва половината даскало,та не ми се реди.

Iria
10-15-2007, 14:37
Ям солети или вафли.Понякога си купувам някоя закуска.

^^fencheto
10-15-2007, 14:44
Kato si na daskalo v golqmoto moje6 da izqde6 edna qbalka ili drug plod spored sezona, az vinagi si nosq biskviti nestle jiten dar s fibri. Probvai

^^fencheto
10-15-2007, 14:45
Kato si na daskalo v golqmoto moje6 da izqde6 edna qbalka ili drug plod spored sezona, az vinagi si nosq biskviti nestle jiten dar s fibri.

mon4eto
10-15-2007, 14:48
Az li4no piq airqn v golqmoto mejdu4asie i ne sam gladna do kraq na u4ebniq den :lol: Vapreki 4e i pica iili mcdonalds da qm nema da mi se lepne 8)