PDA

View Full Version : Американския колеж - Велико Търново



09-10-2007, 19:30
Има ли хора от там? Ако има да изкажат впечетленията си, защото тази година ще уча там. :D

09-10-2007, 20:15
hehe novi zaitzi :-D a ili b klas 6te si.. az y4a tam ot nqkolko godini 8) pitai ako te interesyva ne6ty

XaMcTePKa
09-10-2007, 20:20
:smt005 :smt005 :smt005 в тоя колеж приема винаги е много интересен щото кандидатите са повече от обявените места :smt005 :smt005 :smt005 на кой луд му се дават такива пари за средно ... безсмислено е ;) ама щом така ти харесва...

09-10-2007, 20:28
ami na nqkoi lyd koito misli za byde6toto si obrazovanie... ti ako y4i6 v nqkoe mizerno daskalo 6ansa da te priemat v dobyr universitet e minimalen. pyk i vijdala li si bazata kak izglejda???

XaMcTePKa
09-10-2007, 20:31
хах да живея точно до колежа...а не всеки може да си позволи да даде тая сума за да учи в Американския колеж...а за информация само ще ти кажа че приема в университет на завършилите в "мизерното " у-ще което уча тази година е 100% (ПМГ) :twisted:

09-10-2007, 20:34
:smt005 :smt005 :smt005 PMG :smt005 :smt005 :smt005
predpo4itam da ne govorq s teb da ne lepna ne6to :smt005

XaMcTePKa
09-10-2007, 20:41
ооо нима, а на теб отдава ли ти се мангалския (иврит)

09-10-2007, 20:46
mili4ka az ne y4a "mangalskiq ivrit" i tova 4e y4a v tova y4ili6te ne ozna4ava 4e y4a toq ezik :!: Tam se y4i kitaiski i qponski v ezikoviq profil bez da znae6 ne govori mnogo mnogo.

Spork
09-10-2007, 21:23
абе вие луди ли сте бе!?!?! :? Плащате пари за средно... :? ии то за к'во?!?!Не знам как в тоя американски колеж....но ако е както го дават ..по амриката.....значи сте много зле....не напразно целият свят говори колко са тъпи америкамците...ако учите както тях...по тяхната система сте затънали....Едно ПМГ върши много по-добра работа...отколкото колежа....Е,ако сте решили да се фукате с парите си и зат'ва се записвате по колежчета и си бършете дупенцата с десетачки..тфа е друга тема...Повечето родители пращат децата си в такива училища.....от вманиаченост.... :? да са добре изучени...,ама кво става.....-възпитават се по америкамските тертипи...и какво се получава- American Idiot :] ...само да запитам....колко успели хора по света са завършили "мизерни" училища...и к'во...пак са станали нещо.....хич не е гаранция че като се натрескаш у колежчето после всичко ше ти върви по вода...
таа ....така...т'фа е от мен..моето мнение за така наречените колежчета е такова?! [-X

BlueDevil
09-11-2007, 01:03
ami na nqkoi lyd koito misli za byde6toto si obrazovanie... ti ako y4i6 v nqkoe mizerno daskalo 6ansa da te priemat v dobyr universitet e minimalen. pyk i vijdala li si bazata kak izglejda???

Може да е мизерно училище (ПМГ), но има, както каза смотаното, ако не 100%, то поне 90% успеваемост във ВУЗ. И какво става... на изпит с продължителност 4 часа задачите излизат за продан след 2ч. и половина, а учениците от ПМГ са си тръгнали някъде половин-един час преди това... то щото е мизерно.
На олимпиади ние и ЕГ ви пръскаме дупетата, пак щото сме мизерни.
http://www.math.bas.bg/ch/2006/vt09.htm
http://www.pmgvt.org/documents/ken_2007.xls
http://www.math.bas.bg/salabashev/VelikoTarnovo.xls

А колкото до материалната база - да не са почнали да ви инсталират знанията с чипове? Само тогава ще призная надмощието ви.

:smt005 :smt005 :smt005 PMG :smt005 :smt005 :smt005
predpo4itam da ne govorq s teb da ne lepna ne6to
Мда... нещо напреки ПМГ? Не знам ти какво може да лепнеш, ама аз мога да ти лепна един шамар за това ти изказване. Толкова ли няма с какво да се защитиш (себе си и "авторитета" на училището ти), че тръгваш с обидите и лапешките номера? Не ти прави чест.
Сега... за колежа... за ученето се учи (но все не могат да ни догонят). Има си я и привидната дисциплина. Както навсякъде, и там има издънки, от които нищо не става. Познавам абсолютни лекета, възпитаници на това елитно училище, за които парите са всичко. Разглезени, егоистични индивидчета. Също така познавам и дечица сигуно с по-големи възможности от надувките, но пък по нищо не им личи. По-земни са от повечето хора дори.

Shadow_Walker
09-11-2007, 09:20
:smt005 :smt005 :smt005 PMG :smt005 :smt005 :smt005
predpo4itam da ne govorq s teb da ne lepna ne6to :smt005Абе я ми го кажи в лицето да видиш какво ще стане :twisted: ПМГ дава по-добро образование - това е ясно.

Относно Аркуса - не чувам много добри отзиви за него :roll:

Briseis
09-11-2007, 09:52
Доколкото знам, нивото е доста е паднало в Аркуса...
Ама пък щом се имате за велики - честито :-({|= .

Аз пък уча в Телфера, където пък поне е забавно :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

09-11-2007, 11:57
Математиката е определено силната страна на ПМГ, но и АК Аркус има добри успехи и то не по един предмет: "Зорница Тодорова от Х в клас зае първо място в националната Олимпиада по английски език в своята възрастова група."
"Марта Георгиева от 10а клас заслужено спечели 1-во място на най-високия за 10 клас кръг на националната олимпиада по физика под ръководството на г-н Николай Николов."
"Лили Добрева от 8а клас спечели I-во място в конкурса за литературна творба на тема „Аз и моето семейство“ в категория 8 - 12 клас." и още много успехи в сайта на колежа може да видте :!:
А и относно коментара на smotano-f е нормално кандидатите да са повече от местата, то навсякъде е така, все пак затова са тези изпити да се подберат децата.

Shadow_Walker
09-11-2007, 12:04
ох, айде да не почнем пмг да се хвалим с успехите по литература, физика, спорт и нз си какво още :]]
темата не е за надхвалване :wink:

09-11-2007, 12:16
Просто искам да докажа че нивото не е никак ниско и това че училището е частно не означава че е лошо а напротив доказало се е че там учат доста умни ученици.
А "Разглезени, егоистични индивидчета" аз познавам и в ПМГ и в ЕГ, в кое училище няма такива?!
Shadow_Walker, темата не е и за нападане на училишето само защото то е частно ;) Който може да си го позволи, оценява го и иска да учи там - учи.

Shadow_Walker
09-11-2007, 12:23
Аз не съм ви нападал училището както забелязваш.
Каквото знам- казвам.Аз не съм чувал добри отзиви за него.
И все пак познавам хора, които са там и си учат :)
А и това, че е частно даскало не го прави по-добро от пмг например.

09-11-2007, 14:51
Аз съм учила там (мин.време!)така че мога да дам доста компетентно мнение... Както навсякъде и там има субективизъм в оценяването. Относно дали те карат да учиш или не-зависи от учителите. Някои наистина те мъчат, но други просто ти пишат оценките по мнение (добро или лошо). Това което ми направи мн лошо впечатление бяха учениците. Наистина мн от тях са разглезени и неприятни!!! Вярно,такива може да има и в ЕГ и в ПМГ и ... абе навсякъде. Само че в АК Аркус са в излишък! Хората наистина се мъчат да поддържат дисциплина,но щом си бил такъв 13-14 години, не може да те оправят даскалите за 8-9 месеца в годината! Някои ученици за свикнали да става квото те искат и не се притесняват да го показват, защото знаят че мама и тате ще дойдат и ще оправят работата квото и да стане. Иначе наистина се запознах с мн свестни там, с които за съжаление не поддържам връзка(няма и как),но има други които не бих искала да ги видя отново!

linka92
09-11-2007, 19:39
Просто искам да докажа че нивото не е никак ниско и това че училището е частно не означава че е лошо а напротив доказало се е че там учат доста умни ученици.
А "Разглезени, егоистични индивидчета" аз познавам и в ПМГ и в ЕГ, в кое училище няма такива?!
Shadow_Walker, темата не е и за нападане на училишето само защото то е частно ;) Който може да си го позволи, оценява го и иска да учи там - учи.

Хайде,да не се обиждаме,а!?И аз уча в ЕГ и мисля,че ЕГ и ПМГ(въпреки,че много често сме конкуренция и аз не знам защо..едното е у-ще с езици,др-то с математика(най-общо казано де)) са най-добрите училища в област Велико Търново.В АРКУС повечето са надути "газарчета",мислещи,че като учат в частно у-ще ще им помогне за напред.И съм чувала от хора,учещи в това у-ще,че с пари всичко се постига(успех,диплома..всич ко).Но все пак всеки си избира къде да учи и дали да даде сума пари за едно средно образование..вместо за висшето.

П.С.Тези,които учат в "мизерните" училища са свикнали да си сядат на задните части и да учат здраво,а не да дават пари и да не си напрягат сивото вещество :-) !

linka92
09-11-2007, 19:41
А и забравих да кажа,че познавам хора,приместили се от АРКУС в ЕГ,не защото за ги изключили или от финансова гледна точка,а защото са разочаровани от там!

DanceGirl
09-11-2007, 19:49
Не съм чула нито едно положително мнение за този колеж.Само някви надути богаташчета ходят там :smt011 .И не обиждайте ПМГ ,щот туй е най-елитното даскало в цялата област!! :smt019 :smt019 :smt019

09-11-2007, 20:03
Завист, завист, завист...
:-#

Shadow_Walker
09-12-2007, 08:50
Завист, завист, завист...
:-#ахах..от някои може би...но аз съм си много доволен от ПъМъГъ-то и ми е много яко там =]]

lilit_666
09-12-2007, 20:39
Аз не бих отшла там,защото имат отвратски униформи с които по улиците ги гледат като сноби...имам 2 приятелки от там и казват,4е им харесва.Обстановката била мн приятна.Чувала съм добри отзиви и за някои от даскалите...

За ПМГ-имам съу4еници(бивши де),които се върнаха,защото било мн гадно и тъпо по техни думи.ПМГ-Приют за Малоумни Глупаци :smt005 -това в кръга на шегата ест,да не вземе да се убиди някой техен възпитаник ся :smt019

09-13-2007, 18:18
Аз не бих отшла там,защото имат отвратски униформи с които по улиците ги гледат като сноби...имам 2 приятелки от там и казват,4е им харесва.Обстановката била мн приятна.Чувала съм добри отзиви и за някои от даскалите...

За ПМГ-имам съу4еници(бивши де),които се върнаха,защото било мн гадно и тъпо по техни думи.ПМГ-Приют за Малоумни Глупаци :smt005 -това в кръга на шегата ест,да не вземе да се убиди някой техен възпитаник ся :smt019
Hahaha =D> Pone Arcus ne e Priiyt Za Maloymni Glypatzi :smt005 :smt005 :smt005

SeLfi6_GirLL
11-06-2007, 20:18
8-[ Mn vi molq kajete mi kak e po-dobre v ezikovata gimnaziq s nemski ili angliiski ili frenski ](*,)

love_sdv
11-10-2007, 16:48
много си е хубаво. Най'добртаа ми фр учи там и съм наясно...
който може да си го позволи да ходи... другите да си учазт другаде... не пречи