PDA

View Full Version : Съкратена версия на "Под игото"



Vikit0o0
09-10-2007, 20:52
spe6ny mi trqbva nqkfa sakratena versiq na pod igoto.. ako imate plz pusnete

Заглавието на темата трябва да бъде написано на кирилица!
krem4et0

bawarec
09-10-2007, 21:01
Нема съкратена версия фащаш и четещ не мисля,че ще ти коства нещо да си размърдаш мозъка и да го прочетешhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
бахти хитреците

09-11-2007, 09:20
Брррр кат го видя тфа "плз" и ми се....

Хах взимаш литературата и от там четеш откъса.Аз така правя.Най лесно е.

namina
09-12-2007, 10:05
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=14&T1=%CF%EE%E4%20%E8%E3%EE%F2%EE&Add1=
http://search.pomagalo.com/?keywords=pod+igoto&s=1

Enchantress
09-13-2007, 17:27
гледай филма. :-k

bawarec
09-13-2007, 18:13
Филма неможе да замени четенето на книгата,която според мен всеки ученик трябва да прочете от обща култура поне........... :!: :idea:

sasuke13
07-17-2012, 07:28
Има Такава Прочетох една статия, че са я съкратили до 60 страници, но просто не мога да я намеря. Ако някой я намери, да пише в темата.

dimitar_ak
07-17-2012, 09:28
Това е една от българските книги, които всеки трябва да прочете. Книгата е интереса и затова се напъни и я прочети.

DeviL_AsS
07-25-2012, 13:45
Вие пък вземете вдигнете тема от 1вата световна.

Amore-Mio*
08-16-2012, 18:46
Освен да прочетеш анализите на отделните глави или ако има такава за целия роман. Лично в този случай, аз бих предпочела да гледам филма. "Под игото" е единствената книга, която не съм чела докрай, даже и до средата не съм стигала. Изключително ми е безинтересна, с риск да обидя някого или някой да ме нападне. Всеки с вкуса и мнението си, а мен тая книга не ме кефи. Ще съм задължена, обаче да я прочета след 2 години, заради матурите.

scrooper
08-17-2012, 13:08
"Под игото" е единствената книга, която не съм чела докрай, даже и до средата не съм стигала. Изключително ми е безинтересна, с риск да обидя някого или някой да ме нападне. Всеки с вкуса и мнението си, а мен тая книга не ме кефи.
Ауу, на същото мнение съм! Колко съм се мъчила с нея и в крайна сметка надали помня и 1/8 :ххх
Кофтито е, че аз съм 12 клас и ако ще я чета, то това трябва да стане СЕГА -.-

venivr
09-05-2012, 12:56
На мен Под игото много ми хареса и не съжалявам, че я прочетох.

druzilla
09-05-2012, 13:09
Има книги предназначени за по-малките читатели,в който има съкратени варианти на "Под игото" ; "Дядо Йоцо гледа" ; "Една българка" и т.н. Обаче особено ако ще си сега 7-ми клас най-добре седни и прочети цялата книга!Да много е скучна,ама ще го преживееш все някак..

notlike
09-05-2012, 15:05
Ако те мързи да прочетеш 300 страници, не знам!

Colouring
09-05-2012, 17:00
И мен ме мързеше да я прочета в шести или седми клас (?.. нямам никаква представа кога учихме някакъв откъс от нея) и тогава така и не я завърших. Сега ще съм 11-ти клас и трябваше да я прочета и, честно казано, ми беше изключително интересна. Просто я разбрах, за разлика от предишния път. Срам е, ако не се прочете. Наистина!

DisappointedDreamer
09-05-2012, 19:02
Освен да прочетеш анализите на отделните глави или ако има такава за целия роман. Лично в този случай, аз бих предпочела да гледам филма. "Под игото" е единствената книга, която не съм чела докрай, даже и до средата не съм стигала. Изключително ми е безинтересна, с риск да обидя някого или някой да ме нападне. Всеки с вкуса и мнението си, а мен тая книга не ме кефи. Ще съм задължена, обаче да я прочета след 2 години, заради матурите.

'Щото не я разбираш. Затова ти е безинтересна.

Книгата е страхотна и всеки трябва да я прочете. Майната им на матурите. Прочетете я за себе си.

sun_
09-06-2012, 13:01
Прочети я цялата

Snik4er
09-09-2012, 20:44
Не е кой знае колко дълга...

cookie78
09-11-2012, 09:25
'Щото не я разбираш. Затова ти е безинтересна.

Книгата е страхотна и всеки трябва да я прочете. Майната им на матурите. Прочетете я за себе си.
+++

marilyn
09-21-2012, 22:53
Темата е стара, но все пак наистина би следвало да прочетете книгата. Не заради матурата, а заради вас самите.

Makenzi97
10-06-2012, 13:23
Прегледай резюметата на гавите от по 3-4 изречения дето са. В краен случай сериала.
Не препоръчвам Под Игото и на на-големия си враг.

notlike
10-07-2012, 17:33
Макензи, ти си идиот и такъв ще си останеш. Това, че си малоумник, който не разбира от литература, не значи, че и другите са такива празни глави като теб!

Makenzi97
10-07-2012, 17:38
Аз ли не разбирам от литература? Ха!
Кажи ми с какво въпросният роман обогати твоята литературна култура?

notlike
10-07-2012, 18:16
С много неща. На първо място - нотка патриотизъм. Един друг свят, където болестта, наречена чалга, не е покосявала хората, както го прави сега. На второ място - хората. Тези, които са жертвали себе си в името на свята кауза. Трето - смелостта като качество. Четвърто - любовта в условия на война. Още искаш ли? Хайде сега, патриоте, кажи ми защо НЕ трябва да я четеш? Защото такива като теб биха дали и последната си стотинка, за да прочетат книгите за един магьосник (Хари Потър), да изчетат хиляди безсмислени страници, свързани с културата на Запада и измишльотината, с промиването на съзнанието или комерсиализма. Съжалявам, аз предпочитам българското, защото уважавам произхода си, уважавам държавата си, уважавам народа си... а понякога се чудя дали си струва! Честито, робски настроен човеко. Ти си готов да приемеш чуждия идиот пред своя гений, ти си готов в името на чуждото да предадеш своето, да се отречеш от себе си, да бъдеш някой, който не си или не трябва да си. Както и да е, не съм свикнал да споря с по-малки от мен.

Makenzi97
10-07-2012, 18:35
Така, по мнението ти съдя, че си поредното папагалче-патриотче.
Нотка патриотизъм вика. Патриотизмът, мойто момче е болест много по-опасна от чалгата.
Саможертва, смелост бла-бла, очите ми се захаросаха направо.

Защо не трябва да я четеш?

Защото е написана по изключително графомански начин.
Защото мощно промива мозъците на нискоинтелигентните индивиди.
Ти си живото доказателство.

Интересно ми е защо намесваш чалгата и "Хари Потър" тук.

notlike
10-07-2012, 20:03
Моето момче? Не знаех, че можех да ме наричаш моето момче, след като си по-малък, хаха. А иначе ти пожелавам приятно пътуване до Терминал 1. Патриотизмът бил болест - хахахахахахахахахааххааха х, няма да мога да спра да се хиля. Приятелю, по-добре не ставай смешен и не бъркай патриотизма с национализма! Аз обичам родината си и милея за нея, ти ако си фен на Америка и Западна Европа - прав ти път, такива боклуци в България никому не са нужни. Такива хора са безполезни твари, които не признават корените си, които за пари са готови да продадат и майките си, които в името на собствения си интерес ще омърсят приятели, роднини, познати. Казваш, че съм бил "нискоинтелигентен" индивид. Не знаех, че можеш да използваш тази дума "нискоинтелигентен", мисля, че или не съм си обогатил достатъчно речника, или се опитваш да бъдеш част от интелигенция, чието ниво не можеш да поддържаш. Само ще ти кажа, че твоят начин за отричане от патриотизма и теорията за глобалния свят са намерили широко приложение в "Отвореното общество" на Джордж Соръс - там, където хората заедно стават роби на корпорациите и интересите. Апропо(нали държиш да си говорим на висш интелектуален език), ти предлагам да си помислиш малко върху идиотите "патриоти" и "папагалите-патриоти", които да последват примера на първите. А сега се досети - ако не бяха те, ти как ще се да се казваш? Мустафа? Мохамед? Щеше да пишеш на турски, да се кланяш на Аллах, нямаше да познаваш корените си, щеше да знаеш, че си част от Отоманската империя. Не, тук не ти говоря само за личности като Ботев, Левски, Раковски. Тук говоря за всички българи, които с вековете са успели да запазят себе си, да запазят нотката патриотизъм, която ти наричаш идиотщина. Всички тези велики хора, които са ни съхранили като нация - те заслужават уважение, а не родоотстъпници като теб. Повече няма какво да ти кажа, само ще ти дам съвет - Летище София е на мястото си и ще задоволи твоите нужди.

Makenzi97
10-07-2012, 20:27
По-малък съм от теб единствено на години.
Обичаш родината си, викаш... можеш ли да ми кажеш какво си направил за нея и какъв е смисълът да правиш нещо за нея?
Епа ако се казвах Мустафа или Мохамед, какво лошо? Или пък ако живеех в Турция.
А, да! Щеше да се налага да плащам за ток и вода, че и да работя можеше да се наложи, брррр.
А кажи ми Ботев Левски и компания какво са направили... ми отрепали са ги и толкоз. Съмнява ме, че им пука дали ги уважавам или не, поради факта, че отдавна са се разложили. Ако не бяха руснаците, вие държава нямаше да видите, та ако ще и 100000 ботевчета да се пръкнат.