PDA

View Full Version : Медикамент за повишена чувствутелност



09-11-2007, 10:58
Момче, оплаквам се от ниска чувствителност на главичката щот съм обрязан :) Има ли някакъв начин да се повиши? :) Искам си кожата обратно хаха :twisted:

Е - ако знаете нещо такова - пишете!

comics
09-11-2007, 11:00
К0й те би по главата да се обрязваш ? Мн ли ти е як0 сега ? Помисли си дали искаш с децата ти да се случи същото..... :smt011

09-11-2007, 14:21
мерси за отговора по темата :roll: и освен това не съм се обрязвал по мое желание мила моя. бях още малък и не съм разбирал на какво са ме подложили здравомислещите ми многоуважаеми родители. иначе пак благодаря за коментара ти, много ми помогна :x

batkodoki
09-11-2007, 18:19
Момче, оплаквам се от ниска чувствителност на главичката щот съм обрязан :) Има ли някакъв начин да се повиши? :) Искам си кожата обратно хаха :twisted:

Е - ако знаете нещо такова - пишете!

:) половината мъже биха дали без да се замислят да им отрежат пръст от левия си крак само за да ти имат проблема гарантиращ им способност за произволно дълъг полов акт :)

сега сериозно: наистина не е сериозен проблем, но щом го схващаш като такъв просто си подбери подходящи сексуални техники, целият пенис е много богат на нервни окончания. когато не се разчита само на стимулацията на главичката ефекта би трябвало да е очевиден, още повече, че при коитус с дълбоко проникване главичката нормално се намира във най-широката част на вагината и стимулацията и е почти никаква. главичката изпитва най-силна тактилна стимулация при преминаването си през най-тясното място - входа на влагалището.

при момчета обязани в бебешка възраст понякога се получава хиперкератоза на лигавицата на гланса. причините са разни и сред тях е и когато момчето мастурбира системно без да ползва помощни смазващи вещества.
казаната хиперкератоза се купира с разни омекчаващи вещества.

само мн ми е любопитно, след като обрязването е било направено в предсексуално активна възраст ти КАК разбра, че тази тактилна реактивност на ЦНС е следствие от него а не е нормален израз на половата ти конституция, която е генетично заложена? :)

09-11-2007, 19:07
Хм - Ако може да обясниш понятието хиперкератоза на гланса :) А иначе си прав - от около 14-15 годишна възраст до сега (20+) съм мастурбирал и никога не съм ползвал някакво смазващо средство. Това... хм нещо... Обратимо ли е? (ако спра да мастурбирам дали има шанс за промяна например? )

А иначе... Просто преди да ме обрежат съм имал спомени колко болезнен е бил самия допир на вода от душа до главичката ми, докато сега не усещам нищо. Същото е и при секс. И се съмнявам в това което искаш да кажеш за половината мъже и т.н. Аз например бих жертвал същото, за да мога да изпитвам същото удоволствие както онези и изобщо не ми пука, че това, че съм обрязан например ми дава възможност да помпам някоя жена безконечно, след като не изпитвам някаква физическа наслада от това. Аз това мога да го правя и с пръсти....

Бих се радвал на втори адекватен отговор с предложения за действие и пояснения :)
Благодаря!

batkodoki
09-11-2007, 20:08
Хм - Ако може да обясниш понятието хиперкератоза на гланса :) А иначе си прав - от около 14-15 годишна възраст до сега (20+) съм мастурбирал и никога не съм ползвал някакво смазващо средство. Това... хм нещо... Обратимо ли е? (ако спра да мастурбирам дали има шанс за промяна например? )

А иначе... Просто преди да ме обрежат съм имал спомени колко болезнен е бил самия допир на вода от душа до главичката ми, докато сега не усещам нищо. Същото е и при секс. И се съмнявам в това което искаш да кажеш за половината мъже и т.н. Аз например бих жертвал същото, за да мога да изпитвам същото удоволствие както онези и изобщо не ми пука, че това, че съм обрязан например ми дава възможност да помпам някоя жена безконечно, след като не изпитвам някаква физическа наслада от това. Аз това мога да го правя и с пръсти....

Бих се радвал на втори адекватен отговор с предложения за действие и пояснения :)
Благодаря!

:) оф, ами това което искаш е да обясня цялата теория за рефлексните дъги, за ЦНС, половината андрология и в добавка някой дреболии като стратегии и деферинциален подход относно някои сексологични проблеми с постциркумцизионна генеза. т.е да напиша трети Голям Докторат във форум за деца :) опасявам се, че не ми е възможно да отделя толкова ресурс за да буда екзактен :)

по добре се регни и пиши на ЛС!
а и лекциите в университета са публични. поне аз не броя присъстващите :)

накратко: след обрязване при мн малки момчета, ЦНС която е още незряла се пренастройва към новата ситуация автоматично и без видим проблем. от една страна имаме проводящите на импулсите пътища + разрешаващият ги център, от втора рецепторите на тези импусли/дразнения. мн бързо под влияние на средата ЦНС разрешава дилемата кое да промени и избира оптималния вариант да не променя почти нищо освен крайния рецептор, който в случая се явява условно свръхдразнител. решението е на този рецептор "потенциалът" или "копчето за чувствителност" да буде намалено. но това става по оптимално възможния вариант - не се пипат нито проводящите на импулса пътища, нито разрешаващия център - а просто се изгражда една защитна стеничка от клетки върху коментирания рецептор. после върху тази стеничка се изгражда втора, трета ...и т.н докато ЦНС не отчете дразнението в покой на този рецептор като равномощно на останалите.
защото: "съм имал спомени колко болезнен е бил самия допир на вода от душа до главичката ми" - това е едната крайност и то лошата. когато обаче вече няма физичен аспект /препуциумът/ който да пази от този "болезнен допир". мозъкът се пренастройва и изгражда защитна покривка намаляваща този "болезнен допир" до бельото, ръката, тялото....нааай-опростено казано това е хиперкератозата. защитен пласт от по-твърди клетки. те са се структурирали още в детство при контакта на гланса с бельото. и това е абс нормално. проблема започва във фазата на съзряване когато момчето съвсем естествено открива "любимата си играчка" и започва да мастурбира.

мастурбацията е тренинг, имитация на същински полов акт. когато тя системно се провежда без да се ползват лубриканти - и ЦНС съответно изгражда модел на реакция на ....мммм...да го наречем "акт на сухо", обаче когато стигнем до реален коитус - тогава този вече фиксиран стериотип не работи по простата причина, че женската вагина е прекалено добре овлажнена ендогенно или вторично/език, мазила, обмазан презерватив etc...../. и тук се получава разминаването, което ощастливява Ф и те прави свръхжелан полов партьор, а теб те отегчава в усилието да реализираш сексуалната си потребност.


мммм..мн дълго стана. няма кой да го чете. стига толкова :)

09-12-2007, 05:40
Аз го чета, но сега нямам време да ти отговоря. Ще се регна и ще пиша ЛСта явно... :) Благодаря ти за времето, което отдели да отговориш!

anais
09-13-2007, 16:53
Прекарасно е, че има компетентен участник (професионалист) в този форум, който да образова децата. Баткодоки, ако използваш по-малко медицинска терминология или поне обясняваш овреме кое какво е, ще бъдеш още по-полезен. От ника ти се разбира добре с какво се занимаваш и без да показваш колко много непознати думички знаеш :)

Смятам, че съвсем не всички тук знаят какво е гланс, коитус или препуциум :)

П.П Не се заяждам, просто коментирам :) Иначе поздравления за изчерпателността и здравите нерви, които имаш.