PDA

View Full Version : За гримирането (на4инаеща съм)



на4инаещата
09-11-2007, 11:26
Здр на вси4ки,които посещават този раздел ;)
Аз съм на 15 год.Никога не излизам от къщи без малко сенки и 4ерен молив.Понякога слагам и гланц.По принцип съм твърдо против пудри,фон дьотен...Просто ми е интересно как то4но се прави така 4е лицето да изглежда толкова гладко с тях.Кое как се нанася.И все пак не мислите ли,4е е много вредно за кожата на лицето да бъде подлагана на това?Ж заглавието на темата съм написала,4е съм на4инаеща.Така е.Мога да гримирам о4ите си...но за поставянето на пудри..руж...нищо незнам.Та може ли да ми обясните вие слагате ли си такива козмети4ни продкти и как по-то4но го правите и защо?

comics
09-11-2007, 11:31
аз не слагам :D

VeRdiSSima
09-11-2007, 11:38
Аз специално първо слагам крем за лице чакам малко па попие и отгоре нанасям фондьотен след това попивам отгоре със салфетка за да не изглежда мн лъскаво лицето и ако искаш отгоре нанасяш пудра аз мн рядко слагам в повечето случаи предпочитат руж на скулите но може да сложиш пудрата и пак руж на скулите :!: :smt016 А що се однася дали е вредно то всичко е вредно но какво да се прави а специално за фондьотена знам че предпазва кожата и ако след това почистваш хубаво лицето си няма от какво да се притесняваш :::

Obsession
09-11-2007, 11:49
По пеинцип аз нямам проблеми с кожата на лицето си и използвам само пудра, за да изглежда цвета на лицето равномерен. Не ползвам фон дьо тен и руж или го правя мн раядко. Най-важно е да избереш продукт с цвят близък до този на кожатата ти, за да не изглежда като маска.

Presley
09-11-2007, 12:14
И аэ попринцип не съм спец и не съм много эапоэната.От време на време си слагам по малко пудра,но много рядко.
Ето тук в линковете има эа ружа и эа фондьотена.
:arrow: http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=5221
:arrow: http://www.tialoto.bg/article.php?id=3684
:arrow: http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=3934

sexa_na_kompleksa
09-11-2007, 12:27
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)

Sweet__baby
09-11-2007, 14:02
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)

linka92
09-11-2007, 14:04
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)

+1.Не си съсипвайте кожите на млади години! [-X

flowerlina
09-11-2007, 15:50
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)

+1.Не си съсипвайте кожите на млади години! [-X
+1

VaNicHkaa
09-11-2007, 19:00
Аз ако има повод слагам всичко и руж и пудра и фон дьо тен ..значи първо си измивам лицето задължително с почистващ гел..след това слагам коректор ако има нужда , върху коректора и на цялото лице и шия слагам фон дьо тена , отгоре пудрата и най накрая по скулите малко руж ..така се гримирам аз..на една снимка където съм гримирана така наистина ме попитаха как ми е толкова гладка кожата , но всичко зависи и от начина на слагане ..задължително на дневна светлина се гримирай ,а за очите е дълга и широка хах Wink

VaNicHkaa
09-11-2007, 19:02
Аз ако има повод слагам всичко и руж и пудра и фон дьо тен ..значи първо си измивам лицето задължително с почистващ гел..след това слагам коректор ако има нужда , върху коректора и на цялото лице и шия слагам фон дьо тена , отгоре пудрата и най накрая по скулите малко руж ..така се гримирам аз..на една снимка където съм гримирана така наистина ме попитаха как ми е толкова гладка кожата , но всичко зависи и от начина на слагане ..задължително на дневна светлина се гримирай ,а за очите е дълга и широка хах ;)

09-11-2007, 19:03
Аз ако има повод слагам всичко и руж и пудра и фон дьо тен ..значи първо си измивам лицето задължително с почистващ гел..след това слагам коректор ако има нужда , върху коректора и на цялото лице и шия слагам фон дьо тена , отгоре пудрата и най накрая по скулите малко руж ..така се гримирам аз..на една снимка където съм гримирана така наистина ме попитаха как ми е толкова гладка кожата , но всичко зависи и от начина на слагане ..задължително на дневна светлина се гримирай ,а за очите е дълга и широка хах Wink

corneliq_15^
09-11-2007, 19:37
miSs^SixTy написа:
sexa_na_kompleksa написа:
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)


+1.Не си съсипвайте кожите на млади години!

+1
_________________
+1 :-D

Maimunche_f
09-11-2007, 19:52
Попринцип и аз не слагам фон-дьо-тен, пудра, руж.....Но веднъж когато ходих на гримьор, гримьорката каза че е хубаво да се слага фон-дьо-тен тъй като хубавите фон-дьо-тен-и имат слънцезащични фактори, а слънцето е вредно за кожата през цялата година(мнението на професионалиста...). След това си купих фон-дьо-тен, но не го използвам много често #-o

09-11-2007, 19:53
Напълно против съм фон дьо тени и подобни шитз. Особено ми е смешно някои мацки като си вземат три пъти по-тъмен фон дьо тен и хууубавичко се намацат с него. Приличат на некви зомбита в гръцки театър преди 2000 години. (Да поясним, тогава са играели с набиващи се на очите маски, за да ги виждат заедните редове). Най-смешното е контраста между врата и лицето :-& :-& . Освен това са вредни каквото и да пише по шибаните козметични продукти. Извинявайте, ама как си представяте на рекламата на един фон дьо тен да кажат: "Добре си помислете преди да ползвате този продукт. Той съдържа всякакви преработени шитз и на това отгоре пречи на кожата ви да диша. В резултат - кръвообращението в лицевата облас се намалява, но не ставате бял като вампир, а просто ускорявате появата на бръчки" :smt005 :smt005 :smt005

FaRaOnA
09-11-2007, 21:37
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)
+1

monityY
09-12-2007, 06:12
слагам си да,без тях не излизам,6тото имам пъпки и малко белези и просто де доста ми помагат за прикриването им.. :| просто слагам малко фондютен на едната бузка,после другата,после нослето,бради4ката,около устните,4елото и така,ама не мн 6тото си ли4и и на дневна светлина изглежда ужасно,отгоре слагам малко пудри4ка,особено на нослето,където са ми белезите,пудрата просто я нанася6 насякаде,без да размазва6,а така просто с допир до кожата и си готова,но ако има6 4исто и гладко лице,не ти трябват тези не6та,за6тото наистина вредят за кожата :wink:

mia
09-12-2007, 06:34
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)+1

pri4eska
09-12-2007, 19:56
kato bqh na 10 - 11 si bqh kupila edin (dosta sk1pi41k be6e). "ne be6e vreden za kojata" i az si slagah. ~^~ s1vet ot men ne si s1sipvai kojata 6te s1jalqva6 kato men az sega imam p1pki i kojata mi e mazna. a ako naistina misli6 4e ima6 nujda znam kak se slaga po mn efektiven na4in koito prikriva vsi4ko i kojata stava kato bebe6ko dupe :D. sloji si malko na dlanite i raztrii "za da se stopli" posle nanesi na liceto.

r3al_l0ff
09-13-2007, 11:51
az ot dosta vreme slagam grim no ne polzvam fon dio ten a mislq 4e i ti si tvurde malka za da si uvrejda6 kojata taka! ako puk ima6 nqkfi pupki po dobre e da izpolzva6 anti bakterialen korektor ! a puk ako nqma6 e absurdno da po4va6 da si slaga6 fon dio ten :-# po dobre si slagai samo leko ruj dostatu4no 6te ti e :wink:

Hot^Baby
09-13-2007, 12:16
zna4i pyrvo da ti kaja 4e syvremennite fonduteni ne s1d1rjat tolkova vredni ne6ta, a procedurata e slednata ...
pyrvo ako iska6 da ti e gladka kojata trqbva da q eksfolira6 s podhodq6t eksfoliant za tvoq tip koja ,sled tova si slaga6 krem za lice,posle e fondutena i go matira6 s pudra.rujyt se slaga na nai-izpyknalata 4ast na liceto kogato se usmihne6 (skulite).emi tva e .

Katrina
09-13-2007, 15:01
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)+1

+1

SunnyG
09-13-2007, 17:00
Аз лично те съветвам да не използваш пудра и фон дьо тен ако нямаш нужда(ако нямаш пъпки или петна по лицето).Не си застарявай кожата от сега.Ако питаш мен се откажи и от черния молив.Ако го слагаш отдолу,можеш да постигнеш същия ефект и със тъмни сенки,като ги нанесеш точно под миглите.Така хем няма да се размазваш,хем очите ти ще изглеждат по-големи :wink:

e_l_i_z_a
09-13-2007, 19:27
Слагам си фон дю тен,коректор и пудра :wink: после руж,спирала и глос.Понякога и бронзиращи пудри :roll:
Смятам,че да се гримират очите със моливи и сенки,като лицето е в натуралния си вид,без грам основа...е меко казано грозно :-D :-D :-D
Естествено,гримът не трябва да се личи ... Подбирай си качествени продукти ... Аз в момента ползвам Rimmel Recover с витамини А и Е.Изключително лек,незабележим и лесно премахващ се :wink: Слива се перфектно с кожата. :D
Много е важно да имаш силен измивен гел за лице.Вземи си нещо на Clean&Clear :wink: Сега съм с лилавия.Доволна съм. :) След всяко премахване на грима кожата трябва да е максимално чиста :)

Deskata_90
09-13-2007, 22:06
Не си слагам поради две прични:
1.Нямам нужда (твърде млада съм,та да имам какво да прикривам !)
2.Вредно е (няма смисъл да си съсипвам кожата с тия боклуци)
И аз така :wink:

09-14-2007, 06:00
носа фон дьо тен през зимата, защотоиначе отстуда кожата ми изпръхва. слагам малко, само леко на бузките, челото, носа и брадичката и разнасям много добре с пръсти (не втриване, само потупване на фон дьо тена). и след това с широка четка за руж минавам с малко светла пудра, за да не стои изкуствено лицето.

колкото до руж, носила съм само няколко пъти. важно еда запомниш, че той моделира овала налицето. работи се с широка четка и се поставя на тези места, които искаш оптически да "замаскираш" или "отдалечиш". например, за кръгло лице еднаидея е ружа да се поставя съвсем леко от слепоочията надолу така, че да стесни лицето. ако просто искаш да изглеждаш по-свежа можеш да нанесеш съвсем малко руж в корените на косата и на бузките, за да изглежа като лека естествена руменина. тук ключа е експериментирането. и леко с цветовете. понякога е по-добре вместо руж да ползваш пудра, 1 идея по-тъмна от твоя тен.

mechtaq_za_teb
09-14-2007, 09:55
Аз не използвам такива козметични продукти и те съветвам и ти да не го правиш.Няма какво да прикриваш.

caRamelO_cHicA
09-14-2007, 12:07
Много рядко слагам руж пудра или фондъотен само при специални случей или ако излизам някъде вечерта или за закриване на бележи.Първо си намазвам лицето с крем изчаквам да попие и след това нанасям пудратаили ружът зависи какво ще слагам.Най-често ги слагам около очите бузите и носа но мъничко де.използвам голяма четка защо се разнася много по лесно и бързо тия четцици от сенките въобще не действат става много бавно.Фонтъоден си слагам като сложа малко на пръстцето си понеже използвам само течни и като разнеса из лицето или ако имаме белек който искам да прикрия из мястото където се намира.Разбирасе важно е как се слага и къде неможеш да сложиш руж там където не ти трябва или пък един тон пудра може да е малко но да стой красиво и да не напива на очи.А и е важно какви продукти използваш има сякакви имитации който развалят кожата.Аз лично съм си доволна от продуктите на Myballine и Max Factor скъпички са но действат и не са ментета.Иначе използвам и бронзираща пудра и коректор.

Ellie-InF@m0u$
11-05-2007, 07:16
Извинявам се,че вадя тая тема от не знам си коя дата,но не исках да пускат отделна.Надявам се авторката да не се сърди..искам и аз да питам нещо.

Значи аз съм със много светла кожа,сини очи и тъмна коса.Очите ми са с форма на бадем и имам от нормални до малки устни.Лицето ми според мен ми е нормално горе долу,само бузите са ми малко зактъглени.Носът ми малко..гаден..не е прав,а има лека гърбичка..А и веждите са ми черни,тънки.Отлични са смея да твърдя.В анфас ставам горе долу,ама профила ми е ужасен..не само заради носа..Давам инфото защото нали има значение за грима.И съм на 15.

Тъй де..значи искам да си слагам по малко грим,защото иначе лицето ми изглежда малко банално..и си направих списък какво мога да си слагам:черен молив,черна спирала,спирала,фон дьо тен и пудра..и може малко гланц,който не блести.Сенки едва ли ще си слагам,само в къщи,сащото съм ужасно саката на та тема.
:cry: Какво мислите,че би ми отивало още?Цветове също ако може да кажете.Не съм фешънка,защото да не ми предложите нещо кичозно.:)

И видях едно клипче във зазз.бг http://zazz.bg/play:1e112a3a много ми харесва как стой накрая..можете ли да кажете какви неща използва?От гримове хич не разбирам,пък и то едно светло и блести нищо не мога да разбера. :oops:

И последно как се оформя този грим на клипчето..в смисъл както е окото и нали продължава към края на веждите леко по-светло..в нас се опитвах ама или много тънко и продълговато го правя,или много закръглено и приличам на бухал или много високо го вдигам това "одължение"...Не е лесна работа. :oops:


Моля ви поне на някои от въпросите ми отговорете. :oops: :)

gazarka
11-06-2007, 21:00
otgovarqm na poslednata sladurana...:)po dobre si pusni tema,za6to gi pesti6?
az gore dolu prili4am na teb.slagam si fondioten,zadaljitelno edin dva tona po tamen ot liceto ti.grimat mi mn zavisi i ot drehite,no naposledak zalagm na 4erno i zlatno.taka 4e slagam zleten ruj.mai e kum12lv zlatno s malko kafqvo.slaga6 go ot slepoo4iqta nadolu.za da izdalji formata na liceto ti.a propusnah ako ima6 senki pod o4ite slagai korektor.posle slagam bledo jalti senki,a to4no pod vejdite perleno bqlo.v kraq na o4ite izdaljavam s 4eren moliv.(suvsem malko!!!)posle izvivam miglite i slagam spirala,mnogo otvarq pogleda!posle slagam edno strahotno 4ervilo na borjois zlatno!stoi super;)haide kusmet i ako moje dai snimka da te vidq,mislq 4e 6te razbera pove4e

gazarka
11-06-2007, 21:05
i mejdudrugoto grima v klipa koito si dala spored men e ujasen!!!prekalenno mnogo e!i o4ite na tova momi4e sa ogromni.MOLQ TE NE VZIMAM PRIMER OT NEQ!!!

dan4ety
11-07-2007, 13:38
Еми аз ползвам ФДТ, за да прикрия някоя гадна червена пъпка (а те винаги се появяват когато предишната е минала :x ). Слагам си на дланта малко крем и малко ФДТ и размазвам, понеже не мога да намеря по-светъл ФДТ като за моята кожа :x Взимам гъбичка за нанасяне на ФДТ и си слагам хубаво на лицето и по врата. :) След това, ако имам време добавям и малко пудра :) И съм пърфект :)

Опс, темата е малко стара. За момичето, което е пуснало клипчето: Момичето от клипа слага черен мек молив, черни сенки, някакъв крем или ФДТ (или нещо такова не мога да го видя) още едни сенки дето маи са сиви, руж и май това е. А какви цветове ще ти отиват-незнам. Може би зелено и розово (защото очите ти са сини до колкото разбрах, а много ми харесва зелено и розово как седят на сини очи :) ). Но незнам. Експериментирай и с които цветове се харесваш, значи ти отиват (поне според мене е така) :)