PDA

View Full Version : Крав от вената..СТРАХ



KiSs_mY_LiPs
09-11-2007, 17:44
Ми значи преди около три седмици си мерих температурата и ми беше 37.4..Майка се убади на личната и тя каза че до 37.4 температурата била нормална..и аз спрях да е меря..Тази вечер реших пак да е премеря и имах 37.3..Три седмици поддарйам тази температура..Маика веднага вика ти развиваш нещо и пак се убади на личната..Тя каза че ще ме прати на инфекционист за да ми земе краф от вената..УМИРАМ ПТ СТРАХ..

Плс кажете защо подаржам тази температура на вас случвало ли ви са е и дале боли като ти вземат краф от вената../на 13 сам ако има значение../ ПЛС пишете ваште мнения..Мерси предварително.. :-)

batkodoki
09-11-2007, 19:07
Ми значи преди около три седмици си мерих температурата и ми беше 37.4..Майка се убади на личната и тя каза че до 37.4 температурата била нормална..и аз спрях да е меря..Тази вечер реших пак да е премеря и имах 37.3..Три седмици поддарйам тази температура..Маика веднага вика ти развиваш нещо и пак се убади на личната..Тя каза че ще ме прати на инфекционист за да ми земе краф от вената..УМИРАМ ПТ СТРАХ..

Плс кажете защо подаржам тази температура на вас случвало ли ви са е и дале боли като ти вземат краф от вената../на 13 сам ако има значение../ ПЛС пишете ваште мнения..Мерси предварително.. :-)

:) къде са тези толкова загрижени ОПЛ

в USA не биха и те погледнали ако нямаш поне 38 С. у нас не е така :)

М или Ф си?

майка ти вероятно преекспонира несъществуващ проблем, но в това лошо няма освен психологическия аспект.

субфебрилитета зависи от безкрайно много неща:
-с какво се мери /живачен, електронен/
-КОГА се мери - има физиологичен ритъм и в късния следобед е винаги по-висока
-цикъл
-прием на хормони
-сексулана активност под каквато и да е форма
-прословутото "бяло течение"
-прием на лекарства
-ходене с "гол пуп и кръст"
-контакт с болни
-зъби
-гърло
-наличието на обици където и да е по тялото
-очила/лещи
-ортодонтски апарати
-тесни обувки правещи ранички и мазоли
-и т.н....и т.н.......този списък е безкраен........

субфебрилитета има своето диагностично значение, но само в комплекса симптоми. никога изолирано. и в този ред на мисли може да значи всичко: от всичко до нищо(което е най-вероятно при теб) :)

за да има изобщо някакъв смисъл това мерене на т, щом Мама се е вманиачила в него - то трябва да се прави поне седмица, първото сутрин в леглото още и второто в кусния следобед.

все едно.
но ще сум ти мн задължен ако споделиш какво точно е пуснал да изследва инфекционистът като суспектни диагнози. мн ми е любопитно за какви ненужни изследвания се източва НЗОК :)

за бодването на вената: не боли ако го прави човек с опит. един съвет: просто не гледай в ръката която ще бодат, а на обратната страна докато вс свърши.

09-11-2007, 19:12
последния път като ми взимаха венозна кръв и гледах в епруветката как шурти собствената ми кръв :) малко е стряскащо и не ти го препоръчвам :D

09-11-2007, 19:13
П.С. Иначе не боли, спокс ;-)

zvezdichkaaa
09-11-2007, 19:13
Няма за какво да се притесняваш аз като бях в болница в плевен и ми зимаха често кръв и ми и правеха разни инжекций направо във вената и мога да кажа,че е неприятно,но пък не е болка за умиране/много повече боли мускулно ако трябва да ти инжектират нещо/и найстина гледай някаде другаде и стискай зъби.Кураж :smt039 .

ZaHaRcHe
09-11-2007, 20:58
ем да боли ама не е болка за умира ще го приживееш

Presley
09-11-2007, 22:48
Не раэбирам особено,но може найстина да раэвиваш някаква вирусна инфекция.А отностно вэимате на кръв-не се тревожи.Мен до ден днешен много ме е страх,но някак си боря страха.Все пак е эа добро,успокоявай се с таэи мисъл.Пък и е работа эа няколко секунди. :-D