PDA

View Full Version : WTF???



inSane_baby
09-11-2007, 23:09
дУбре чесно да си кажем разбирам от РС-та колкото за себе си и не се пиша голям хакер, та тая вечер ми се случи някъв "феномен" за мене. антивирустната ми е аваст ( да отбележа ). та както си седя на компа и си чатя с гаджето изведнъж аваст изпищява - вирус, не минават и 5 секунди още един, не минават и 3 секунди - друг, и веднага след него нов, няколко наведнъж и после още няколко на интервал 2-3 секунди. сканирах компа 50 пъти уж махнах сичките и след 2-3 минути ситуацията се повтори. господи какво ми става на РС-ту?!? + това не теглех нищо, нямах отворени сайтове и не ми пращаха нищо. не съм влизала в онея спамски линкчета, аваст ми се ъпдейтна и след 1 час някъде стана това. има ли някво разумно обяснение?

L0veG00d
09-11-2007, 23:11
да... ти си луда. но по вероятно е да съм аз... :smt016

BLacK_JoKeR
09-12-2007, 00:44
Ами.. като си ъпдатнала аваста си.. може да се е бъгнало нешто и не е забелязал вирусите... а след определено време.. както каза ти по-много наведнъж.. А може и да са те атакували Хакери Най-вероятно..

AnTiBuLLsHiTs
09-12-2007, 08:25
Или вирусите са ти били в компа,просто като си ъпдейтнал/а антивирусната и тя ги е засекла тогава? :roll: В такива ситуации дърпаш кабела на нет-а и почваш да сканираш.А бтв firewall имаш ли?

09-12-2007, 08:32
ако после не засича нищо просто пробвай с някоя друга антивирусна. аз лично съм засичал с три и трите са откривали различни неща. :)

AnTiBuLLsHiTs
09-12-2007, 08:42
ако после не засича нищо просто пробвай с някоя друга антивирусна. аз лично съм засичал с три и трите са откривали различни неща. :)
Ами получава се така,защото едни търсят само "тлъсти мръвки" други по-обикновени,трети даже и spyware-ове.
Касперски ми е засичал краковете като вируси. =;

inSane_baby
09-12-2007, 10:58
ами аваст ми намери много вируси сканирах със spyware terminator - намерих само 2 critical objects а другото с васт натиснах move to chest и то уж го маха. какво ще рече да ме атакуват хакери? аи плииз някой да обясни понятието че не съм много наясно... 8-[ firewalla na windowsa ми е ON от много време. вирусите неможе да са били отдавна в компа ми щото го сканирам всеки ден апък и тва стана час два след ъпдейта. когато аваст ми откри вирусите те всички се казваха win 32 persky [trj] и бяха за системни файлове. и пак моля някой да обясни за хакерите

предварително миси

AnTiBuLLsHiTs
09-12-2007, 11:04
Не са хакери не бой се.Мани ги тия говорят само глупости.Просто нямат никаква полза да те хакват.(освен ако гаджето ти не е било хакер или е познавал хакери или нещо от сорта) :D

inSane_baby
09-12-2007, 11:27
.(освен ако гаджето ти не е било хакер или е познавал хакери или нещо от сорта) :D

еми беше ( и ми знае ІР ) и кату скъсахме и той каза че ше напраи някоя глупост и ше се самоубие(ама не го напраи) иии.. може и той да е

AnTiBuLLsHiTs
09-12-2007, 12:04
.(освен ако гаджето ти не е било хакер или е познавал хакери или нещо от сорта) :D

еми беше ( и ми знае ІР ) и кату скъсахме и той каза че ше напраи някоя глупост и ше се самоубие(ама не го напраи) иии.. може и той да е
Звънни му и го нахрани. :)

inSane_baby
09-12-2007, 18:24
mm ne sam ybedena 4e e toi

AnTiBuLLsHiTs
09-12-2007, 18:31
mm ne sam ybedena 4e e toi
Ми значи не са хакери. :D

zubi
09-13-2007, 02:18
ако ще ползваш антивирусна ползвай нещо утвърдено на пазара в смисъл нещо от рода на нортън, каспейски и тка нататък ..... аз примерно съм без антивирусна и нямам никви проблеми защото знам как да се пазя а именно непосещаввам сайтове със съмнително съдържание ....

inSane_baby
09-13-2007, 09:22
ся открих нещо ново - забодох USBty на цифровия за да свалям снимки и там имаше някъкво game.exe убаче компа ми го даваше с иконка на картинка - отворих го и беше вирус. отде е попаднало на USBту като от цифровия съм сваляла само на собствения си комп и на лаптопа? :-k

PoPPy
09-13-2007, 10:16
Дай pic.

Да видим заразените файлове.
cookie?

Excu
09-13-2007, 15:19
Сложи си стена ZONEALARM .... да си била в мирка или ИСКЮ ?