PDA

View Full Version : Пол на гълъб



qwerradi
09-12-2007, 07:13
Как се разпознава един гълъб мъжки ли е или женски

Mimka_sweet
09-12-2007, 07:14
Погледни го под полата :lol:

09-12-2007, 07:36
em pitai go

ErinEverly
09-12-2007, 07:39
Ако му е чорлеста главата е мъжки, ако е пригладена - женски. Поне така смятах като малка. :lol:

Jamalska
09-12-2007, 07:51
Mъжките са по-лачени...се пак тряа да привличат женското внимание..
Е пусни г в размножителен период да се разхожда и виж свалят ли го или сваля:)

bulgarche
09-12-2007, 19:05
ДНК и един начин, който няма да ти кажа, защото ще осакатиш гълъба ;)

miminia
09-12-2007, 19:12
миии мъжкия е по-голям от женския :roll: не можеш да не го познаеш 8-[

bulgarche
09-12-2007, 20:07
Не съм съгласен ;) Женската снася и яйца, познай в коя част на тялото е по-различна ;) Даже се напипва, особено ако не е охранен

miminia
09-12-2007, 20:11
Е добре деее :roll: не съм гълабарка , така съм забелязала,че мъжкия по тва се отличава от женската.

belerofone
09-12-2007, 20:20
Не съм съгласен ;) Женската снася и яйца, познай в коя част на тялото е по-различна ;) Даже се напипва, особено ако не е охранен

Ха...Май момчетата стават по навътре в селската работа....

РАзликата е в пошаката за някои породи....иначе предложението в цитата е истинно....

brain_stew
09-13-2007, 09:35
Е добре деее :roll: не съм гълабарка , така съм забелязала,че мъжкия по тва се отличава от женската.

Не не.....женската винаги е по-едра....(пример богомолки, паяци и други инсекти)

Женския гълъб е един енвзрачен, сивкав....а мъжкия е по-тъмно сив и на слънцето перата на врата и главата му лъщят в зеленикаво, синичко....около врата има тъмно оперение като огърличка....и опашката му е по-голяма! :wink:

bulgarche
09-13-2007, 09:46
Женския гълъб е един енвзрачен, сивкав....а мъжкия е по-тъмно сив и на слънцето перата на врата и главата му лъщят в зеленикаво, синичко....около врата има тъмно оперение като огърличка....и опашката му е по-голяма! :wink:
Нали се сещаш че не говорим само за скалните гълъби (Columba livia), които се срещат по улиците?

find_m3
09-13-2007, 13:40
Елементарно!Мъжиките са много по-едри и се пъчат ,въртят се в кръг и си надуват гушите

aniezina
09-13-2007, 13:41
Не съм съгласен ;) Женската снася и яйца, познай в коя част на тялото е по-различна ;) Даже се напипва, особено ако не е охранентрябва ли да стигам до извода че си "оскърбявал" гълъби :smt005

bulgarche
09-13-2007, 13:46
Елементарно!Мъжиките са много по-едри и се пъчат ,въртят се в кръг и си надуват гушите
Сигурно точно това правят като са затворени в клетка или кашон. И със сигурност автора на темата има десетки гълкъби, с които може да сравни размера.



Не съм съгласен ;) Женската снася и яйца, познай в коя част на тялото е по-различна ;) Даже се напипва, особено ако не е охранентрябва ли да стигам до извода че си "оскърбявал" гълъби :smt005
Не знам с какво свързваш оскърбяването в момента, но се занимавам с природозащита и основната ми насока са птиците. При положение че ме има сниман в наръчника за оказване на първа помощ на диви животни, където показвам как се държат някои видове птици, на други са само ръцете ми, как асистирам при операции и някои манипулации, предполага че имам някакво елементарно понятие от тези неща :::

aniezina
09-13-2007, 14:09
Елементарно!Мъжиките са много по-едри и се пъчат ,въртят се в кръг и си надуват гушите
Сигурно точно това правят като са затворени в клетка или кашон. И със сигурност автора на темата има десетки гълкъби, с които може да сравни размера.



Не съм съгласен ;) Женската снася и яйца, познай в коя част на тялото е по-различна ;) Даже се напипва, особено ако не е охранентрябва ли да стигам до извода че си "оскърбявал" гълъби :smt005
Не знам с какво свързваш оскърбяването в момента, но се занимавам с природозащита и основната ми насока са птиците. При положение че ме има сниман в наръчника за оказване на първа помощ на диви животни, където показвам как се държат някои видове птици, на други са само ръцете ми, как асистирам при операции и някои манипулации, предполага че имам някакво елементарно понятие от тези неща ::: ааааааааааааааа сетих се от къде си ми познат! Имаше те в наръчниците които ни раздаваха от БДЗП, аз съм член... :roll:

aniezina
09-13-2007, 14:20
Как се разпознава един гълъб мъжки ли е или женски външните полови белези и разлики при гълъбите се изразяват във:
1 . Разликата в големината на телата-женските са по-ери заради яцеснасянето.
2. Оперението-при женските е по-просто най-цесто едноцветно, при мъжките е разноцветно и атрактивно с цел улесняване при подбир на женска.
3. Вида на перата- в зависимост от породата на гълъба мъжките и женските се различават в някои насоки. При Пернишкия шарен гълъб качулчицата при женските е по-слабо изразена от тази при мъжките и прочие...
имаше и още разлики ама вече не ги помня :lol: