PDA

View Full Version : Косата ми цъфти якооооооо :(



me4eto
09-12-2007, 13:17
преди 3 години..даже почти 4 си направих за първи път кичури обаче в домашни условия след 2-3 седмици отново и накрая с перхидрол в фризиорски салон защото предишните 2 пти не ме хвана хубаво.
За нещастие косата ми изгоря и не след дълго почна да цъфти и се появи един мн рус изгорял кичур отзад. Постригвах се кво ли не правих ...резултат нямаше.Сега се постригах февруари и оставих косата си така без да я пипам но използвах много пяна гел и лак за коса ама в огормни коли4ества за да се къдря.Преди 3 месеца спрях да използвам препаратите (лак,пяна, гел) и продължих да мия косата си само 2 пъти седмично.2 седмици след това се постригах, от тогава минаха ве4е 3-4 седмици в които миех косата 3-4 пъти седмично и то само с домашния сапун на баба или пантен..изгорелия кичур ве4е не съществува но тъпата ми коса продължава да цъфти използвам и розова вода след като я измия защото ми казаха че тя е протиф цъфтене нз какво да правя още ( остава само с коприва да пробвам ) ако имате и друи идеи кажете щото изперквам :(

09-12-2007, 13:29
ami prodyljavai sys sapuna !!!!!!!!!! znae6 li kak zazdravqva kosata ! tc aman ot neobrazovani hora ...

`Death`Whore``
09-12-2007, 13:32
Остави косата си на мира. След 1-2 години ще израсте, ще отрежеш гадната част и косата ти ще изглежда добре. Но не я боядисвай, не я мий със сапун и не слагай други глупости.

kalpazanka
09-12-2007, 13:39
Почвай с маските за коса (вземи си възстановяваща от плацента и костен мозък, а също и тази с плодовите екстракти на Лореал ), ампулите и течните кристали. Ефект има! И остави косата си на мира. По-добро решение от това май няма. :wink:

emga
09-13-2007, 11:49
ami macka ti kaja maika mi e friziorka tq parvo otrqzva cufnaloto i poru4va kristal4eta nekfi i klientite sa mnooogo dovolni ako te interesuva mi pi6i na skype emgata12345 :wink:

me4eto
09-13-2007, 14:50
мс много и аз мислях да пробвам маската с плацентата и костния мозък ма не съм я търсила както и гледах една реклама на един продукт някво мазило беше дето въстановява изтощената коса. а понеже нямам комп тая седмица да питам тея кристалчета колко са пари че се заинтересовах мерси на всички ма наистина съм си отсавила косата намира ма пък сапуна на баба е от животинска мас правен верно мирише гадно ма пък братофчедка ми го използва а нейната коса е доооста третирана минава се само с сапуна и си прави нещо с коприва и идейства супер добре ма нз

09-13-2007, 16:40
Крастали за коса има мн и на различни фирми. Позлвала асъм на Биофарма, струваха около 5-6 лв, за 30 мл. Има и кристали от 7-8 лв, а също и доста по-скъпи. Не мога да кажа, че при мен имаха кой знае какъв ефект. Пробвай ако искаш и балсама без отмиване на Глис Кюр, струв аоколо 5-6 лв, по-доволна съм от него, отколкото от кристлаите. При мен има ефект, ако си намажа крайчетата на косата с бадемово масло( струва 2 лв за 30 мл) и поседя с него 2-3 часа, после отмия обилно с вода и шампоан, някак си след това ми изглеждат доста по-свежи върховете на косата. За копривата- прави се отвара от корени на коприва, действа мн одбре, купи си, едно пакетче е около левче и прочети упътването. Късмет в борбата с цъвтежа на косата! :)

kalpazanka
09-14-2007, 06:39
Каквото и да правиш на косата ти, каквото и да й купуваш, ако не спреш домашния сапун, кой знае какъв ефект няма да има.

П.П. Кристалите на Биофарм 30 ml струват 5.00 лв. Достатъчни са ти за 3 месеца поне.

krem4et0
09-14-2007, 06:44
Аз си мия косата с домашен сапун от години, а не е нацъфтяла или изтощена. Напротив, измива се страхотно и има невероятна мекота и блясък!

09-15-2007, 07:07
1.Спри да я миеш със сапун няма значение дали е домашен пак изсушава косата,а твоята сигурно е достатъчно изсушена.

2.Вземи си горе долу 20лв отиди в козметиката или аптеката и си вземи следните продукти:кокосово масло на Икаров струва 2.50 някъде след това бадемово масло пак на Икаров на същата цена.И най-важното Тривитаминол,но него ще го вземеш от ветеринарната аптека това е специално лекарство за офце с 3 Витамина става и за косата.

3.Започни да я миеш с шампоан поне 2 пъти в седмицата иначе се изтощава от честото миене и един час преди да я измиеш я на намажи с маслата

4.Спри да ползваш лакове пяни защото са вредни за косата!И ако ползваш преса също я спри.И спри да ползваш сешоара ,след къпане я остави сама да изсъхне.

_butterfly_
09-15-2007, 11:25
[b]И най-важното Тривитаминол,но него ще го вземеш от ветеринарната аптека това е специално лекарство за офце с 3 Витамина става и за косата.

[b]

:shock: :shock: :shock:

me4eto
09-15-2007, 13:26
4.Спри да ползваш лакове пяни защото са вредни за косата!И ако ползваш преса също я спри.И спри да ползваш сешоара ,след къпане я остави сама да изсъхне.

Тва ве4е го правя...

me4eto
10-11-2007, 19:21
Иди на градинар!
я си трай
купих си бадемово масло и маска за коса на DENISE с плацента и некви кватернерни соли
дано се оправи :)
оставила съм я на мира мия я в сряда и неделя с Panten за късащи се коси и балсам на Дева

mon4eto
10-15-2007, 14:36
Mii si kosata 2 pati sedmi4no s katranen sapun 6te go nameri6 v aptekite i sled ima nqma 4-5 meseca kosata ti 6te spre da cavti tolkova 4esto :wink:

mishaaa
10-16-2007, 20:06
Няколко съвета:
Косата не трябва да се третира прекалено много.Разбирам да отидеш на дискотека,на бар,на кафе да си слагаш постоянно стилизиращи продукти.
Само един-два пъти в седмицата слагай лак,гел,пяна(най-добре лак).
Мий я през ден-два,с шампоан подходящ за твоята коса(според мен суха,щом много цъфти).Прави си маски за коса на две седмици един път.
Реши я нито много често,нито много рядко.
Махай й връхчетата поне един път на 2-3 месеца.
Успех!