PDA

View Full Version : не се грижа за кожата си!тоалетно мляко?



monityY
09-12-2007, 17:50
зма4и,мажа се със салицилов спирт,от няколко месеца и г/д ми помага за пъпките,но други никакви грижи не правя за лицето си :smt009 кажете колко струва тоалетното мляко,за6тото снам 4е всяко 2ро,да не кажа 1во моми4е използва това не6то,което е минималното не6то което може6 да направи6 за лицето си,за какво се използва и колко стува,по колко пъти на ден да се мажа и как?салициловия спирт да го използвам след като се намажа с мялкото или преди? clean & clear или каквото там се казва6е,се забравям,е за 4ерни то4ки нали?то колко струва и с него как да се мажа и как да го комбинирам с тоалетното мляко и спирта? това не6то с/у 4ерните то4ки,разбрах 4е помага и сре6ту белези от 4ерни то4ки,6тото съм ги стискала и имам малко по носа (дуп4ици) та ако се мажа с него примерно всяка ве4ер мисля 4е бях разбрала от едно моми4е 4е трябва да масажирам лицето си и след време то опъва и стяга кожата и белезите из4езват,както и самите комедони.. та как да комбинирам тези три не6та? съжалявам за тъпите въпроси,но е крайно време да се образовам на тема "лице"

_crazy_baby_
09-12-2007, 17:54
olele 4e mnogo vyprosiii ujs xa zna4i toaletno mlqko ima na vsqkakva cena kato zapo4nem ot 2 leva do kadeto si iskash za cena popitai v kozmeti4niq magazin ili v apteka taka za clean & clear az imah no svyrshi trqq pak da si zema stryva 6.99 abe 7 leva to e eksfoliant za lice poqsnqvam majesh i raztrivash liceto si snego ama hubava s krygli dvijeniq 1 2 minuti max sled tova si izmivash licetoo i ako imash chuvstvitelna koja si sloji nqkuf podhranvash i hidratirash krem tova e ot men ako ima6 dr vaprosi pitai

monityY
09-12-2007, 18:02
da,ostaналите дето съм ги писала в на4алото,как да комбинирам салициловия спирт с тоалетното мляко и тфа другото?и наистина ли тфа за 4ерните то4ки помага?а за белезите от тях? аа и колко пъти на денд а се мажа с тоалетно мляко и как?и салициловия спирт да го слагам след като се намажа с clean & clear ли? и с него колко пъти да се мажа на ден? и само 1,2 минути ли да масажирам?аз бях разбрала най малко 10,та да се опъва кожата да се махат тия белези? е тия въпроси как ти се струват?може6 ли да отговори6 =P~

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:05
Тоалетното мляко се използва за премахване на грим. Втеляваш се - само ще навредиш на лицето си, ако използваш всичките тези неща.

sladkish_14
09-12-2007, 18:07
зма4и,мажа се със салицилов спирт,от няколко месеца и г/д ми помага за пъпките,но други никакви грижи не правя за лицето си :smt009 кажете колко струва тоалетното мляко,за6тото снам 4е всяко 2ро,да не кажа 1во моми4е използва това не6то,което е минималното не6то което може6 да направи6 за лицето си,за какво се използва и колко стува,по колко пъти на ден да се мажа и как?салициловия спирт да го използвам след като се намажа с мялкото или преди? clean & clear или каквото там се казва6е,се забравям,е за 4ерни то4ки нали?то колко струва и с него как да се мажа и как да го комбинирам с тоалетното мляко и спирта? това не6то с/у 4ерните то4ки,разбрах 4е помага и сре6ту белези от 4ерни то4ки,6тото съм ги стискала и имам малко по носа (дуп4ици) та ако се мажа с него примерно всяка ве4ер мисля 4е бях разбрала от едно моми4е 4е трябва да масажирам лицето си и след време то опъва и стяга кожата и белезите из4езват,както и самите комедони.. та как да комбинирам тези три не6та? съжалявам за тъпите въпроси,но е крайно време да се образовам на тема "лице"

Така.. :-D Много въпроси започвам от clean & clear казваха че много помага,голяма реклама да,ама НЕ...струва около 10 лв,аз май го зех за 8,90 ли :roll: но нямаше много,много ефект....не ти го препоръчвам..Тоалетното мляко е с различна цена,може и от 2лв до 10-15(ако си като някой във форума :smt005 )аз не използвам за лице,само за тяло(и съм много доволна),а дупчиците,те едва ли скоро ще се махнат,но ги чисти,мажи ги с крем против черни точки,защото пак ще се напълнят с мръсотия и следователно пак ще имаш черно точки!Ако ли пък тея дупчици са под очите и покрай носа,това са разширени пори(НЕ ГИ БАРАЙ)тях само ги чисти....

monityY
09-12-2007, 18:07
тогава какво да използвам и как?6тото пък да не полагам никфи грижи стаа съвсем гадно.. :| някъв крем ли кфо? не казвам за акнето а принципно да по4иства лицето,ина4е тфа за комедоните крем4ето или балсам кфото е там него 6е си го зема и със спирт 6е си се мажа,ама нз как да ги комбинирам и как да се мажа и по колко пъти на ден...охх по добре да млъквам 4е запо4на ли да изреждам въпрос след въпрос,ло6о 6е ви стане (то ве4е май ви стана :roll: )

_crazy_baby_
09-12-2007, 18:08
1. po4isti liceto si s toaletnoto mlqko sled tova namaji tam kadeto ima6 pupki s saliciloviq spirt
2.da clean & clear pomaga premahva cherni to4ki kakvi 10 min shte tyrkash be momi4e ti shte si protriesh kojata 2 min max ne pove4e! sled tova nanesi krem za belezite tova ne sa belezi a prosto porite ti ne sa se svili clean & clear shte pomognew porite da se sviqt i taka da se premahnat t.n. ot teb "belezi"
3.toaletno mlqko moje da polzvash vecher kato si premahne6 grima ot liceto i izcqlo kato si po4isti6 liceto s nego sled tova nanesi salicilov spirt i lqgai da spi6 :))))))))
4. da moga da ti otgovrq na vsi4ki vyprosi i da fasulska rabota :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:11
Когато върху кожата има нещо мазно, спиртът дори няма да достигне до нея. Няма смисъл...слага се спиртът и след 10 минути се слага нещо мазно, за да не се изсушава кожата.

sladkish_14
09-12-2007, 18:11
clean & clear ми изгори лицето,сега щи напиша какво пише отзад на него...Препоръчва се използването веднъй дневно,а при чувствителна кожа и по-рядко!В случай на раздразнение прекратете употребата..избягвайте контакт с очите!!!
Много е силен,може би ще то го махне,а може и да ти изгори кожата,както на мен след това почервеня и почна да ми се лющи цялото лице,ако искаш подложи се на това,не го препоръчвам!Но мога да ти го дам,безплатно у нас е и е почти пълно :smt005

monityY
09-12-2007, 18:13
1. po4isti liceto si s toaletnoto mlqko sled tova namaji tam kadeto ima6 pupki s saliciloviq spirt
2.da clean & clear pomaga premahva cherni to4ki kakvi 10 min shte tyrkash be momi4e ti shte si protriesh kojata 2 min max ne pove4e! sled tova nanesi krem za belezite tova ne sa belezi a prosto porite ti ne sa se svili clean & clear shte pomognew porite da se sviqt i taka da se premahnat t.n. ot teb "belezi"
3.toaletno mlqko moje da polzvash vecher kato si premahne6 grima ot liceto i izcqlo kato si po4isti6 liceto s nego sled tova nanesi salicilov spirt i lqgai da spi6 :))))))))
4. da moga da ti otgovrq na vsi4ki vyprosi i da fasulska rabota :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

оба4е пак малко ме обърка,нали съм тъпа :smt017 зна4и да видим какво съм разбрала,сутрин като стана се мажа със тоалетно мляко,после изплаквам?слагам спирт,после без да изплаквам?слагам клеан анд клеар и по4вам да масажирам на ляво и на дясно,особено там където са ми 4ерните то4ки? след като масажирам макс 2 мин,изплаквам лицето си с вода и съм готова?съ6тото не6то се повтаря и ве4ер преди лягане? и последно клеан анд клеар помага за комедоните,а за белезите не разбрах,те са ми по носа и комедоните и белезите,малки дуп4ици са,в резолтат на стискане на комедоните ми се появиха и такам... 6е помогне ли клеан анд клеар и за тях освен за комедоните или не6то др да купувам 6тото аз разбрах 4е помагало?е дано не те затрудня :smt016

П.П въпросите са към вси4ки

sladkish_14
09-12-2007, 18:15
Ем...

Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 8:57 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

_crazy_baby_ написа:
greshish moni
kum avtorkata da vlqe zashtoto pushakyt zapushva tvoite pori na liceto i sledovatelno ot tam se poqvqvat cherni to4ki pupki ili o6te po zle akne no s dobra higiena i s dobro po4istvane vsqka vecher s podhodqsh losion nemislq 4e shte ima6 problemi s tova ako izobshto ima6 az syshto pu6a i podyrjam dobra higiena no mamka my chernite to4ki ot nosa mi ne se mahat .....


Ами и аз имам и си зех на скоро от Avon крем и като никога да подейства!Сега щи обесня какво е безцветна тубичка и на нея някакво разтение в сиво пише на нея liiv botanicals (за почистване и подмладяване на кожата)беше 5,90 в новия каталог пак го има,потърси го,аз сутрин и вечер си мия лицето с вода,после със сапун и това(пише как се използва)След това остава кожата да подиша 2-3мин и слагам одеколон на цялото лице(може спирт или ракия)ако крема е подействал почва да щипе,цялото лице(което е хубаво)Оставаш 5мин така и се мажеш с крем здраве,ако имаш пъпки по тях иначе не(или както искаш).....Така на мен ми действа вчера черните точки бяха потъмняли,ама направо излезнали,вечеера направих така и гледам че се махат!УСПЕХ,НАДЯВАМ СЕ и на теб да подеиства

monityY
09-12-2007, 18:15
е вси4ки казвате разли4ни не6та,ех мн ме объркахте :smt009

_crazy_baby_
09-12-2007, 18:16
apff otkazvam se sry zabolqha me prysite ve4e :) :-D

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:17
Отиди на козметик или дерматолог, ако имаш сериозни проблеми. А ако нямаш такива, защо ще си мажеш лицето с глупости?

sladkish_14
09-12-2007, 18:18
Ем това е от мен,в последното мнение(преди това)написах какво права и че действа много,много добре,clean cleara не ми подейства,ти реши кое от двете ще опиташ..предцени дали лицето ти може да издържи на clean...и ако искаш опитай това е от мен,не се стряскай имаш много варианти :smt006

monityY
09-12-2007, 18:20
е иамм комедони и белези малко,от време на време и 2,3 пъпки с връх4е и ги стискам и минават,а и нали се мажа с спирт,но той мн изсу6ава кожата,а т.е мойта кожа май е мазна де :smt005 незнам..ама исках тоалетно мляко или някаф крем е така просто да си поддържам лицето,а за клеан енд клеар ви питах за да знам ако действа да си го зема,за козметик нямам пари,с направление дали 6те стане ?

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:21
Козметиците не са към здравната каса :lol: Иначе за дерматолог ще стане с направление, но пак ще ти трябват пари за препарати за лицето ти.

sladkish_14
09-12-2007, 18:21
Отиди на козметик или дерматолог, ако имаш сериозни проблеми. А ако нямаш такива, защо ще си мажеш лицето с глупости?

Аз ходих и тя ми преписа лекарства за 50-60 лева,който майка не зе,и ме изпрати на специален козметолог ем има подобрение,но без лекарствата не става иначе дерматолошката е най-добрата в пловдивския окръг,просто има с месеци напред запазени часове.....Но ще дадеш много пари,на мен прегледа ми беше безплатен,защото беше с направление,иначе козметолошката първия път ми зе 25лв и след това по 10 всеки пък,но чистеше имаше голям ефект \:D/

monityY
09-12-2007, 18:22
бтв си4ки казват 4е от парната баня,се отпу6вали порите на лицето и се махали 4ерните то4ки,аз ходя на парна баня и си седят :smt009

monityY
09-12-2007, 18:25
Козметиците не са към здравната каса :lol: Иначе за дерматолог ще стане с направление, но пак ще ти трябват пари за препарати за лицето ти.
е аз имам пари да си зема клеан енд клеар и тоалетно мляко или някъф крем с който да си поддържам кожата,само да питам лекаря какъв да е,просто да ида като за консултация да я питам тия не6та дето вас ви питах,може да ме осветли по добре,6тото тука секи казва не6то разли4но и аз тотално се обътках а дерматоложката 6е я питам кое как да комбинирам и как да зимам и така,6том може да се земе направление за нея и няма да ми земе пари 6те отида другата седмица сиг..

~BoRn^InLoVe~
09-12-2007, 18:25
бтв си4ки казват 4е от парната баня,се отпу6вали порите на лицето и се махали 4ерните то4ки,аз ходя на парна баня и си седят :smt009 ми те не се ли изтискват за да се махнат :smt017

monityY
09-12-2007, 18:26
бтв си4ки казват 4е от парната баня,се отпу6вали порите на лицето и се махали 4ерните то4ки,аз ходя на парна баня и си седят :smt009 ми те не се ли изтискват за да се махнат :smt017
да и остават белези,мн весело а?

sladkish_14
09-12-2007, 18:26
Оххх :smt010 не си само ти така,и аз бях то не бяха пъпки,не бяха чени точки,не бяха раздразнения по лицето,лунички и на всичкото отгоре от многото грижа положена от козметолошката ми излезнаха едни по лицето като балончета вътре с бяло :smt010 ама сега се пооправих малко вече от 2 години насам нямах никаква надежда,ама сега с това което написах деиства и най-накрая видях малко слънце и за мен \:D/

_crazy_baby_
09-12-2007, 18:27
aide be pari na komputar i da si plashtash neta imash za kozmetika za tvoqta krasota 10 lv nqmash tei li....?

monityY
09-12-2007, 18:30
da :mrgreen: не бе за6то да ги давам като както казаха ве4е мога да отида на дерматолог с направление и да не пла6там ни6то

sladkish_14
09-12-2007, 18:30
aide be pari na komputar i da si plashtash neta imash za kozmetika za tvoqta krasota 10 lv nqmash tei li....?

Въпроса е,че както тя мисли на дерматолог да иде,тя жената ще и препише нещо което наистина ще и подеиства,и в рецептата ще включва почистваш гел(1)след това силен крем(2)и за завършек нещо успокоявашо (ОТ ОПИТ)и от опит щи излезне 50-60-70 лв..зависи от лицето много,но под 50-60 в никакъв случай [-X

monityY
09-12-2007, 18:32
aham,e toгава няма да ходя,изоб6то кфо да праа? :smt012 кой да послу6ам от вси4ки ви,с кфо да се мажа и абе кфо да праа :smt013

sladkish_14
09-12-2007, 18:32
da :mrgreen: не бе за6то да ги давам като както казаха ве4е мога да отида на дерматолог с направление и да не пла6там ни6то

:-D Добре няма да ти обивам надежтата иди може пак да ти препише нещо до 10-20 лв :-D УСПЕХ :smt006

sladkish_14
09-12-2007, 18:33
Иди Иди Мони :wink:

sladkish_14
09-12-2007, 18:37
Дай ми пълномошно

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:41
Ама ти си голяма лигла. Нямаш пари за лицето си, но имаш пари за пиърсинг, а те са поне 20 лева.

monityY
09-12-2007, 18:42
някой в оная тема каза 4е бил около 5 лв :mrgreen: така4е 5 имам :smt016

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:44
5 лева...с пистолет и обеца-менте. Само от пистолета може да ти се прецака много ухото...

punkrock
09-12-2007, 19:05
Как искаш да ти препоръчаме нещо, като ти дори не знаеш какъв тип ти е кожата? :shock:
Виж ТУК (http://www.teentopic.net/index.php?option=com_content&task=view&id=161&Itemid=46)

monityY
09-12-2007, 19:08
mislя 4е е мазна,ма не съм сиг,не мога да 4ета вси4ко което ми даде,нямам време сега,но така което попро4етох за мазната кожа мисля 4е мойта е мазна :roll:

punkrock
09-12-2007, 19:15
Еми може да си вземеш някакво матиращо кремче и гелче за измиване на лицето. И хидратиращ крем! Най-важна е хидратацията. :)

CuRly_Doll
09-12-2007, 19:36
oooo bojeeee....kak iska6 da ti prepora4ame ne6tu sled kato ti dori ne znae6 kakav tip e kojata ti??? :?:
moqt tonik e na L`oreal i e 14.50lv,ama e za suha koja :|

09-12-2007, 19:57
А моята кожа каква е???
ето снимка :)
img62. imageshack. us/img62/845/dsci0505dd0.jpg


сега ще ползвам един суперхипер ексфолиращ гел на clean&clear

AliceSw
09-12-2007, 20:25
Отиди на козметик или дерматолог, ако имаш сериозни проблеми. А ако нямаш такива, защо ще си мажеш лицето с глупости?

Аз ходих и тя ми преписа лекарства за 50-60 лева,който майка не зе,и ме изпрати на специален козметолог ем има подобрение,но без лекарствата не става иначе дерматолошката е най-добрата в пловдивския окръг,просто има с месеци напред запазени часове.....Но ще дадеш много пари,на мен прегледа ми беше безплатен,защото беше с направление,иначе козметолошката първия път ми зе 25лв и след това по 10 всеки пък,но чистеше имаше голям ефект \:D/

о, боже, и ти смееш да даваш съвети на хората :shock: :shock: :shock:

дерматологът (дерматоложка ж.р.) е лекар, занимаващ се с кожни проблеми и заболявания

козметикът е човек, които прави различни процедури на кожата, но не я лекува...той прави само "козметични" (външни) промени на кожата, а не лекува заболявания

такова нещо като козметолог :shock: :shock: :shock: не съществува


към авторката: аз не съм се мазала с нищо против акне и черни точки...никога не съм имала много....не намирам смисъл, ако наистина не е интензивна появата на пъпки да се мажеш с глупости...вземи си някакъв тоник, по възможност без спирт и почистваи лицето сутрин и вечер....