PDA

View Full Version : салицилов спирт и крем бочко



zaiobaio
09-12-2007, 18:53
реших да ги пробвам да видим ще помогнат ли за акнето.и искам да питам това онова.. значи първо се мажа със спирта и след това с крема. обаче крема само върху пъпките ли трябва да се маже или по цялото лице? и салициловия спирт също ли върху пъпките само или по цялото лице ? а и освен това мога ли преди да се мажа със спирта да си почиствам лицето с едно лосионче дето по принцип си го ползвам ?
:smt006

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:54
Процедурата е следната:
1. Изтискваш пъпките.
2. Мацваш с едно памуче малко спирт върху тях.
3. Изчакваш 10-15 минути и слагаш кремчето.

monityY
09-12-2007, 18:55
крема за пръв път го 4увам,знам само за спирта,някои са ми казвали 4е се маже по пъпките само,за да не се разнасят мърсотийте,ама аз мажа цялото лице и помага,та за др другите 6те ти кажат :smt006

`Death`Whore``
09-12-2007, 18:56
Да, мажи си лицето ежедневно със спирт и после се чуди с какво да го мажеш, защото е станало ужасно... #-o

09-12-2007, 18:58
Откъде се продава този салицилов спирт :-k :smt017

1. Изтискваш пъпките.
не остават ли белези? :|

monityY
09-12-2007, 19:00
на някой остават да,по добре да не ги стиска6,спирта стува 70ст в аптеката,а бтв естествено 4е 6е се мажа със спирт ежедневно аз като го спра по4ват да ми избиват пъпки

punkrock
09-12-2007, 19:07
на някой остават да,по добре да не ги стиска6,спирта стува 70ст в аптеката,а бтв естествено 4е 6е се мажа със спирт ежедневно аз като го спра по4ват да ми избиват пъпки
Всеки ден със спирт цялото лице? Луда ли си?:shock:

monityY
09-12-2007, 19:11
сутрин и ве4ер,по 2 пъти на ден се маже,аз така знам...и се мажа така от месеци,6тоо иина4е както каазах ми избиват много пъпки!!!

^sladyranka`
09-12-2007, 19:11
Процедурата е следната:
1. Изтискваш пъпките.
2. Мацваш с едно памуче малко спирт върху тях.
3. Изчакваш 10-15 минути и слагаш кремчето.


Dermatolozite absoliutno zabranqvat iztiskvaneto na papkite!!!!

Kolkoto po temata az ne mislq 4e trqbva da se maje6 sas spirt.Do kolkoto znam trqbva samo papkite da maje6,a krema e za deca i ne mislq 4e 6te ima mn golqma polza ot nego .Po-dobre si vzemi nadejna kozmetika!Uspeh !

zaiobaio
09-12-2007, 19:19
надеждна козметика съм ползвала, някое е помагало , друго не и така. вече нищо не ми действа та затова сега и до спирт опрях :?

monityY
09-12-2007, 19:20
spirта много помага даже

`Death`Whore``
09-12-2007, 21:10
Спиртът просто изсушава пъпките.

Sweet__baby
09-13-2007, 06:40
на някой остават да,по добре да не ги стиска6,спирта стува 70ст в аптеката,а бтв естествено 4е 6е се мажа със спирт ежедневно аз като го спра по4ват да ми избиват пъпки
Всеки ден със спирт цялото лице? Луда ли си?:shock:
Ами защо да е луда..то и аз всеки ден си мажа цялото лице и честно казано доооста помага! :wink: :smt006

the_slayer93
07-05-2008, 15:04
А с какъв спирт се мажете (имам впредвид колко процента ,защото знам ,4е са на проценти 1-2?)

А по темата и аз имам ужасно много пъпки и с нищо не се махат.Пробвала съм с какво ли не каквото съм ,чула или видяла .Един куп пари съм дала за скъпи кремове по 30-40 лв.Направо съм отчаяна.И аз ще пробвам спирта и кремчето .Дано ми помогне.

TinkyWinky
07-06-2008, 07:17
Спиртът просто изсушава пъпките.

точно така, и като си мажете цялото лице... мен ми се беше обелила кожата 1 път...
има един спирт с розмарин, който не изсушава кожата толкова... но ако някой все още иска да си маже цялото лице със спирт, да го маже после и с хидратиращ крем... и после пак с крем здраве или бочко (които обаче запушват порите)

много важна е хигиената - мийте си лицето често, така се почиства от различните бактерии, които могат да причинят пъпки :)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-06-2008, 11:17
Откъде се продава този салицилов спирт :-k :smt017

1. Изтискваш пъпките.
не остават ли белези? :|

Продава се в аптеките! А пъпките не е нужно да се изтискват за да има ефект от спирта :wink:

BqlaLiniq
02-03-2009, 17:57
Въпреки, че темата е стара какъв е смисъла да се мажете със спирт и после да слагате крем? Ефекта е нулев.
Спирта почиства, а крема запушва порите. Знам, че лицето ви е сухо, но... :)

SoFarSoG00d
02-03-2009, 18:01
Аз съм пробвала,наистина успокояват пъпките,но спиртът до така степен изсушава кожата,че започва да се лющи,относно кремът има един Здраве,мисля ,че е по-ефикасен :)

myHeartIsOnlyForYou
02-03-2009, 18:13
От 4-5 дни ползвам салицилов спирт 1%,мажа се с него всяка вечер и наистина започна да ми "изсушава" кожата,но тя не се бели а по-скоро стана нормална,защото преди беше мазна...но за мен най-доброто решение с акне и проблемна кожа са парните бани с лайка(може и без):!:За тях не се изискват някакви средства,но просто действат страхотно :) (поне на моята кожа)Почистват я в дълбочина без да я изсушават,но премахват излишното омазняване :)Аз правя така:вечер си измивам лицето и след това го мажа(цялото)с малко спирт,на сутринта си правя парна баня и след нея си мажа лицето с розова вода.Това го правя от 2 дни и честно казано има подобрения :)

Armeika
02-03-2009, 19:42
От 4-5 дни ползвам салицилов спирт 1%,мажа се с него всяка вечер и наистина започна да ми "изсушава" кожата,но тя не се бели а по-скоро стана нормална,защото преди беше мазна...но за мен най-доброто решение с акне и проблемна кожа са парните бани с лайка(може и без):!:За тях не се изискват някакви средства,но просто действат страхотно :) (поне на моята кожа)Почистват я в дълбочина без да я изсушават,но премахват излишното омазняване :)Аз правя така:вечер си измивам лицето и след това го мажа(цялото)с малко спирт,на сутринта си правя парна баня и след нея си мажа лицето с розова вода.Това го правя от 2 дни и честно казано има подобрения :)

Тц-тц и ако продължаваш с тези парни бани по лицето ще ти се отворят пори големи колкото лунни кратери! #-o Много ще съжеляваш поговори с козметик и той да ти обясни че това можеш да го правиш от месец на месец и пак не е полезно гарантирам ти го! Колкото по рядко толкова по добре!

SoFarSoG00d
02-03-2009, 19:46
От 4-5 дни ползвам салицилов спирт 1%,мажа се с него всяка вечер и наистина започна да ми "изсушава" кожата,но тя не се бели а по-скоро стана нормална,защото преди беше мазна...но за мен най-доброто решение с акне и проблемна кожа са парните бани с лайка(може и без):!:За тях не се изискват някакви средства,но просто действат страхотно :) (поне на моята кожа)Почистват я в дълбочина без да я изсушават,но премахват излишното омазняване :)Аз правя така:вечер си измивам лицето и след това го мажа(цялото)с малко спирт,на сутринта си правя парна баня и след нея си мажа лицето с розова вода.Това го правя от 2 дни и честно казано има подобрения :)

Тц-тц и ако продължаваш с тези парни бани по лицето ще ти се отворят пори големи колкото лунни кратери! #-o Много ще съжеляваш поговори с козметик и той да ти обясни че това можеш да го правиш от месец на месец и пак не е полезно гарантирам ти го! Колкото по рядко толкова по добре!
Права си,парните бани се правят най-много 2-3 пъти месечно,ако се правят простоянно порите до такава степен ще се отворят........

ira90
02-03-2009, 20:20
На мен спирта ми влияе много добре .... кожата спря да ми се омазнява, спряха да ми излизат папки :grin: Аз ползвам Слилиц.спирт 2 %, но към него слагам и антибиотик "Хлорнитромицин", някъде към 5 капсулки изсипвам.И отвреме на времи си мажа лицето с крем "Imex" .... еми какво да ви кажа ... ефекта при мен е просто перфектен ... Вече почти месец си го правя това нещо и съм много доволна ...Но всеки човек, кожата му е различна и не при всеки ефекта е такъв .... :(
Успех!

Wrathchild
02-04-2009, 03:18
Аз съм пробвала,наистина успокояват пъпките,но спиртът до така степен изсушава кожата,че започва да се лющи,относно кремът има един Здраве,мисля ,че е по-ефикасен :)Луда ли си? Крем Здраве се използва за съвсем други цели, а не да си мажеш лицето с него :shock:
Толкова ли е трудно просто да си купите един хидратиращ крем в аптеката? Бочко, Здраве... така като ви чета, все едно други кремове не знаете.

mechtaq_za_teb
02-04-2009, 04:23
Говорих с дерамтолог и той ми каза, че спирта изобщо не влияе добре на кожата на лицето! Тоест, че след време могат да станат страшни проблеми. Затова се отказах от това. Не искам да налагам мнение, просто споделям. По-добре си направи консултация с лекар преди да използваш такива неща. Може решението на проблема да е другаде. Успех!

FuckingFreak
11-06-2010, 11:35
Говорих с дерамтолог и той ми каза, че спирта изобщо не влияе добре на кожата на лицето! Тоест, че след време могат да станат страшни проблеми. Затова се отказах от това. Не искам да налагам мнение, просто споделям. По-добре си направи консултация с лекар преди да използваш такива неща. Може решението на проблема да е другаде. Успех!

Дам, спирта влияе ако го разнасяш на цялото лице, особено ако на 2/3 от лицето нямаш пъпки или си със суха кожа. Спирта изсушава и затова ако някой реши да го прилага върху пъпки значи ВЪРХУ ПЪПКИ, а не върху цялото лице. Няма какво да ти стане ако го мажеш върху тях, в самите пъпки се съдържа себум, който е излишен. За мен 10000 пъти по - добре да дам 1 лев и стотинки за един спирт, който ще го ползвам с месеци, а не доста по - голяма сума, за нещо което ще ми стои на етажерката и ще събира прах. :)

Wrathchild, точно така. Крем здраве е за кожни раздразнения. Крем Бочко е за бебета против подсичане. В сайта им пише и че е против акне, но със сигурност го пише само като реклама и за да печелят пари. Чудно какво ли ще направи този крем като го сложите в/у пъпка. Има 2 варианта : да ви запуши порите или да ви раздразни пъпката и тя да стане двойно по - 'страшна' така да се изразя.

Brionetka13
11-06-2010, 12:23
На мен крем бочко много ми харесва :) Дори и без спирт ми почистваше лицето апък и пише, че е за всички възрасти :---) :---) И сега си имам чисто лице пробвайте го и без спирт може да помогне :P :P 8-)

Ewok
11-06-2010, 17:18
От 4-5 дни ползвам салицилов спирт 1%,мажа се с него всяка вечер и наистина започна да ми "изсушава" кожата,но тя не се бели а по-скоро стана нормална,защото преди беше мазна...но за мен най-доброто решение с акне и проблемна кожа са парните бани с лайка(може и без):!:За тях не се изискват някакви средства,но просто действат страхотно :) (поне на моята кожа)Почистват я в дълбочина без да я изсушават,но премахват излишното омазняване :)Аз правя така:вечер си измивам лицето и след това го мажа(цялото)с малко спирт,на сутринта си правя парна баня и след нея си мажа лицето с розова вода.Това го правя от 2 дни и честно казано има подобрения :)

Тц-тц и ако продължаваш с тези парни бани по лицето ще ти се отворят пори големи колкото лунни кратери! #-o Много ще съжеляваш поговори с козметик и той да ти обясни че това можеш да го правиш от месец на месец и пак не е полезно гарантирам ти го! Колкото по рядко толкова по добре!
Права си,парните бани се правят най-много 2-3 пъти месечно,ако се правят простоянно порите до такава степен ще се отворят........
Аз един път си направих парна баня иии след това цялото ми лице стана на черни точки, преди имах само по носа и съвсееем малко по бузите, но сега е абсолютно цялото, даже още се чудя с какво да ги изчистя, много ме дразнят :?

kiki1991
11-07-2010, 10:07
ако ти е много мазно лицето не използваи този крем а някакв друг понеже този е много тежак и мазен,от собствен опит ти го казвам