PDA

View Full Version : Поредния абсурд...в Калгари, Канада



teenkopele
09-13-2007, 08:19
Така...преди известно време, няколко месеца, бях ви разказал за една абсурдна история от градът, в който живея в момента. Свързана беше с графитите. Не предполагах, че може да има нещо по-абсурдно, но грешах...преди няколко дни ми разказаха...нещо уникално.
Един колега от бачкането, драска редовно, ала-бала...една вечер след работа решил и се качил на някакъв стълб, за да тагне. Качил се, тагнал и всичко точно, но явно някой го е видял и е звъннал на куките, защото колкото и нереално да ви звучи, от нищото едва ли не, се появил хеликоптер, който започнал да го следи...това било около 30мин. Отишъл той на една от спирките на влако-трамвая, аз така му викам, а там го чакали не една, а три полицейски коли. Човека имал няколко неупотребявани флакона, които естествено били взети. Разправии и т.н. предполагам е имало, както и да е...на другия ден или няколко дни след случката, не съм сигурен, някаква кука дошла в бачкането, дала 1000$ глоба на колегата и започнала да убеждава мениджъра да го уволни :shock: . Естествено, мениджърът не се съгласил. Това е....сами можете да видите за какви абсурди става въпрос в Канада и по-специално в Калгари.

teenkopele
09-13-2007, 08:22
Очаквам доста хранещи коментари, относно постъпката на колегата...

Disrespect
09-13-2007, 08:24
Вандализъм... заслужава си глобата. Но чак 3 патрулки с хеликоптер... абсурдно си е.

$1000 глоба?! определено не заслужава толкова

и то за един таг...да беше бомба разбирам ама...

09-13-2007, 08:26
ХХахах
мисля че просто градчето няма много престъпност и куките си търсят работа :D
хеликоптер гони драскач (rofl)

Aileen
09-13-2007, 08:27
И в България се случват абсурдни неща. Нормално ли е според теб едно приятелско семейство да не може да си узакони къщата само защото е с 20см по-висока от старата, която е била на това място и е влезнала на 30см повече в двора на собственика, отколкото старата къща. Според мен определено не е. А за твоя случай както за САЩ така и за Канада в случая може да се каже: Страната на неограничениете възможности. (но в по-друг смисъл)

Mooo6no
09-13-2007, 08:28
Ей за това, обаче, в Канада живота е по-добър от България. Всички правила се спазват, а който не ги спазва има сериозни наказания. Ти си отишъл да живееш в чужда държава и се оплакваш от това, че законите там се спазват? Ако не се спазваха щеше да се оплакваш от това.

Disrespect
09-13-2007, 08:30
тук няма такова нещо написано... не знам за Канада

и пак...1000$ са прекалено много за това

09-13-2007, 08:30
И в България се случват абсурдни неща. Нормално ли е според теб едно приятелско семейство да не може да си Озакони къщата само защото е с 20см по-висока от старата, която е била на това място и е влезнала на 30см повече в двора на собственика, отколкото старата къща. Според мен определено не е. А за твоя случай както за САЩ така и за Канада в случая може да се каже: Страната на неограничениете възможности. (но в по-друг смисъл)

teenkopele
09-13-2007, 08:30
Очаквам доста хранещи коментари, относно постъпката на колегата... Добре, де, подайте молба в общината ли, там квот' се води да ви дадат няква стара сграда и да си шарите в нея. За кво трябва да вандализирате (Lol.) града?

То ако ставаше така...
Ще предпочетат да дадат милиони, за пребоядисване на тунели и стени на складове, но няма да дадат тези пари за място, където райтъри да се изявяват легално. :|

Mooo6no
09-13-2007, 08:32
А ти какво очакваш? Глобите и мерките са, за да те накарат да спреш да извършваш даденото според закона престъпление. Глобата не е направена, за да се попълни касата.

teenkopele
09-13-2007, 08:38
Ей за това, обаче, в Канада живота е по-добър от България. Всички правила се спазват, а който не ги спазва има сериозни наказания. Ти си отишъл да живееш в чужда държава и се оплакваш от това, че законите там се спазват? Ако не се спазваха щеше да се оплакваш от това.

...в България не се спазват доволно много закони и не съм се оплаквал.
Да спазват се....но закони, като този, че ако си пълнолетен, а тук си такъв на 18, за подобна проява глобата е 5000$... :|

Mooo6no
09-13-2007, 08:42
Което има шанса да те накара да спреш да са занимаваш толкова често с това? В България законите се правят, за да се отбие номера пред останалите,а там се правят с цел да спрат нарушителите. Ако достатъчно голяма част от обществото искаше графити те нямашеи да бъдат забранени, но явно не е така. А ти трябва да се съобразяваш с обществото, особено в чужда държава. Да не си ходил като не ти е приятно? Не стига, че им отиваш в държавата, ами и нарушаваш законите им.

Не възприемай мнението ми като заяждащо се. Сестра ми също прави графити.

find_m3
09-13-2007, 08:46
:smt005 :smt005 тия са луди,ако дойдат тука ще се самоубият ](*,)

teenkopele
09-13-2007, 08:53
Което има шанса да те накара да спреш да са занимаваш толкова често с това? В България законите се правят, за да се отбие номера пред останалите,а там се правят с цел да спрат нарушителите. Ако достатъчно голяма част от обществото искаше графити те нямашеи да бъдат забранени, но явно не е така. А ти трябва да се съобразяваш с обществото, особено в чужда държава. Да не си ходил като не ти е приятно? Не стига, че им отиваш в държавата, ами и нарушаваш законите им.

Не възприемай мнението ми като заяждащо се. Сестра ми също прави графити.

1. Не съм дошъл тук, защото съм искал. Нямам намерение да обяснявам повече.
2. По-голямата част от обществото, дори незнае какво е това графит. Някой написал някакви псувни на някоя стена, някъде...това е графит... :shock: . Нормално е да имат негативно отношение в такъв случай.
3. Не го възприемам като заядливо.

Mooo6no
09-13-2007, 09:06
Факт си е, че драскате по стени, които са чужда собственост. Като искате да драскате си купете някаква съборетина извън града и си я драскайте цялата като не преддрасквате само върху графитите, които си заслужават. Така и вие ще се научите да правите по-добри графити, защото ако не ви е хубав графита веднага някой ще надраска друг груфит отгоре. Да, знам че ще кажеш, че това е финансово невъзможно и предполагам, че найстина е така, но не трябва да се нарушават правилата, особено в чужд дом (в случая държава). Вие пречите на обществото и то не ви желае. Трябва да се съобразявате.

teenkopele
09-13-2007, 09:14
таговете каква художествена стойност имат???

Когато хората са казали, че не искат троуъпс и са сложили кофти глоби- така ще е...

рисувай си у вас...

Таговете, макар и в не малката си част нищо особено, но има и такива, които...абре, който е виждал арен таг знае за какво говоря, са част от графити изкуството. След като никой не иска да даде поле за легална изява на райтърите и шанс да се покаже на обществото какво всъщност е това изкуство, какво представлява, ще продължава да се "вандалства".
Ако се даде поле за легална изява, "вандалстването" ще намалее значително, но явно на никой не му се занимава...

teenkopele
09-13-2007, 09:52
Факт си е, че драскате по стени, които са чужда собственост. Като искате да драскате си купете някаква съборетина извън града и си я драскайте цялата като не преддрасквате само върху графитите, които си заслужават. Така и вие ще се научите да правите по-добри графити, защото ако не ви е хубав графита веднага някой ще надраска друг груфит отгоре. Да, знам че ще кажеш, че това е финансово невъзможно и предполагам, че найстина е така, но не трябва да се нарушават правилата, особено в чужд дом (в случая държава). Вие пречите на обществото и то не ви желае. Трябва да се съобразявате.

Да, финансите винаги са били голям проблем.
Що се отнася до правилата...да, не отричам, че трябват да се спазват, поне една част от тях, но като са срещу вид изкуство?

Mooo6no
09-13-2007, 09:56
Изкуство? 90% от графитите и драсканиците не струват нищо и не са никакъв вид изкуство. Хората няма как да оставят заради другите 10% да им драскате къщите и града.

Decu
09-13-2007, 10:01
На 15 или 16 има графити фест :-D

09-13-2007, 10:13
Що просто не е качил на първия автобус?
Или не е влязъл в някой голям магазин и не е останал там 30-40минути правейки се , че разглежда?

teenkopele
09-13-2007, 10:17
таговете каква художествена стойност имат???

Когато хората са казали, че не искат троуъпс и са сложили кофти глоби- така ще е...

рисувай си у вас...

Таговете, макар и в не малката си част нищо особено, но има и такива, които...абре, който е виждал арен таг знае за какво говоря, са част от графити изкуството. След като никой не иска да даде поле за легална изява на райтърите и шанс да се покаже на обществото какво всъщност е това изкуство, какво представлява, ще продължава да се "вандалства".
Ако се даде поле за легална изява, "вандалстването" ще намалее значително, но явно на никой не му се занимава...


а вие питали ли сте??? или чакате някой сам да се сети да ви направи поле за изява???

Ти как мислиш?

Mooo6no
09-13-2007, 10:19
Предполагам, че сте искали, ама не по правилния начин. Аз не знам какъв е правилния начин в дадения случай, но съм забелязъл, че почти винаги хората не си искат както трябва това, което искат. Най-вероятно и при вас е така.

teenkopele
09-13-2007, 10:20
Що просто не е качил на първия автобус?
Или не е влязъл в някой голям магазин и не е останал там 30-40минути правейки се , че разглежда?

Виж, това не съм го питал, но да помислим...дори и да беше влязъл в някой голям магазин, полицията пак би го намерила...сигурно и магазина би затворила...смятай, щом дигат хеликоптер за подобно нещо...

09-13-2007, 10:29
Що просто не е качил на първия автобус?
Или не е влязъл в някой голям магазин и не е останал там 30-40минути правейки се , че разглежда?

Виж, това не съм го питал, но да помислим...дори и да беше влязъл в някой голям магазин, полицията пак би го намерила...сигурно и магазина би затворила...смятай, щом дигат хеликоптер за подобно нещо...
:lol: :lol: :lol: :lol:
От няколко десетки метра височина, доста лесно се запомня човек как изглежда?
Можел е доста лесно да си свали горната дреха и да я остави в магазина (предполагам струва по-малко от 1000$) в тоалетната примерно, заедно с флаконите ;). Можел е да си оклепе с нещо за ядене(ако е в хранителен магазин), или просто да скъса отреже част от косата си, ако намери ножица ;).
Можел е доста неща да направи с който да си промени вида.

Агент "Йосиф"
09-13-2007, 10:35
Не виждам нищо необичайно :wink:

RoyTheReaper
09-13-2007, 12:57
Когато надраскаш някоя сграда, това е вандализъм. Ако на мен ми надраскат къщата, изобщо няма да ми пука за художествената стойност на това, което са надраскали. Нормално е да е незаконно да драскаш където ти кефне.

Имам въпрос. Казваш, че драскането трябва да се озакони. Как си представяш условията, при които това ще е позволено?

Disrespect
09-13-2007, 13:01
бляя...ще се загуби тръпката ако се озакони..

09-13-2007, 15:20
Нищо нередно невиждам.
Викнали са хеликоптер щото не са знаели какво прави на този стълб - възприели са го като терорист.


@Majestic12
много филми гледаш момче

JoeBanana
09-13-2007, 15:23
даааам, можел е и пластична операция да си напраи с комплекта "Направи си сам"
http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

teenkopele
09-13-2007, 20:44
Изкуство? 90% от графитите и драсканиците не струват нищо и не са никакъв вид изкуство....

Не си прав.

teenkopele
09-13-2007, 20:49
Що просто не е качил на първия автобус?
Или не е влязъл в някой голям магазин и не е останал там 30-40минути правейки се , че разглежда?

Виж, това не съм го питал, но да помислим...дори и да беше влязъл в някой голям магазин, полицията пак би го намерила...сигурно и магазина би затворила...смятай, щом дигат хеликоптер за подобно нещо...
:lol: :lol: :lol: :lol:
От няколко десетки метра височина, доста лесно се запомня човек как изглежда?
Можел е доста лесно да си свали горната дреха и да я остави в магазина (предполагам струва по-малко от 1000$) в тоалетната примерно, заедно с флаконите ;). Можел е да си оклепе с нещо за ядене(ако е в хранителен магазин), или просто да скъса отреже част от косата си, ако намери ножица ;).
Можел е доста неща да направи с който да си промени вида.

Да, наистина е можел да направи разни неща, които малко или много да му помогнат, но в такъв момент трудно би се сетил за тях...като е кръжал хеликоптер над него. :lol:

Mimka_sweet
09-13-2007, 20:51
Еми така е в другите страни ...
Така че българските "райтъри" да се радват ,че могат да се оттърват само с бой и някаква минимална глоба :-D

Mimka_sweet
09-13-2007, 21:04
Едно (http://nashone.deviantart.com/art/nash-style-finish-51063393)

Две (http://esteo.deviantart.com/art/roseart-61322558)

Три (http://sam-on.deviantart.com/art/love-heavymetal-47410832)

exploitedteen ,първите 3 примера,които ми цъфнаха пред очите :-D

Disrespect
09-13-2007, 21:12
Изкуство? 90% от графитите и драсканиците не струват нищо и не са никакъв вид изкуство....

Не си прав.

около 95%

докажи останалото...

на хората им е писнало от некадърници с флакони, които си драскат тъпотиите...

както казах- драскай у вас...

50%* :-)

Mimka_sweet
09-13-2007, 21:30
Лет ми сий ит? :-D

Mimka_sweet
09-13-2007, 21:49
ъхъъъъъъ найс.

Ziezi
09-14-2007, 06:08
Така...преди известно време, няколко месеца, бях ви разказал за една абсурдна история от градът, в който живея в момента. Свързана беше с графитите. Не предполагах, че може да има нещо по-абсурдно, но грешах...преди няколко дни ми разказаха...нещо уникално.
Един колега от бачкането, драска редовно, ала-бала...една вечер след работа решил и се качил на някакъв стълб, за да тагне. Качил се, тагнал и всичко точно, но явно някой го е видял и е звъннал на куките, защото колкото и нереално да ви звучи, от нищото едва ли не, се появил хеликоптер, който започнал да го следи...това било около 30мин. Отишъл той на една от спирките на влако-трамвая, аз така му викам, а там го чакали не една, а три полицейски коли. Човека имал няколко неупотребявани флакона, които естествено били взети. Разправии и т.н. предполагам е имало, както и да е...на другия ден или няколко дни след случката, не съм сигурен, някаква кука дошла в бачкането, дала 1000$ глоба на колегата и започнала да убеждава мениджъра да го уволни :shock: . Естествено, мениджърът не се съгласил. Това е....сами можете да видите за какви абсурди става въпрос в Канада и по-специално в Калгари.Бе човек,тука пишат глоби,ако не си изправиш гумите на колата при паркиране...

teenkopele
09-14-2007, 20:19
Изкуство? 90% от графитите и драсканиците не струват нищо и не са никакъв вид изкуство....

Не си прав.

около 95%

докажи останалото...

на хората им е писнало от некадърници с флакони, които си драскат тъпотиите...

както казах- драскай у вас...


Отговори ми на един въпрос- Защо трябва да се съди за това изкуство най-вече по не до там добрите произведения, така да се каже?

teenkopele
09-14-2007, 20:29
...Казваш, че драскането трябва да се озакони. Как си представяш условията, при които това ще е позволено?

Имам предвид да се озакони на определени от общината места.
Могат да се направят стени, на които райтъри да могат да се изявяват без проблем. Могат да се провеждат и конкурси за графити. Това няма да премахне "вандалстването" напълно, но ще го намали значително. Отделно, по-честото провеждане на джемове също би било от полза.
Варианти и идеи колкото искаш. Важното е някой да има желание да ги осъществи...а и като се замислиш...няма да струва много.

teenkopele
09-14-2007, 20:34
Едно (http://nashone.deviantart.com/art/nash-style-finish-51063393)

Две (http://esteo.deviantart.com/art/roseart-61322558)

Три (http://sam-on.deviantart.com/art/love-heavymetal-47410832)

exploitedteen ,първите 3 примера,които ми цъфнаха пред очите :-D

тези отнесени към неизброимото количество грозотии... как ти се струва... даже първия не ме кефи много... в личната колекция имам в пъти по-добри...

Едно нещо не може да се хареса от всички.

teenkopele
09-14-2007, 20:44
Така...преди известно време, няколко месеца, бях ви разказал за една абсурдна история от градът, в който живея в момента. Свързана беше с графитите. Не предполагах, че може да има нещо по-абсурдно, но грешах...преди няколко дни ми разказаха...нещо уникално.
Един колега от бачкането, драска редовно, ала-бала...една вечер след работа решил и се качил на някакъв стълб, за да тагне. Качил се, тагнал и всичко точно, но явно някой го е видял и е звъннал на куките, защото колкото и нереално да ви звучи, от нищото едва ли не, се появил хеликоптер, който започнал да го следи...това било около 30мин. Отишъл той на една от спирките на влако-трамвая, аз така му викам, а там го чакали не една, а три полицейски коли. Човека имал няколко неупотребявани флакона, които естествено били взети. Разправии и т.н. предполагам е имало, както и да е...на другия ден или няколко дни след случката, не съм сигурен, някаква кука дошла в бачкането, дала 1000$ глоба на колегата и започнала да убеждава мениджъра да го уволни :shock: . Естествено, мениджърът не се съгласил. Това е....сами можете да видите за какви абсурди става въпрос в Канада и по-специално в Калгари.Бе човек,тука пишат глоби,ако не си изправиш гумите на колата при паркиране...

Ти във Флорида ли беше?
Ко прайш там...зубриш или... ?

Ти какво знаеш....за закъснение от 1 мин. , в буквален смисъл, -5% от оценката за класа, който карам в момента. :smt005 :smt013