PDA

View Full Version : Прабългарска школа за оцеляване Багатур



barin
09-13-2007, 07:37
Здравейте искам да Ви представя Прабългарска школа за оцеляване Багатур.
Целите на школата са да възстанови българските традиции. Освен с бойни техники с оръжие и без, езда, оцеляване в дивата природа, школата се занимава с изучаване на българската история и фолклор.
Изучават се техники с лък,меч,тояга и бич.Провеждат се тренировки по езда и джигитовка.
За разлика от школите по бойните изкуства в тази школа не се набляга на това да станеш състезател или нещо такова.Тренировките са умерени и съобразени със собственото ти развитие.Всеки може да се запише да тренира долния праг е 7 годишна възраст. И все пак по-напредналите могат да участват в демонстрационни турнири и представления- възстановки и др.

Това според мен е страхотен начин за почивка и да откриеш скритите в теб способности.Така се изграждаш като по-силна личност-уверена в себе си и че всичко се постига стига да се стараеш и да го искаш
За повече информация посетете основния сайт на школата baga-tur. com тя се намира в Стара Загора
Тренировки обаче се провеждат вече и във Варна от близо година
ето сайта balhara.selfip. org

Прабългарският дух живее във всеки от нас затова заповядайте в школата.Там ще срещнете приятелска обстановка и хора заредени с положителна енергия, готови да ви научат на тези древни умения.

Ziezi
09-14-2007, 05:11
Мда,пък и повече слушат Епизод!Хубава школа...

barin
09-28-2007, 20:36
Аз също смятам, че школата е страхотно място да научиш много неща както в областта на бойните умения и българската история и традиции, така и да опознаеш себе си по-добре. Да се изправиш пред предизвикателства, които не си и предполагал, че могат да те застигнат :)
и да видиш какъв наистина си като характер....да видиш как се вписваш в екип, как реагираш на умора -психическа и физическа....ще проявиш ли склонност да приемеш знанията на някой друг или ще останеш пленник единствено на своите позиции и мнения. Като цяло школа в която да можеш цялостно да се усъвършенстваш....изненадан а съм, че никой тук ...живеещ във Варна ...не е проявил и минимален интерес....дори и ако трябва да изходя от факта, че градът е всепризнат център на бойните изкуства в страната....

bulgarche
09-28-2007, 21:37
Апф, даже няма да си направя труда да прочета тая глупост. Имам съученици трениращи там от доста години, но не желая да ги засегна снякоя моя реплика. Но школата нищо не струва според мен, няма нищо общо с оцеляването, камо ли да се запознават трениращите с нещо прабългарско. На много пъти съм засичал хората които уж ми обясняват нещо как или не могат или направо не си знаят нещата. Последно коя партия подкрепят...че днес бяха на демострация в Буркас за Герб....коя е следващата, щот тая не им е първата...

nemo_
09-29-2007, 20:03
Ами това си е твое мнение,никой не може да ти го промени..но не може да говориш за нещо без дори да си си направил труда да прочетеш за какво става въпрос,също и не може да твърдиш неща които не си присъствал ....Мисля,че школата е едно по-добро място..за изграждане на самия себе си..по този начин може да съхраниш и българското в себе си!!!

barin
09-29-2007, 20:03
Не знам за теб, но аз до сега съм попадала все на компетентни инструктури и това ти го казва човек с не малък опит в бойните изкуства.На мен като ми покажат всичко си разбирам.
Бях и на летният лагер и видях инструкторите от Ст. Загора-за малкото време прекарано с тях научих много, а във Варна също има не малко хора, които си разбират от работата и преподават в школата.
Относно уменията за оцеляване ти какво искаш survivor в гората вече свърши, а и това е школа условията са контролирани.Ти научи нещата в основа и после ходи да оцеляваш и друг да е отговорен ако не се върнеш, защото ти е било скучно, когато някои се е опитвал в безопасност да ти обясни нещата,а ти не си ги разбирал.
Партия....В голяма грешка си ...това не е школа подвластна на партии и напълно се разграничава от вземането на позиция.
И не на последно място "Аз съм БЪЛГАРЧЕ" ...като си българче научи се да пишеш грамотно, това не се учи в школата, но е доста важно за оцеляването ти. Бургас ...пунктуацията и правоговорът също не са ти силни страни явно.

batiryavor
10-10-2007, 18:55
Случайно намерих форума и гледам тема за Бага-Тур, та рекох да се включа. По-скоро с отговор на потребителя с кодово име Аз съм БЪЛГАРЧЕ.

На много пъти съм засичал хората които уж ми обясняват нещо как или не могат или направо не си знаят нещата.

Нещо тука доста несвързано ми прозвуча някой ти е обяснявал нещо и ти не си го разбрал ли ? Ами тогава си не е виновен човека, който ти обяснява, а ти че неможеш да го разбереш. Или пък кое немогат да направят или кои неща незнаят ?! Много ме учудва това изречение - след като е прабългарска трябва да могат да яздят, да стрелят с лък и да надвиват в двубои - е смятам че го постигат доста добре.
Все пак моля дай пример за това какво незнаят и немогат :).



Последно коя партия подкрепят...че днес бяха на демострация в Буркас за Герб....коя е следващата, щот тая не им е първата...

А до това къде по чия покана играем - има ли значение ? Означава ли че като играя в Пловдив се мисля за пловдивчанин, означава ли че като правим предаване и го пускаме по ТВ "Скат" сме привърженици на Атака. По- скоро целта е да се покаже нещо Българско направено от Българи за Българи без значение по чия покана покана се играе - важното да се види от повече хора та хората да разберат че има и такива неща в България.
Та в този ред на мисли ти след като Аз съм БЪЛГАРЧЕ, кажи какво си направил за България ? Или можеш само да обиджаш, при тов авъв форум скрит зад псевдоним :).


Имам съученици трениращи там от доста години, но не желая да ги засегна снякоя моя реплика
та кои са тези твои съученици кажи няма да ги засегнеш напротив ще ги похвалиш, като ги "издадеш" че са Багатури.
И последно мисля че е редно ако нещо не ти е ясно за Бага-Тур и смяташ че
школата нищо не струва според мен
то би трябвало да си кажеш името, след като смело обиждаш или просто си говориш хей така за да си правиш вятър на устата, ако е така ще те оставя да си пишеш каквото си искаш такива като ги има много - бият се в гърдите и викат Аз съм БЪЛГАРИН ама защото смятат че България трябва да работи за него, а ако той трябва да работи за България смята че не е негова таз работа.

ПС.
А ти занимаваш ли се с нещо ? Не че нещо ами да ако се занимаваш с нещо то би следвало да си по добър в това нещо от някой Багатур, например:
- познания в областта на историята
- работа с някое от старобългрските оръжия
- езда и работа с коня
- оцеляване в Балкана
- двубой
- физическа издръжливост ( бягане, скачане, акробатика)
- познания относно празничната система на Българите

Доста се съмнявам че можеш да пребориш някой твой връстник от школата "дето не става" в някоя от посочените дисциплини.

Ай със здраве.

ПС на ПС: За Зиези - по телевизиите вече се върти новият клип на Епизод който е изработен с помоща на Бага-Тур, клипа се казва "Кубрат"

barin
12-29-2007, 08:08
Заповядайте във обновения сайт на Багатур Варна. Там освен статиите от вестници и публикациите на членовете на багата вече могат да се видят и снимки от празнуването на Прабългарската нова година на Мадара.
http://balhara.selfip.org/e107_plugins/image_gallery/image_gallery.php?page=list-image&album=15