PDA

View Full Version : Проблемно лице.



Milen_89
09-13-2007, 10:41
Здравейте на всички, знам че има милиони такива теми тука, но искам и аз да си кажа проблемите и да видя кой какъв съвет или критика ще даде.
Та лицето по принцип ми е зле, имам черни точки ( бая ) и акне ( сега точно .... дане говорим ) Също така и червени петна от страни на бузите в 1 редичка нз как да го обясня :( Преди да отида на козметик разбира се беше много по-добре. Бях на море и бях хванал перфектен тен, който все още ми седи на всички други места освен на лицето ( и на задника ама там не съм и хващал :) ) На лицето не се виждаха никакви червени петна, никакви черни точки, само 1-2 пъпки, които не бяха проблем. Като си доидох в София си казах " Айде сега ще отида на козметик да ми изтиска черните точки докато ми е черно лицето да не си личи после". Ама какво да не си личи, лицето ми се избели и стана по-бяло дори от всякога :)) Имам червени петна от изтискването на козметичката на всякъде ... излизат ми пъпки по челото най-вече и там дет са и червените петна ... БЕ направо ми идва да се гръмна ;) А най-лошото е че на морето се харесахме със едно момиче, което е от София и то и като се върнахме ходехме 4-5 дена. Сега не сме се виждали някъде към седмица, защото тя беше в чужбина а са е на работа, а и аз самия не смея да отида да се видиме, защото аз самоя ХИЧ не се харесвам така със толкова шибани пъпки. И за последно сега се чудя дали да ходя на козметик пак ? Дали като отида 2ри път на козметик и после ми каза тя ( козметичката ), че някакъф пилинг имало ( аз не разбрах точно за кво е, ако мое някой да обясни ). Дали ще ми се опрваи лицето от 2ри път на козметик или не ? Аз принципно ползвам всякакви лосиони, мия си лицето със катранен сапун и и боров некъф :) Това по 3-4 пъти на ден ( прекалявам ли ? ) Това е, ще благодаря на всеки който се включи в обсъждането на моя така шибан проблем :)

Ето 1 снимка ( малко тъпа физолномия ама ае са ;) Също така тва е 1вите дни като не бях хванал чак якия тен :) Са си иам некви пъпки по челото на тая снимка а мое и на други места ама сега е направо бедствие! :( )
ttp://bababababa.hit.bg/Snimki/P1010277.JPG
Ето още 1 да видите, че тогава не са си личали никакви пъпки :)
ttp://bababababa.hit.bg/Snimki/P1010269.JPG
И още 1.
ttp://bababababa.hit.bg/Snimki/P1010111.JPG
Айде стига че стана като фотогалерия :) Тогава всички с които се запозная ме мислиха за по-голям от 17 год, а сега сигурно ще ме мислят за 15 годишен :)

09-13-2007, 10:54
kupi si krem 'zdrave'..na men mn mi pomogna da mahna pupkite..

09-13-2007, 10:56
snimkite ne se otvarqt..

iveto89
09-13-2007, 11:05
vij....az sum momi4e i imah dosta problemno lice predi dve godini,no tova koeto me opravi e kozmetikut i preparatite ,koito mi preporu4a....purvite nqkolko puti...liceto mi be6e mn razraneno i za4erveno,no kato otide6 4,5 puti i liceto zapo4va da ti se zaglajda,stava meko,nejno i nai-vajnoto bez nito edna pup4ica...nie sme sviknali o6te na 1 put i da iskame nqkakuv rezultata...da,ama ne....vsi4ko e svurzano s postoqnstvo,ina4e ne stavat ne6tata.....budi turpeliv i hodi po-4esto....ako ve4e sa ti napravili cqlostna procedura...hodi vseki den samo za da ti pravqt darsunvalt(tova s toka)6te ti izleze ot 3-5 lv,no ako go iskah mn 6te vidi6,4e 6te polu4i6 jelanoto lice i 6te vidi6 skoro svoqta priqtelka...uspeh O:) \:D/

iLoveChocolate
09-13-2007, 11:11
snimkite ne se otvarqt..
копирай адреса и като го пастнеш напиши отпред просто едно h

Presley
09-13-2007, 11:23
По-добре прекрати посещенията на коэметика.
Прави си маски от хума,прясно мляко ,сода и пресен лимонов сок.Една моя приятелка си прави такава маска иэвестно време и има эначително, видимо подобрение.Също така си купи някакъв крем против акне,например Скинорен.Чувала съм,че иэсушава кожата,эатова не прекалявай.И най-важното-мий си лицето сутрин и вечер с някакъв почистващ гел.Недей чак по 3-4 пъти на ден...
А и между другото эа тея неща много помагат крем `Эдраве` и `Бочко`.Например някоя вечер преди да си легнеш си иэмии лицето и го намажи цялото с тънък слой Бочко.

Milen_89
09-13-2007, 11:39
Мерси, ще направя средно от 2те предложения :) Ще ходя на козметик ( не чак всеки ден защото нямам чак толкова пари, тя ми каза 1 път в месеца за цялостна процедура и ще я питам и за по-често ходене за това с тока дето пускат) И ще отида да си купя още сега крем "Здраве" или "Бочко". Надявам се наистина лицето ми да се изчисти защото честно яко ми е зле вътрешно така :(

09-13-2007, 13:27
kremovete bo4ko i zdrave pomagat da,ama si mii liceto i s ne6to primerno na mene mi haresvat tricite,ama te sa v edna kutiika takiwa i se kazvat p6ini4en piling ako iska6 si vzemi po4istvat dobre,i az hodeh na kozmetik predi ama ne ostanah o4arovan napravi mi nqkvi belezi,to zavisi i na kav 6te popadne6 ama ne mislq az 4e e dobra ideq da se stiskat papkati,a na 3 snimka mackata vstrani e mnogo qka,kva ti se pada? :D

Milen_89
09-13-2007, 14:28
Ами ще видя за тия трици :) Иначе на Еуцерин бях взел некъф боклук за 18 лева и още ме е яд. Сега взех некво ново за 9 лева за почистване на лицето ( измиване ) Мацката ... не ми се пада никва :) Запознахме се в Китен и се шматкахме там 2 дена ( докато си тругнаха :) )
А и ми е чудно тая бирена мая дето я пия само си харча парите или и върши някаква работа ?

BeatrisSs
10-05-2007, 20:53
Според мене триците не помагат... даже ще ти раздразнят кожата! Триците се използват само и единствено за черни точки, а ти каза че имаш и акне .... не прави тази грешка!
Аз също имам червени петна по бузите! Ходих на кожен лекар, ама той се напраи на интересен и не ми помогна особено много.
Не ти препоръчвам и козметик! Обедена съм, че козметика е виновен за повечето пъпки които имаш на лицето си.
Аз ти препоръчвам да си купиш от аптеката следните неща:
-салицилов спирт 0,1%, сяра на прах и хлорнитромицин - към 4лв
-сапун Imex - към 5лв.

Значи може да си отделиш парите за кафе и спокойно да си купиш продуктите :oops:


Така, хлорнитромицина се продава на хапченца(капсулки) слагаш в една лъжичка две от тези капсулки, в друга лъжица слагаш от сярата същото количество което е хлорнитромицина. И двете неща ги изсипваш в салициловия спирт и го разклащаш.
Като за начало може да почнеш сутрин и вечер да си слагаш от него, но да знаеш че много горчи, да не се целуваш с някое момиче :) Преди всяко използване на смеската я разклащай добре и нанасяй на тампонче за лице

Сапуна Imex е точно за твоята кожа! Малко кофти мирише но има ефект! Вместо да се миеш с онези черни сапуни се мии с това и ще видиш че наистина всичко това ще подейства

За изсветляването ти на лицето може да ходиш на солариум, или да не си миеш лицето с много хлорирана вода, или сода или всичко свързано с лимон

Надявам се да ти бях от полза

`Death`Whore``
10-07-2007, 04:59
ОТИДИ НА ДЕРМАТОЛОГ, НЕ НА КОЗМЕТИК.

sladkish_14
10-07-2007, 10:10
ОТИДИ НА ДЕРМАТОЛОГ, НЕ НА КОЗМЕТИК.

ДА! :smt023 Много е важно какъв тип ти е лицето,затова на дерматолог-тя(той)ще ти каже какви кремове да си вземеш и какво да правиш.А това за козметичката си,което каза :roll: ми мойта е много добра,нямам един белез от нея,още когато ме стиска ме маже с някав крем,който предпазва от слънцето,докато си ида у нас-защото не сме от един град и като се върна нямам нищо,аз съм много доволна от нея,мисля че ти искаш много бързи резултати,разбира се,че първия път може да има червенина...Та иди на дерматолог и си вземи като за начало тези кремове който ти казаха по-нагоре :smt006

Dark_Angel_F
10-07-2007, 10:20
Нормално е след първото ходене на козметик кожата ти да е възпалена и раздразнена . Когато постиш козметичката още няколко пъти, няма да имаш такива проблеми. Аз наскоро ходих и сле дтова кожат ами беше на червени пета и т.н , но това е напълно ноемално.