PDA

View Full Version : Противозачатъчни



karamela
09-13-2007, 12:00
Здравейте!!!Аз съм на 18 почти и преди няколко дни бях на гинеколог,и ми изписаха Ясмин.Та искам да попитам по-зрелите в сайта,на колко години е нормално да взимаш противозачатъчни и продължителното им използване (4,5 години) води ли до някакви усложнения???И също искам да попитам,дали по предъзначение използвате хапчетата? O:) (ако ме разбирате правилно) :wink:

krem4et0
09-13-2007, 12:08
За усложнения трябвало е да питаш гинеколога. Аз пия противозачатъчни с години и знам, че не влият върхо детеродните функции на жената. Страничните явления са индивидуални. Правя секс без презерватив, но все пак за всеки случай той не свършва в мен!

09-13-2007, 18:35
Нужно ли е да се пият противозачатъчни дори и да не правиш секс?

VeRdiSSima
09-13-2007, 18:37
Нужно ли е да се пият противозачатъчни дори и да не правиш секс?Защо ще ги пиеш ако не правиш секс :-k :-k

otka4ena
09-13-2007, 18:50
Аз пия противозачатъчни,защото имам киста на яйчника.Гинеколога ми каза,че мога да ги пия цял живот без да се притеснявам от усложнения,след като водя полов живот.Бях чула,че вредили на кръвоносните съдове,но той категорично отрече.Аз съм на 18 де,и след като не е казал нищо за това,че съм млада за тях,значи няма проблем да ги пиеш.Възможните промени,които можеш да забележиш са по-кратка и по-безболезнена менструация,наедряване и повишена чувствителност в бюста,както и първия месец може да кървиш,но е абсолютно нормално.Е това от мен :smt006

09-13-2007, 18:56
Нужно ли е да се пият противозачатъчни дори и да не правиш секс?Защо ще ги пиеш ако не правиш секс :-k :-k
Ами направи ми впечатление че Кремчето пие противозачатъчни от мн години а води полов живот от две и за това попитах :roll:

09-13-2007, 20:02
eiii mn mersi na vsi4ki!!()

krem4et0
09-15-2007, 07:40
Нужно ли е да се пият противозачатъчни дори и да не правиш секс?Защо ще ги пиеш ако не правиш секс :-k :-k
Ами направи ми впечатление че Кремчето пие противозачатъчни от мн години а води полов живот от две и за това попитах :roll:
Аз ги пия заради кисти на яйчниците. Освен това се пият и за регулиране на цикъла, за лечение на акне.......
Противозачатъчния ефект е само едната страна!