PDA

View Full Version : За УНифОРмИТе



lilit_666
09-13-2007, 18:03
Питах в новото даскало и ми казаха,че до края на годината във всички училища ще се въведът.Аз не мисля да ги нося и смятам да организирам бунт.Проблемът е такъв,4е не си познавам новите съученици и не знам как ще го приемат.За да не се надявам напразно,че някой ще ме подкрепи искам да разбера колко от вас биха се вдигнали,ако във вашето даскало някой решии да надигне глава.Също така ми е интересно какво мислят вашите родители по въпроса-моята е твърдо против.А вие какви действия бихте предприели?
А, и да попитам,дали ще ми се размине изключването,като съм отли4на ученичка

bawarec
09-13-2007, 18:06
Според мен зависи .........но както си решила с тоя бунт нищо няма да направиш не се мисли за бесмъртна (като перникшки Голф 2-ка)http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
Аз съм ЗА униформите в училище :idea:

woshata
09-13-2007, 18:08
Според мен зависи .........но както си решила с тоя бунт нищо няма да направиш не се мисли за бесмъртна (като перникшки Голф 2-ка)http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
Аз съм ЗА униформите в училище :idea:и защо си ЗА мен пък не ми харесва :-k

bawarec
09-13-2007, 18:12
Аз съм ЗА,защото просто трябва да има равноправеност между децата(учениците) в училище.Така на по-бедните или по-нямащтие средстава семейства децата ще бъдат на равно с тези по-заможните.Няма да има дискриминаци и фаленици от сора"еееееееееее баце виш ся къв Адидас за 200 лв си купих от Витошка " :-)
Лично мнение просто.Жалко,че не съм ученик за да видя тези реформи с униформите...........
:(

09-13-2007, 18:17
koj kvot si ima bace koi im e vinoven 4e sa bedni ? :-s
TVURDO PROTIV nema nosa nekvo det mi spari topkite qhhhhhh gadno [-( [-X [-X [-X [-X [-X [-X :smt018 :smt018 :smt017

bawarec
09-13-2007, 18:23
koj kvot si ima bace koi im e vinoven 4e sa bedni ? :-s
TVURDO PROTIV nema nosa nekvo det mi spari topkite qhhhhhh gadno [-( [-X [-X [-X [-X [-X [-X :smt018 :smt018 :smt017

Е на тебе ти е лесно,защото ваще са те осигури ли ,а не си ли помислял за децата от домовете те също ходят в обикновенни училища като нас?Как би се почуствал ти ако беше на тяхното място?
А те твойте дрехи каточели не ти спарват топките а http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

lilit_666
09-13-2007, 18:43
Аз съм ЗА,защото просто трябва да има равноправеност между децата(учениците) в училище.Така на по-бедните или по-нямащтие средстава семейства децата ще бъдат на равно с тези по-заможните.Няма да има дискриминаци и фаленици от сора"еееееееееее баце виш ся къв Адидас за 200 лв си купих от Витошка " :-)
Лично мнение просто.Жалко,че не съм ученик за да видя тези реформи с униформите...........
:(
боже,не разбирате ли ,че дискриминация пак ще има,ама сега ще е:
1Как ти седи униформата(не не вс им прилича една кройка)
2GSM
3Ланци,Обеци,Гривни
4Кой с какво идва на даскало(трабант,мерцедес,т кси или автобус)
...
Все ще се намери за какво да се дракат децата
А,за бедните 1 униформа не стига,2 също-ВОНЯТ след 2 обли4ания,а зимата съхнат по 3 дена.3 униформи минимум лятни+3 зимни по 35лв ще са (1/3 от министерството,1/3 от дасклото и 1/3 поемат децата от общо към 100лв-така е решено)и става към 200лв твърдо-за тя пари аз си купих вс необходими дрехи.

bawarec
09-13-2007, 19:00
А,за бедните 1 униформа не стига,2 също-ВОНЯТ след 2 обли4ания,а зимата съхнат по 3 дена.

Ти нали си носила униформи та знаешhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif



3 униформи минимум лятни+3 зимни по 35лв ще са (1/3 от министерството,1/3 от дасклото и 1/3 поемат децата от общо към 100лв-така е решено)и става към 200лв твърдо-за тя пари аз си купих вс необходими дрехи.
А един мърмот завива шоколада в станиолhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gifhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/weed.gif

woshata
09-13-2007, 19:01
Аз съм ЗА,защото просто трябва да има равноправеност между децата(учениците) в училище.Така на по-бедните или по-нямащтие средстава семейства децата ще бъдат на равно с тези по-заможните.Няма да има дискриминаци и фаленици от сора"еееееееееее баце виш ся къв Адидас за 200 лв си купих от Витошка " :-)
Лично мнение просто.Жалко,че не съм ученик за да видя тези реформи с униформите...........
:(а бе а някой споменавал ли ти е колко дааже и само горе долу струва една униформа...после ми говори за бедните =;

sladku_bebzi
09-13-2007, 19:05
Аз съм против, родителите ми са ЗА!

bawarec
09-13-2007, 19:06
Все си мисля,че за по-бедните ще има помощи относно закупуването на униформите :-)
ПА вие си прайте бунтове и си трошете главата според мене тез униформи са за добро,а че идеята ще се упорочи и ще се спекулира е друг въпрос.
До някаде всички постове над моя са прави.ДА аз искам да има униформи някак си по-престижно ми сядят но това е мое мнение.АЙде със здраве!

kindergarden
09-13-2007, 19:12
във всички училища :shock: се мислех,че ще се отърва :smt022

million
09-13-2007, 19:21
Не мога да кажа, че съм против униформите, макар и да са по-скучно облекло. :wink:

lilit_666
09-13-2007, 19:31
във всички училища :shock: се мислех,че ще се отърва :smt022
Ами поне така казаха.Може и да не ги въведат ако има хора,които държт да са индивидуални и се вдигнат на стачка.

CuRly_Doll
09-13-2007, 19:34
az sam protiv

rubi
09-13-2007, 22:31
аз също съм за.....носила съм униформа на работа...ами все още си я нося....за 2 път пиша в подобна тема и мисля че вече е безсмислено да ги обсъждате тия униформи...Въвели са ги и точка...Не е толкова лошо да носиш униформа....според мен даже е по удобно...ще се наспивате..няма един час фльорците да висат на огледалото и да се чудат кой парцал да облекат..и после в училище отиват при по-затворените или по-скоро при по-нормално облечените и почват"Виж вчера си купих тея дънки от еди къде си.." ТЪПО Е да се противопоставяте на нещо което е нормално навсякъде по света...Ами да ви задам един въпрос...Теоретично...Отиват е да кандидатствате за вашата мечтана работа и ви казват че трябва да носите униформа.....Ще се откажете от тъй желаната и мечтана работа само заради униформата ли?... ](*,) ](*,) ](*,)

An4eSsS__
09-13-2007, 23:46
но целта ,която се опитват да постигнат с налагането на униформите няма да бъде постигната.

:wink:

mechtaq_za_teb
09-14-2007, 05:44
Миличка,аз съм с теб ;) Дори с моите фр тези дни си говорехме за униформите,защото в нашето училище 100% ги въвеждат,а аз съм твърдо против!Така че аз бих организирала бунт!Това си е моето мнение.Не искам да нося униформа.

caRamelO_cHicA
09-14-2007, 07:28
Пффффф честно казано ми е все едно същност не ми пука за тия униформи.Лично аз съм против тях дедазнам как ще ми стой аз немога да си позволя да изглежда смешно(то никой не би позволил де).Освен това цената за мен не е проблем но за други е не всеки има по 250(нали толкова бяха)лева за униформа.Не искам униформа и аз лично съм Против униформите и подкрепям кампанията(или там както е)

zvezdichkaaa
09-14-2007, 09:03
Пфф,твърдо против съм.К'ва ли е следващата глупост,която ще измисля?!? :smt011 :smt012 :smt019

09-14-2007, 09:13
Бунт ще ми дигали... ахахахах СМЕШНИЦИ!
Това сте вие, СМЕШКИ!

Reed
09-14-2007, 10:27
Като не ти харесва,не ходи на училище. #-o Не ти въвеждаш правилата.

mechtaq_za_teb
09-14-2007, 10:42
Като не ти харесва,не ходи на училище. #-o Не ти въвеждаш правилата.Така е от една страна,но от друга страна за какви правила си говорим в България?

lilit_666
09-14-2007, 11:09
Имам познат от Гъпция и като го питах,той каза,че там не смеят да им въвеждат,защото знаят,че абсолютно вс са против и ще се надигнат на стачка.Тоест ще стане вандал.Та с какво сме ние по-доло от тях,че да се подчиняваме на вс наложено???И с какво повече да се гордеем с нашите училища,че да носим униформата-емблема на келявото си даскало?!-Ако беше Харвърд -да,престижно е ,ама сме в България,където оная свиня в парламента-министъра 5 пари не струва(и не дава [-X ) ,та за какъв престиж да говорим!!!!

XaMcTePKa
09-14-2007, 11:13
Имам познат от Гъпция и като го питах,той каза,че там не смеят да им въвеждат,защото знаят,че абсолютно вс са против и ще се надигнат на стачка.Тоест ще стане вандал.Та с какво сме ние по-доло от тях,че да се подчиняваме на вс наложено???И с какво повече да се гордеем с нашите училища,че да носим униформата-емблема на келявото си даскало?!-Ако беше Харвърд -да,престижно е ,ама сме в България,където оная свиня в парламента-министъра 5 пари не струва(и не дава [-X ) ,та за какъв престиж да говорим!!!!

а например Америка,те по-тъпи ли са от нас че носят униформи ?! :-k

lilit_666
09-14-2007, 11:25
Имам познат от Гъпция и като го питах,той каза,че там не смеят да им въвеждат,защото знаят,че абсолютно вс са против и ще се надигнат на стачка.Тоест ще стане вандал.Та с какво сме ние по-доло от тях,че да се подчиняваме на вс наложено???И с какво повече да се гордеем с нашите училища,че да носим униформата-емблема на келявото си даскало?!-Ако беше Харвърд -да,престижно е ,ама сме в България,където оная свиня в парламента-министъра 5 пари не струва(и не дава [-X ) ,та за какъв престиж да говорим!!!!

а например Америка,те по-тъпи ли са от нас че носят униформи ?! :-k
Там училищата са по-елитни.Тука е БГ

*SwEeTy_KiTtY*
09-14-2007, 11:32
аз също съм за.....носила съм униформа на работа...ами все още си я нося....за 2 път пиша в подобна тема и мисля че вече е безсмислено да ги обсъждате тия униформи...Въвели са ги и точка...Не е толкова лошо да носиш униформа....според мен даже е по удобно...ще се наспивате..няма един час фльорците да висат на огледалото и да се чудат кой парцал да облекат..и после в училище отиват при по-затворените или по-скоро при по-нормално облечените и почват"Виж вчера си купих тея дънки от еди къде си.." ТЪПО Е да се противопоставяте на нещо което е нормално навсякъде по света...Ами да ви задам един въпрос...Теоретично...Отиват е да кандидатствате за вашата мечтана работа и ви казват че трябва да носите униформа.....Ще се откажете от тъй желаната и мечтана работа само заради униформата ли?... ](*,) ](*,) ](*,)

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

MaRiQnKa
09-14-2007, 11:37
Каквото и да правите няма да стане на вашето. Униформи Ще има! Аз също бях против като се въведаха в моето училище преди 2 години, но се примиряваш няма как. И ние правихме подписки "бунтове" незнам си още какво, без обсолютно никакъв ефект. Така че ...
Ама в крайна сметка не е кой знае какво.. свиква се. Друг е въпросът за децата, които нямат възможност да си ги купят, наистина е кофти. В моето даскало беше отпусната неква сумичка за тях. Надявам се и в другите у-ща да има нещо такова. В крайна сметка съм за последна година и няма да я нося още дълго униформата :twisted: :twisted: :twisted:

bawarec
09-14-2007, 14:10
Имам познат от Гъпция и като го питах,той каза,че там не смеят да им въвеждат,защото знаят,че абсолютно вс са против и ще се надигнат на стачка.Тоест ще стане вандал.Та с какво сме ние по-доло от тях,че да се подчиняваме на вс наложено???И с какво повече да се гордеем с нашите училища,че да носим униформата-емблема на келявото си даскало?!-Ако беше Харвърд -да,престижно е ,ама сме в България,където оная свиня в парламента-министъра 5 пари не струва(и не дава [-X ) ,та за какъв престиж да говорим!!!!

а например Америка,те по-тъпи ли са от нас че носят униформи ?! :-k
Там училищата са по-елитни.Тука е БГ

И какво като тук е България били ми обяснила каква е разликата между нашите училища и техните?Учила ли си та знаеш какво е?НЕ си мисли,че като в нашите учиище кенефите са зле и всичко е зле?Това,че учениците незнаят кой е Чарлс Дарвин и немогат да изброят 5 герой от български произведения ,а знаят само кой е Азис и за кой се е оженил учителите и държавата не са виновни http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

DEviL_BG
09-14-2007, 14:16
Против Униформите !!

zvezdichkaaa
09-14-2007, 15:20
Хубаво,хубаво това го измислят ЗА УЧЕНИЦИТЕ,а няма ли да попитат УЧЕНИЦИТЕ какво искам нека направят анкета или нещо такова това,че някога е имало униформи и учениците са били дисциплинирани незначи че сега ще е така отново,а относно това за равенството ми както каза някой от форума,дори и да въведат униформи винаги ще има за какво да се дрункат учениците 1 униформа няма да промени училището,ако искат да променят училището към нещо по добро,най-добре да вземат даскали на който им пука,и да им пука не само за това кога ще си вземат заплатите и пр.,а да им пука за това как и на кого преподават,защото има ученици,който преминават класа само защото учителите не искат да се занимават с поправитлни изпити,ноо това вече е друга тема и отново-НЕ на униформите!!!

iNl0Ve_wItX_liFe
09-14-2007, 16:08
ако униформите са хубяви (хаха на нас тази година ще въвеждат) ... таа... ако са хубави ще им се кефа, ама ако не са ще вдигаме буууууууууунт! :-D

09-14-2007, 17:03
ако униформите са хубяви (хаха на нас тази година ще въвеждат) ... таа... ако са хубави ще им се кефа, ама ако не са ще вдигаме буууууууууунт! :-D
Golemi ste mi buntari ...
znaete li kakvo e bunt dori?

Sweety-Tweety
09-14-2007, 17:14
Аз съм против униформите! Не искам да нося нещо ,което е грозно и не ми седи добре или да дам пари за да нося грозотии.Не бих вдигнала чак бунт,но ако един випуск тръгне на у-ще без униформи ще бъде яко и бих се навила!
а до айка ми-тя казва,че не е лошо стига да ги направят както трябва!

09-14-2007, 17:24
ако униформите са хубяви (хаха на нас тази година ще въвеждат) ... таа... ако са хубави ще им се кефа, ама ако не са ще вдигаме буууууууууунт! :-D
Golemi ste mi buntari ...
znaete li kakvo e bunt dori?
представи си, знам! :-({|=

pink_champagne
09-14-2007, 18:04
Аби вий нормални ли сте?!?! :smt017 Униформиии бляяяяяяяк!!!! =; Да не си носиш твойте си готини модни парцалки [-X ами тея гадни униформи сички да сме еднакви.УЖАС!! Гадното е,че тая година и на нас ни ги въвеждат,поне ще е само частична унифора :roll:

ThunderGoddess
09-14-2007, 18:55
Ми ... аз видях от някакво даскало, не знам дали при нас ще има ... и честно казано това, което видях много ми хареса и не виждам нищо лошо в униформие. Даже ще е супер яко. И най-якото е да видя погледа на фешънките, които живеят заради дрехи. АХАХхХАХх. Да видя как ще гледат като виждат всички да са като тях. МухАХхАХхахха. Ше бъде много зло :)

bawarec
09-14-2007, 19:05
Аби вий нормални ли сте?!?! :smt017 Униформиии бляяяяяяяк!!!! =; Да не си носиш твойте си готини модни парцалки [-X ами тея гадни униформи сички да сме еднакви.УЖАС!! Гадното е,че тая година и на нас ни ги въвеждат,поне ще е само частична унифора :roll:

хахах искаш си твойте парцалки с които ще се фалиш и ще се размотаваш пред другите деца които нямат възможност да си ги закупят а ? :-k
С тези униформи ще падне така да се каже "финансовата дискриминация"
А към бунтарите искам да ви кажа следното като сте толкова буйну натури толкова дейни и толкова умни место да дигате бунтове земете малко и прочетет някоя книга образовайте се ,и изграходвайте енергията си на белия лист хартия където ще бъдете оценени!Айде със здравеhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

IKisseDAGirL
09-15-2007, 09:54
Днес класната ми ни увери, че в нашето училище няма да се въвеждат униформи. Униформите са въведени по избор - всяко от училищата само си решава дали да задължи учениците си да носят такива или не. Поне за сега е така :wink:

А това, че униформите се въвеждали заради по-бедните деца... извинявай, ама дали ще си купиш униформа за 100 лв. минимум (да не говорим, че ти трябва и още една за смяна, че и зимна на всичкото отгоре), или 2-3 блузки и дънки за същата сума, е все едно. Даже вторият вариант е много по-добър. :idea:

namina
09-15-2007, 10:34
Да,даже аз бих го организирал/а

09-15-2007, 13:13
Mi mn qsno 4e trqbva da ima uniformi. U4ili6teto ne e diskoteka kudeto razni maloletni tupa4ki da se razvqvat da se fruckat i da se pravqt na veliki. I da s uniformite vsi4ki 6te sa ednakvi. Ama to taka ili ina4e na u4ili6te ne ti trqbva da se razli4ava6 po tva kakvi sa ti parcalkite. Ako iska6 da se otkroi6 6te trqbva da se pomu4i6 pove4ko. V uniformite nqma ni6to lo6o i sre6tu tqh roptaqt samo bezmozu4nite horica koito osuznavat 4e ve4e nqma da se interesni

Reed
09-15-2007, 16:06
Днес класната ми ни увери, че в нашето училище няма да се въвеждат униформи. Униформите са въведени по избор - всяко от училищата само си решава дали да задължи учениците си да носят такива или не. Поне за сега е така :wink:

А това, че униформите се въвеждали заради по-бедните деца... извинявай, ама дали ще си купиш униформа за 100 лв. минимум (да не говорим, че ти трябва и още една за смяна, че и зимна на всичкото отгоре), или 2-3 блузки и дънки за същата сума, е все едно. Даже вторият вариант е много по-добър. :idea:
Наще са 20 лева :-s и включват суичер,фанела с дълъг и с къс ръкав..и чанта :wink:

09-15-2007, 16:11
W nashto daskalo ne si i pomislqt da gi vavedat shtoto zanqt 4e nikoi nema go navle4e tva :lol: :lol: :lol: 8) :-D

LiveFlower
09-15-2007, 16:18
ас гласувах не,искам униформи!просто искам във всяко едно у4или6те трябва да има униформи или поне само за празниците!

bawarec
09-15-2007, 16:47
W nashto daskalo ne si i pomislqt da gi vavedat shtoto zanqt 4e nikoi nema go navle4e tva :lol: :lol: :lol: 8) :-D

Мии то си е за тебе.Това значи ,че не зачиташ правилата и законите http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

lilit_666
09-15-2007, 16:50
W nashto daskalo ne si i pomislqt da gi vavedat shtoto zanqt 4e nikoi nema go navle4e tva :lol: :lol: :lol: 8) :-D

Мии то си е за тебе.Това значи ,че не зачиташ правилата и законите http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
То си е тъй де :-D

09-15-2007, 17:44
Въпроса за и против униформите е един от най-дискутираните между ученици,родители,учители и училищната администрация навсякъде по света.Естествено като всяко нещо и то си има своите плюсове и минуси.Много хора смятат,че с въвеждането на униформите,ще се премахне разделението между учениците,но наистина ли е така?По-заможните деца винаги ще си имат своите айподи,мп3 плейъри и мобилни телефони.И това създава завист в много от по-ограничените в средства деца.И това е факт-понякога деца биват пребивани или малтретирани,затова че те са имат по-добро финансово състояние...или по-скоро техните родители...Затова могат да бъдат въведени униформите,които те парвят горд,че учиш в твоето училище.С т тях по-лесно ще се разпознава дали детето е ученик в това училище или не.Но чрез униформите се разрушава индивидуалността на учениците,макар че в днешно време почти всички ходим като стадо овце,а не бива!Училището не е моден подиум,място където се трупат знания.униформите ще ни спасят от мисленето сутрин какво да облечем.Но аз съм против,защото ние не сме Англия,където времето е умерено-очертават се само пролет и есен,в България си имаме 4 сезона и това означава 4 униформи или по скоро три,защото ние горещото лятото не го хващаме!Не можеш да ходиш с пуловер през Септември и Октомври,защото си е топло,но не е и достатъчно топло за къс ръкав!Тоест ти се нуждаеш от есенна,зимна и пролетна униформа!Хубаво добре но ти ще трябва да купш по две от всеки вид,защото тази униформа се цапа,или пък човек се поти и все пак става неприятно.А и този градски транспорт определено не става за носене на униформи.Та родителите ни освен дрехи,ще трябва да ни купуват и униформи,защото все пак не можеш да ходиш с тях на кафе,среща или кино...Това ще коства много средства и ще аддеш парите си,за нещо котео въобще може да не се окаже добро или удобно.Надали някой ден ще има единудушен отговор по този въпрос,затова предполагам ще се стигне до някакъв комромисен вариант-например като в първа английска гимназия в София където са въвели само частична униформа.

bawarec
09-15-2007, 20:06
W nashto daskalo ne si i pomislqt da gi vavedat shtoto zanqt 4e nikoi nema go navle4e tva :lol: :lol: :lol: 8) :-D

Мии то си е за тебе.Това значи ,че не зачиташ правилата и законите http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
То си е тъй де :-D

Епа си тия бунтове дет ще ги дигаш май и в учебниците по история ще те пишеhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

Въпроса за и против униформите е един от най-дискутираните между ученици,родители,учители и училищната администрация навсякъде по света.Естествено като всяко нещо и то си има своите плюсове и минуси.Много хора смятат,че с въвеждането на униформите,ще се премахне разделението между учениците,но наистина ли е така?По-заможните деца винаги ще си имат своите айподи,мп3 плейъри и мобилни телефони.И това създава завист в много от по-ограничените в средства деца.И това е факт-понякога деца биват пребивани или малтретирани,затова че те са имат по-добро финансово състояние...или по-скоро техните родители...Затова могат да бъдат въведени униформите,които те парвят горд,че учиш в твоето училище.С т тях по-лесно ще се разпознава дали детето е ученик в това училище или не.Но чрез униформите се разрушава индивидуалността на учениците,макар че в днешно време почти всички ходим като стадо овце,а не бива!Училището не е моден подиум,място където се трупат знания.униформите ще ни спасят от мисленето сутрин какво да облечем.Но аз съм против,защото ние не сме Англия,където времето е умерено-очертават се само пролет и есен,в България си имаме 4 сезона и това означава 4 униформи или по скоро три,защото ние горещото лятото не го хващаме!Не можеш да ходиш с пуловер през Септември и Октомври,защото си е топло,но не е и достатъчно топло за къс ръкав!Тоест ти се нуждаеш от есенна,зимна и пролетна униформа!Хубаво добре но ти ще трябва да купш по две от всеки вид,защото тази униформа се цапа,или пък човек се поти и все пак става неприятно.А и този градски транспорт определено не става за носене на униформи.Та родителите ни освен дрехи,ще трябва да ни купуват и униформи,защото все пак не можеш да ходиш с тях на кафе,среща или кино...Това ще коства много средства и ще аддеш парите си,за нещо котео въобще може да не се окаже добро или удобно.Надали някой ден ще има единудушен отговор по този въпрос,затова предполагам ще се стигне до някакъв комромисен вариант-например като в първа английска гимназия в София където са въвели само частична униформа.

То за всяко едно нещо винаги ще има неразбирателство даже и за това има ли смисъл от тая тема която се развива така бързо.Както казва госта трябва да има консенсус и да има компромисен вариант и от двете страни да има разбиране и да има частични униформиhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif
И да няма бунтове и такива селяний(не че ше има тука само се говори http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif) айде спора е решен :-D

lilit_666
09-15-2007, 21:13
за значка или вратовръзка няма проблем(не че вратовръзката ще я слагам по предназначение,ама тяа е др въпрос).Ако се стигне до такъв консенсос ще съм доволна

MoHuTo
09-15-2007, 21:36
Абе при нас още нищо не се говори за униформи...въведоха само в едно даскало и то чак втория срок почват да ги носят...ние може и да се отървем ( много се надявам 8-[ )....

HelSy
09-15-2007, 22:15
УниФормИ??? [-X твЪрдУ не .. Ф 0МГ-ту с тИя униформи приличАт на някфИ затфорницИ ... чУдя се как не са решили да въведат ии на бельото да пише МГ :lol: :-D \:D/ :smt019

SlAdKy_KoTi
09-16-2007, 14:47
ауе хора и аз съм против ама в нащо даскало ша са носат само по празници :wink: например спортния празник :smt016 така че аз шса отървъ ::: O:) :wink:

bawarec
09-16-2007, 17:03
ауе хора и аз съм против ама в нащо даскало ша са носат само по празници :wink: например спортния празник :smt016 така че аз шса отървъ ::: O:) :wink:

ШЕ видим колко няма да ги носитеhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

bqsna_teenagerka
09-16-2007, 17:06
да! аз не искам униформи!!! всеки ден едно и също!!!!!! ужассссссс

morsheeba
09-17-2007, 07:40
Напоследък забелязвам, че много момичета, които преди не са били нищо особено, започнаха да се обличат по-ефирно и по този начин вече се открояват като по-готини. Забелязвам как в по-обикновени дрехи много малко момичета биха могли да се отличат с голяма красота. Дори аз самата, когато не съм облечена предизвикателно, виждам как ме забелязват по-малко. Това е един от проблемите на униформите, нали? Може би най-големия, куклите в скъпите и секси дрешки няма да впечатляват толкова. Но и все пак тези униформи се носят само в училище, извън него дискриминацията продължава да е същата, та бедния се откроява от богатия дори и по държанието, равенство никога няма да има. Какво като има униформи? Нима бедните ще се чувстват по-малко изолирани от богатите общества или това ще попречи на богаташките синчета да обсъждат същите безмислени теми, какво откъде са си купили? Или може би нафуканите момичета ще започнат да дружат с тея от по-ниската класа, защото са принудени да носят едни и същи дрехи? Дрехите не са проблема, мисля че униформите са безмислени, богатият си е богат, бедния беден...това е манталитет, а не начин на обличане.

namina
09-17-2007, 10:01
ако сложат униформи на сички ще им еба майките! :smt013 :evil:

lyly_lili
09-17-2007, 10:34
да! аз не искам униформи!!! всеки ден едно и също!!!!!! ужассссссс





УЖАСт :-D :-D

IGNGN
09-17-2007, 14:57
Сигурация униформи няма да се въведат в моето училище... просто всички ще се счупят от смях като ни кажат че требе да носим униформи
Ако все пак се пробват да ми го наложат просто няма да нося... к'ви бунтове к'ви простотии? Пускаш на игнор и толкова

едит:

Ама сигурация ще почна да им викам на даскалките "другарке" или "хер преподавател"

Escarina
09-17-2007, 17:04
О боже... Добре едно не мога да разбера. Ок вие не искате да носите униформи. Защото всеки ден носите едни и същи дрехи. Въпроса ми е, понеже във форума със сигурност има способни и интелигентни хора, някой ден, когато си намерите работа и се наложи да носите работна униформа (визирам стандартно фирмено облекло, каквито ще са униформите в нашето, а и предполагам в повечето училища) Какво ще правите? Това най-малкото ви изгражда навици. Вече не сме на шест или дори десет за да твърдим, че имаме право да носим каквото поискаме. А и да не забравяме, че момичетата (доста често и аз) си позволяваме доста волни и оскъдни дрешки... Какво толкова, няма да умрете от едните униформи?! Аз съм доволна поне от това, че сутрин няма да си блъскам главата какво да облека :-D

sexy_devil4e
09-17-2007, 18:13
аз съм против,ако решат да въведат униформите ще се дигам с тебе на бунт!хаха
не виждам абсолютно никакъв смисъл в това..да забранат по-оскъдното облекло,ок ,ще се съобразяваме как ходим,ма да ни облекат еднакво като излезли от пансьон,просто нито има смисъл,нито ще помогне с нещо..

Escarina
09-17-2007, 18:20
И като забранят оскъдното облекло, някой ще изпълнява ли забраната? Ха, че дори и аз не бих. А за пансионите...аз си казах мнението, според мен най-малкото ни изграждат навици за облекло.
Плюс това навсякъде в по-развитите страни униформата е нещо нормално, само ние си оставаме с аборигенските разбирания за свобода на облеклото :-D

sexy_devil4e
09-17-2007, 18:37
добре,ти сама казваш,че никой няма да спазва забраната на по-оскъдното облекло дори,кой тогава ще носи униформите..както много хора от форума казаха,винаги ще я има разликата между бедните и богатите ,каквото и да правят,не е похвално ,но е факт...там се гордеят с униформите си,защото се гордеят с училищата си ..а кой от нас се гордее със своето училище?в пове4ето няма и за какво,това че ще въведат униформи,няма да промени нищо..аа и едва ли ще сме по-дисциплинирани..защото примерно мога да вися пак 2 4аса пред огледалото,само че за да си оправя прическата или каквото и да било друго..за мен униформите в нашата страна са пълна глупост,поне като ще се правим на по-развитите страни ,да имаме поне малко прилики с тях,а ние нямаме..аа ине мисля,че униформите са най-наложителния и важен въпрос за разрешаване,че да се занимават с въвеждането им в момента!но всеки има мнениеи становище по въпроса,така че спорае безсмислен

Escarina
09-17-2007, 18:46
Ами опитай се да отидеш на училище без униформа когато ги въведат и ще видиш кой какво ще спазва. Въпроса не е да се правим на развита страна, а да добием малко по-различен манталитет. И всъщност точно манталитета на масата българи е проблема на страната, но това вече е друга тема.
Училището ми определено не е това което изглежда, определено има адски много недостатъци, но да аз се гордея, че уча там. Е? Има и дефектирали като мен. Пак казвам никой няма да умре от едната униформа, а че винаги ще има деление бедни - богати, да ще има. Е и? Всеки с възможностите си, наистина адски жалко за хората, които имат нужда от повече средства. Но въвеждането на униформи си има и куп други причини освен разликата в паричното състояние. И да със сигурност има по-належащи проблеми за разрешаване, както и бас държа че и за мен, теб и всички които пишат в темата има много по - големи проблеми от спор във някакъв форум, но очевидно спорим нали?

IGNGN
09-17-2007, 19:03
О боже...

Не споменавай напразно името господне
Ти божите заповеди не спазваш пък се правиш на моралистка


Въпроса ми е, понеже във форума със сигурност има способни и интелигентни хора, някой ден, когато си намерите работа и се наложи да носите работна униформа (визирам стандартно фирмено облекло, каквито ще са униформите в нашето, а и предполагам в повечето училища) Какво ще правите?

Я пак? Къде аджеба си въобразяваш че ще има работни униформи? В "Чистота София"?


Това най-малкото ви изгражда навици.

Глупости
Т'ва просто се опитва да втълпи че всички са равни
Е не са


Вече не сме на шест или дори десет за да твърдим, че имаме право да носим каквото поискаме.

Правото на избор е основно човешко право
Независимо дали си на 6, на 10, на 16 или на 59 това не се променя


А и да не забравяме, че момичетата (доста често и аз) си позволяваме доста волни и оскъдни дрешки...

И? К'во лошо има? Право на избор както казах


Какво толкова, няма да умрете от едните униформи?!

Е ние няма да умреме и ако се въведе и режим на тока. Няма да умреме и ако си викаме "другарю". Току виж не сме умрели и без свобода на словото. Ама не е в това въпроса

sexy_devil4e
09-17-2007, 19:05
че,има начин,да не ходим с униформи,когато ги въведат ,има но е доста трудно постижим,така е..единствено трябва всички да са против и като никой не си облече униформата,какво ще направят тогава .но това едва ли има как да стане,защото всички са на различно мнение,едни намират и плюсове във въвеждането на еднаквото облекло,други не..ок,да има други причини,но едва ли униформите ще доведат към нещо по-добро..поне,аз така мисля..за мен всеки има право да избира с какво да се облича,всеки е индивидална личност и си има собствени разбирания и виждания отностно облеклото...никой няма право да ти налага как да се обличаш..но това е мое мнение пак казвам и едва ли ще променя нещо с него :-D

Escarina
09-17-2007, 19:14
О боже...

Не споменавай напразно името господне
Ти божите заповеди не спазваш пък се правиш на моралистка


Въпроса ми е, понеже във форума със сигурност има способни и интелигентни хора, някой ден, когато си намерите работа и се наложи да носите работна униформа (визирам стандартно фирмено облекло, каквито ще са униформите в нашето, а и предполагам в повечето училища) Какво ще правите?

Я пак? Къде аджеба си въобразяваш че ще има работни униформи? В "Чистота София"?


Това най-малкото ви изгражда навици.

Глупости
Т'ва просто се опитва да втълпи че всички са равни
Е не са


Вече не сме на шест или дори десет за да твърдим, че имаме право да носим каквото поискаме.

Правото на избор е основно човешко право
Независимо дали си на 6, на 10, на 16 или на 59 това не се променя


А и да не забравяме, че момичетата (доста често и аз) си позволяваме доста волни и оскъдни дрешки...

И? К'во лошо има? Право на избор както казах


Какво толкова, няма да умрете от едните униформи?!

Е ние няма да умреме и ако се въведе и режим на тока. Няма да умреме и ако си викаме "другарю". Току виж не сме умрели и без свобода на словото. Ама не е в това въпроса


Аха сигурна съм, че в твоя речник израза "О Боже" не съществува... Къде по-точно се правя на моралистка? А ти спазваш ли ги? Или да се биемдружно с камъни?
Под работни униформи имах предвид стандартно фирмено облекло и ясно го показах, твой си е проблема, че се чудиш за какво да се заядеш.
Боб ли хвърляш, че да кажеш с каква цел е направено, или просто обичаш да си налагаш мнението?
Отиди на работа по боксерки и ще видим кое как се променя и моля те опитвай се поне с една мозъчна клетка да осмисляш какво пиша по различен от твоя начин (за пояснение с друга цел освен заядливи постове с цел да изтъкнеш и наложиш собственото си мнение).
Лошото е, че на околовръстното ги има същите. И пак казвам аз също обичам разголени дрехи и ги нося. Което не означава, че понякога не се дразня на себе си от факта.
Да не е в това въпроса, а според теб всъщност в кое е? 10те божи заповеди или...?


За мацката преди мен - и ти си имаш своите аргументи и всичко е въпрос на личност и избор:)Благодаря за...хм...приятния отговор и факта, че си пропуснала заядливите ми забележки.

sexy_devil4e
09-17-2007, 19:22
хах,моля..пак заповядай :lol: айде приключихме с нашия спор!всеки с мнението си,когато ги въведат ,тогава ще му мисля,аз специално.. :-D

IGNGN
09-17-2007, 19:31
Аха сигурна съм, че в твоя речник израза "О Боже" не съществува...

Права си
Аз съм атеист


Къде по-точно се правя на моралистка?

Къде ли не


А ти спазваш ли ги?

Не
Всъщност май съм нарушил всяка освен "Не убивай"
Ама аз не твърдя че имам някакъв морал и благоприличие


Под работни униформи имах предвид стандартно фирмено облекло и ясно го показах, твой си е проблема, че се чудиш за какво да се заядеш.

Няма такова нещо като стандартно фирмено облекло
Има общи норми но принципно не са правила
Можеш да работиш в софтуерна компания и да ходиш с джинси и тениска примерно


Боб ли хвърляш, че да кажеш с каква цел е направено, или просто обичаш да си налагаш мнението?

Просто е очевидно


Отиди на работа по боксерки и ще видим кое как се променя

Като вкарваш нещата в крайности нищо не доказваш
Все пак на теория не могат да ме уволнят примерно от службата ми като преводач ако отида на работа по боксерки а ако го направят бих могъл да ги съдя за неправомерно уволнение... в една нормална държава


и моля те опитвай се поне с една мозъчна клетка да осмисляш какво пиша по различен от твоя начин (за пояснение с друга цел освен заядливи постове с цел да изтъкнеш и наложиш собственото си мнение).

Пра-дядо ми плашеше турците с тия лафчета... и тогава не вършеха работа


Лошото е, че на околовръстното ги има същите. И пак казвам аз също обичам разголени дрехи и ги нося. Което не означава, че понякога не се дразня на себе си от факта.

И какво от т'ва че на околовръстното ги има същите? Ами ако тия на околовръстното ядат корн флейкс на закуска значи ли т'ва че ние не трябва да го правим?

malka_sladuranka
09-17-2007, 22:01
Аз съм против. Просто не виждам смисъл... Нямалко да има различия медду децата.. дрън дрън... Като извадят пачките, телефоните, мп3тата, бижутата, сините, зелените, бенбените лещо за очички, ноктопластиките..... Голяма работа, че парцалите на всички са еднакви.
Така е устроен света, Едни имат, други нямат. Ако в училище се направи да са равни(което е доста трудно постижимо)то в реалния свят няма да е така.. Какъв е смисъла да се отлага нещо неизбежно...

bawarec
09-20-2007, 15:47
Аз съм против. Просто не виждам смисъл... Нямалко да има различия медду децата.. дрън дрън... Като извадят пачките, телефоните, мп3тата, бижутата, сините, зелените, бенбените лещо за очички, ноктопластиките..... Голяма работа, че парцалите на всички са еднакви.
Така е устроен света, Едни имат, други нямат. Ако в училище се направи да са равни(което е доста трудно постижимо)то в реалния свят няма да е така.. Какъв е смисъла да се отлага нещо неизбежно...

Миййй то като гледам по твойта логика къв е смисъла от твоя лишен от секакъв замисъл коментар примерноhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

psycho_girl
09-20-2007, 15:56
бла бла бла
тва не зависи от вас ако са го решили вече от министерството (не съм чувала до сега че ще се носят униформи в даскало :smt017 ) не можеш нищо да направиш

аз нямам нищо против униформите

bawarec
09-20-2007, 15:57
аз нямам нищо против униформите
Аз съмщо нека има униформи!http://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

psycho_girl
09-20-2007, 16:02
да
умирам си да се разкарвам с плисирана поличка, ризка и чорапки до коляното :-D

за жалост няма да го правя ](*,) ](*,) ](*,)

bawarec
09-20-2007, 16:03
умирам си да се разкарвам с плисирана поличка, ризка и чорапки до коляното мммммммммммммм :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

за жалост няма да го правя ееееее защо уби ми желаниетоhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

gabi_94
09-20-2007, 16:04
Аз съм ЗА,защото просто трябва да има равноправеност между децата(учениците) в училище.Така на по-бедните или по-нямащтие средстава семейства децата ще бъдат на равно с тези по-заможните.Няма да има дискриминаци и фаленици от сора"еееееееееее баце виш ся къв Адидас за 200 лв си купих от Витошка " :-)
Лично мнение просто.Жалко,че не съм ученик за да видя тези реформи с униформите...........
:(

PODKREPQM!!!

psycho_girl
09-20-2007, 16:05
поо простата причина, чее докато ги въведът ще съм завършила

shit happens :roll:

bawarec
09-20-2007, 16:07
поо простата причина, чее докато ги въведът ще съм завършила

shit happens :roll:

Е нищо то не пречи и после да си ги носиш аз съм ЗАhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

templer
09-20-2007, 17:00
Твърдо ЗА униформите !!! Сега съм 10-ти клас и се надявам да успея понося такова нещо [-o< [-o< [-o<

bawarec
09-20-2007, 17:55
Твърдо ЗА униформите !!! Сега съм 10-ти клас и се надявам да успея понося такова нещо [-o< [-o< [-o<

Късметлия си баце :-D аз неам тоя късмет да видя съоченичките си с тези поличкиhttp://bmwpower-bg.net/forums/images/smiles/mhihi.gif

Kisses_P
09-20-2007, 18:47
БИх се включила в такъв бунт.Само дето съм недоскив и гласувах че не бих се включила ,защото ме е страх :-D мм, само дето на нас ни казаха ,че в училището ни ако има униформи ще е само някакъв елемтн и ще се носи по празниците/ патронен и такива/ПРимерно сако, риза.нещо от сорта.Няма да е цяла униформа ,която д аносим през цялото време, така че не ме притеснява :wink:

LuXuRy
09-20-2007, 18:57
Супер старомодно е, изключително скучно и еднообразно! :? Аз съм абсолютно против, изобщо нямам намерение да нося униформа, тц! [-( На когото му харесва и смята за по практично-ок, ама какво му е якото да гледаш всички с едни и същи дрехи, пък и момичетата всеки ден с пола.. #-o дат ис со съкд ! :lol:

Nicole_Richie
09-20-2007, 19:04
Absolutno protiv uniformite sam!!!...
1) Glupavo e vsichki da sa ednakvi.
2) Predpolagam che materiite she sa ujasni
3) Zaqjdaniq vinagi shte ima...tozi pat ne zaradi drehite,a zaradi aksesoirite,ipod-te,gsm-te i.t.n

tItEufFf
09-20-2007, 19:18
Ами аз нося униформа вече 4 години...вече се примирих...Ама е досадно някак си....Всички сме еднакви. Обаче на даскалото "Захарий Круша" са адски смешни униформите :smt005 горките деца...вие кво мислите за тях. Според мен ще изглеждат като някви шотландци :-D

vodolei4e_m
09-20-2007, 19:23
аз съм 12 клас в една от най елитните гимназия и да нося униформа би било гордост за мен да покажа къде съм влязал след 7-ми клас и къде уча...

Reed
09-20-2007, 19:28
Absolutno protiv uniformite sam!!!...
1) Glupavo e vsichki da sa ednakvi.
2) Predpolagam che materiite she sa ujasni
3) Zaqjdaniq vinagi shte ima...tozi pat ne zaradi drehite,a zaradi aksesoirite,ipod-te,gsm-te i.t.n

1.Що-ти да не си на модно ревю?
2.Не са,много са хубави ;)
3.Да,но ще са по-малко

shadow4e
09-20-2007, 21:19
Да, бе, заяжданията не се определят от дрехите. Просто едните пак няма да могат да си купуват скъпи коктейли в кафенетата. То се знае кой има пари и кой няма и това не проличава по дрехите. От магазин втора употреба също можеш да се издокараш с маркови дрехи....

bawarec
09-21-2007, 15:17
Да, бе, заяжданията не се определят от дрехите. Просто едните пак няма да могат да си купуват скъпи коктейли в кафенетата. То се знае кой има пари и кой няма и това не проличава по дрехите. От магазин втора употреба също можеш да се издокараш с маркови дрехи....

ТЕзи униформи поне ще покажат,че независимо дали имаш скъп телефон или тн ще бъдем равни не само пред пред закона но и в училище с униформите.Пък и доста по-елитни ще станат училищата (е поне така ще изгллеждат) :-D

pOiSoN_kIsS_94
07-30-2008, 23:21
Иххааа аз съм за униформите :D мене ме приеха в ТГ-Бургас и тази години зайците от 8 и 9 клас ще носим униформи и ще ни излязат около 100лева :) Униформата ни включва-риза,плетен пуловер,пола(панталон),врат овръзка и още нещо, ама забравих какво :-D
Дано да са хубави! :grin:

Izzy_
07-31-2008, 05:16
Против униформите съм.В началото ще ми е интересно да съм с униформа..Разбирам да ги носим в определен дни..да,ама тфа 5 години да се обличаш по 1 и същи начин..не мерси. :?

silver_moon
07-31-2008, 06:06
"ПРОТИВ" униформите съм разбира се

1. Всеки има право да носи това, което му харесва
2. Разделение богат-беден винаги ще има...А и доста от тези "бедни" няма какво да се съжеляват...ми извинявайте ма мама и татко работят много, за да живеем що годе добре...ми аз какво съм виновна, че родителите на един ром примерно ги мързи да работят - не ги съжелявам хич
3. Казвате " В Европа носят униформи"....е добре-ма в Европа не ги е страх да не им падне даскалото на главата, в Европа не се чудят "днес ще успея ли да се кача в автобуса, за да ида до училище?" или " в 4 или в 5 часа да стана, за да стигна до училище до 8, ако въобще успея да се кача в автобуса"

е за щастие при мен униформи няма да се въвеждат и тази учебна година :grin: :grin: :grin:

SeXyL[!]Nk@
07-31-2008, 06:12
Да,даже аз бих го организирал/а

Crissy [*]
07-31-2008, 07:03
Ако има бунт зарада униформи съм първа участничка :D
Напълно съгласна съм с silver_moon :)
За щастие за сега няма възгледи за униформи в новото ми даскало ^^ :grin:

GetNasty
07-31-2008, 07:05
аз искам униформа!

hiphopDancing
07-31-2008, 11:26
Protiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kak taka 6te vavejdat uniformi...vsi4ki da sme ednakvi!!! Po-golqma prostotiq ne bqh 4uvala...lele!
Ne znam kak 6te me nakarat da q obleka...ebati tapotiqta :? :? :?

Emery
07-31-2008, 12:26
Няма нищо срамно в тва да се носят униформи!
Аз принципно съм по- съгласна да бъде задължителен един елемент от униформата, а не цялата: Например само вратовръзка, или само риза: Така хем ще имаме нещо еднакво, хем всеки ще има право на избор :) [/i]

miss_asi
07-31-2008, 13:33
ПРОТИВ!Така изчезва индивидателността на всеки човек.Ние в ТБГ-то вече сме затворници но нека поне спасим другите от тва пък кои знае може и нашите да ги махнат!

Brunoo
07-31-2008, 13:46
Да,ще се включа :) Да не сме в 19 век бе?! Какво ни тормозят с тея униформи,все пак маи трябва някои да им припомни на тея,че сме 21 век... :(
П.С Pink Floyd - Another Brick In The Wall едно поздравче по случая 8-)

lenito_sf
08-03-2008, 11:10
ACKI PROTIV ako ne ste gi videli moje da iskate no gi vijte parvo i togaa govorete UJASNI SAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :shock:

lenito_sf
08-03-2008, 11:16
Все си мисля,че за по-бедните ще има помощи относно закупуването на униформите :-)
ПА вие си прайте бунтове и си трошете главата според мене тез униформи са за добро,а че идеята ще се упорочи и ще се спекулира е друг въпрос.
До някаде всички постове над моя са прави.ДА аз искам да има униформи някак си по-престижно ми сядят но това е мое мнение.АЙде със здраве!


NI6TO PODOBNO ENA FR OT TBG MI KAZA 4E UNIFORMATA E BILA ZA SI4KI ZADALJITELNA za zakupuvane nezavisimo ot materiqlnoto polojenie na semeistvoto na deteto okolko 200 i pove4e lv sled koeto sa gi maxnali a mi kajete za kfo togaa sa si gi kopuvali decata az ne sam v zatrudneno materiqlno polojennie da ne gi iskam a prosto van6niq im vid i ne vijdam smisal v tova da gi nosim moje da ima ograni4enie da kajem pri momi4etata da ne nosat bluzi s mnou golemi dekulteta ili prekaleno kasi poli no se pak uniformite sa ne6to otvratitelno :-x :-x :-x :-x :-x :-x

hiphopDancing
08-03-2008, 11:20
^^^Подкрепям^^^

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-03-2008, 12:04
АБЕ ЗЛЕТА ВИЕ САМО НА СВОБОДИЯТА СЕ КЕФИТЕ .... ЕБАСИ ЗЛЕТАТА ТЪПИ СТЕ ... 8) :-x 8) :-x :-x :-x :-x :booooomb: :booooomb: :booooomb: 8) :lol:

hiphopDancing
08-03-2008, 12:30
Ти ходи в казарма, ако искаш! Стига се заяждала с всички :-x

krisiiiiito
08-03-2008, 13:27
в нашето училище вече има униформи някви тъпи поли нещо като плетен елек някво поло ии 2 тениски а за момчетата същото само че с панталон УЖАС УЖАС УЖАС ... но ние не ги носим противопоставяме се :D

nqkfa_malka
08-03-2008, 14:02
В нашето даскало има всекидневна униформа (която се състои от адски спарваща блузка, в която се потя като бизон лятото) и униформа за патронните празници, манифестации и прочие.. (риза, пола, сако, врътовръзка, емблема- за момчетата панталон ест и същите изброени елементи) .. хубаво, че тряа да има някакъв етикет ама не разбирам защо през цялото време.. като може само манифестациите примерно! Сега правят и потници и по- тънки, леки блузки, ама пак съм против...
Така де тъй ш я карам, само че най- мн се нервя като ми кажат .. : "Като не искаше униформа, що влезна тука?!" :booooomb:

Yancheto
08-18-2008, 15:19
Нищо против униформите,стига да са хубави.

ici_pi4a
08-23-2008, 16:58
az sum za yniformite vupreki 4e tova koeto kazvate ne e vqrno 4e kato se vuvedat uniformite 6tqlo da ima ravnopravie mejdu bogati i bedni za6toto moqta uniforma struva6e 140 leva za tolkova pari nqkoe bedno semeistvo moje da oble4e deteto si mnogo dobre i preli4no.Navsi4koto otgore nie trqbva da si vzimame obuvki i tuikato uniformata e oficqlna i nie trqbva da si vzemem oficialni obuvki koeto 6te re4e o6te 200leva e izvinete ama bednite kak 6te si pozvolqt 340 leva radvam se 4e nesum ot bednite za6toto ako bqh neznam kak 6tqh da se spravq s problemite im :)

machineheadfan
08-23-2008, 17:59
Нищо против униформите,стига да са хубави.

letilili
08-23-2008, 18:35
az sum za yniformite vupreki 4e tova koeto kazvate ne e vqrno 4e kato se vuvedat uniformite 6tqlo da ima ravnopravie mejdu bogati i bedni za6toto moqta uniforma struva6e 140 leva za tolkova pari nqkoe bedno semeistvo moje da oble4e deteto si mnogo dobre i preli4no.Navsi4koto otgore nie trqbva da si vzimame obuvki i tuikato uniformata e oficqlna i nie trqbva da si vzemem oficialni obuvki koeto 6te re4e o6te 200leva e izvinete ama bednite kak 6te si pozvolqt 340 leva radvam se 4e nesum ot bednite za6toto ako bqh neznam kak 6tqh da se spravq s problemite im :)

1- uniformata struva malko pove4e ot 140 lv
2- koi nenormalnik she dade 200 lv za obuvki pri polojenie 4e nqma vuzmojnost :)

Civilizationruller
08-23-2008, 19:18
мн ясно че трябват униформи че то като влезеш у даскало може да видиш к*рвета и гъзари с разпрани гащи напрао отврат ...

Schatten
08-23-2008, 20:25
чакам деня в който някой ще се помъчи да ме накара да облека униформа :booooomb: моите родители не са супер богаташи, но мога да си позволя всякакви дрехи каквито ми харесват, това за богати и бедни - хората не се познават по дрехите все пак, ако някой е селянин дори и богат, никой няма да му обръща внимание, а ако някой с не големи финансови възможности е готин дори и в дънки и тениска може да бъде душата на компанията. Тук въпроса е че всичи ще приличат на роботи :?

против

mhmhmhmhm
08-23-2008, 20:58
в мойто даскало биваха г/д на външен вид,обаче материята беше отвратителна!!напрао немам думии ... ужасна :хх

Labogzer
08-24-2008, 13:44
uniformata e ne6to stra6no tupo! kvo da ne sme v kazarma plus tva vseki si ima indivdualnoost i q sledva v na4ina si na obli4ane.ne stiga 4e ima pravila kum po4ti vsi4ko pa i uniformi ?!?!az da ne sum v 4astno u4ili6te bre?!?!

mishenceto92
08-24-2008, 15:45
Ми не ми пука честно казано. Даже миналата година имаше анкета дали искаме униформи(повечето бяха пртив естествено). Не ни сложиха униформи. Единият въпрос беше ако ни сложат униформи какви да са и повчето бяхме посочили:джинси,тениска и суитчър..

Lita_Ford
08-24-2008, 17:13
ПРОТИВ !

amazonkata90
08-24-2008, 17:29
Против съм. Радостното в случая е, че засега в моето училище, което се води за най-елитно в града (ха-ха), нямат намерение да ни слагат униформи или поне не тази година. А за мен тя е последна...(и аз да извадя късмет веднъж).:D За следващите обаче не знам, тъй като държавата сериозно смята да увеличи парите за училищата, които въведат пълен комплект униформа. Но въпреки че не ме грее особено какво ще стане след една година, пак съм твърдо против тях, тъй като след като веднъж са били премахнати, то повторното им връщане е доста безсмислено. Освен това уникалността сама по себе си е безценна. Да, наистина не е добре, че някои я постигат само с дрехи. Но все пак са открили някакъв начин. Той не трябва да се отнема.

EritYy
08-24-2008, 17:33
аз съм ЗА униформите...даже мисля че в нащо даскало тази година ще слагат частични униформи

neMec`
08-24-2008, 17:51
еми учих 5 години във ПВМГ (профисионална варненска морска гимназия) там има униформи за 5 години я сложих няма и 10 пъти и то само част от нея ,но не мисля че тя помага да има равенство..
а относно бунта дето искаш да го правиш файда няма не си мисли ,че 10 човека като утидете без униформа ще постигнете нещо :) ние 60 процента ако не и повече от училището ходихме без униформата ,но пак не я премахнаха ,но понеже бяхме супер голям процент не ни и наказваха :)

Titu
08-29-2008, 15:12
Моето мнение е ,че ще бъде интересно с униформите(няма да се чудя какво да облека на следващия ден :-D )А тези които не искат униформи уважавам тяхното мнение защото всеки е индивидуален.

SuNsEt
08-29-2008, 15:29
Няма да умреш,ако носиш униформа няколко часа на ден!За изключването-нямам представа,зависи от самите учители...А односно бунта,който искаш да огранизираш,пожелавам ти успех.Но не мисля,че ще трогнеш някой.Това са само дрехи!Както и да е...На мен ми е все едно.Хубавото на уноформите е,че ще се понамалят префърцунените кифли,които само се перчат с дрехите си.

mimsssssss
08-29-2008, 20:00
ne,az iskam yniforma.daje v na6to daskalo sa mn qki i ne sa zaduljitelni imame zimni,a letnite sa samo teniska sus kartinka i nadpis na daskaloto .zimnite bqha besplatni kato za purva godina.
p.p. mislq 4e 6te sloji pone po bednite deca na po gorno nivo za da nqma takova ignorirane :?

NaTiTo001
08-30-2008, 11:03
off ne iskam da nosim uniformi :( sa se pak az kazvam moeto mnenie no koi zn s kvi bokluci 6te ni navlekat az ne iskam za vas nz [-(

MoHuTo
08-30-2008, 11:13
И на мен не ми се иска особено да нося униформа, обаче какво да се прави... ако ни задължат.. :(

viketuyu
08-31-2008, 13:11
тая година сме с нов директор ... казаха ми че вече са реши ли че ще бадем и с униформи и повечету даскали се пенсионират и ши има нови .. просту нямам думи .. :-x :-x :-x :-x ще баде ужас

sulley
08-31-2008, 14:07
ами,заради едни причини съм ЗА,заради други съм ПРОТИВ,има момичета,които се обличат толкова разголено,че ще кажеш,че отиват на магистралата,а не на училище,така че е хубаво да поносят униформи и да се научат :D а пък съм против,защото то си е досадно и омръзва цяла година да носиш едно и също :shock: но ако има бунт,не бих се включила

_LacrymoSa_
08-31-2008, 18:08
Ми и аз не знам...Май съм против :lol:

Rado_6i6aRkAtA
08-31-2008, 18:37
Бунт няма да организирам - в моето ново училище единственото място и време с което трябва да сме с риза и панталон е на училищни и народни празници - демек на 3 март на празника на училището и още няколко само не трябва да ходя с чехли къси гащи и потник а така си ме устройва перфектно защото нема да са фана ноември да ти носа несви къси гащи и потник пък за чехли .............. :? Иначе ЗА униформите съм защото една от нащо даскало дойде такава разголена и кат са наведе едната и цица изкочи от оскъдния парцал който беше "облякла" От друга страна пък съм против тях , особено като знам представата на МИНИСТЪРА за облеклата НИКОЙ не може да ме накара да се преобличам и да си нося дрехи в раницата когато например имаме физическо ..... Просто немога да си представя тва нащо поколение да се осмели да си носи дрехи за игра и униформа камоли да си се преоблича 5 минути в съблекалнята :lol: Таса че се оправяйте.Поне аз съм уигорен за следващите 2-3 години . :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

stiifi
08-31-2008, 19:38
lilito_blabla,защо ТрЯбВа Да ПиШеШ ТаКа?

Иначе ние в моето ново училище си имаме униформи,които са много хубави и аз смятам да си нося моята!ЗА униформите съм попринцип поради един куп причини,които сега ме мързи да изброявам

mhmhmhmhm
08-31-2008, 19:55
то и да не ги носите... само ви записват и кво?
нищо.

Sasha2k8
08-31-2008, 20:03
Аз съм ЗА униформите. От тази година и в моето училище ги въвеждат, и честно казано нямам нищо против. Дори униформите са много хубави и стилни /специално тези за момичетата/. Не са някакви старомодни тъмни и гадни. Много са свежи. Не ми пречи, даже напротив... Така, ще спре и парадирането на някои деца с какво са облечени, и т.н...
Това е нещо нормално. По цял свят в училищата има униформи.. не виждам какво пречи и ние да ги носим. Нищо кой знае какво няма да се случи.
Някой даде и много хубав пример и с работата... ако ви кажат, че задължително трябва да носите униформа, бихте ли се отказали от мечтаната работа?

deni15
08-31-2008, 21:00
Миии незнам ама съм против... освен ако не е нещо фешан а пък хич не ми се вярва.Наистина по цял свят в училищата се носят униформи ама кво да напраим че сме бедни .. Иначе тва за даскалите ще е голяма радост..поне наще много мразят да ходим на даскало някви иступани .. една съученичка беше дошла в часа по биология тооолкова пременена че даскалката чак я изгони на секундата.. :D

Gothique&amp;#9835;
08-31-2008, 22:27
Ужас ужас против съм твърдо грозни ужасни не искаме униформи.Да си налагат тъпите неща по друг начин ебати държавата,нестига че образованието почти не струва и не се признава,ами и тоя министър дето го имаме ги санува нещата и после ги казва.Същата глупост матурите поне на тях се видя колко ни е ''качественно '' образованието толкова,че хиляди бяха скъсани и останаха без средно.Сега бива и тея униформи да вкарат и повечето ест няя го носят,то такава грозотия..

dark_wings
09-03-2008, 14:14
Днеска си взех мойта униформа.И да ви кажа не е толкова СТРАШНА :? :!:

DYNAMIC
09-03-2008, 14:20
ние имахме униформи в 8 клас само..и не ги носихме и тн и ги махнаха,дигнаха ръце от нас..тая год ще видм,ма аз ня да носааа ,бати мнооогооооооооооооооооооо о е тъпо в бг униформи,щотто са мноого зле,много гаден плат,модел,цвят поне в моето даск..само се праат в бг на много голямо ниво,смешници,в тая шибана държава има 93938487575 неща за оправяне,тея униформи слагат

~-Miracle-~
09-03-2008, 14:21
Абе аз незнам дали съм ЗА или ПРОТИВ :( Ама..къде ще ги въвеждат,някои знае ли? :-o

chefff :&gt;
09-03-2008, 18:40
От 1 страна бих се включил, защото мене ми е много неудобно в него костюм :D ама от друга страна момичетата ще са с полички :D :D :D

Qnchety
09-03-2008, 18:58
Не,аз искам униформа. Ддз ше бъде яко. :D :D :D

Viche
09-04-2008, 23:41
Не съм "За",но то вече е решено така че го приемам...

Canada_Bulgaria_girl_
09-05-2008, 03:32
ами аз нося униформа и не е толкова зле не се чудя сутрин кво да си облека и униформите в канада са бая скъпички 500 долара напрао корем ме заболя тъй че не съм умряла с униформа понася се малко е скучно но съм категорично за мн по малка е дискриминацията определено !
:-o :x

ValzZi
09-05-2008, 03:34
хъъ?! в анкетат няма много подходящи отговори ама както и да е!
вижте аз имам една идея..предлагам да има униформа или частична кяото да е задължителна само на официални събития които предстваят даскалото! кво ще ви стане за 3 дена в годината?!

Canada_Bulgaria_girl_
09-05-2008, 03:37
хъъ?! в анкетат няма много подходящи отговори ама както и да е!
вижте аз имам една идея..предлагам да има униформа или частична кяото да е задължителна само на официални събития които предстваят даскалото! кво ще ви стане за 3 дена в годината?!
и какъв е смисъла от такава униформа?????
само пари се расат по тоя начин и няма никакъв смисъл само за 3 дена
:shock: :shock: :shock: :?

Canada_Bulgaria_girl_
09-05-2008, 03:39
От 1 страна бих се включил, защото мене ми е много неудобно в него костюм :D ама от друга страна момичетата ще са с полички :D :D :D
хмм ами мойто даскало и момичетата носят панталони :P

angels_91
09-05-2008, 10:16
Аз съм твърдо против униформите.Не мисля,че е нужно да се въвеждат в училище,защото реално погледнато това би струвало много по-скъпо,отколкото да отидеш на пазар и да си купиш едни дънки,а и всеки си има свои стил на обличане и мисля,че не би било интересно всички да изглеждат еднакво. :-P :P :) [/b]

0riginalSin
09-05-2008, 11:18
ПРОТИВ
всеки има право да се чувства удобно и да изглежда по начина който му харесва.аз през живота си не съм носила пола, а сега че някой така е решил да облека :o

Izzy_
09-05-2008, 12:27
От 1 страна бих се включил, защото мене ми е много неудобно в него костюм :D ама от друга страна момичетата ще са с полички :D :D :D
Мда,под коляното от на баба ти времето. :?
По темата:Против съм.Това,че няма да има разделение бедни-богати,ако сме с униформи са пълни глупости.Не виждам никакъв смисъл от тях.Ако пък толкова искат да се знае от кое даскало сме-по 1 значка и готово.

Ivalinka
09-05-2008, 18:26
абе преди бях за униформите,ама сега съм против тях....както и да е, в нашето училище няма да има,така че няма да има причина за стачки :)

xXxScreamxXx
09-05-2008, 20:02
Аз съм ЗА,защото просто трябва да има равноправеност между децата(учениците) в училище.Така на по-бедните или по-нямащтие средстава семейства децата ще бъдат на равно с тези по-заможните.Няма да има дискриминаци и фаленици от сора"еееееееееее баце виш ся къв Адидас за 200 лв си купих от Витошка " :-)
Лично мнение просто.Жалко,че не съм ученик за да видя тези реформи с униформите...........
:(

Абе кфо ме интересуват тия дет си се фалят с дрехите .. и аз си купувам скъпи дрехи ама не съм тръгнала да парадирам с тфа ... мамка му ...
МРАЗЯ УНИФОРМИТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

sladkata_bebz
09-05-2008, 20:49
Аз не съм точно за,но мисля че е хубаво да има отличителен белег на училището,може да не е цяла униформа.Например вратовръзки или шалчета.В някой гиманзии вече ги има,надявам се и в мойта да ги наложат.