PDA

View Full Version : Нещо за мазна и рядка коса



09-14-2007, 08:04
oh pisnala mi e taia kosa mn q mrazia hem e rqdka hem mazna sedi mi kato 6apka na glavata ide mi se da se postrija nula nomer nqma nikakav obem ili ako postigna nqkakav sled nqkolko minuti pak spada kajete mi traini pri4eski s obem 4e ve4e me e sram da izlizam taka probvah da si topiram kosata ta to stana o6te po zle edva uspiah da se sre6a moliavi se daite mi savet iskam traen obem (pone za nqkolko 4asa)

Moderated by krem4et0
т.7 от Правилата на форума!

09-14-2007, 08:08
probvai s pqna sa obem posle prysni s lak za da se zadyrji..!!

Kras4eto_lp
09-14-2007, 08:58
Пфф аз нямам такива проблеми,мойта коса е направо огромна.
Щях да ти предложа топирането ама то пък при тебе не ставало :? Тогава наистина пробвай с пяна за коса или пък отиди на фризьор.

Maimunche_f
09-14-2007, 08:59
И моята коса е много мазна (и гъста), но аз си я мия всеки ден и нямам никакъв проблем. Мии си я по-честичко и пробвай да я сушиш със сешоар и четка като се стараеш да й предадеш обем. Успех!

09-14-2007, 09:09
И моята коса е много мазна (и гъста), но аз си я мия всеки ден и нямам никакъв проблем. Мии си я по-честичко и пробвай да я сушиш със сешоар и четка като се стараеш да й предадеш обем. Успех!


da ii taka sled 2 godini lepten shte stane bez kosa..pyrvo ne e polezno da se miq postoqnno kosata .!! prez den trqbva da se mie..vtoro sys seshuara shte q izgori i shte opleshivee..!! tq kazva 4e i bila rqdka kosata taka s toi savet syvsem she stane na nishty..!! pqna i laK!! tfa ti e spasenieto!!

09-14-2007, 09:13
a vie li4no s kakvi pri4eski hodite naprimer na daskalo

n0va_s1m_tYk
09-14-2007, 10:07
v kozmetichnite magazini se prodavat kakvi li ne ampuli za kosa i ne sa skypi. probvai :)

Maimunche_f
09-14-2007, 10:18
И моята коса е много мазна (и гъста), но аз си я мия всеки ден и нямам никакъв проблем. Мии си я по-честичко и пробвай да я сушиш със сешоар и четка като се стараеш да й предадеш обем. Успех!


da ii taka sled 2 godini lepten shte stane bez kosa..pyrvo ne e polezno da se miq postoqnno kosata .!! prez den trqbva da se mie..vtoro sys seshuara shte q izgori i shte opleshivee..!! tq kazva 4e i bila rqdka kosata taka s toi savet syvsem she stane na nishty..!! pqna i laK!! tfa ti e spasenieto!!

От около 2-3 години си мия косата всеки ден (с много малки изключения) и чесно казано не съм забелязала да съм оплешивяла, косата ми си е все така хубава и гъста. Аз лично предпочитам да я мия всеки ден пред това да ходя с мазна и сплескана коса...въпрос на личен избор (и лична хигиена :roll: )

zvezdichkaaa
09-14-2007, 13:42
От около 2-3 години си мия косата всеки ден (с много малки изключения) и чесно казано не съм забелязала да съм оплешивяла, косата ми си е все така хубава и гъста. Аз лично предпочитам да я мия всеки ден пред това да ходя с мазна и сплескана коса...въпрос на личен избор (и лична хигиена )

Ми и аз преди я миех всеки ден,но 1 ден пропуснах и забелязах,че е станала много мазна и от тогава си я мия през ден,защото така се омазнява много бързо найстина.А иначе сменяй често шампоана,защото за мазната коса е добре да се сменя и след като излезнеш от банята слагаш малко пяна и след това лак за коса,мога да ти препоръчам на тафт-зеления той е за обем.

П.П

Ето ти и няколко статийки дано съм ти помогнала.

http://www.re-art.net/oil_oil.htm

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=2886

няколко маски за коса,който можеш да си правиш,ако искаш/за съжаление не съм ги пробвала и незнам дали са ефикасни,но все пак... http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=60 и също http://radkahair.org/mazna%20kosa.htm

09-15-2007, 10:30
[quote] сменяй често шампоана,защото за мазната коса е добре да се сменя и след като излезнеш от банята слагаш малко пяна и след това лак за коса,мога да ти препоръчам на тафт-зеления той е за обем.

a ot koq piana si dovolna koia pridava nai goliam obem na kosata

09-15-2007, 10:57
Айде, моля ви се. Моя приятелка си миеше косата всяка сутрин, и какво се получи- до обяд пак и се омазняваше. Момиче, мий си косата колкото се може по-радко. Моят съвет е: купи си преса за коса, и на всяко къпане си я прави с приставката за "вафлички"- ще има обем, ще се омазнява по-рядко, макар че... голям шанс има и да вземе да стане доста по-суха. Но като я поддържаш с маски- домашни и купени, балсами и т.н. ще е що-годе добре. Като по-малка имах същия проблем, и да ти кажа- докато не станеш поне на 20- няма да се оправи- всичко е въпрос на хормони!

zvezdichkaaa
09-15-2007, 11:07
Ами незнам моята коса се омазнява от честото миене за вас вече незнам...А за пяна за коса,мии чувала съм добри отзиви за пяните на вела.Сигурно са хубави все пак винаги можеш да идеш и да попиташ в козметичния магазин за пяна ето ти една тема тук са дали някой предложения.- http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=123267&highlight=pqna

bebitooo___
09-15-2007, 16:28
Вземи си стимуланта на Икаров.. аз съм го ползвала мисля,че ще ти помогне.. Подхранва косата и спомага за разтежа й.. ;-) а и си взимай шампоани за мазна коса и ги сменяй често както казват другите. :D

bebitooo___
09-15-2007, 16:29
аа и още нещо.. гледай да не третираш много косат ти с лакове и пяни, за да може да расте!

RAWRRR
09-15-2007, 16:30
Трябва ли да се хвалите колко са ви гъсти и жизнени косите след като някои хора имат проблемииииии със структурата на косъма си по рождение?????

Най-доброто подхранване за косата са витамините!

09-20-2007, 03:46
moqta kosa e su6tata i si q miq vseki den gore dolo vajnoto e da izpolzva6 6ampoan za intenzivna upotreba i nai dobre izbqgvai se6oara i presata probvai s rolki :)

gLoRiOuS_aNGeL
09-20-2007, 20:43
Има едни ампулки за коса!Разгледай!За по-гъста коса пий таблетки МЕРЦ или РЕВАЛИД!Можеш да ги намериш във всяка аптека и се взимат без рецепта!И двете са витамини и са не само за здрава коса ,а и за свежа кожа и хубави нокти!Намери си някакъв хубав шампоан и балсам!Може нещо на Лореал (може розовата серия) или ако искаш български има някакъв за изтощена коса на Евтерпа.

mnluda
02-17-2009, 19:51
male po vuprosa skosata da vi kaja prez kakvo li ne minah ot gusta i suha prez gusta i mazna do rqdka kato vqtara v bezvetren den nqkolko saveta ne povtarqite gre6kite mi NE polzvaite susoar, presa, ma6a (vsi4ko koeto moje da vi izgori kasata) a mislq 4e tuk e mqstoto da spodelq 4e edna priqtelka polzva6e presa vseki den v produljenie na okolo 6 meseca i nakraq otide pri svesten frizior i toi i kaza bukvalno 4e kosata i e opurlena. Ta o6te izbqgvaite lu6ata hrana natupkana s konservanti moje da si miete kosata i vseki den stiga da q miete samo s voda ispolzvaite 6amplan kolkoto mojete po malko piite vitamini i se naspivaite no ne spete pove4e ot kolkoto trqbva za6toto tova su6to okazva vliqnie v/u kosata vi. i 6te vi kaja ne6to koeto mi otne mnogo vreme da go proumeq napulno horata ne sa ednakvi nqmat edni i su6ti navici kasi nokti i t.n. sledovatelno nqma ni6to perfektno za6toto vse 6te ima ne6to koeto e razli4no ne e na mqstoto si i t.n.

E tova e ot men dano da sum bila polezna i se izvinqvam 4e sum pisala na latinica prosto taka mi be6e nastroen komputura q kato mi doide misul v glavata q zapisvam predi suznanieto mi da q e izmenilo (v tova po gore ima mnogo pove4e ot obiknoveni saveti za kosata nqdqvam se da go otkriete)

varnen4e
02-18-2009, 12:58
Прави си домашни маски с хума, яйце и бадемово маслко.
Също така отиди на фризиор и я подстрижи на етави .. или отгоре да ти е много къс горния пласт.
Не знам.. има много прически, които придават обем. Избери си някоя, която да ти подхожда на формата на лицето.

Wrathchild
02-18-2009, 14:45
Прави си домашни маски с хума, яйце и бадемово маслко.
Също така отиди на фризиор и я подстрижи на етави .. или отгоре да ти е много къс горния пласт.
Не знам.. има много прически, които придават обем. Избери си някоя, която да ти подхожда на формата на лицето.Именно. И не препоръчвам особено шампоаните за мазна коса, те изсушават косъма, което пък го кара да отделя още повече себум. Аз поне не съм чула за доволна от шампоан за мазна коса.

varnen4e
02-19-2009, 03:07
Да и аз някъде точно това обяснявах, че шампоаните за мазна коса са ужасни.

milenchet0
03-14-2010, 21:35
i az imam rqdka kosa oba4e q prava v korenite s presa i tq pridava obem oba4e izpolzvam mn maski balsami i dr gluposti za podhranvane na kosata

sunshine955
03-15-2010, 12:14
вафлички в корените :-o :)