PDA

View Full Version : антибиотик и наркотиците-взаимодействие?



09-14-2007, 09:17
Значи почнах от днес да пия антибиотик ,защото имам кожни проблеми.Знам че не е хубаво да се пие алкохол ,когато се приема антинбиотик.Интересува ме дали антибиотика може да взаимодейства с бонбоните и тревата и някакси да му се спре действието ? и дали не трябва да се употребяват ,както е с алкохола

comics
09-14-2007, 09:27
Алкохолът също е наркотик и то наркотикът със наи-жестока абстиненция... направи си сам изв0да :) Не че бонбоните и марата ще спрат действието на антиби0тика, ами направо ще те убият ... Все пак, ак0 си надъхан, пр0бвай, после ни кажи какв0 е станало (ак0 си жив) [-o< [-o< [-o<

IlLuSi0nS`
09-14-2007, 10:15
глупости.. според мен не би трябвало да има някакво значение.. за тревата със сигурност даже.. макар че аз не съм боледувала, откакто пуша хаха профилактика му се вика :mrgreen: тя ганжата нали е билка и лекува настинки и болки в гърлото.. виж за бонбоните не съм сигурна, така че по-добре се въздържай от тях докато не спреш антибиотиците..

BaiboCo
09-14-2007, 10:27
глупости.. според мен не би трябвало да има някакво значение.. за тревата със сигурност даже.. макар че аз не съм боледувала, откакто пуша хаха профилактика му се вика :mrgreen: тя ганжата нали е билка и лекува настинки и болки в гърлото.. виж за бонбоните не съм сигурна, така че по-добре се въздържай от тях докато не спреш антибиотиците..
Билка my ass ...
Иначе няма невъзможни неща, науката прогресира от идиоти като теб, така че ако се гътнеш го приеми като необходима жертва...

09-14-2007, 11:47
Aз 2 пъти като съм била на антибиотици съм друсала амф и си бях ок,но за бонбони нз

kameliqbaby
09-14-2007, 12:39
Az sam bila na antibiotici i sam si pafkala i nishto mi e nqmalo.Ama s bobnboni ne sam go praila,shoto bonbonkite se razgrajdat v kravta i antibiotika i toi i moje da stane neshto.A pak trevicata nqma nikvi vzaimodesitvie s lekarstvoto.De da znam taka mislq az #-o

theEXPLOITED
09-14-2007, 19:56
аз пък никога не съм се съобразявала дали съм на антибиотици или не друсам всеки ден и до ся квото и да съм пила не съм забелязала некви странични ефекти

b0Nb0n
09-14-2007, 21:54
i az taka daje s antibiotika za ka6lica ot tiq deto sa kat siropi prekalqvah ama i si drusah sy6tata rabota nikav strani4en

09-14-2007, 22:05
Като зимаш антибиотик на онея гадните,големи,шарените капсулки има малко повечко лупане след амф,нз защо,ама може и да съм се вкарала...ддз

IdiOtKa
01-19-2008, 13:32
хмм ако неска умра, да знаете, че не е хубаво да се пуши и да се пият антибиотици.... разбира се има и вероятност вобще да не пуша, щото ше ме хване голямото бъзе ...ше разбера по късно ...

Special K
01-19-2008, 14:31
Няма да има проблем ако пушиш коноп......просто не взимай бонбони(за всеки случай) и не пий алкохол(никога с антибиотици).......Можеше да кажеш какъв е.....

IdiOtKa
01-19-2008, 15:38
хахаххаха тва не го четете ..

Freeminded
01-19-2008, 15:43
емм освен да се пробвам ..колко му е ...а иначе антибиотика се казва augmentin .....

Еми самоубивай се, никой не ти пречи.

Special K
01-19-2008, 15:45
Поне се самоубива по приятен начин...... :D

Mooo6no
01-19-2008, 15:48
Леле колко сте зле... наркотиците са ви докарали да такова ниво, че не можете да издържите и 5-6 дена, докато си взимате антибиотика, без тях.

Special K
01-19-2008, 15:50
Напротив.....Антибиотика ни докара до там че да не можем да го взимаме без трева....... :D :D :D
Ех тая фармация ще ни съсипе..... :-D

Freeminded
01-19-2008, 15:52
Поне се самоубива по приятен начин...... :D

Да, бе да. Като почнат филмите, че е взела свърх доза антибиотик и е почнал да и се подува черния дроб та още малко и ще се пръсне и ще умре... :D
После може и да се смее, ама филма ще е кофти.

Special K
01-19-2008, 15:55
Хах трябва да си на дисоциативни анестетици за да си въобразиш това...... :D

Mooo6no
01-19-2008, 15:57
^ Хахахаха.

Абе защо го няма мачока да ви маха наркоманските историики, че другите модератори не я вършат тая работа. Тук само на глупости се учите. И не ми минавайте, че ви се дават ценни съвети, за да не стават сакътлъци. Ако не ви кажеха, че 'може' еди к'во си и еди що си всички, които не знаят и изпаднат в такова положение щеше да ги е бъз и да не вземат, а сега се стимулира по-честата употреба на разниту му там боклучета.

Freeminded
01-19-2008, 16:01
^ Хахахаха.

Абе защо го няма мачока да ви маха наркоманските историики, че другите модератори не я вършат тая работа. Тук само на глупости се учите. И не ми минавайте, че ви се дават ценни съвети, за да не стават сакътлъци. Ако не ви кажеха, че 'може' еди к'во си и еди що си всички, които не знаят и изпаднат в такова положение щеше да ги е бъз и да не вземат, а сега се стимулира по-честата употреба на разниту му там боклучета.
Нали си спомняш какво беше казал мечо Пух?
Колкото повече, толкова повече. :D

Special K
01-19-2008, 16:06
Ако няма никаква информация за наркотиците, хората разчитат на собствения си късмет а не на солидни знания(за справка - бума на употребата на хероин преди години), но продължават да употребяват наркотици......
Обикновено измира една вълна от употребяващи преди другите да се научат кое може и кое не.....Тук се явява информацията като висш коректив на поведението и културата спрямо психоактивните вещества....

Mooo6no
01-19-2008, 16:19
Само дето при дето при тотална липса на информация, освен наркотиците са лошо нещо ще ги употребяват и ще измират само ограничен брой хора, а останалите ще ги е страх да пробват. Когато разберат, обаче, какво "може" и какво не може и имат някаква информация броя на употребяващите често и съответно трайно пострадали хора е с пъти по-голям.


бтв Навремето ми бяха смешни ония билборди "no Marijuana", защото ако някое малко дете, което не знае какво е това ги види, то вижда, че е забранено и ще му стане интересно и един вид стимул за употреба, а големите... те не се впечатляват от някакви реклами.

Special K
01-19-2008, 16:30
Не може да си затворим очите за това което става около нас......Дори и да го отричаме то пак ще го има и точно затова човек трябва да е подготвен по тези въпроси....Колкото и да не ни се иска, психоактивните вещества,ниската култура по въпроса представляват заплаха за нас и особено за децата.....Това че няма информация по въпорса няма да попречи на малкия Пешо да каже на приятелчето си Гошко колко добре си е изкарал на едно купонче с две линиики....Обаче ако Гошко е информиран за последствията ще си помисли дали да пробва.....Освен това клишетата и жестоките измислици и преувеличения с които ни залива анти-дрога пропагандата оказват обратно влияние върху хората,защото Гошко например има приятели които пушат само трева(а се казва че задължително тревата води до по-твърдо), и може да си направи изводи че щом лъжат за тревата може би лъжат и за други неща......
Освен това не мога да не си задам въпроса дали щях да съм жива още ако не се интересувах толкова......

IdiOtKa
01-19-2008, 19:57
тук съм по жива от сякога ...... ! :) .... на пук на всички ще кажа че ми беше мноооооооооооо яко !!! и независимо че прочетох негативните ви мнения, ни най-малко не съжалявам за действията си .... суперрр яко ми беше мно фън ...! няям търпение да дойде лятото .... лалала
и бтв антибиотиците се пият адски дълго време 10-15 дена ...а като знам ква постичка имам и напрау ..... ае не ми пука кво мислите за мен или пък по въпроса с хората така наречени от вас "наркомани" , важното е на мен да ми е гот ....а и бтв алкохола е мно по зле чесно ви каам .... ! супер шит !

BioX
01-19-2008, 20:18
важното е на мен да ми е гот
+1
mogo to4no 8-)

RAWRRR
01-20-2008, 04:54
Винаги ми е било много интересно колко много "разбират" хората, употребяващи наркотици, от химия (като наука).
Някакви сложни имена,съединения,взаимодей ствия,ебало си майката.

Mooo6no
01-20-2008, 07:28
Винаги ми е било много интересно колко много "разбират" хората, употребяващи наркотици, от химия (като наука).
Някакви сложни имена,съединения,взаимодей ствия,ебало си майката.
Хахаххаха... и тук се прилага мафиотското правило "Който знае много не живее дълго". :lol:

Special K
01-20-2008, 12:30
Напротив, съвсем малко хора които употребяват наркотици разбират от тях и/или от химия......

LetiCherry
01-21-2008, 01:23
емм освен да се пробвам ..колко му е ...а иначе антибиотика се казва augmentin .....

Еми самоубивай се, никой не ти пречи.

Повярвай ми , комбинацията Аugmentin с алкохол е убийствена. Аз бях ан Аугментин и пих може би около 3 чаши вино (като бях забравила за антибиотика) и после съжалявах ужасно много. НА другата сутин не знаех куде съм - гадеше ми се ужасно, повръщах сигурно над 10 пъти, главата ми беше замаяна и една след повече от 24 часа дойдох на себе си. Аугментина е много силен антибиотик с ретардно действие - т. е дори и да го спреш за 1-2 дена, той продължава да действа около седмица след това. С антибиотици и алкохол шега не бива. За наркотиците предполагам важи същото!

IdiOtKa
01-22-2008, 15:36
емм нз , но към тревата действие няма, а ако има е много приятно ... ааа бтв ти за кво си го пила ? предполагам че е за подобно нещо нокакто и да е ... аз да питам ..

Special K
01-22-2008, 15:56
Разбира се че няма взаимодействие с ТНС.....Колкото до алкохола,мисля че всеки знае че е адски противопоказно в комбинация с антибиотици......

LetiCherry
01-22-2008, 16:48
емм нз , но към тревата действие няма, а ако има е много приятно ... ааа бтв ти за кво си го пила ? предполагам че е за подобно нещо нокакто и да е ... аз да питам ..

Ами имах бронхит, та затова го пих... :-#

IdiOtKa
01-24-2008, 11:44
емм нз , но към тревата действие няма, а ако има е много приятно ... ааа бтв ти за кво си го пила ? предполагам че е за подобно нещо нокакто и да е ... аз да питам ..

Ами имах бронхит, та затова го пих... :-#
ебаси филма аз го пия за друго .... офф дейба мразя лекарсвата, мразя и да съм болна ...ше полудея чесно !

InitialD
01-24-2008, 17:31
Значи почнах от днес да пия антибиотик ,защото имам кожни проблеми.Знам че не е хубаво да се пие алкохол ,когато се приема антинбиотик.Интересува ме дали антибиотика може да взаимодейства с бонбоните и тревата и някакси да му се спре действието ? и дали не трябва да се употребяват ,както е с алкохола

Ти какво попита??? :shock:
Аз на бала си бях на антиобиотик и направих грешката да пия .. не питай какво ми беше после!
Направи си сама изводите как ще ти е с бонбони,джамове и всякакви други боклуци! :x

Special K
01-24-2008, 17:34
Повярвай ми разликата е голяма.......Докато с бонбони и джамове ще минеш с алкохол ще се споминеш....... :D

InitialD
01-24-2008, 17:35
Повярвай ми разликата е голяма.......Докато с бонбони и джамове ще минеш с алкохол ще се споминеш....... :D

Добре казано!

Special K
01-24-2008, 17:37
Разбира се това не значи че бонбоните и джамовете са съвместими със всеки антибиотик.....

InitialD
01-24-2008, 17:56
Разбира се това не значи че бонбоните и джамовете са съвместими със всеки антибиотик.....

Особено с Augmentin!

biglier
07-30-2010, 18:35
Разбира се това не значи че бонбоните и джамовете са съвместими със всеки антибиотик.....

Особено с Augmentin!
а какво е противодействието ?

shadow4e
07-30-2010, 20:44
ок.