PDA

View Full Version : екшън с контрольори



09-14-2007, 09:00
Вчера се бих с двама контрольори от градсия транспорт. Бях забравил да си продупча билета отначало и миг преди да го направя единия контрольор още цивилен /преди да е сложил елечето/ ми попречи. Искаха 7лв., като им изпразних джобовете си и видяха че имам само 1.20лв. се разяриха и ми искаха лична карта. Аз лична карта не съм си извадил още защото съм само на 15г. После започнаха да ме оглеждат какво могат да ми вземат. Хвана ме страх за мобилния телефон, който е на стойност около 120лв. Преди за започнат да ме джобят, единия предложи да ми свалят маратонките, въпреки че бяха малко поизкъсани. Другия добави че и якето могат да ми смъкнат. Аз в това време търтих да бягам ама едния ме хвана и почна да ме дърпа аз се обърнах и почнах да му бия крошета в главата, ама оня тежеше сигурно 140кг. и не се помръдна даже. Тоя дето ме дърпаше ми разкъса блузата на няколко места, а другия крещеше: Ще те размажа копеленце малко. И не знам как успях да се отскубна като разбира се оставих голямо парче от дрехата си в контрольорските ръце. После другия започна да ме гони и ме гони някъде 150-200 метра и се отказа, защото и на него му тежаха килцата.

На спирката всичко хора гледаха как двама души на публично място ограбват един ученик, но никой не се намеси. Съмнявам се че щяха да се намесят даже ако се извършваше убийство а не грабеж.
Та искам да попитам има ли според вас начин да ги издиря тия двама контрольори или да пусна жалба в полицията. Те направиха опит да ме оберат и аз имах право да защитя собствеността си с всички възможни средства. Има ли разлика дали човека който те ограбва е обикновен крадец или носи синьо елече на градския транспорт? Според мен не. Като слезем от рейса всички сме равни граждани и според мен те дори нямаха право да ме задържат да си тръгна защото само полицай може да ме арестува а не контрольор.
Та какво мислите за всичко това? Май хората трябва въоръжени да пътуват в градския траспопт за да са в безопасност.

Sweet__baby
09-14-2007, 09:01
:-k

AnTiBuLLsHiTs
09-14-2007, 09:05
Дееба що на мене не ми се случи такова нещо.А бтв аз си имам лична карта ама друг е въпроса,че никога не я нося. :d

*SwEeTy_KiTtY*
09-14-2007, 09:08
Малко на измислена ми мяза таз история,ама кой знае...има секви идиоти! :lol: А че тея нямат право да те джобят...така е!

xpucuto
09-14-2007, 09:09
...

mid_get
09-14-2007, 09:14
Аз лична карта не съм си извадил още защото съм само на 15г.
Първата лична карта не се ли вади още на 14г.? :roll:

А иначе...какво можеш да направиш?!? Нищо! Това е българската действителност ](*,)

09-14-2007, 09:14
изобщо не е измислена историята а си е съвсем истинска. Те тия ми приличаха като хора които човека биха убили за 7лв. И тия екшъни не са рядкост а са ежедневие в градския транспорт, особено с нас учениците, които рядко имаме нужната сума за глоба. Скоро четох в един вестник как двама контрольори са обрали едно момиче на Окръжна б-ца. Взели са и GSM-а и са и изпразнили портмонето пред погледите на всички. И никой не се е намесил, даже не е викнал и полиция.

тошо2
09-14-2007, 11:37
и мене са ме джобили контролъри...само дето нищо не немериха у мене. Имам един приятел дето го свалили и той нямал пари и тогава казал че ще викне брат си и тай ще донвесе пари. Брат му дошъл ама не с пари а с още 5-6 човека с бухалки...

choco dick
09-14-2007, 14:24
някой май преувеличава 8-]

а някои ще се наакат ако им се случи такова нещо: точно тези :


Дееба що на мене не ми се случи такова нещо

:smt005 :smt005 :smt005

колкото до контролите, никога не дупча билет. рядко се и воза в градскиО. МЕТРОТО РУЛЗ! :smt006 :smt006

great_mari
09-14-2007, 14:37
awe se pak sme v bg kvo iskate maina - ni6to ne moje da se naprai :-({|=
samo se 4uda/az sum ot pld/ putuvam s gradski transport ot vreme na vreme ama kak se dup4at bileti 8-[ tva za 1 put go 4uam da se dup4at bileti - v pld idva kontroliora dava6 mu 60 st i ti daa bilet kvo tolkoz kvo e tva dup4ene ne moa razbera :-s

N0_feAR
09-14-2007, 14:50
бе и аз се чудя кво е туй дупчене. И при нас даваш 60 ст и ти дават билет и работата е готова. А относно контролъорите има ги всякви отрепки. Не пътувам кой знае колко с градския транспорт но понякога се налага и ми се се слудчвали адски тъпи работа....еми гепиха ми телефона в автобуса (не беше контролъор ама аз да са оплача) и веднъж една лелка (контролъорка) ми дава билет, аз си го плащам и всичко ок до тук. След 5 мин идва пак при мен и пак ми изка пари, започна да разправя че съм с фалшив билет, взе билета и тръгна да сравнява дали номера ми е пореден, почна да са прай на важна ама и аз не си мълча.И ме караше да сляза от буса и ме гледаше все на криво ама ай де да се беше опитала да ми извади от буса....друг път. Най-спокойно си стоях в рейса докат не си дойде спирката а след тва кат слязох един среден пръст и готово.

choco dick
09-14-2007, 17:51
при нас гражданите на големиО град е 70ст. :oops:

honey91
09-14-2007, 18:11
Ами..то вече като чели е нормално никои да не ти помага и всички да седят и да гледат сеира...Казвам го защото вече съм ставала свидетел на такова нещо.И да прав си независимо тези са си чисти крадци нищо че работят в градския транспорт!!!А и май нямат право да те водят никъде,защото ако си малолетен се счита за отвличане...А за жалба трябва поне имената им да знаеш...

Jamalska
09-14-2007, 18:20
В останалите градове са го измислили:)за тез дет не знаят-при нас има вариянт да си купиш карта,да дупчиш билет или да се надяваш,че няма да се качи контрола.Ако се качи-гледаш да се кашираш към някоя далечна врата...или се разправяш.Някои те оставят ама други са големи боклуци

боби
09-15-2007, 12:45
Решението на проблема е ясно: сгъваем нож, боксове, къса бухалка, пистолет със стоп патрони, карабинер, палка, сълзотворен газ....ТОВА СА МНОГО РЕШЕНИЯ за справяне с 1 контрольор.

kat4enceto
09-15-2007, 13:05
Решението на проблема е ясно: сгъваем нож, боксове, къса бухалка, пистолет със стоп патрони, карабинер, палка, сълзотворен газ....ТОВА СА МНОГО РЕШЕНИЯ за справяне с 1 контрольор. =D>

09-15-2007, 14:27
"аз се обърнах и почнах да му бия крошета в главата,"
hhahahahahah da we bie6 mu ti kro6eta q ne luji :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

09-15-2007, 14:35
това което е станало е ужасно.не знам дали бих ти помогнала,ама се обади в полицията или отиди там при централна гара дето са контролите,ако се сещаш..на мариа луиза.опиши ги и ако някой ги разпознае веднага кажи какво е станало.също такаотиди с баща ти ти или някой по възрастен.наистина не се и самнявам 4е не лъжеш,то в българия има само такива ! ](*,) ](*,) ](*,)

SlAdKy_KoTi
09-16-2007, 14:57
awe se pak sme v bg kvo iskate maina - ni6to ne moje da se naprai :-({|=
samo se 4uda/az sum ot pld/ putuvam s gradski transport ot vreme na vreme ama kak se dup4at bileti 8-[ tva za 1 put go 4uam da se dup4at bileti - v pld idva kontroliora dava6 mu 60 st i ti daa bilet kvo tolkoz kvo e tva dup4ene ne moa razbera :-s
да уе :-s и аз съм от плд и нз за такоа дупчене на билет :-k :-s

belerofone
09-16-2007, 15:41
Как ги мразя тея гадове....леле направо откачам сериозно....никога не се е стигало до такива крайности като при автора но пък са ме заплашвали ...заяждали са се...рядко се случва да съм в софия но като съм съм за по месец и малко и пътувам с карта за всички линии...сменям 5 автобуса ....
Начин да ги намериш не знам да има ...ако има и аз съм се заканил на едни контрольорки....а и съм сигурен че няма да стане нищо дори да подадеш жалба....

П.П. ЛИЧНА КАРТА ИМАТ ПАРОВ ДА ВИ СИКАТ САМО ПОЛИЦИЯ И ОРГАНИ НА МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ СЛЕД ЛИГИТИМАЦИЯТА ИМ.....НИКОЙ ДРУГ НЯМА ТОВА ПРАВО НИТО ДА ВИ ЗАДЪРЖА ЛИЧНАТА КАРТА ПО НИКАКЪВ ПОВОД....

bqsna_teenagerka
09-16-2007, 16:48
дано,темата не е ебавка.
защото ако не е :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 да им ебаааа майката на тез говедари проклети!!!!!!!!!!!!!!!!!! ебати тъпата скапана ужасна държава сме!@!!!! контрольорите са тъпи крадци,могат вярно да те гръмнат,но никой естествено няма да се намеси :smt011 :smt012 :smt012 :smt012
има ве4е на всеки 2,3км полицаи които те спират да ти взимат пари :evil: :evil: децата на 11,12 ве4е се проебават!!!!1 престъпноста в европа е най много в България! вси4ки ста4куват,нямат пари...държавата си плюе на пети! :smt009 :smt009
заради тез ста4ки,ние у4ениците накрая ще страдаме! авеееее на къде отива тая държава?????
ама тя европа ще ни види сметката в крайна сметка!!! :? :? :?
ако не бяхме на кръст,я да видим щяха ли д ани приемат в европейски! щяха дрънци!

09-16-2007, 22:10
Решението на проблема е ясно: сгъваем нож, боксове, къса бухалка, пистолет със стоп патрони, карабинер, палка, сълзотворен газ....ТОВА СА МНОГО РЕШЕНИЯ за справяне с 1 контрольор.

:smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082

наско2
09-17-2007, 12:29
Аз скоро бях свидетел на следната интересна сцена - качват се контрольори в рейса и спипват един човек без билет. Той им се моли че не е имал пари за хляб а те му викат че си вършат работата и тя е да го глобят или ако отказва да викнат полиция. А той им вика, че пък неговата работа била да пътува без билет и по възможност да влиза в конфликтни ситуации с хора като тях. Контрольорите изцъклиха очи:
- К`во работата ти е да пътуваш без билет, така ли?
- Да господине, аз съм член на Федерацията на българските анархисти. Ние сме против увеличението на цената на билетите и изразяваме своя простест чрез систематичното изпращане на нередовни пътници по линиите на градския транспорт, които по възможност да влезнат в конфликтни ситуации с контрольорите. По този начин изразяваме простеста си. Както вие съвестно вършите работата си, така и аз върша моята за която ми и плащат.
Контрольорите побесняха.
- Ей сега като слезнем ще видиш ти една Федерация на анархистите...- се закани единият.
- С физическо насилие ли ме заплашвате? - отговори човекът - аз ви предупреждавам, че законът ми дава право да защитя телесната си неприкосновеност и личното си имущество с всички възможни средства. Така, че ви предупреждавам че ако се опитате на накърните което и да е от тях, ще се възползвам максимално от правата които ми е дал законът. Повтарям ви - с всички възможни средства.
Контрольорите го гледаха втренчено и подивеха от яд още повече.
- Ще видиш ти като слезнем, ей сега тука ще дойдат още 15 човека
- Много добре господине, защото и аз имам кого да викна.
Човекът слезна, след него контрольорите и единият от тях говореше по GSM /вероятно викайки подкрепление/. Човекът също говореше по GSM-а си.
Така рейсът потегли и не разбрах как е свършила историята. Който е гледал филма "Бандите на Ню Йорк" той би могъл да предположи... :D :D :D :D :D :D :D

LofYou
09-17-2007, 12:37
Решението на проблема е ясно: сгъваем нож, боксове, къса бухалка, пистолет със стоп патрони, карабинер, палка, сълзотворен газ....ТОВА СА МНОГО РЕШЕНИЯ за справяне с 1 контрольор.

=D>
8-[

IGNGN
09-17-2007, 15:02
Кирията е на макс
Страшен обитак требе да си да оставиш някакви кокошкари да те джобят

ArTanDra
09-17-2007, 15:22
Нещо не ми се вързва... имал си билетче до тук добре , но не си го продупчил и тъкмо искаш да го продупчиш и те хващат. Защо контрольора ще се заяжда като вижда , че отиваш да го дупчиш ? Също вижда , че имаш и билетче? Или историята е измислица или момчето е нямало билет , ако си нямал билет и аз бих ти взела телефон или каквото имаш !!! Трябва да се научите на ред .. било то и с бой , а ще се оплаквате от побой едва тогава когато се научите на ред .. вярно е че рейсовете са боклуци , но имате крака няма да се качвате !!!!!!!!!

09-19-2007, 14:29
Нещо не ми се вързва... имал си билетче до тук добре , но не си го продупчил и тъкмо искаш да го продупчиш и те хващат. Защо контрольора ще се заяжда като вижда , че отиваш да го дупчиш ? Също вижда , че имаш и билетче? Или историята е измислица или момчето е нямало билет , ако си нямал билет и аз бих ти взела телефон или каквото имаш !!! Трябва да се научите на ред .. било то и с бой , а ще се оплаквате от побой едва тогава когато се научите на ред .. вярно е че рейсовете са боклуци , но имате крака няма да се качвате !!!!!!!!!
Тъкмо се качвам, ровя за билет, откривам че нямам, отивам до шофьора да си купя, купувам, отивам да го продупча и контрольора без да е облечен с елече си сложи ръката на перфоратора. Това е в детайл - връзва ли се сега, а? Той много добре видя всичко, но видя и че съм ученик и си помисли че е улучил джакпота. Много по-лесно е да вземеш яке или маратонки или GSM от дете. Я да пробва да някой възрастен да ги вземе, ще му посегне на бой ама оня може да се защити. А аз какъв шанс имам срещу някакъв 140-килограмов дебелак.

hcb
09-19-2007, 20:00
за да подадеш залба ти трябват доказателсва : свидетели, телесни повреждения белези по тялото зафиксирани в мед. узреждение , също скъсаните дрехи /но е косвено/,видео от телефона,запис на разговор. Доколкото рабрах с доказателсва не разполагаш ,така че залба няма да мине.

Ако всички ще се борят с контрольорите в крайна сметка мже те а стана по либерални.

асен
09-20-2007, 06:19
Нещо не ми се вързва... имал си билетче до тук добре , но не си го продупчил и тъкмо искаш да го продупчиш и те хващат. Защо контрольора ще се заяжда като вижда , че отиваш да го дупчиш ? Също вижда , че имаш и билетче? Или историята е измислица или момчето е нямало билет , ако си нямал билет и аз бих ти взела телефон или каквото имаш !!! Трябва да се научите на ред .. било то и с бой , а ще се оплаквате от побой едва тогава когато се научите на ред .. вярно е че рейсовете са боклуци , но имате крака няма да се качвате !!!!!!!!!
Ако така ще се учим на ред... Тогава , който краде да му режат ръцете, който лъже езика, .......
Големи глупости пишеш. Контрольора е нарушил закона, много повече от ученика. Според мен трябва да се наказват такива строго.

09-20-2007, 06:29
за да подадеш залба ти трябват доказателсва : свидетели, телесни повреждения белези по тялото зафиксирани в мед. узреждение , също скъсаните дрехи /но е косвено/,видео от телефона,запис на разговор. Доколкото рабрах с доказателсва не разполагаш ,така че залба няма да мине.

Ако всички ще се борят с контрольорите в крайна сметка мже те а стана по либерални.
Да вярно да подам жалба ми трябват доказателства. Само едно не ми е ясно, с контрольора имахме спор - той твърдеше че не съм се качил на тази спирка и съм бил по-преди в рейса и съм тръгнал да перфорирам като съм го видял. Както казах по-горе той ми попречи да си продупча преди да си е сложил контрольорския елек, т.е. аз или е трябвало да го познавам лично или да съм някакъв вид врачка. Аз твърдях обратното - че съм се качил на същата спирка на която и той и той нарочно не ми е предоставил достатъчно време да си купя билет за да може да ме глоби. Не е важно дали аз съм правият или той - важно е че изходът от един такъв спор е ясен - контрольорът винаги е прав и като доказателство за своята правота използва физическото насилие. Я не му платиш глоба, я си останал без зъби. Какво доказателство имаше контрольора, за да подкрепи своята версия? Никакво! Ако беше викнал полицай, както се заканваше отначало, аз щях да изложа моята версия пред полицая, той своята. Но той така и не викна полицай а започна да ме джоби и т.н.
Вчера гледах по новините за някакви контрольори които напръскали със спрей нередовен пътник в лицето и даже някаква случайна жена е пострадала. Май както го виждам градския транспорт ще фалира, защото хората ще спрат да пътуват поради съображения за личната им безопасност.