PDA

View Full Version : Хранителен режим



09-14-2007, 10:32
Здравейте! :) Значи аз съм на 20 години, вискока съм 165 см, тежа около 58 кг. Искам да смъкна няколко килца. Това, което смятам да направя е: ограничаване на сладкото, да пия мн течности- вода и чай без подсладители всъщност, да хапвам по 2-3 пъти на ден леки храни, смятам да наблегна на плодове, заленчъци, и разни течни манжи от рода на супички, боб, грах, но не мазни разбира се. Ям малко месо, но аз по принцип месото не го тача много, ям и доста често риба. Хляб и подобни изделия съм ограничила, почти спряла. Смятам да се вмъкна днесвно в около 100 ккал. За спорт нямам възможност, тъй като съм заета всеки ден по доста време е университета. Кажете ми с този режим на хранене, мога ли да се надявам на ефект- под ефект разбирам да сваля около 5-6 кг, не ми пречи да е за повечко време- 2-3 месеца. Ще се радвам на мнения :) мерси :)

KaTinCeTy
09-14-2007, 10:42
Мисля, че хеанителния ти режим е добър, но не става само с диети и хранителни режими. Трябва и спорт. Когато човек отслабва трябва и да се стяга иначе кожата ще се отпусне. Според мен, колкото и да си заета с унверситета, все можеш да заделяш по половин/един час дневно за спорт. :wink:

corneliq_15^
09-14-2007, 10:48
Пуснато на: Пет Сеп 14, 2007 1:32 pm Заглавие: Хранителен режим

--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте! Значи аз съм на 20 години, вискока съм 165 см, тежа около 58 кг. Искам да смъкна няколко килца. Това, което смятам да направя е: ограничаване на сладкото, да пия мн течности- вода и чай без подсладители всъщност, да хапвам по 2-3 пъти на ден леки храни, смятам да наблегна на плодове, заленчъци, и разни течни манжи от рода на супички, боб, грах, но не мазни разбира се. Ям малко месо, но аз по принцип месото не го тача много, ям и доста често риба. Хляб и подобни изделия съм ограничила, почти спряла. Смятам да се вмъкна днесвно в около 100 ккал. За спорт нямам възможност, тъй като съм заета всеки ден по доста време е университета. Кажете ми с този режим на хранене, мога ли да се надявам на ефект- под ефект разбирам да сваля около 5-6 кг, не ми пречи да е за повечко време- 2-3 месеца. Ще се радвам на мнения мерси

+1 :)

thefreak
09-14-2007, 10:53
В 100 ккал няма да можеш да се вместиш на ден, освен ако не участваш във сървайвар.
Един банан малко над 100 грама е 100 ккал.
Гледай огледалото какво показва, не калориите, не кантара.
Когато в огледалото почнеш да виждаш разлика тогава има ефект диетата.
Така само да ги изброиш нещатата и аз да гадая, дали ще се получи за теб или не, няма да мога.
Това с което можеш да за мениш спорта е:
Сутрин, малко коремни преси; упражнения за ръцете, взимаш някаква тежест малка и почваш, пускаш зад гърба или дигаш отпред към гърдите, съответно тренираш трицепс и бицепс; някаква гимнастика, разтягане, клякания;
Половин час след ставане всеки ден.
Иначе диета ще пазиш ама няма да ти хареса резултата.

m1t3t0
09-14-2007, 11:02
доколкото знам,в повечето плодове има много въглехидрати,примерно бананите.аз бих ти препоръчал лимони,грейфрути,портокали и други цитрусови плодове.и наистина яж много зеленчуци,по-малко плодове.

09-14-2007, 12:34
Смятам да се вмъкна днесвно в около 100 ккал.

Сори, исках да кажа да се вместя в 1000 ккал. Нали за мен дневно са необходи и около 1800? И при диета просто трябва да има отрицателен прием на калории. Та зотова смятам да ги намяла на около 1000. Мерси за мненията :)

09-14-2007, 12:38
Смятам да се вмъкна днесвно в около 100 ккал.

Сори, исках да кажа да се вместя в 1000 ккал. Нали за мен дневно са необходи и около 1800? И при диета просто трябва да има отрицателен прием на калории. Та зотова смятам да ги намяла на около 1000. Мерси за мненията :)
много намаляш. намали ги на 1500.

monityY
09-14-2007, 13:15
az ot klca ne razbiram,ama rejima ti e dobur i za 2-3 meseca 6e ima efekt :wink:

bgtrener
09-14-2007, 16:36
Примерно меню за десет дена:

Ден 1
Закуска - 100 гр. препечен пълнозърнест хляб, 4 белтъка + 1 жълтък, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Обяд - 200 гр. ориз (варен), 300 гр. зеленчуци, 150 гр. печено (варено) пиле
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря - салата (голяма), 150 гр. -месо

Ден 2
Закуска - порция макарони, 100 гр. сирене, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - кофичка ниско маслено кисело мляко
Обяд - 200 гр. пиле (печено или варено), 200 гр. зеленчуци, 1 препечена филийка пълнозърнест хляб
16 часа - кофичка кисело кляко
Вечеря - салата зеле с лимон, 200 гр. печена риба


Ден 3
Закуска - 100 гр. препечен пълнозърнест хляб, 50 гр. кашкавал, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод), 1 яйце
10 часа - плод (банан, ябълка, цитрус)
Обяд - 200 гр. картофи (печени или варени), 200 гр. месо ( без колбас), чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
16 часа -50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря - салата, купичка кисело мляко

Ден 4
Закуска - 500 гр. прясно мляко с овесени ядки (мюсли), чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - цитрусов плод
Обяд - 100 гр. кашкавал, 200 гр. ориз със зеленчуци
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря - салата зеле ,крастсвици, домати с лимон, без сол (на корем J )


Ден 5
Закуска - 50 гр. препечен пълнозърнест хляб, 5 белтъка + 1 жълтък, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - кисело мляко
Обяд - 200гр. пиле (печено или варено), 200 гр. картофи също печени или варени
16 часа - чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
Вечеря - салата с домати и краставици, 150 гр. месо


Ден 6
Закуска - купичка кисело мляко с овесени ядки (мюсли) чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 1 банан
Обяд - 200 гр. печено или варено месо, салата със зеле и моркови, 2 картофа варени
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря - 200 гр. риба, салата зелена с лимон


Ден 7
Закуска - 100 гр. макарони на фурна, 100 гр. обезмаслено сирене, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Обяд - 200 гр. пиле, салата с домати и краставици, 2 препечени филийки пълнозърнест хляб
16 часа - плод
Вечеря - салата от зеле ,домати , краставици с лимон


Ден 8
Закуска - 500 гр. прясно мляко с овесени ядки (мюсли), чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - плод
Обяд - 200 гр. картофи, чаша фреш от цитрус (или цял плод), 200 гр. риба печена (да не е много солена)
16 часа - кисело мляко
Вечеря - салата и 200 гр месо варено или печено



Ден 9
Закуска - 2 препечени филийки пълнозърнест хляб, чаша фреш от грейпфрут (или цял плод), 4 белтъка +1 жълтък
10 часа - плод
Обяд - 200 гр. пиле с гарнитура от картофи, чаша фреш
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря - салата от пресни зеленчуци (краставици, домати, зеле и др.) с лимон

30 дневна диета:
http://www.bgtrener.info/di/dieti.php?dieti_id=6

09-15-2007, 10:53
Bgtrener, мерси запредложения хранителен режим. Искам да те питам, проблем ли е, ако вместо пилешко консумирам друг вид месо, защото малко не съм привърженичка на пилешкото, също ако към мюслите прибавям лъжичка мед, и ако пропускам хлябът. Аз по принцип си ям почти без хляб и не ме блазни много идеята да почна сега да го ям наново? Мерси още веднъж ! :)

09-15-2007, 12:01
bgtrener, обясни и какво става при недостиг на омега 3 мастни киселини и излишък на омега-6 (доказано възпалителни) :wink:

sladku_bebzi
09-15-2007, 13:11
Тва е готин режим.Аз за 2 седмици с него свалих 1кг.Бавно се свалят килограмите, ама поне знаеш, че после няма да си ги върнеш.

09-15-2007, 15:14
bgtrener, обясни и какво става при недостиг на омега 3 мастни киселини и излишък на омега-6 (доказано възпалителни)
Моля, обяснете ми, и то не подогравателно. Смятам, че затова задавам въпросите си, защото не съм достатъчно наясно, кое е правилното. Ако някой ми каже къде греша и как да го поправя, ще съм му много благодарна :)

monityY
09-15-2007, 16:18
може6 да махне6 хляба от режима ест,даже по добре,може и месото да е друго,6том не яде6 пиле6ко,но гледай да не е свинско например,и го яж варено или пе4ено ама без мазниа,при вси4ки слу4ай няй добре бяло месце

а за мюслите,по добре без мед,но от една лъжи4ка няма да ти стане ни6то,така4е може ;) знам 4е не пита6 мене но си позволих да ти отговоря

09-15-2007, 16:26
Мерси :) Интересувам се от мнението на всеки, който има познания, или ми говори от личен опит :)

RAWRRR
09-15-2007, 16:34
В 100 ккал няма да можеш да се вместиш на ден, освен ако не участваш във сървайвар.
Един банан малко над 100 грама е 100 ккал.
Гледай огледалото какво показва, не калориите, не кантара.
Когато в огледалото почнеш да виждаш разлика тогава има ефект диетата.
Така само да ги изброиш нещатата и аз да гадая, дали ще се получи за теб или не, няма да мога.
Това с което можеш да за мениш спорта е:
Сутрин, малко коремни преси; упражнения за ръцете, взимаш някаква тежест малка и почваш, пускаш зад гърба или дигаш отпред към гърдите, съответно тренираш трицепс и бицепс; някаква гимнастика, разтягане, клякания;
Половин час след ставане всеки ден.
Иначе диета ще пазиш ама няма да ти хареса резултата.

ГРр
Тя казва,че ще смъква по 100 ккал на ден,а не че ще разчита на толкова.
Аз дето съм била болна от анорексия,два пъти не съм толкова "тренирана" да издържам на 100 ккал на ден за повече от седмица.
Защото 100 ккал. = малка ябълка.

А и междудругото,не че искам да издребнявам,но един банан няма 100 кал.,а поне 200-зависи от грамажа.

09-15-2007, 16:38
Много малко мазнини има, особено животински. Не виждам смисъл да се яде само чисто месо. Не е натурално.

gothic_angel
09-15-2007, 17:30
Зравеите =; ,Аз съм на 12 години и половина и тежа 53 кг. :? Ще бъда благодарна ,ако някой знае някой трик за да смъкна няколко килца за малко време...Предварително благодаря! :D

09-15-2007, 17:39
Не се опитвай да смъкваш килца едва 12- годишна. Това, че тежиш 53 кг, нищо не значи. Колко си висока? Сега се развиваш. не лишавай тялото си от нищо! Ако все пак имаш желание за смъкване на няколко килца- спорт!

monityY
09-15-2007, 17:40
мацката от горе,има милион такива въпроси,добре 4е не направи цяла тема за това,какво ли ?еми спорт,за препоръ4ване фитнес,и някакъв хранителен режим,не запомнихте ли 4Е КИЛОГРАМИТЕ СМЪКНАТИ ЗА КРАТЪК ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ,ПОСЛЕ СЕ НАВАКСВАТ ДВОЙНО!!!така4е влез в тиалото.ком и виж какви диети има там...