PDA

View Full Version : Тест за бременност-кога се прави?!



о0
09-15-2007, 11:10
Първо извинявам се ако има и други подобни теми, но наистина вече искам да знам какво става...

Значи с моята приятелка правихме секс на 8-ми този месец-с презерватив! След въпросния акт моята приятелка каза че презерватива е доста влажен и че не е като друг път и не било така сякаш е само от нея ами и че можеби съм свършил и може да се е скъсал презерватива... Проверихме го. Не беше скъсан, но ме притеснява друг факт...
Дали е възможно ако съм свършил и съм продължил половия акт, спермата да е попаднала някак си където не трябва?! :? Знам ли да е излезнала доло от основата на презерватива или нещо такова ](*,)

Та сега директно на въпроса...

На тестовете пише, че могат да отчетат вярно още на първия ден след закъснението. На нея трябваше да и дойде на 11 и още не и е дошъл и точно това ме притеснява. :|

Направихме един тест на 12 или на 13 не съм сигурен, но 100% е след датата на която трябваше да и дойде... Теста беше отрицателен.

Обаче вече сме 15, а моята приятелка дори няма симптоми че ще и идва... :( Отделно ми казаха че теста едвали е отчел този въпросен секс на 8-ми защото не били минали 7 дни от половия акт...

Вярно ли е това и има ли смисъл от притеснение? Теста отчел ли е правилно или... ?!




П.П. Сори ако съм се изказал тъпо или некомпетентно на наистина ни е доста притеснено... :|

о0
09-15-2007, 11:11
Теста беше Shure Check ако има някакво значение...

09-15-2007, 11:27
Доколкото сханах от темата ти, нямаш никакъв повод за притеснение. А тест по принцип се прави на 14 дена след полов акт.

evilkaAaAa
09-15-2007, 11:28
еми общо взето мисля, че няма значение теста, но щом като презервативът не е бил скъсан предполагам, че няма за какво да се притеснявате :wink: на по колко години сте ?? редовен ли е цикълът на приятелката ти ??

CuteBaby
09-15-2007, 11:31
Тест е най-добре да се прави 10 дни след рисковия акт или най-малко след 7 дни.След 2-3 дни направете още един тест за по-сигурно и дано и няма нищо ;)

_butterfly_
09-15-2007, 11:36
Тест може да се направи на първия ден след закъснението. Ако момичето има нередовен цикъл може да си направи на 14 ден след рисковия акт като за по-сигурно го повтори след 48 часа. :!:
Това е ясно нописано на упътването на Shure Check. Защо просто не го прочетохте?

о0
09-15-2007, 11:39
Почти на 17 е приятелката ми аз съм на 18.

Цикъла и закъсняваше доста често с по 3-4 до 5 дена обаче... А последните 2-3 месеца дори и идваше по-рано...

Незнам може и да закъснява от това, че примерно пътуваше от морето за Плд, както и че пи доста хапчета, беше на системи миналия месец защото беше болна... Незнам не разбирам :(


И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

Оф незнам, дано да се притесняваме за глупости, ама незнам вече... :(

alkobalko
09-15-2007, 11:39
Нека си направи тест към 20, ако още не и е дошло, въпреки че не виждам повод за притеснение.

_butterfly_
09-15-2007, 11:52
И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

:(

Теста пак ще е ефикасен дори да не е минало мн време от акта но има закъснение поради бременност.
Мисля, че при вашия случай няма място за притеснение.

09-15-2007, 12:00
И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

:(

Теста пак ще е ефикасен дори да не е минало мн време от акта но има закъснение поради бременност.
Мисля, че при вашия случай няма място за притеснение.10х това имах нужда да чуя... Дано да си прав/а :oops:

09-15-2007, 12:02
И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

:(

Теста пак ще е ефикасен дори да не е минало мн време от акта но има закъснение поради бременност.
Мисля, че при вашия случай няма място за притеснение. Опс грешка, закъснението надявам се не е поради бременност-отрицателен беше теста... Дали е отчел ? :? Сори ако ставам банален вече, но... ](*,)

krem4et0
09-15-2007, 12:08
Нищо й няма. От боледуването е. Повторете теста след 2-3 дни. Пътуване, смяна на климат, болест-оказват влияние върху цикъла. Споко!

_butterfly_
09-15-2007, 12:11
И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

:(

Теста пак ще е ефикасен дори да не е минало мн време от акта но има закъснение поради бременност.
Мисля, че при вашия случай няма място за притеснение. Опс грешка, закъснението надявам се не е поради бременност-отрицателен беше теста... Дали е отчел ? :? Сори ако ставам банален вече, но... ](*,)
Еми щом е отчел една чертичка след закъснение мисля, че наистина няма място за притеснения при положение, че сте го правили с презерватив и той не се е скъсал. Нека приятелката ти се успокои, защото колкото повече го чака и се нервира цикъла закъснява.

09-15-2007, 15:56
ами- виж сега, щом сте правили секц на 8, а е трябвалод а й дойде на 11, значи (поне според мен) овулацията и е минала отдавна, така че дори и при евентуален гаф на 8 ( а не виждам от какво да е този гаф- все пак спермата при здрав презерватив, няма как посто да се разлее и изтече) няма как да забременее, защото няма яйцеклетка, която да се оплоди. Щом е пътувала този месец, била е болна, а времето се сменя, може от всичко това да и закъснява. Спокойо, аз като гледам и на мене ще ми позакъснее този месец. Стискам палци всичко да е наред :)

оО
09-15-2007, 18:10
благодаря много на всички за отговорите :)

evilkaAaAa
09-15-2007, 18:21
Почти на 17 е приятелката ми аз съм на 18.

Цикъла и закъсняваше доста често с по 3-4 до 5 дена обаче... А последните 2-3 месеца дори и идваше по-рано...

Незнам може и да закъснява от това, че примерно пътуваше от морето за Плд, както и че пи доста хапчета, беше на системи миналия месец защото беше болна... Незнам не разбирам :(


И последно трябвали да са минали някакви дни от половия акт при положение че уж отчита още на първия ден след закъснението :-k

Оф незнам, дано да се притесняваме за глупости, ама незнам вече... :(

щом като е пътувала и е пила антибиотици, аз мисля че от това може да е ;) и все пак нека да си направи пак тест, за да сте по спокойни и двамата ;) Успех! :smt006