PDA

View Full Version : Спам и не точно



09-15-2007, 12:13
Стоя пред компютъра вече 20ина минути. Исках да пусна някоя тема, ей така, колкото да убия времето.

Първо попаднах на една статия за психоанализата и хомосексуалността. Стори ми се доста интересна. Тъкмо пейстнах линк-а и се отказах. Изтрих го. Нямаше смисъл, защото между 2 или 3 мнения, съдържащи мисъл, би имало още 10 или 20 нападки ...и обиди.

После се зачетох в биографиите на някои от великите поети за последните столетия. Хрумна ми ново нещо- Как би се самоубил един истински поет? Като се замисли човек е провокиращ въпрос, нали уж хората на изкуството заявяват себе си не само в творчеството си, а и в своя живот. Уви, и това не ставаше. Представих си коментарите и се отказах.

Какво остава - ами, да драсна няколко мнения тук и там, колкото да загубя още половин час. Нямам нищо против прозаичните теми, напротив - щом някой търси съвет или внимание, помощ, каквото и да е, значи те са необходими. Но е някак неприятно, че това са единствените теми, които оцеляват - любови (знам, че думата няма множествено число, но...както и да е), секс, диети, козметика, първия учебен ден, музика, стилове, компютри....Чудесно. Но само това ли е живота ни?

Няма значение. Нека приемем , че това е поредната спам тема. Най-вероятно е и точно така...

KiLLeR_InSTiNkT
09-15-2007, 12:31
За съжаление има нещо вярно в думите ти... :?

Octofunk
09-15-2007, 12:39
Eми в общи линии това е ежедневието ни...Затова и необикновените неща се помнят.

Boot
09-15-2007, 12:39
Аз мисля, че поетите трябва да умират като Хемингуей (който не е поет, ама все тая) - алкохолизирани, чукащи и самоубиващи се. Мега изтъркано е, обаче си е перфектна смърт. Още по-якото е, когато са неразбрани и прекалено извисени за обществото, в което живеят. (нещо ми звучи иронично поста, но наистина го мисля.)


Иначе никак не е по-темата, но аз си го харесах като въпрос.

the_dark_angel
09-15-2007, 12:41
За съжаление има нещо вярно в думите ти... :?

HopeLesss
09-15-2007, 12:44
Жалко е, че се отказваш и ти от темите си! Пусни ги. Игнорирай тъпите и плоски коментари. На мен откровено казано ми липсват смислените теми...

Mooo6no
09-15-2007, 13:01
Нещо не заграях смисъла на тая тема.

machoka
09-15-2007, 14:12
Аз мисля, че поетите трябва да умират като Хемингуей (който не е поет, ама все тая) - алкохолизирани, чукащи и самоубиващи се. Мега изтъркано е, обаче си е перфектна смърт. Още по-якото е, когато са неразбрани и прекалено извисени за обществото, в което живеят. (нещо ми звучи иронично поста, но наистина го мисля.)


Иначе никак не е по-темата, но аз си го харесах като въпрос.

Това да не го беше казвала, щеше да замажеш малко тая простотия, дето я изръси ;)

Boot
09-15-2007, 17:16
Ох, не ми пробутвай извисените си мисли.

Убедена съм, че нещата трябва да се случват така. Или поне с част от поетите, които харесвам. Аре.

OtherDimension
09-15-2007, 17:20
от 3 теми направи една и най-накрая нищо не стана
другия път си избистри главата и тогава напиши нещо..

09-15-2007, 17:35
от 3 теми направи една и най-накрая нищо не стана
другия път си избистри главата и тогава напиши нещо..

виж, това, че не умееш да видиш главното в един текст, не е мой проблем. :lol: но ето, за теб специално ще уточня - ядосвам се на това, че каквато и по-философски ориентирана тема да бъде пусната, тя ще остане неразбрана от повечето. ти току-що доказа думите ми. ай честито.

^Sam90^
09-15-2007, 17:37
Еми, разбираемо е защо не искаш да пускаш теми - има доста хора, които ръсят обиди и ругатни, в отчаяното си желание да се покажат като по-умни. Е, понякога наистина авторите си заслужават ругатните, но мисля, че в твоя случай нямаше да е така.
Интересни теми си подбрала, но както сама каза, надали щяха да бъдат възприети добре... е и? :) Не давай на разни надувковци да ти режат крилете. На който не му изнася мнението ти... да дуа :)

FelisDirus
09-15-2007, 17:39
точно такива разговори водех с приятел (учи философия в СУ) преди няколко часа

аз, ако разчитам тук да се пускат подобни теми... моля те, смях в залата :lol:

OtherDimension
09-15-2007, 17:42
аахахахах
гейскаа му работа..

деус не знам си какво - супер философки е да напишеш : ох, защо има теми само за любов, секс, козметика
всички ние сме идиоти и такова нещо е трудно за разбиране
ти самата не знаеш какво говориш, сама каза, че темата ти сигурно е спам... да нямаш раздвоение на личността?




ае чао, о премъдра....

09-15-2007, 17:46
ъ? ти наистина ли не можеш да разбереш един пост като хората, или само ке правиш, за да ме дразниш? :lol:


ПП последната част от началото на темата е (само)ирония. Но това е твърде далеч от теб, а?

OtherDimension
09-15-2007, 17:47
познай

RAWRRR
09-15-2007, 17:48
Задавай си въпроса - какво е любовта?
Има ли истинско приятелство?
Какво е за теб музиката?


и си живей простодушен живот..



:smt006

09-15-2007, 17:50
тези въпроси не са никак challenging. :?

:-D :smt006 :smt006

OtherDimension
09-15-2007, 17:50
предпочитам простодушен живот
деба, ако бях идиот щях да съм най-добре - по цел ден гледам да ми е весело, боли ме фара за философи, сдуханяци и т.н.
пуснем си чалга, пийнем си флирт ... те тва е живот, БАЦЕ!




глупаците са си най-добре. да му мислите

machoka
09-15-2007, 17:51
Ох, не ми пробутвай извисените си мисли.

Убедена съм, че нещата трябва да се случват така. Или поне с част от поетите, които харесвам. Аре.

Извисени? Еми стой си тогава с низките и ограничени.

С "аре" се обръщай към друг ;)

RAWRRR
09-15-2007, 17:52
Хехе,
ай стига сега,ти НЕ предпочиташ простодушен живот,защото Не си простак.

Много мразя когато хубавите и умни момчета почнат да се самоиронизират,а тези с никакъв потенциал да се перчат.

machoka
09-15-2007, 17:54
Ще поясниш ли, че не те разбрах :|

OtherDimension
09-15-2007, 17:55
Ще поясниш ли, че не те разбрах :|

това не беше за тебе...

09-15-2007, 18:00
Хехе,
ай стига сега,ти НЕ предпочиташ простодушен живот,защото Не си простак.

Много мразя когато хубавите и умни момчета почнат да се самоиронизират,а тези с никакъв потенциал да се перчат.

ако частта относно самоиронията е насочена към мен (мисля, че аз я споменах..), държа да отбележа, че съм момиче...така де, да не стават грешки :wink:

OtherDimension
09-15-2007, 18:10
Хехе,
ай стига сега,ти НЕ предпочиташ простодушен живот,защото Не си простак.

Много мразя когато хубавите и умни момчета почнат да се самоиронизират,а тези с никакъв потенциал да се перчат.

ако частта относно самоиронията е насочена към мен (мисля, че аз я споменах..), държа да отбележа, че съм момиче...така де, да не стават грешки :wink:

не
постът на RAWRR е изцяло насочен към мен
ти я спомена самоиронията след едит
знам, че си момиче

RAWRRR
09-15-2007, 18:12
Хахаха
Всички искате да ви изкарам умни и красиви....не това се отнасяше към адър дименшън

п.с. не се опитвам да го свалям :)

09-15-2007, 18:14
ние сме красиви хаха 8) ...пък за умни..то е субективно понятие. :wink:

RAWRRR
09-15-2007, 18:16
ние сме красиви хаха 8) ...пък за умни..то е субективно понятие. :wink:
красиви е още по-субективно.

А и моето,момиче такова нещо като субективно понятие няма.
Защото понятията са винаги обективни.Помисли малко философски.

09-15-2007, 18:19
ние сме красиви хаха 8) ...пък за умни..то е субективно понятие. :wink:
красиви е още по-субективно.

А и моето,момиче такова нещо като субективно понятие няма.
Защото понятията са винаги обективни.Помисли малко философски.

хахахха добре дееееее знам. ама то нямяшу да ми се получи бъзика, ако го бях мислила философски...ъ, то така и така не се получи. карай :lol:

RAWRRR
09-15-2007, 18:22
и ти ли си изяла много шоколад днес че си позволяваш такава лиготия?

09-15-2007, 18:24
и ти ли си изяла много шоколад днес че си позволяваш такава лиготия?

как позна? :-k

RAWRRR
09-15-2007, 18:25
Съдя по себе си.

Аз ям само шоколад и пия кафе-никаква друга храна не съм вкусвала от години,но имам контрол над поведението си.

Моля те само не бъди инфатилна,че се дразня.

09-15-2007, 18:27
Съдя по себе си.

Аз ям само шоколад и пия кафе-никаква друга храна не съм вкусвала от години,но имам контрол над поведението си.

Моля те само не бъди инфатилна,че се дразня.

мини на безкофеиново, щом един пост те раздразни толкова :wink: иначе - обещавам, за тази вечер повече няма :-D

RAWRRR
09-15-2007, 18:29
Ето - пак не мислиш философски!
Защо да пия кафе,като ще е безкофеиново?
Нали аз го пия заради кофеина!

Muse_of_Madness
09-15-2007, 18:36
Deus, Machok, OtherDimension
и ти RAWRRR, която доколкото си спомням четеш Ницше,
наскоро отново препрочитах творбите му, и то точно местата, където си мислех, че греши, за да разбера колко прав е всъщност.
В "Тъй рече Заратустра" той говори за себесъщността, че тя е велик мъдрец в нас самите и се надсмива над всичките ни хитрости. Себесъщността усеща кои моменти са ни приятни и иска да ги повтори. Усеща кои моменти са ни неприятни и иска да ги премахне. Затова всяко наше действие е заобиколен път към нейните желания.
Тези слова в книгата бяха последвани от твърдението, че същността на човека е да твори одвъд себе си. Тук не бях съгласна-смятах, че ако не побутван от външните условия, човек би седял и би си пил биричката(т.е. преносно изказване на "да прави това, което му е приятно")
Но това, което винаги съм знаела е, че човекът винаги ще е побутван от външните условия и ще е напълно подчинен на Волята.
Но трябваше и да си припозня стария си извод, че това, което ни е приятно се определя изцяло от личните ни убеждения, мирогледа ни. Изцяло личните убеждения ще определят кое събитие би било приятно, та да искаме да го повторим и кое неприятно, за да искаме да го премахнем. Мисля, че няма да има две мнения по въпроса за това, че не бихме искали сътвореното от нас да повтори нашите грешки и ще желаем то да е по-добро в сферите, в които ние се стараем да бъдем добри(пак според личните убеждения), един вид ние бихме творили одвъд себе си в избраната от нас насока. Излишно е да споменавам, че Ницше изказва това твърдение, но твърде метафорично, та да го разбера от първия прочит.
Това, което исках да кажа, е че Деус е абсолютно права да изисква от себе си възвишеното, защото така гласи мирогледа и. Според убежденията на останалите простият живот е за предпочитане, понеже има по-голям достъп до удоволствия. Но нима трудно намерената радост не е по-сладка?

Muse_of_Madness
09-15-2007, 18:40
А онзи нетолерантен екзистенциалист Мачока да... е жив и здрав :D

RAWRRR
09-15-2007, 18:43
Това за простичкия живот беше ирония.
Спомни си за Платон и за разказа му за пещерата,в която всички си живяли щастливо,защото са били необезпокоени в еснафският си живот.
И за смелчагата,който надникнал извън пещерата и те му се присмяли,а той се е опитал да ги просветли.
Както каза,адър дименшън,глупаците са най-щастливи,но тяхното щастие е посредствено и нисше..

Междудругото "Тъй рече Заратустра" не ми е фаворит от ницшеанството,да ти препоръчам ли нещо друго? :twisted:

koalka
09-15-2007, 18:46
Трябваше да пуснеш някоя от тези теми, може би щеше да бъде интересна, пък и такива не помня да е имало, ама хайде.

machoka
09-15-2007, 18:46
^^
Както каза,одър дименшън,глупаците са най-щастливи,но тяхното щастие е посредствено и ниЗше..

.. и какво от това, нали е щастие... да не би да е по-малко щастие от това на Платон или Ницше? .. би казал един философ 8)

Мен ако питате, истински човек е този, който умее да открива щастието в най-малките неща.

RAWRRR
09-15-2007, 18:51
Добре,обърках една дума-не ми звучеше позната,не можах да открия защо :lol: ..защото е била с друга буква.

Както и да е.

Колкото за щастието..да,хубаво е да имаш посредтвено щастие,защото хората които се опитват да са мъдри - обикновено са нещастни,а когато достигнат момента на своето Свръх Аз,когато хем да са просветени,хем щастливи-вече не са на този свят ..

OtherDimension
09-15-2007, 18:53
всички философи станахте
мuse, Ницше ни учи и да не се срамуваме от себе си .. и тези хитринки или каквото и да е

RAWRRR
09-15-2007, 19:02
Хахаха
Ницше плюе целия човешки род,че е тръгнал по пътя на разума,а не на инстинктите ......
Не мисля,че има хубаво отношение към човешката природа.

09-15-2007, 19:13
какво се напъвате да се карате, не мога да ви разбера...

ето ви нещо гениално и философско...

който както ще да го разбира...

Is your mind our new direction?
Is your mind that true perfection?
You say to us:
"Love your soul and leave your body
if you want to be somebody!"

But every time you're touched
you like it oh-so-much!
Tell me what is real -
what you think, or what you feel?

Your guru's trances are in fashion,
but they're a sad excuse for passion
so love your soul and love your body
if you want to be somebody!

'Cause every time you're touched
you like it oh-so-much!
Tell me what is real -
what you say, or what you feel?

усещанията според мен са илюзия, породена от сетивата. :roll:

09-15-2007, 19:15
и кое е истинско тогава???

ти имаш ли отговор? аз -не...

OtherDimension
09-15-2007, 19:16
усещанията според мен са илюзия, породена от сетивата. :roll:


ехе.....?

RAWRRR
09-15-2007, 19:18
и кое е истинско тогава???
Всичко е въпрос на самовнушение..

Deus ex machina,крайният сенсуализъм също не е "правилен".

09-15-2007, 19:28
айде пак почнаха да ме плашат с "късно ще разбереш" :lol: иначе - да, съгласна съм, че илюзия и реалностсе преплитат, но тлириките, които постна, ме дразнят, защото също са крайни и не съвсем верни

I_Love_Vodka
09-15-2007, 19:28
Разбирам ви хора и аз обичам да флоода :wink: :-D

09-15-2007, 19:30
според мен пък са си много верни...

много хора задълбават да търсят смисъла на живота и забравят да го живеят...
а то това е смисъла...

аз пък мисля че смисъла на живота е избягването на болката. замисли се - кое не епровокирано от това?

Muse_of_Madness
09-15-2007, 19:32
според мен пък са си много верни...

много хора задълбават да търсят смисъла на живота и забравят да го живеят...
а то това е смисъла...
Смисъла е да направиш каквото смяташ за правилно и най-добро, както и радостта, която ще последва.


-вече не са на този свят
Кой свят?

Muse_of_Madness
09-15-2007, 19:33
^ садо-мазото, пиърса, татуирането, побоищата, погото, мош-а, спорта :)
Нямаше впредвид това.

09-15-2007, 19:34
^ садо-мазото, пиърса, татуирането, побоищата, погото, мош-а, спорта :)

зависи. може да се предполага, че хората, на които това им харесва, иматсъвсем друг предел на болката и тн и тн.

RAWRRR
09-15-2007, 19:44
според мен пък са си много верни...

много хора задълбават да търсят смисъла на живота и забравят да го живеят...
а то това е смисъла...
Смисъла е да направиш каквото смяташ за правилно и най-добро, както и радостта, която ще последва.


-вече не са на този свят
Кой свят?

техният собствен.

Muse_of_Madness
09-15-2007, 19:45
според мен пък са си много верни...

много хора задълбават да търсят смисъла на живота и забравят да го живеят...
а то това е смисъла...
Смисъла е да направиш каквото смяташ за правилно и най-добро, както и радостта, която ще последва.


-вече не са на този свят
Кой свят?

техният собствен.
Защо смяташ така? Ще се радвам да науча повече по въпроса.

RAWRRR
09-15-2007, 19:49
Ами защото човешкият живот не е само форма,ами и материя.
Защото когато човек се развива идеологически,той се развива и емперично.
Човек е притиснат от времето (нека не задълбочаваме сега в него),и в повечето случаи един човешки живот е недостатъчен за изграждане на самостоятелен мироглед.

09-15-2007, 20:32
изчерпахме се за тая вечер явно

Boot
09-15-2007, 20:33
Вие като цяло сте се изчерпали...

09-15-2007, 20:37
Вие като цяло сте се изчерпали...

мноу ти рЪзбира тенджИрата :smt019

Boot
09-15-2007, 20:43
те и тенджерите разбират малко повече от теб

OtherDimension
09-15-2007, 20:44
те и тенджерите разбират малко повече от теб

хубаво е да си вечно опозиция, но когато наистина го мислиш
а не за да си просто "яка"

Boot
09-15-2007, 20:47
Аз съм яка щото съм зла.
Не ми е нужно винаги да съм в опозиция.

OtherDimension
09-15-2007, 20:50
като си яка, когато има защо и с козове в ръкава си още по-яка и зла.

RAWRRR
09-15-2007, 20:55
Boot,сигурно си много хубава сега. :smt016 :smt016


(ако ползваме оправданието,че злобата разкрасява)

Boot
09-15-2007, 21:03
Почти поносим вид докарвам :lol: