PDA

View Full Version : Да видим защо стачкуват учителите...



rusalkata_
09-15-2007, 21:29
http://vbox7.com/play:27f51f50

:lol: :lol: :lol:
имаше ли стачка във вашето училище?

ЕPu
09-15-2007, 21:30
Не, в нащо всичко си беше нормално, в 8 ни извикаха, но ефективната почва от 24ти... :roll:

shadow4e
09-15-2007, 21:31
Нямаше, няма и да има :) Директорката си има по-важна задача, взеха ни част от двора и ще строят блок, а то и без това са само 2-3 игрища.
В понеделник сме на протест затова :) Ама малко хора ще ходят.

punkrock
09-15-2007, 22:32
Не, само 3-4-ма учители ходеха с табелки с някакви надписи за стачката..

ZaHaRcHe
09-15-2007, 22:38
ае повечето стачкуваха

Jamalska
09-15-2007, 22:49
'Достоен труд,достойна заплата!'

fti4ka
09-15-2007, 23:19
да си стачкуват бе не ми пречат.. нека си се кефат хората..

Alcohooligan
09-15-2007, 23:27
направо ми е през шнурО...

Spork
09-16-2007, 09:45
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(

brain_stew
09-16-2007, 10:17
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(

ахааа...а знаеш ли че минималната заплата на даскал е 220 кинта!И им вземат 50 кинта данък...опааа стана 170 кинта....трябва да се плащат ток, вода, кабелна и т.н...а да и за пътуване...да речем че харчи 3 кинта отиване и връщане...оу ма да!Тоя човек трябва и да яде!Ъм.......а няма право на частни уроци!Защото е незаконно...до няква степен!
Аз ги подкрепям, защото наистина на повечето зпалатите им са абсурдни!

Spork
09-16-2007, 10:29
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(

ахааа...а знаеш ли че минималната заплата на даскал е 220 кинта!И им вземат 50 кинта данък...опааа стана 170 кинта....трябва да се плащат ток, вода, кабелна и т.н...а да и за пътуване...да речем че харчи 3 кинта отиване и връщане...оу ма да!Тоя човек трябва и да яде!Ъм.......а няма право на частни уроци!Защото е незаконно...до няква степен!
Аз ги подкрепям, защото наистина на повечето зпалатите им са абсурдни!


ем,да права си до няк'ва степен шото някой наистина живеят само с тази учителска заплата....за което и аз ги подкрепям....но такива където си бършат фъзовете с десетачки...мноо ше ме извиняват [-X

Mooo6no
09-16-2007, 10:35
Най-смешното предложение, което видях около протестите е някакъв синдикален лидер като предлагаше прие евентуално спорузомение за по-високи заплати да се увеличат заплатите само на тези, които са стачкували, защото само те искат по-високи заплати. :lol: Надявам се не е било прието.


Spork - Тие дето си бършат гъзовете с десетачки са си го заслужили и като не искаш може да не ходиш при тях. Освен това в повечето случаи те не протестират, тъй като почти винаги (този път май не стана така) протестират всички учители, без тези от елитните училища, а имено те получават добри пари.

Аз съм за увеличение на заплатите, ама дифиринцирано, т.е. добрите учители да получат 100% увеличение на заплатите, но слабите да не получат никакво. Защото има бая учители, които са станали такива, защото не ги бива зи нищо друго.

Както се казва "Този, който го може - го прави, а този, който не го може - го преподава".

AliceSw
09-16-2007, 10:39
моето училище се води най-елитното в областта...и пак стачкуваха...даже и това не бяха направили като хората...все едно огромна част от тях дават частни уроци, да не кажа всички...и пак протестираха, въпреки че не са участвали в една стачка досега...

zloto
09-16-2007, 10:47
Моето училище се води елитно и също има протести... на 15 септември даскалите бяха с лентички на които пишеше че искат достойно заплащане, а от 24 започват с истинската стачка... попринцип ги подкрепям и вярвам че повечето си заслужават заплатите (казвам повечето, защото има и такива, които нищо не правят... но също така има и такива, за които мисля че ако се поставя за 1 ден на тяхно място няма да издържа заради отношението на учениците... #-o )

Muse_of_Madness
09-16-2007, 10:48
Наще половината липсваха.

Ice_Queen_
09-16-2007, 10:48
Дам при нас ще има..
иначе на 15ти киснах 1 час да слушам обвинения към министерството и да гледам как на фона на Бийтълс размахват китки..

/133то/

mia
09-16-2007, 11:17
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(

ахааа...а знаеш ли че минималната заплата на даскал е 220 кинта!И им вземат 50 кинта данък...опааа стана 170 кинта....трябва да се плащат ток, вода, кабелна и т.н...а да и за пътуване...да речем че харчи 3 кинта отиване и връщане...оу ма да!Тоя човек трябва и да яде!Ъм.......а няма право на частни уроци!Защото е незаконно...до няква степен!
Аз ги подкрепям, защото наистина на повечето зпалатите им са абсурдни!kato go pro4etoh tva naprao mn se qdosaha i ba6ta mi vzama klkoto daskalite toi ne e u4itel ama mu e mn niska zaplatata a i kvo iskat teq smotanite daskali rabotqt 9 meseca i 3 meseca ne rabotqt ama si gi pribirat pari4kite a i o6te da si predavaha urocite ka4estveno ok matoi ne si znae uroka iska u4enicite da znaqt :smt018 :smt013 :smt013 mi mn iskat naistina ima i svestni u4iteli ama te se broqt na prasti :smt012 :smt009

malka_sladuranka
09-16-2007, 11:27
Това са хора с висше образование, не може да взимат толкова ниска заплата. Просто е смешно. Не само, че са с образование, а и са нужни на обществото.
Работният им ден може да не е по 8 часа, но след като се приберат в къщи проверяват дневниците, оправят отсъствия... проверяват контролни, попреговарят урока за следващия ден. Сега, ако някой каже "Кфо че му глеа на тоа урок уаа... Нали секи ден ено и същу си приказфа..". Е, не е съвсем така. Примерно един даскал по история преподава на от 8-12 клас. Все трябва да си поприпомни малко, да не оплете нещата... Това също си е време което тези хора отделят за работата си. Освен това и те имат нужди. Трябва да плащат сметки, трябва храна, дрехи също. Представете си, ако всеки ден са с едни и същи дрехи какви подигравки ще отнесат. А тези хора имат и деца. И те искат храна, дрехи, пари за кафе или за каквото там ще е когато излизат на вън. Не може човек нужен на народа с висше образование на взима 200лева.... За мен това е немислимо...

shadow4e
09-16-2007, 12:15
Аз съм за увеличение на заплатите, ама дифиринцирано, т.е. добрите учители да получат 100% увеличение на заплатите, но слабите да не получат никакво. Защото има бая учители, които са станали такива, защото не ги бива зи нищо друго.

Както се казва "Този, който го може - го прави, а този, който не го може - го преподава".

Po princip e taka, oba4e nqma kak da stane. Dori ot moq klas ima takiva, koito 6te dadat "6-ca" na tezi u4iteli, pri koito ne se u4i, koito ne pravqt ni6to, dori ne si prepodavat uroka. Primerno po info za cqla godina ni6to ne napravihme, a sum takuv profil. Razbiram, 4e pove4eto iskat da si igraqt na igri4ki i tn, no ne e trudno da se napravi 1-vi 4as u4ene, vtori "samopodgotovka".

Izvinqvam se za latinicata, no sum na selo, a tuk se precakva vsi4ko kato po4na da pi6a v tozi forum na kirilica.

I'm crazy
09-16-2007, 12:21
В нащо не стачкуваха...директора май яко ги е зафанал... :lol:

ArTanDra
09-16-2007, 12:41
Не мога да ги разбера за какво стачкуват? Искат пари .. еми и аз искам да ми преподават като специалисти , ама не могат. Трябва да дадеш нещо , за да вземеш нещо. Най - лесно ще се види кой си върши работата и кой не като се сложат скрити камери в училищата без знанието на учителите (ама това е невъзможно винаги от някъде ще изтече информацията) учениците няма как да оценят учителите (даде има как , ама всеки гледа да му е хубаво щом му пише 6 без да се учи значи е "елитен" учител). Другият вариант е някакъв тест на учениците върху знанията им и после да правят някакви справки с дневника.. ама става много сложно нека си седят с държавните заплати и да не се оплакват. Няма нищо по - хубаво от държавната работа. Отпуските са си отпуски , почивните дни са си почивни , празниците са си празници и т.н. Нека да не се оплакват , защото всеки ученик знае какво прави учителят в часовете и да не си отворим ние устите. Не че "ние" учениците сме много стока , но между нас има и хора , както и между учителите .. във всяко стадо си има и мърша. Нищо няма да излезе от тези стачки .. не виждам защо се отделя толкова медийно време за това.

RAWRRR
09-16-2007, 13:00
НТя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни[-( [-( [-(

Абе,много ги разбираш тези неща...Случайно майка ти или баща ти да са учители и да взимат по 200 лева заплата?????? Не,нали.

Това с частните уроци е плюс за педагогиката,само че за да стигнеш нивото да даваш уроци трябва доста да се потрудиш над ренюмето си.
На мен ми е пределно ясно,че първите няколко години,докато си изградя уважение от учениците няма да давам частни уроци.Защото когато даваш частен урок ти поемаш цялата отговорност към детето.

Само искам да добава,че наистина има учители,които са станали такива,само защото за друго не ги е бивало,но това важи и за повечето професии.Лично на мен винаги ми е било мечта-имах възможност да уча икономика и да стана червива от пари,но аз реших да следвам призванието си и да съм бедна и щастлива..

Макар че ненавиждам децата,добре че ще се занимавам с 8-12ти клас,и ще се забавлявам на техен гръб. :twisted: Ще бъда отвратителна учителка от гледна точка на децата.Ще изпитвам,ще пиша двойки,в час ще се набляга на възпитанието със същата сила,с която и на необходимостта от знания.Който проговори-на дъската.Който се опита да препише на класно - поправителен изпит.Всеки час като влезна-учениците ще стават..от куртоазия.Ще ме чакат дежурни да ми съобщават отсъстващите и тези без домашна.
Въобще не ме интересува жалкото им хленчете.Такава беше учителката ми по литература-в началото всички я мразиха,после изпитваха страхопочитание,и накрая уважение и признателност.

Mooo6no
09-16-2007, 13:01
Po princip e taka, oba4e nqma kak da stane. Dori ot moq klas ima takiva, koito 6te dadat "6-ca" na tezi u4iteli, pri koito ne se u4i, koito ne pravqt ni6to, dori ne si prepodavat uroka. Primerno po info za cqla godina ni6to ne napravihme, a sum takuv profil. Razbiram, 4e pove4eto iskat da si igraqt na igri4ki i tn, no ne e trudno da se napravi 1-vi 4as u4ene, vtori "samopodgotovka".

Izvinqvam se za latinicata, no sum na selo, a tuk se precakva vsi4ko kato po4na da pi6a v tozi forum na kirilica.
Много лесно се оправя това. Дават се по 2-3 изпита годишно от независими комисии, които нямат нищо общо с учителите и се гледа резултатите и напредака на учениците и се съпоставят. Гледа се също дали в класа има участия по олимпиади, какви са местата, колко елитно е училището и други параметри. Сред тях, обаче, не трябва да влиза стаж на учителя. При желание и воля може да се направи.

Сега май ще се въвежда някаква форма на дефиринцирано заплащане, ама не съм запознат и не мога да коментирам.

бтв Аз лично смятам, че последния министър е доста по-кадърен от предишните, така че не трябва да си подава оставката както предложиха някои, защото ще стане по-лошо. Винаги трябва да се избира най-малкото зло.

RAWRRR
09-16-2007, 13:04
Факт е обаче,че 90% от даскалите изобщо не си дават зор да образоват учениците си,диктуват материала като диктовка и изобщо не им пука кой кво е научил :wink:

Но има и 1% процент на които им доставя удоволствие да бъдат възможно най-строги и взискателни-такива като мене. :twisted: :twisted:

Spork
09-16-2007, 13:14
НТя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни[-( [-( [-(

Абе,много ги разбираш тези неща...Случайно майка ти или баща ти да са учители и да взимат по 200 лева заплата?????? Не,нали.

Това с частните уроци е плюс за педагогиката,само че за да стигнеш нивото да даваш уроци трябва доста да се потрудиш над ренюмето си.
На мен ми е пределно ясно,че първите няколко години,докато си изградя уважение от учениците няма да давам частни уроци.Защото когато даваш частен урок ти поемаш цялата отговорност към детето.

Само искам да добава,че наистина има учители,които са станали такива,само защото за друго не ги е бивало,но това важи и за повечето професии.Лично на мен винаги ми е било мечта-имах възможност да уча икономика и да стана червива от пари,но аз реших да следвам призванието си и да съм бедна и щастлива..

Макар че ненавиждам децата,добре че ще се занимавам с 8-12ти клас,и ще се забавлявам на техен гръб. :twisted: Ще бъда отвратителна учителка от гледна точка на децата.Ще изпитвам,ще пиша двойки,в час ще се набляга на възпитанието със същата сила,с която и на необходимостта от знания.Който проговори-на дъската.Който се опита да препише на класно - поправителен изпит.Всеки час като влезна-учениците ще стават..от куртоазия.Ще ме чакат дежурни да ми съобщават отсъстващите и тези без домашна.
Въобще не ме интересува жалкото им хленчете.Такава беше учителката ми по литература-в началото всички я мразиха,после изпитваха страхопочитание,и накрая уважение и признателност.


абе ти май много обичаш да се заяждаш с мене....както ида е...толкоз ти е акъла....таа по темата....
Има учители които заслужават доста по виисоки заплати.....наистина....но пак ше дам за пример една даскалка..-класната ми...тя има 2 хотела и тя лично когато си е говорила с нас е казвала....че въобще не се осланя на тая 200 ли 300 ли колко лева...."работя в училище просто за да правя нещо зимата"......Не знам не знам.....да им увеличават заплатите ако искат....все таз...нищо няма да се промени....(да де само където ако ги увеличат учителите ше са малко по доволлни )
Ае не ме интересува...моето даскало не стачкува..което е най-важното... другите са праат кфото искат...

доволно? :lol:

RAWRRR
09-16-2007, 13:19
Да,но дава добри резултати в образователния процес.

:P

Междудругото наистина това момиче,от клипчето,дето пада..е много малоумно,как може така да се подиграва на материално-техническата база..в бившото ми училище чиновете бяха в пъти по-жалки и потрошени..

Бих я изпитала за наказание на естетическите норми през периода на сюрреализма . :twisted:

~BoRn^InLoVe~
09-16-2007, 13:19
Факт е обаче,че 90% от даскалите изобщо не си дават зор да образоват учениците си,диктуват материала като диктовка и изобщо не им пука кой кво е научил :wink:

Но има и 1% процент на които им доставя удоволствие да бъдат възможно най-строги и взискателни-такива като мене. :twisted: :twisted:

Което пък е извратено :wink: и смятам че няма да постигне целта си това момиче RAWRRR

RAWRRR
09-16-2007, 13:22
~BoRn^InLoVe~ , защо мислиш така..ако една учителка те накара да я гледаш в устата и да попиваш всяка нейна дума,и те изпитва всеки час..няма ли да си седнеш на задника да поучиш малко?
На бас,че като ти напишат 3 двойки за 3 учебни часа ще изядеш учебника с кориците..


Spork,не се заяждам с теб умишлено,но дори и да е така-защо не се замислиш,защо го правя?

~BoRn^InLoVe~
09-16-2007, 13:25
~BoRn^InLoVe~ , защо мислиш така..ако една учителка те накара да я гледаш в устата и да попиваш всяка нейна дума,и те изпитва всеки час..няма ли да си седнеш на задника да поучиш малко?
На бас,че като ти напишат 3 двойки за 3 учебни часа ще изядеш учебника с кориците..


Spork,не се заяждам с теб умишлено,но дори и да е така-защо не се замислиш,защо го правя? аз уча и при най най милия учител в даскалото така че не съм подходяща за отговор на въпроса ти..но така освен да накараш учениците да те мразят и те започнат да ти правят мръсно не виждам какво друго можеш да постигнеш,с днешната младеж е така

RAWRRR
09-16-2007, 13:30
Които са глупави-ще ме намразят.
Които са съобразителни-ще са ми благодарни.

И какво мръсно могат да ми направят?Аз съм тази,която ако реши може да им съсипе живота. (най-малкото като ги оставя на поправка една година-после ги скъсам,и я повторят,така ги обричам на загуба на една ценна година от развитието им)

OtherDimension
09-16-2007, 13:41
Горещо ви пожелавам да нямате учители и училище, да получите образованието си в Амор, Дабъл Вижън, от Азис, кварталното кафене и прочие...

пожелавам ви го...


а това, че вие не искате да учите, да влизате и да внимавате в час, не е проблем на учителите, а на вас. Те са там, за да преподават на който иска да научи... и да, учителите не са отговорни за вашето възпитание...

Blame your parents!!!

точно така..
атакабг, пропагандата ти против образованието и обучението е смешна.. без образование не си пък абсолютно за никъде

HopeLesss
09-16-2007, 13:43
RAWRRR, ти май наистина не си попадала на изруди! На думи е много лесно да възпиташ 26 човека, но в действителност е далеч по-трудно. Първо, когато завършиш ще си на 20 и няколко. Ще преподаваш на хора няколко години по-малки от теб и не се надявай да имат такова страхопочитание. За да успееш да привлечеш вниманието към себе си, не мисли че най-добрият вариант е 2-ки, 2-ки и поправителен. Имала съм учители, които буквално са ми влизали под кожата и съм ги зяпала в устата цял час. Предметите далеч не бяха любимите ми, но за сметка на това харизмата на тези преподаватели така ме е грабвала, че с нетърпение съм чакала следващия час. Не казвам, че учениците трябва да се глезят, но да се държиш с тях все едно ти си безсмъртна, не е най-добрата стратегия. От личен опит казвам, че най-уважаваните преподаватели, на първо място са уважавани хора. Учителката ми по философия например... Всеки час правехме нещо различно - тестове за интелигентност, за лични качества, казуси, игри. В нейните часове винаги бяхме по 25 човека в клас. За разлика от математиката... учителя беше страховит, всички имаха 3-ки и 4-ки и пак никой не влизаше...

Що се отнася до Спорк и учителката която имала 2 хотела, аз имах такава, която караше Mercedes G класа и идваше, защото обича учениците, независимо от това, че мъжа й държи половината град. Познавам също учители, които дават частни уроци събота и неделя от 7 сутринта до 8 вечерта и взимат по 20 лв. на час... но това са професионалисти и за да отидеш при тях трябва да си се записал година по-късно... А за да те търси някой, преди всичко трябва да си наистина добър в областта си.

RAWRRR
09-16-2007, 13:49
@ CooL^GirL^^^

Аз не искам да ме харесват или уважават..!
Аз искам в клас да има дисциплина,за да не се връщам у дома с главоболие-защото е ясно,че педагогиката е една от най-обременяващите емоционално професии.
Ако съм мила и добра,ще ми се качат на главата,особено ако съм преподавателка в механотехникум..каквато съм свита и срамежлива и съм израснала в девически клас,един изцяло мъжки би ми съсипал из основи нервната система.. :roll:

RAWRRR
09-16-2007, 14:03
Ти си мъж,при теб е друго.
Аз не мога да си представя мекошав учител-мъж.
Въпреки,че на теория съществува такъв индивид-мен ме би било страх да не ми обърше един шамар,ако си позволя да стана устата..

Междудругото мен ме е удрял мъж учител-и то най-прекрасният и мил учител,който може да съществува,но аз си го заслужавах..опитвах се да подсказвам на всички от класа..и точно на контролно когато трябваше да подам листчето с решените задачи .. той ме перна зад врата.Попитай ме дали съм си позволявала подобни своеволия друг път.. :lol:

RAWRRR
09-16-2007, 14:11
Е,да но млада учителка на 25 години няма с какво да респектира,освен с интелект. :)

Иначе по темата,мисля че до 5 години,ще им се увеличат заплатите на учителите.. :P

Iviqna
09-16-2007, 14:12
'Достоен труд,достойна заплата!'

i pri nas beshe taaka

09-16-2007, 14:15
Най-смешното предложение, което видях около протестите е някакъв синдикален лидер като предлагаше прие евентуално спорузомение за по-високи заплати да се увеличат заплатите само на тези, които са стачкували, защото само те искат по-високи заплати. Laughing Надявам се не е било прието.

Така е правилно. Който е недоволен - стачкува. Който е доволен - не стачкува. Задоволяват недоволните. И вече всички са доволни.

Като цяло подкрепям стачката. Нека се борят. И не само те. Нека стачкуваме всички за всичко, което не ни харесва. Щото да се разчита, че някой ще се смили над склонената глава и примирена горчива физиономия, е пълна престъпна глупост.

FelisDirus
09-16-2007, 14:17
и в моето стачкуваха

еми, само ще кажа, че беше време
не може те да търпят такива идиоти за 300 лева, а квото и да си говорим в българските училища е нещо страшно :roll:

Mooo6no
09-16-2007, 14:44
Аз се надявам, че ще се споразумеят преди да излязат в стачка, ама надали ще стане.

exploitedteen - А дали щяха да позволят на учителя да се разхожда с кубинки посред лято? :lol:

Cleansing
09-16-2007, 14:56
Аз не мисля да изхождам от позицията на заплаха и някакъв ужасяващ респект...

По-скоро номера е да се намери общ език с учениците, а мен ми дай да говоря... имам чувството, че мога да намеря общ език и да им предавам увлекателно, каквото и да е било...

а ако все пак има отворковци... учител с кубинки и прочие трябва да действа респектиращо...


жалко, че преди години не се записах английска филология в СУ...
сега можеше да съм даскалче и да стачкувам и на някои от вас и да ви преподавам.... гахахахахаха
Не знам ама аз няма да си пратя детето при някакъв такъв като теб да му пълни главата с анархо простотии! Това е толкова опасно колкото и учител - мангал, или пък някой последовател на евангелистка секта!

rusalkata_
09-16-2007, 15:00
само в мойто даскало ли нямаше стачка? :-s

Momchence
09-16-2007, 17:55
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(Ахаа ти вече им правиш сметка на учителите така ли? И за какво са учили и са се бъхтили цял живот тея хора? Къф ти е проблема колко пари взимат като го прават с честен и достоен труд..по-достоен трудно може да бъде. Тези хора най-малко залужават такова унижение и гавра от страна на държавата с тея пари, които им дават. Я малко си зядействай мозъка в тая глава дет са ти я дали и се пробвай пак да помислиш.

radito
09-16-2007, 18:27
Емиии защотооо
-15 се пада събота
-тея от моя клас са големи простаци...
И най-култувото - Учителите стачкуват, защото искат да си починат
:smt005 :smt005

09-16-2007, 18:35
Ай сектир с тея частни уроци.
Не всеки учител може да дава частни по уроците!

FelisDirus
09-16-2007, 20:38
Аз не мисля да изхождам от позицията на заплаха и някакъв ужасяващ респект...

По-скоро номера е да се намери общ език с учениците, а мен ми дай да говоря... имам чувството, че мога да намеря общ език и да им предавам увлекателно, каквото и да е било...

а ако все пак има отворковци... учител с кубинки и прочие трябва да действа респектиращо...


жалко, че преди години не се записах английска филология в СУ...
сега можеше да съм даскалче и да стачкувам и на някои от вас и да ви преподавам.... гахахахахаха



Съгласна съм.
Учителят не трябва да е звяр, а принципен човек, който знае как да общува с деца.
С наказания нищо не се постига - казвам го от личен опит.

namina
09-16-2007, 20:59
да си стачкуват бе не ми пречат.. нека си се кефат хората..
=D> =D>

OtherDimension
09-16-2007, 21:08
Аз се надявам, че ще се споразумеят преди да излязат в стачка, ама надали ще стане.

exploitedteen - А дали щяха да позволят на учителя да се разхожда с кубинки посред лято? :lol:

Кой ще забрани? :)

на една наша асистентка бяха забранили да носи блузки с къс ръкав да не й се вижда татуировката.. :lol:

намина, невероятно мнение!

FelisDirus
09-16-2007, 21:16
да си стачкуват бе не ми пречат.. нека си се кефат хората..
=D> =D>


дали "си се кефат"?

а знаеш ли, че им режат от така или иначе малките заплати, когато стачкуват? :-s
със сигурност им е особено готино! голям купон пада!

колко сте повърхностни... отвращавате ме

09-16-2007, 21:24
Не съм съгласна с RAWRRR.Учителят трябва да не е някой злодей,който да стресира децата,защото това няма да доведе до добри резултати.Учителят трябва да знае как да общува НОРМАЛНО с децата,но трябва да имат респект от него...
Имах един учител (по български език),който само като влезнеше през вратата и всички млъкваха.Рапортувахме за номерата на отсъстващите ученици и т.н.Наставаше гробно мълчание.Изискваше ужасно много от нас.За закъснения правехме по 5,10 или 15 (а може и повече) коремни преси или клякания... Пишеше двойки,когато някой нямаше домашна работа.За да имах отлични оценки не съм си лягала и на сутринта отивах на училище,с някакъв стрес - какво ли ще стане днес.Въпреки че,винаги съм била редовна и постоянна в училище,аз изтръпвах и ми се свиваше стомахът,когато наближеше неговият час.Защото наумеше ли си да те изпитва...ако поискаше, винаги можеше да те изпита така...че да получиш двойка. И в крайна сметка, от всичкия този страх и стрес ,аз развих язва. Но не мога да отрека,че ме научи на много.Като преподавател беше невероятен...

FelisDirus
09-16-2007, 21:30
^^

нищо не разбираш... [-X [-X [-X

Майка ми и баща ми са учители и си живеем супер добре, имаме си всичко, ама аз ходя на работа, за да имам какво да правя докато Порше-то ми е на ремонт, че го блъснах, а бащата каза, че му е писнало да ми купува нова кола всеки път като я ожуля. Искал да си купува остров, моля ти се и футболен клуб от висшата лига и затова спретна една стачка, малко да му вдигнат заплатата...


да, дааа.. и моят живот е същия.. голяма скука, exploited, нали? толкова кинти, че да се чуууудиш какво да ги правиш!

white_chik
09-17-2007, 07:35
:smt005 хахаха тва беше яко.
В мойто даскало нямаше стачка,мсичко си беше нормално.

Decu
09-17-2007, 07:38
:smt005 хахаха тва беше яко.
В мойто даскало нямаше стачка,мсичко си беше нормално.
В моето само си седяха в училището и не излизаха един час...иначе нищо друго.

caRamelO_cHicA
09-17-2007, 08:51
Ох вече въобще не ми дреме за тая стачка омръзнами от нея.иначе в мойто стачкуваха на 15 по натам ще видим как ще се развият нещата макарче вече ми е все едно.

Mooo6no
09-17-2007, 18:04
Ето това е върхът. Тая пача да се маха от тук. Как може найстина да свкарват такива манипулации? Увеличение на заплатите трябва да има за учителите, които са добри, а не за тези, които стачкуват. Това дали учителя си върши добре работата зависи от стачката. Нсеки може да стачкува. Само дето излиза, че ако си работил докато другите стачкуват и не работят ще получаваш по-ниска заплата. Принципно избягвам псувни, но в случая... Майка и да еба на смотаната пача.

http://www.dnes.bg/article.php?id=41387

Impressive
09-17-2007, 18:07
Ето това е върхът. Тая пача да се маха от тук. Как може найстина да свкарват такива манипулации? Увеличение на заплатите трябва да има за учителите, които са добри, а не за тези, които стачкуват. Това дали учителя си върши добре работата зависи от стачката. Нсеки може да стачкува. Само дето излиза, че ако си работил докато другите стачкуват и не работят ще получаваш по-ниска заплата. Принципно избягвам псувни, но в случая... Майка и да е** на смотаната пача.

http://www.dnes.bg/article.php?id=41387
Права е...защо тия овце дето стоят и искат да получат наготово от баницата и не са си мръднали пръста ще получават и те 920 лв :-D
Е, и твоята версия има право де :-D
Шантава работа :wink:

RAWRRR
09-17-2007, 18:11
100 процента съм сигурна,че вие дето презирате учителите сте някакви безмозъчни мързели,дето не отварят учебник,и имате зъб на някой учител,който съвсем в реда на нещата ви е писал двойка..

920 лева на куково лято. :P

Първо,до колкото знам,едно от изискванията е 100%тно увеличаване на заплатите..тоест от 170..да станат на 340..но това е абсурд и желанието им ще остане несчуто. :roll:

ЕPu
09-17-2007, 18:44
то за различните учители не е ли различно, примерно има ли разлика м/у заплатата на начален учител и такъв на горен курс?

иначе заплатата и под 300 пада, майка ми е начална учителка и знам. вярно, че учителите имат доста платен отпуск и ваканции, но смятам, че си заслужават парите. не им е лесна работата... :roll:

RAWRRR
09-17-2007, 19:16
100 процента съм сигурна,че вие дето презирате учителите сте някакви безмозъчни мързели,дето не отварят учебник,и имате зъб на някой учител,който съвсем в реда на нещата ви е писал двойка..

920 лева на куково лято. :P

Първо,до колкото знам,едно от изискванията е 100%тно увеличаване на заплатите..тоест от 170..да станат на 340..но това е абсурд и желанието им ще остане несчуто. :roll:

учителската заплата е 340-390 лева (зависи от стажове и т.н.), като и махнеш данъци и осигуровки идва около 300...

Извинявам се за грешката,не съм искала да драматизирам. :-)
Ако я увеличат със 100 процента-ще стане равна на заплатата на продавачка в Мола.
Братовчедка ми работи там и взима 550 лева,но тя е все пак в най-натоварения магазин..
И все пак не мога да направя честен паралел между двете професии..
Но какво се изненадвам,не знам,щом живеем в държава,в която една от най-печалившите професии,е таксиметров шоф-р или поставач на ламиниран паркет..

FelisDirus
09-17-2007, 20:07
как ми оръзна от идиоти

дори да не си мърда и малкия пръст, да не мислите, че на един учител му е лесно да ни търпи само?! извинете - 5-6 си говорят, 1-2 щракат с химикалки, някакъв шумка с пликче, още един се кикоти, друг се чеше там, дето не го сърби, докато го изпитват и още някакви му подсказват.

е тва нормално ли е?! не, че не е забавно, не, че и аз не го правя, но питам , нормално ли е, по дяволите?

като знам, че някои са мечтали за тази професия, насирали са се от учене, за да влязат и сега им пикаят върху труда

и що? заради някакви недоволни пикльовци като нас или заради ония тъпаци от министерството, които ги унижават с диференцирано заплащане

айде, бе
и как ще се докаже кой е добър и кой не? кой заслужава и се труди и кой си бърка в носа по цял час?

нашето мнение е твърде субективно, за да бъде критерий

ай сиктир
вървете си гледайте уроците и не си тормозете простите главици с неща, които не разбирате

Spork
09-17-2007, 20:15
Не видях клипчето,шото ме домързя... :-D Обаче искам да кажа,че не си заслужава вдигането на заплатите на даскалите..много много...Е верно има някой даскали които едвам свързват 2-та края....(като предишната ми даскалка по уроците по математика.... :? наистина горката жена)....обаче има и другата крайност (даскалката ми по уроците БЕЛ например-Тя взимаше по 20 лева за 60 мин урок...на човек... на ден през нея минават отколо 10 човека...=> 200 лева почти ВСЕКИ ДЕН => 1400 лв на седница /прибилизително/...в месеца 5 седмици по 1400 лева...как ви се струва... :-s :-s + някакви 300 лева ли,колко са...нз...от заплатата в даскало)....и после учителите били бедни..нямам за цел да и бдя над парите и т.н.,но съм просто потресена-и точно тази същатата даскалка носеше лентичка "'Достоен труд,достойна заплата!'" или нещо такова... :smt017 :smt017 Както и даскалите по физическо ...те какво правят цял ден...да,има някой които си вършат работата...но повечето ....си седят по цял ден....а мрънкат за заплати....еми няа да стане... [-( [-( [-(Ахаа ти вече им правиш сметка на учителите така ли? И за какво са учили и са се бъхтили цял живот тея хора? Къф ти е проблема колко пари взимат като го прават с честен и достоен труд..по-достоен трудно може да бъде. Тези хора най-малко залужават такова унижение и гавра от страна на държавата с тея пари, които им дават. Я малко си зядействай мозъка в тая глава дет са ти я дали и се пробвай пак да помислиш.


ем,не не съм тръгнала да правя сметка на дакслаите....а правят к'вото искат....но както ида е в момента ме мързи да пиша пък и неам време....и ДА някой учители си вършат работата ....но НЕ не искам да им вдигат заплатите?!!?!?ей така на пук...

Мое мнение...като искате ме нападайте.....то в тоя форум....кой от вас е оставил някой друг да си има мнение по тамите....всички все много знаете....ама както и да отплеснах се от темата....

доволно? :-s

OtherDimension
09-17-2007, 20:17
напук?
е това е :-D ..

Spork
09-17-2007, 20:21
напук?
е това е :-D ..


ми попринцип ми беше все таз дали ше им дигат заплатите....СЯ НЕЩА :-D муахаха

ок? :lol: :-D :-s

OtherDimension
09-17-2007, 20:22
напук?
е това е :-D ..


ми попринцип ми беше все таз дали ше им дигат заплатите....СЯ НЕЩА :-D муахаха

ок? :lol: :-D :-s

помислих, че си пораснала и поумняла..
май не е така

ок

муахаха

FelisDirus
09-17-2007, 20:23
напук?
е това е :-D ..


ми попринцип ми беше все таз дали ше им дигат заплатите....СЯ НЕЩА :-D муахаха

ок? :lol: :-D :-s

окей

що не хвърлиш едно око на поста ми?

Spork
09-17-2007, 20:24
напук?
е това е :-D ..


ми попринцип ми беше все таз дали ше им дигат заплатите....СЯ НЕЩА :-D муахаха

ок? :lol: :-D :-s

помислих, че си пораснала и поумняла..
май не е така

ок

муахаха

мда не е така : )
:-D и?

Disrespect
09-17-2007, 20:25
цитирам нашата директорка...

"Учителите не се интересуват от заплатите, а от букета и усмивката, дадени от ученика. Това стопля сърцата им."




бхааххахахха

FelisDirus
09-17-2007, 20:27
цитирам нашата директорка...

"Учителите не се интересуват от заплатите, а от букета и усмивката, дадени от ученика. Това стопля сърцата им."




бхааххахахха


о, дааа

от тия букети салата си правят, а усмивката ги топли през зимата :smt012

Spork
09-17-2007, 20:27
^^паХАХХАХхаххаххзхьхахьха ххаххахахАХххахахахха :smt005 :smt005 :smt005 тфа уби

Blab
09-17-2007, 20:28
не съм в състояние точно сега да прочета всички постове...

Подкрепям учителите, лично моите.300 лв заплата не ги оправя.Те са едни от най-добрите в България.
Многоуважаваният министър е , цитирам, "пуснал отгоре" ограничената ни директорка...и сега учителите ми са готови да напуснат.
Някой ако е запознат и може да предложи вариант...как да разкараме директорката по най-бързия начин - да пише...
'баси...изкараха ме извън релси днес :smt013 .........

HopeLesss
09-18-2007, 07:47
Cuddle, извинявай много, ама никой не ги е карал да стават учители, нали?!? Всеки сам си избира призванието и го следва. Ако толкова искат пари, нека ходят в Мола, както казва RAWRRR, само че там се работи от 10 до 10, не си пиеш кафето всяко междучасие, нямаш 30-40 дни отпуска в годината, не ходиш по платени екскурзийки по морето и в чужбина и т.н. Не знам вашите учители какви са, ама моята класна взима над 450 лв заплата. Има най-голямата степен на учител, но пак стачкува... да има! Не казвам, че хората не си заслужават парите, напротив, ама дайде да гледаме реално на нещата - 100% увеличение е прекалено! Още повече, че това е професия като всяка друга! Лекарите ни спасяват живота, полицаите ни пазят, производителите на месо и хляб ни хранят!

HopeLesss
09-18-2007, 07:58
exploited, че какво им е на шофьорите?!? Не може всички да са с реномирани професии, не може всички да са банкери, счетоводители, зъболекари. Много обичаш да преиначаваш думите на някой... Идеята ми беше, че аз лично съм ставала свидетел как учител взима 450 лв заплата, дава частни уроци почти всеки ден и реве пред дирекцията, че няма пари да си купи блуза! Класната ми 5 години носеше едни и същи дрехи! Ей това си е типично български манталитет - оплаквай се докрай, пък току виж някой те чул. А като добавя само, че мъжа й е главен в инспектората по образованието, далеч съм от мисълта, че умират от глад и нямат пари за сирене.

HopeLesss
09-18-2007, 08:31
Може да не е общовалиден, но ми стига, за да си изградя мнение. И не е само един учител... мога да изреждам още доста. А в действителност единствения учител, който си призна, че положението не е чак толкова трагично, беше учителя ми по история! Ходи за по 3-4 часа на ден в училище, преподава в една частна школа, дава допълнителни уроци и вечер ходи да пие бира с учениците, да не говорим, че си има взимане-даване и с ученички... какво му трябва на човек?!?

FelisDirus
09-18-2007, 12:01
Cuddle, извинявай много, ама никой не ги е карал да стават учители, нали?!? Всеки сам си избира призванието и го следва. Ако толкова искат пари, нека ходят в Мола, както казва RAWRRR, само че там се работи от 10 до 10, не си пиеш кафето всяко междучасие, нямаш 30-40 дни отпуска в годината, не ходиш по платени екскурзийки по морето и в чужбина и т.н. Не знам вашите учители какви са, ама моята класна взима над 450 лв заплата. Има най-голямата степен на учител, но пак стачкува... да има! Не казвам, че хората не си заслужават парите, напротив, ама дайде да гледаме реално на нещата - 100% увеличение е прекалено! Още повече, че това е професия като всяка друга! Лекарите ни спасяват живота, полицаите ни пазят, производителите на месо и хляб ни хранят!


Поне да ми беше написала ника правилно. Cuddle е глаглол, аз съм Cuddly, има разлика. Кааакто и да е..

И какво викаш.. пият кафенце, ходят по екскурзии и си баровейкат яко, а?
Как не те е срам да говориш подобни неща? Никой не ги бил карал да стават учители.. а ние тъпи да си останем.



exploited, че какво им е на шофьорите?!? Не може всички да са с реномирани професии, не може всички да са банкери, счетоводители, зъболекари. Много обичаш да преиначаваш думите на някой... Идеята ми беше, че аз лично съм ставала свидетел как учител взима 450 лв заплата, дава частни уроци почти всеки ден и реве пред дирекцията, че няма пари да си купи блуза! Класната ми 5 години носеше едни и същи дрехи! Ей това си е типично български манталитет - оплаквай се докрай, пък току виж някой те чул. А като добавя само, че мъжа й е главен в инспектората по образованието, далеч съм от мисълта, че умират от глад и нямат пари за сирене.


А известен ли ти е фактът, че, за да започнеш да даваш частни уроци ти трябва едно доста добро реноме? Да не мислиш, че това става ей така... сега сигурно ще ми опонираш с думите, че, ако са добри, това няма им е проблем. Да, ама не! Айде върви се оправяй, когато никой не е чувал за теб.

А колкото до шофьорите... кво сега, всички тираджии ли да ставаме?

Миличка, предпочитам да ходя в скъп костюм и на високи токчета, отколкото да смърдя на пепелник, пред главата ми да се мотаят плюшени зарове, закачени на огледалото за обратно виждане, албумът на глория от '93 да дъни от касетофона и около мен да има налепени плакати на голи труженички.

И както каза вече exploited вече, напускай училище щом си недоволна, хващай мотичката и си живей добре.

Щом не уважаваш тези хора, то те не ти дължат нищичко... камо ли да те учат.

Повече няма какво да кажа.

malka_sladuranka
09-18-2007, 12:16
Cuddle, извинявай много, ама никой не ги е карал да стават учители, нали?!? Нали все някой трябва да върши и това... Ако не са тези сега ще са някои други..
А всеки иска достойно възнаграждение... За това са стачките..

RAWRRR
09-18-2007, 12:31
Междудругото,няма нужда да сте толкова дребнави за това,че някои учители дават частни уроци.
Ако учителят е свястен си заслужава парите.Нека дам пример:

Госпожата ми по география,която ме горвеше за кандидат-студентските изпити:
1во.Ми взимаше 12 лева,което е направо нищожно в сравнение с другите учители-имах една съучиничка,която ходеше на английски език в София и даваше по 40 лева на час!! (освен транспортните разходи всяка седмица по 2 пъти Пловдив-София,но нали трябва да сме гъзари и да ходим при доцента в СУ)

2ро.Госпожата ме държеше винаги поне по 4-5 часа,викаше ме в 7 у тях,после заедно ходихме на училище (защото тя ми беше и настояща учителка по география в гимазията-да,знам че е назаконно,но заеби)
Когато пък ходих след обяд,не ме пускаше,докато двете не прочетем темата,тя не ми обясни неясните термини,трудните за запомняне цифри..и тн.В края на урока ме изпитваше за темата,която туку-що съм прочела.

3то.На всеки 4 взети теми (от общо 28 ) ме привикваше у тях да ме изпита писмено на една тема от тях.Теглих си листче,пишех по 3-4 часа у тях,караше ме да си оставям учебниците у тях,и да се върна у нас да напише още 2 теми.Проверяваше ги още на следващия ден,обсъждахме ги,и всичко това без да ми иска допълнителни пари.Винаги 12 лева.

4то.3 месеца преди държавните изпити аз вече бях готова с материала (нищо че учих 50 процента повече материал от другите,но това е защото кандидатствах в много университети-и исканите им теми за изпита се разминаваха) ,тя ме викаше у тях и ме изпитваше устно подробно на темите,които тя ме беше накарала да искам да знам на изуст.

5то.Беше мила и разбираща,но в същото време ми повтаряше почти заплашително "Кремена,аз не искам да имаш 6ца,не искам да те приемат там където желаеш-аз искам да си първа."

Тя ме научи и на леко краен максимализъм и перфекционализъм,които отчасти ми пречи,но нищо.И,да тя ходи всяка седмица на почивка в България,веднъж месечно и извън България,като ен броим училищните екскурзии,които са й страст,както и на всеки човек,занимаващ се с география.
За какво да й се дразня,нека се радва на интелекта си!

HopeLesss
09-18-2007, 12:40
RAWRRR, не съм казала, че учителите не трябва да дават частни уроци - напротив! Щом са добри в областта си, нека се възползват от тия допълнителни доходи.

exploited, завърших най-добрата гимназия в моя град. Над 20 ученика от моя випуск спечелиха студентски права. Средния успех на випуска ни беше 5.78, като на най-добрия клас беше 5.89. Не смяташ ли, че успехите на учениците, са успехи и на учителите, или те в действителност са "принудени" да си блъскат главите с некадърници, дебили, олигофрени и малоумни самозванци?!?

Да, съгласна съм, че учителите градят бъдещето на държавата, но това не значи, че те заслужават много повече от всеки един гражданин, който малко или много дава от себе си за България. Признавам, че съм това, което съм благодарение на моите учители, но откровено казано писва, когато от общо 10 часа география седмично 8 слушаш за изстрадалите български учители, за трудния живот на учителя, за нищетата и мизерията в която живее учителя!!!

HopeLesss
09-18-2007, 12:56
Добре... така няма да стигнем до никъде. Ти гледаш от твоя опит, а аз от моя.

OtherDimension
09-18-2007, 13:10
искам да хванете основното
и тук, и в друг раздел тийнейджърите пищят, че на учителите не им пукало за учениците
чакай малко, кой ще е тоя идиот, дето ще работи като луд и ще търпи прищявките на днешните младежи, които в по-голямата си част са малолетни проститутки и хулигани .. и то за цели 300 лева?!
това е като обявата : Набавяме хора за работа 12 часа на ден, по 1 ст. на час. Търсим идиоти..
и друго е вярно - във всяка една сфера има и хора, и хора..
но аз тука съм се начел на теми за учители, за доктори, които били изруди..
ето и отговора на цялата работа : българинът е простак и нещастник
заслужаваме не само управниците си, но и образованието, и здравеопазването!

RAWRRR
09-18-2007, 13:14
За ватмани не знам,но продавачките в Мола ще станат толкова умели и сръчни,че няма да се претоварват с работа,и ще им остане време за о,свещената coffeе-break,с която са привилигировани учителите.
:smt005
Аз не бих работила за 300 лева,но не бих и работила за 1000.Искам нормална заплата,която ще ми осигурни сигурност.Ако бях лакома щях да продължа семейната традиция и да стана зъболекар,но не,аз реших да си бутам главата в клетката на лъва,от сантименталност и любов.. :P

RAWRRR
09-18-2007, 13:22
Аз ще съм си сама цял живот. :P
Имам си вече жилище,подарък от нашите,така че няма да се налага да плащам наем..само неща от първа ръка.

Макар че като се сетя,как живее една приятелка,чиято майка е учителка в гимназия,не дава частни уроци и баще й плаща само някаква издръжка от 30 лева и ми става мъчно. :?

OtherDimension
09-18-2007, 13:25
няма по-опасно нещот от учителка-стара мома :twisted:

RAWRRR
09-18-2007, 13:29
@експлойтед,да,знам,че си прав . :-)

няма по-опасно нещот от учителка-стара мома :twisted:
така е,особено ако котката й-единствен спътник в живота,предната вечер се е изпишкала в хола,а не в пясъчника..тогава тест-изненада. :evil:

tItEufFf
09-18-2007, 15:17
Наще не дойдоха да ни посрещнат...ама според мен имат правото да стачкуват, все пак те се грижат за образованието на тази държава и заслужават повече.

SuNsEt
09-18-2007, 16:17
хахааа еми в нащо даскало имаме някакви листове то4но пред входната врата и там се подписваш,ако искаш да има ста4ка...самите у4ители са ги сложили тея листове,както можете да се досетите :lol: Има и залепено съобщение..не съм го 4ела но беше нещо за ста4ката...призоваване за ста4куване беше :lol: :-D

Blab
09-18-2007, 22:35
хахааа еми в нащо даскало имаме някакви листове то4но пред входната врата и там се подписваш,ако искаш да има ста4ка...самите у4ители са ги сложили тея листове,както можете да се досетите :lol: Има и залепено съобщение..не съм го 4ела но беше нещо за ста4ката...призоваване за ста4куване беше :lol: :-D
Не разбрах кое е смешното :-s

FelisDirus
09-18-2007, 23:39
хахааа еми в нащо даскало имаме някакви листове то4но пред входната врата и там се подписваш,ако искаш да има ста4ка...самите у4ители са ги сложили тея листове,както можете да се досетите :lol: Има и залепено съобщение..не съм го 4ела но беше нещо за ста4ката...призоваване за ста4куване беше :lol: :-D
Не разбрах кое е смешното :-s


и аз

swords1010
09-19-2007, 04:52
Да на 15-ти имаше стачка, а сега започва и ефективна, която напълно подкрепям! :wink:

Blab
09-19-2007, 08:35
оппа...ние днес имаме мълчалива стачка...., а и ме информираха за няк'ва родителска среща довечера, но мама няма да я пращам, че не подкрепя учителите :lol:

oTPoBHa
09-20-2007, 10:32
фъзовете :-D