PDA

View Full Version : Савети :)



Gre6ka_na_Prirodata
09-16-2007, 19:47
Здравейте :D
В побертета съм и има проблеми с килограмите
Тежа 89.5 кг и се опитвам да ги смакна
Кажете по какав начин да го направя това
Вкащи имам спортен уред на който тренирам почти секи ден по 10 мин
Но искам малко савети и от вас
Кажете как мога да отслабна трайно и без риск за здравето си
Не ям сладко и предпочитам мюсли...
А от тях палне ли се?
Храня се колкото се може по по малко но да несам гладна след няколко часа
Та искам да ми дадете савети как за 1 година да смакна тези кг и да стана поне 60
Проблемните ми зони са долната част на корема,бедрата и седалището
Предложете някоя диета
На сичко сам готова 8-[

tainstvenata
09-16-2007, 19:58
а колко си висока ? :) Много е малко 10 минути какъв ти е уреда ?

namina
09-16-2007, 20:02
ами глад и тренировки....... :-D

09-16-2007, 20:04
ВМ-НВД и спорт действа на 100%

thefreak
09-16-2007, 20:09
Фитнес ти трябва.

MostHated
09-16-2007, 20:12
Фитнес ти трябва.
дамм ама и секс ще помогне

snow__queen
09-16-2007, 20:23
Здравей,
аз с радост ще ти предложа диетата,която на мен ми помогна за една година да сваля 23 кг и то не съм била на диета през цялата година.Значи аз започнах със 7 дневна шоколадова диета,с която ен целях толкова свалянето на кг,колкото отращаването към сладкото.Свалих 6 кг,но после си върнах два,което е нормално за тези диети.После започнах сутрин на гладно да пия зелен чай и да ям по половин грейпфрут,и филийка черен хляб с кашкавал или шунка,редувах ги.После между закуска и обяд плод или зенчуци после на обяд салата с риба тон или пиле,шопска,ве някаква салата,но задължително да има и месо,после между обяд и вечеря плодове и зеленчуци и за вечеря чай и половин кофичка кисело мляко,пий много вода,защото тя прочиства.А и тренирах сутрин по два часа и вечер по два часа.Дано да съм ти помогнала

09-16-2007, 20:25
snow_queen, ти кога си живяла? 45 минути тренировка 4 пъти седмично са напълно достатъчни.

DiTko
09-16-2007, 20:27
Спортист съм ... И ще ти кажа нещо като диета, което ако изпълниш съм 70-80% сигурен, че ще ти свърши работа.

1. Ограничи хляба (но в никакъв случай не го спирай) до 1-2 (макс. 3) филии на ден.
2. Пий много течности - вода, сокове.
3. Спри газираните напитки - в тях има много захар, подсладители, оцветители, всичко това е причина за затлъстяване, подут стомах, неразположение след ядене при прекомерна употреба. Можеш да си позволиш единствено газирана вода, но само Вода.
4. Спортувай
- тичай по няколко пъти в седмицата, не тичай бързо и за издръжливост, а по-малко, но повече, за да се изпотиш повече и да свалиш повече.
- прави коремни-преси и лицеви опори по няколко пъти в седмицата (3-4), зависи как се чувстваш (стига да не те мързи :wink: ). Не прекалявай с бройката. Прави толкова, колкото почувстваш, че ти е нужно.
5. Яж много плодове и зеленчуци - едно от основните неща. Например преди всяко ядене може да изяждаш по една ябълка, която след това помага при храносмилането на храната и разпределянето на в-вата в тялото. Друг пример - на обяд мазната мусака или баница на мама спокойно можеш да заместиш с обилна салата от домати, краставици, сирене и каквито зеленчуци ти идват на акъла.
6. Увеличи времето прекарвано в "домашния фитнес". Имам предвид машината която каза, че си си купила, не и помня името В дните когато не тичаш и не правиш коремни преси можеш да прекарваш на спортния ти уред по 20 минути сутрин и по още 15-20 следобед.
7. Ако наистина решиш да се занимаваш с горепосочените упражнения е хубаво да ги разпределиш, а не да правиш всичко наведнъж.

Упсех.

rali4ka91
09-16-2007, 20:27
Oтиваш във фитнеса и почваш на пътеката и колелото.Те са точно за тези зони, а и от пътеката се свалят най-много мазнини при бърз ход.

snow__queen
09-16-2007, 20:39
Мен спортът ми е живота хаха :) Аз съм баскетболистка,тренирам всеки ден по два пъти на ден и не ми пречи :) че даже и фитнес включвам а време винаги и за всичко имам :) стига да искам :)

ZaHaRcHe
09-16-2007, 22:05
ми започни не по 10 а по 15-20 мин..спри сладкото и тестените неща, пии повече течности и така

monityY
09-17-2007, 05:18
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=4652 <---- tova trqbva da pomogne!!! no se opitai da sportuva6 pove4ko,10 min sa malko,i to samo 1 ured :| zapi6i se na fitnes,tam ima6 po golqmo raznoobrazie ot uredi i 6e ti e po lesno,ako ne v ku6ti si pravi pove4ko uprajneniq ili izlizai da kara6 koleo navun ili ti4ai,ako spazva6 tozi rejim na hranene,obezatelno 6te ostabne6 :!: moje bi za okolo godina,kakto iska6 ti.. ograni4i i maznite ne6ta,a s miusli ne prekalqvai,se pak tova sa vuglehidrati,i ako prekalqva6 si4ko ti se lepi ;)

09-17-2007, 07:48
snow__queen,a kolko kilograma si bila predi tova? #-o 8-[

snow__queen
09-17-2007, 08:51
ахахах за госта-искаш да кажеш,че и сега съм много или просто питаш......ми бях 87 кг ,аз качих много като отидох в САЩ и се контузих 4 месеца не можех да мърдам и качих 16 кг... псоле свалих 23 хехе нека не ви показвам моята :) before after story защото имам такава хахах :) [/b]

09-17-2007, 08:53
prosto popitah,ne iskah da te obidq!!! [-X

love_enrique
09-17-2007, 09:13
ами глад и тренировки....... :-D
Напротив!!!С глад само се пълнее още повече!!!Като гладуваш стресираш организма си и той натрупва като запас всяко нещо ,което изядеш и то не се преработва от организма!Това е най-вредният,неефективе и нетраен начин да отслабваш,и веднага след като приключи "диетата" с гладуването си натрупваш всички килограми,даже отгоре...
До авторката-трябва да ядеш през 3 часа,но малко,и не трябва да си гладна по никое време на деня!Избягвай тестени продукти,газирано,сладко и т.н. И много сперт естествено!А,и пий много вода!

sladku_bebzi
09-17-2007, 10:13
ограничи си калорийте примерно до 1000 или колкото решиш на ден, независимо кво да ядеш, увеличи минутите с домашния уред, прави коремни преси, никво газирано и пий по 8 чаши на ден вода.

thefreak
09-17-2007, 14:33
Интересно ми е от тези всички, толкова компетентни хора по диетите, колко от тях са спортували активно и спортуват и сега, а колко диети са пазели?

snow__queen
09-17-2007, 16:44
ми аз не съм казала,че съм компетентна,просто имаше резултат при мен и реших да го споделя.И по време на диетата спортувах активно и сега когато не пазя диета пак спортувам активно.....

monityY
09-17-2007, 17:35
Интересно ми е от тези всички, толкова компетентни хора по диетите, колко от тях са спортували активно и спортуват и сега, а колко диети са пазели?
свалих 14-15 кг,за 8-9 месеца,ходя на фитнес,ходих и преди!

monityY
09-17-2007, 17:36
ми аз не съм казала,че съм компетентна,просто имаше резултат при мен и реших да го споделя.И по време на диетата спортувах активно и сега когато не пазя диета пак спортувам активно.....мацка с кфа диета свали толкоз мн кг? :shock:

09-17-2007, 18:00
Ей,сноу куин! Първо поздравления за успехите!Второ каква точно е тази седемдневна шоколадова диета?Защото аз целя да отсабна 10 кг...Може и 5! :-D Та ми хареса тя и после режим,идеално! :D

snow__queen
09-17-2007, 18:12
ми аз не съм казала,че съм компетентна,просто имаше резултат при мен и реших да го споделя.И по време на диетата спортувах активно и сега когато не пазя диета пак спортувам активно.....мацка с кфа диета свали толкоз мн кг? :shock:
ами аз по-нагоре описах,каква точно беше диетата и режимът който спазвах :) така че се върни назад и ще видиш

а относно последното мнение :) значи шоколадовата диета,да знаеш че трябва да имаш здраво стомахче ;) Иначе се яде натурален шоколад,аз ядях този на своге.Ядат се по три шоколада на ден разпределени на няколко часа :) но да ти кажа аз на третия,четвъртия ден не можех да ям повече от 1 и половина. Но не трябва да ядеш нишо друго,защото става лошо :) И такам,аз я правих 7 дена,ако искаш още нещ питай

monityY
09-17-2007, 19:10
Здравей,
аз с радост ще ти предложа диетата,която на мен ми помогна за една година да сваля 23 кг и то не съм била на диета през цялата година.Значи аз започнах със 7 дневна шоколадова диета,с която ен целях толкова свалянето на кг,колкото отращаването към сладкото.Свалих 6 кг,но после си върнах два,което е нормално за тези диети.После започнах сутрин на гладно да пия зелен чай и да ям по половин грейпфрут,и филийка черен хляб с кашкавал или шунка,редувах ги.После между закуска и обяд плод или зенчуци после на обяд салата с риба тон или пиле,шопска,ве някаква салата,но задължително да има и месо,после между обяд и вечеря плодове и зеленчуци и за вечеря чай и половин кофичка кисело мляко,пий много вода,защото тя прочиства.А и тренирах сутрин по два часа и вечер по два часа.Дано да съм ти помогнала не е възможно да отслабне6 ако яде6 6околад!!!от 6околад се пълнее,та вътре има захар,мляко,сметана,какао и о6те кфо ли не,как 6е отслабне6?не вярвам да е станало,виж може да не напълнее6 това зависи от структурата ти,има хора които се тъп4ат с мн сладко и не ка4ват ни6то,но да отслабне не,при4ината поради която си отслабнала е била друга,това е изклю4ено или си праи базик 100%

snow__queen
09-17-2007, 19:15
преди да ме съдиш,можеше малко да се поинтересуваш.Ако не знаеш шоколадът е една от най-бързо разгращите се храни,тя храни мозъка,а се разгражда много бързо.Когато ядеш само шоколад,мозъкът ти се храни,но понеже се разгражда мн бързо в стомаха,ти се чувстваш сита а всъщност стомахът ти е празен....затова и тази диета се прави от хора със здрави стомаси....а и аз казах,че от тази диета отслабнах само 4 кг всъщност 6 но после си върнах два,а на първата страница пише как свалих останалите,казах че с тази диета не съм целяла толкова отслабване,колкото отвращаване към сладкото!!!!!!!!!!

CuRly_Doll
09-17-2007, 20:04
преди да ме съдиш,можеше малко да се поинтересуваш.Ако не знаеш шоколадът е една от най-бързо разгращите се храни,тя храни мозъка,а се разгражда много бързо.Когато ядеш само шоколад,мозъкът ти се храни,но понеже се разгражда мн бързо в стомаха,ти се чувстваш сита а всъщност стомахът ти е празен....затова и тази диета се прави от хора със здрави стомаси....а и аз казах,че от тази диета отслабнах само 4 кг всъщност 6 но после си върнах два,а на първата страница пише как свалих останалите,казах че с тази диета не съм целяла толкова отслабване,колкото отвращаване към сладкото!!!!!!!!!!
hm...mislq da q probvam i se pak me e strah da ne ka4a nqkoi kologram ot toq 6okolad.....az sam takava 4e kvoto i da izqm mi se lepi.Sladko ne sam qla ot mn vreme,gazirano sa6to ne sam pila ot mn vreme,samo neska 2 gladki,ama bqh mn jadna pak nqq6e ni6tu drugo i se pak nz strah me e da ne mi se lepne...... :|

snow__queen
09-17-2007, 20:08
хахаха вие май ще ме накарате да ви пратя снимка преди и сега хич не ми вярвате и накрая ще ви докажа,ама хаха гледката е....... а на мен мислиш ли че не ми се лепи за 3 месеца в сащ качих 16 кг...

09-17-2007, 20:08
bati li4i 4e si puber!to s tolkova pravopisni gre6ki ... btw ne pro4eto problema ti ,za6toto na vtoriq red se ot4aqh ot gre6kite i 6te ti dam po-dobur suvet-nau4i se da pi6e6!!! :evil:

CuRly_Doll
09-17-2007, 20:11
хахаха вие май ще ме накарате да ви пратя снимка преди и сега хич не ми вярвате и накрая ще ви докажа,ама хаха гледката е....... а на мен мислиш ли че не ми се лепи за 3 месеца в сащ качих 16 кг...
vqrvam ti,prosto straha e lo6o ne6ty...... :?

^sladyranka`
09-18-2007, 12:56
ами глад и тренировки....... :-D

Ne moje da sportuva6 i da ne se hrani6 !

kolkoto po temata spored men se konsultirai s dietolog .Uspeh!

monityY
09-19-2007, 06:29
преди да ме съдиш,можеше малко да се поинтересуваш.Ако не знаеш шоколадът е една от най-бързо разгращите се храни,тя храни мозъка,а се разгражда много бързо.Когато ядеш само шоколад,мозъкът ти се храни,но понеже се разгражда мн бързо в стомаха,ти се чувстваш сита а всъщност стомахът ти е празен....затова и тази диета се прави от хора със здрави стомаси....а и аз казах,че от тази диета отслабнах само 4 кг всъщност 6 но после си върнах два,а на първата страница пише как свалих останалите,казах че с тази диета не съм целяла толкова отслабване,колкото отвращаване към сладкото!!!!!!!!!!
hm...mislq da q probvam i se pak me e strah da ne ka4a nqkoi kologram ot toq 6okolad.....az sam takava 4e kvoto i da izqm mi se lepi.Sladko ne sam qla ot mn vreme,gazirano sa6to ne sam pila ot mn vreme,samo neska 2 gladki,ama bqh mn jadna pak nqq6e ni6tu drugo i se pak nz strah me e da ne mi se lepne...... :|
Nedei!ne si struva da riskuva6,i to s takiva gluposti...Am. snow__queen q ka4i snimkite da vidim razlikata!

DiTko
09-19-2007, 12:18
Интересно ми е от тези всички, толкова компетентни хора по диетите, колко от тях са спортували активно и спортуват и сега, а колко диети са пазели?

Спортувам от 10 години. Диети не пазя често но знам какво е като ги пазиш.

fti4ka
09-19-2007, 18:44
квото и да си говорим глад му е майката...